1000 registrovaných uživatelů

5.září 2011 naše fórum dosáhlo již 1000 registrovaných uživatelů! Jak je vidět, tak i díky neustálému zdražování klasických cigaret, je o elektronické cigarety stále větší zájem. To se odráží i v návštěvnosti našeho webu/fóra. Váš zájem nás samozřejmě těší a je jedním z hlavních motorů, díky kterým náš projekt držíme v chodu. Náhled do statistik naleznete níže.    

Při pohledu na počítadlo návštěvnosti z minulého roku:

a porovnání se současným:

je trend jasně vidět. S přihlédnutím k těmto čísílkům, vám můžeme slíbit, že v naší práci neustaneme. V současnosti se pro fórum připravují minimálně dvě další vychytávky, které vám zpříjemní chvíle na něm trávené. Děkujeme vám za věrnost a těšíme se na další nováčky, jak na e-holátka tak i na zkušené e-matadory, kteří rozšíří naše řady.

Jak se návštěvnost na našem webu měří?

Počítadlo musí být i s ohledem na zájem o umístění reklamy na náš web/fóum přesnější, než jednoduchá počítadla, kde je započítáván jakýkoliv pohyb na stránkách(roboti, každé kliknutí, obnovení stránky, nerozlišování IP adres pomocí cookis v určitém čase atd.). Vidíte zde tedy hodnoty, které nejsou násobkem skutečných návštěv. Pokud by nebylo použito filtrování, hodnota Zhlédnutí a Návštěvnosti by byla sečtená a vynásobená 2x až 3x. Tato hodnota by však neodpovídala realitě a nebylo by to tak férové, jak pro prodejce, tak i pro ostaní návštěvníky webu. 

Návštěvy

Jedná se o základní veličinu měřenou TOPlistem. Podle obecných pravidel se jedná o návštěvníka rozlišeného pomocí IP a cookie za určitou dobu. Podle pravidel používaných ve světě (viz. Wikipedie http://en.wikipedia.org/wiki/Bounce_Rate) je tato doba 30 minut. To znamená, že pokud se uživatel ze stejného počítače vrátí po 30 minutách na stránku zpět, je znovu započítán.

Zhlédnutí

Tato hodnota znamená každé zobrazení stránky (nebo stránek, pokud je kód umístěn na více). A to i v případě, kdy uživatel použije třeba tlačítko Obnovit.

Unikátní IP

Ukazuje z kolika různých počítačů přišli návštěvníci za určité období. TOPlist počítá unikátní IP po hodinách a za celý den. V případě, že jsou uživatelé např. "za" proxy serverem, může se poměrně velké množství různých počítačů přihlašovat pod jednou IP. Proto měření Návštěv, kde se používá ještě rozlišení pomocí cookie, víc odpovídá skutečnosti.

Zdroj: http://wiki.toplist.cz/Metodika

 

Diskuse

Za e-cigareta fans
Rumlik
 
 
 

Facebook
 
 
Podporujeme:
 
http://www.efvi.eu/index.cs.html
 
 

  Vlastní vyhledávání

RSS kanál

Syndikovat obsah