Rozbory e-Liquidů od VŠCHT Praha

Dnešní článek by se mi chtělo zahájit asi takto:

"Kolem elektronické cigarety a e-liquidů koluje spusta omylů, mýtů, polopravd a legend."

 

Spousta rádoby novinářů, blogerů, politiků a lékařšky vzdělaných osob pak z nějakých prapodivných důvodů tyto informace používají jako střelivo. Lovná je v tomto případě stále rostoucí skupina lidí, kteří používají elektronické cigarety(vaporizéry).     

Jedna z nejčastěji zaznívajících kritik je ta, že neexistují žádné studie nebo rozbory toho, co obsahuje e-Liquid(odpařovaná náplň v elektronické cigaretě - vaporizéru). Občas je tato kritika obohacena o hrozitánsky vyznívající informaci, že dle jakýchsi idícií z USA, by to dokonce moho být i škodlivé.

Je přitom úplně ignorováno, že spusta prodejců na celém světě si nechalo rozbory liquidů udělat. Nemusíme chodit ani nikam za hranice a i v ČR nalezneme prodejce, který má podobné testy.

Po dohodě a se svolením ing. Jaroslava Šabatky(GARANT - http://www.cigareta.net/) jeho testy tedy zpřístupňujeme široké veřejnosti.

Zde je tedy kompletní protokol z VŠCHT Praha:

            

Zde pak naleznete atesty od Shenzhen Microcig Innovation Technology Co., Ltd. z Číny v pdf.:

První část dokumentu.

Druhá část dokumentu.

Zde naleznete vše v jediném souboru(rar.), včetně protokolu z VŠCHT, kerý si můžete stáhnout.

 

Studie propylenglygolu a jeho výparů již v roce 1942 až 47!

V různých článcích je dále třeba uváděno, že není známo, jaký může mít propylenglygol vliv na lidské zdraví při dlouhodobé inhalaci. Studie na toto téma je již samožejmě známá, protože jí prováděl Dr. Oswald Hope Robertson z University of Chicago's Billings Hospital a to v letech 1942 až 47. Dočíst se o ní můžete zde nebo zde(hledejte nadpis "Possible air germicide") a něco informací naleznete i zde.   

 

Zákazy e-cigaret ve světě 

Dalším takřka vtipem, je uvádění zákazů v různých zemích. V některých jsou e-cigarety opravdu zakázány nebo lépe řečeno regulovány(většinou je zakázán pouze dovoz, ale nikoliv jejich používání), ale uvádět například Čínu, která je největším výrobcem a zároveň vývozcem e-cigaret do celého světa, je opravdu velice vtipné. :-))      

Pokud tedy kdekoliv narazíte na informace o neexistenci studií či rozborů, odkažte autory na tuto stránku, kde se mohou přesvědčit o opaku.

 

 

Za e-cigareta fans
Rumlik

Skodlivost

Tak neviem preco vstci riesia problemy co tam je skodlive a co nie je. V normalnej cigarete je 40 karcinogenotvornych latok, ci ako sa to uz pise a nie jedna alebo dve. Ale 40!!! Tak vapujte, inhalujte e fajcite a je to urcite sto krat zdravsie ako cigareta.

Diethylenglykol je toxický !

Na internetu jsem vygooglil a následně ověřil ve skriptech chemie, že diethylenglykol je skutečně toxická látka a rozhodně né jak píšete Vy " naprosto neškodná " - to je naprostý blábol. Celý ten posudek od VŠCHT nepůsobí zrovna odborným dojmem - chybí jakékoliv tabulky naměřených hodnot, které musí být nedílnou součástí takové zprávy. Ze zprávy tedy není jasné, kolik které látky se v měřeném vzorku nacházelo. Je také možné že jsem něco špatně pochopil, ale rozhoduji se pro koupi e-cigarety (Joye Eroll). Nejvíc mě zaráží rozdíly v tvrzení o některých látkách které se ve vznikající páře nacházejí. Podobně jako zde, kdy tvrdíte že je naprosto nezávadný a literatura však hovoří že je toxický, ale přeci jen méně než ethylenglykol. Budu rád za vysvětlení této problematiky a pokud se pletu, rád se poučím.

Honzo ten strašák

Honzo ten strašák diethylenglykol, který je mimochodem používán v klasickém tabáku jako zvlhčovadlo :-) , byl zjištěn pouze v kapalné fázi, ale v plynné(tedy to co si vpravujeme do těla) již nic takového nebylo. Obrázek 5 až 12 jsou přeci právě ony tabulky s měřením a přesným uvedením všech zjištěných hodnot. Možná jste to ale zabalil u čtvrtého obrázku, špatně Vám to zobrazil prohlížeč, nebo jste to přehlédl? Nějak tomu vašemu drsnému odstřelení těchto výsledků nerozumím. Vždyť v tom protokolu máte jeho číslo a veškeré kontakty na pracovníka a laboratoř VŠCHT, kde to bylo děláno. Pokud máte nějaké pochybnosti o jeho pravosti i výsledku, tak je nejjednodušší tam minimálně napsat a dotázat se na pravost a ostatní věci.;-)

přímé požití e-liquidu

Dobrý den, zajímalo by mě jak moc je škodlivé přímé požití e-liquidu. Před nedávnem jsem si koupil eGo-CE5 která bohužel kolem katomizéru pozvolna protíká, přičemž se e-liquid dostává do kontaktu s kůží, respektive prsty při mačkání tlačítka žhavení. Také se občas stane že nějáká menší kapička proleze i do náústku ze kterého se e-liquid dostává při potáhnutí na rty. Je tu riziko nějákych zdravotních problémů? zejména těch vážnějších. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, riziko je tu vždy

Dobrý den, riziko je tu vždy nějaké, ale zásádní by bylo jen u hodně silného liquidu(nad cca 30mg). Ovšem velice rychle to poznáte, protože pokud Vám ta dávka, kterou si líznete nic nedělá( hlavně silné pálení/mravenčení rtů, dásní, jazyka - bolesti žaludku atd.)tak jste na dávce, která je pro Vaše tělo normální(zvládutelná). Krom toho byste liquid musel usrakávat v daleko větších dávkách, protože i ta kapička se, při vniknutí do úst, naředí slinou a procento nikotinu je pak tedy opravu nízké. Dle mého názoru, do sebe tímto spůsobem dostanete jen opravdu minimální množsví nikotinu a pokud by to vaše tělo neuneslo a šlo by to tedy rovnou do zažívání, tak se 100% pozvracíte(je to přirozený obranný mechanismus těla). Pokud by vám toto mé povídání bylo málo uklidňující:-), tak se můžete přímo obrátit na jednoho z lékařů(v sekci 1.Všeobecná léčebna eCF), kteří jsou na našem fóru zaregistrováni a jistě dostanete odbornější výklad.

e-cigarety

Dobrý den, tímto článkem jste mě velice potěšili i když jsem to tušil, podle zatím krátkodobé zkušenosti. Asi 40 let jsem kouřil tabákové cigarety v průměru 20 denně. Mé laické poznatky po 20-ti dnech kouření e-cigaret jsou vynikající (denně 2 ml 16g nikotinu). Hodně sportuji, hlavně při jízdě na kole(svižné tempo průměr na 20 km, rychlost 23 km/h) jsem začal mít problémy s dechem a odkašlávání hlenu. Nyní se rychlost zvýšila a vzdálenost téměř dvojnásobek. Čich se začíná zlepšovat. Odkašlávání zmizelo. Žádné abstinenční tlaky nejsou, zatím. Jarda

Pyro versus EC? Pro mne jasný vítěz.

Po více jak dvaceti letech kouření klasických pyro cigaret, mnoha pokusech přestat nebo alespoň omezit kouření, jsem se rozhodl vydat cestou e-kouření. Mé poznatky o EC? - e-kouřením trávím daleko méně času než pyrem - nesmrdí mi ruce - výrazně se zlepšil čich a chuť - úspěšně se mi daří snižovat dávky nikotinu - za měsíc "vykouřím" 20ml liquidu v hodnotě 100,- Kč - celkové průměrné měsíční náklady na kouření se snížily z původních cca 1.600,- Kč na cca 300,- (smutný příběh, že pane ministře Kalousku?) - očekávám další snižování nikotinové závislosti, současný liquid 11mg plánuji nahradit slabším - 6mg, případně kouření definitivně odbourat

elektronická cigareta

Dobrý den, měla bych jednu otázku, když současně kouřím normální cigarety a elektronickou cigaretu není možné se nikotinem předávkovat?

Dobrý den, samozřejmě to

Dobrý den, samozřejmě to možné je. Pokud užíváte nikotin jak pomocí klasických cigaret, tak pomocí nějaké e-cigarety a nenahrazujete jí jen klasické kouření, pak samo dostáváte x násobnou dávku nikotinu v závislosti na intezitě používání. První příznaky předávkování jsou: průjem, nevolnost, motání hlavy, bolest hlavy, návaly a bušení na srdci. Používání obou metod konzumace nikotinu současně nedoporučuji, protože si tím výrazně prohlubujete závislost na nikotinu. Buďto kuřte nebo e-kuřte, popřípadě nahrazujte určitý podíl klasiky ecigaretou. Rozhodně nikdy nedělejte to, že vykouříte stejně normálních cigaret, jako v době kdy jste e-cigaretu nepoužívala a navrch ještě budete používat e-cigaretu. To je takřka cesta do pekel a e-cigareta s Vám muže stát naopak zhoubou. E-cigarety(vaporizéry obecně)je třeba používat jen jako náhradu za normální cigaretu a ne jako doplněk k normálnímu kouření.;-)

Dobry den, na stranke Dekang

Dobry den, na stranke Dekang v kolonke FAQ som nasiel zlozenie Liquidov, prestudoval na internete kazdu z nich, ale konkretne ma zaujal 3-Methylcyclopentane-1, ktory je podla mnou vygooglenych stranok prudko skodlivy (neviem v akom mnozstve). Dalej 2-dione co je vraj len hypoteticka zlucenina. Ostatne boli uz OK, aromy a PGcko. Viem ze oproti cigaretam je to kvapka do mora, ale aj tak sa to zle cita. Ma niekto dake blizsie informacie? Ja tym "svetovym certifikatom" moc neverim, ale aj tak uz pouzivam e-cigaretu 2 roky.
 
 
 

Facebook
 
 
Podporujeme:
 
http://www.efvi.eu/index.cs.html
 
 

  Vlastní vyhledávání

RSS kanál

Syndikovat obsah