• Reklama
 
 

E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Dr.Watson » čtv 08. lis 2018 12:38:23

... nenapsal/a/o by v tom případku "... jsem kouřilo..."?

Mám dotaz, do "zdravotního vlákna ho nedám.
Na jaře jsem přeučil svého dobrého přítele konečně na vaping. Odkašlávat začal až teď. Stalo se to někomu z vás nebo je to normální a nebo je to nějaký moribundus. Podzimní. Řekl jsem mu ať si zaklopí slivovici co jsem mu dal k narozkám.
Já začal odkašlávat tak po měsíci a půl. Myslím tedy víc než když jsem kouřil...
Teď mne napadlo že možná chce loudit tu slivku. :angel
Moc možností, já vím ale zajímá mne možnost toho pozdějšího rozpouštění asfaltu. Na webu "Kuřákova plíce" píší že plíce se dávají dohromady tak 3-9 měsíců, což je asi pravda nicméně to dorostou i řasinky, obnovíí se nová tkáň, já to beru tak, že pára je lepší rozpouštědlo a zvlhčovadlo.
Odesláno z mého PC jménem Ráchel III. pomocí drátů a elektriky.

„Musím se červenat, Watsone,“ zašeptala paní Holmesová pohoršeným hlasem.
Jako každý, kdo má světu co říci, píši pouze ve větách holých.
S vloženými souvětími... a sem tam obrázkem který tutově není k věci, zato přísně multikultiincool sluníčově a genderově vyrovnaný.
Dr.Watson
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv 05. led 2012 19:32:14

Reklama

FastTech

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod amirinda » sob 17. lis 2018 8:30:36

Čau lidi,
Mám takovej problém, že mě poslední dobou tak nějak jako tlačí na plicích a přechází to až do zad.
Podle mého je to od doby co jsem si začal míchat liquid a dělá mi to víc z atíku Skyline, u Cubis Pro ne tolik.
Mám PG a VG z Fichemy tak nevím jestli zkusit jinou bázi. Míchal jsem 50/50, tak jsem zkusil ubrat PG a udělal jsem 40PG/60VG. To je trochu lepší, ale zas mám strašný sucho v puse.
Míchám na 8mg nikotinu, mohlo by to být i nikotinem? Příchutě jsem vyloučil, jelikož mi to dělá u všech. Většinou mi to dělá až večer, že bych byl překouřenej?
Sinuous Ravage 230 + Berserker V1, iStick Pico 25 + Dvarw MTL klon, Skyline RTA klon
Uživatelský avatar
amirinda
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28. črc 2018 22:01:50
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Jirkator » sob 17. lis 2018 9:03:05

Překouřenej být můžeš. Kolik ml dáš za den? Ale otázka je, jestli to máš z typování, šel bych s tím raději k doktorovi.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod amirinda » sob 17. lis 2018 9:05:57

No jak kdy, ale někde kolem 8ml za den, ještě chci zkusit namíchat 6mg jaké to bude a bázi Imperia. Tu jsem měl ze začátku a myslím, že mi to tak nedělalo.
Sinuous Ravage 230 + Berserker V1, iStick Pico 25 + Dvarw MTL klon, Skyline RTA klon
Uživatelský avatar
amirinda
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28. črc 2018 22:01:50
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod amirinda » stř 21. lis 2018 6:50:32

Tak jsem vyměnil původní drát SS316L a vatu Keepred Cotton za smotanej NI80 a vatu Cotton Bacon a zatím je to o poznání lepší, problémy nemám prakticky vůbec.
Je možné, že mi tedy dělá zle ten nerez, nebo vata? Ještě chci zkusit Kanthal. Jedu teda na watt místo TC.
Sinuous Ravage 230 + Berserker V1, iStick Pico 25 + Dvarw MTL klon, Skyline RTA klon
Uživatelský avatar
amirinda
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28. črc 2018 22:01:50
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Jirkator » stř 21. lis 2018 8:03:22

Nepravděpodobné to sice je, ale tvrdit, že je to nemožné si rozhodně netroufnu.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic


Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod andysk » pát 30. lis 2018 18:01:06

Zdravím, možná toto bude trošičku mimo toho co se tu řeší, ale nejsem si jistá. Už delší dobu přemýšlím o koupi iqos. Už jsem byla prakticky přesvědčená, že si ji koupím, ale pak jsem narazila na tenhle článek o konkurentovi Glo. Píší tam, že je to velká konkurence a že by to mělo být snad i lepší.. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Radši bych se nejdřív přesvědčila, než něco koupím. Díky za případné rady a omlouvám se pokud to sem úplně nepatří. Díky
andysk
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 02. srp 2018 14:55:20

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod dlouhejbil » pát 30. lis 2018 18:04:59

Kup si nějakou e cigaretu. :D Nepodporuj tabákovou lobby a taky se její pomocí můžeš odnaučit kouřit. Protože lze obsah nikotinu snižovat.....
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod martelius » sob 01. pro 2018 2:44:22

andysk: Já používám e-cigarety, iqos i glo (a aby toho nebylo málo, tak ještě snus - švédký žvýkací tabák, který je jinde v EU zcela nesmyslně zakázán). Všechny tyto alternativy mají něco do sebe; záleží na tom, co od nich očekáváš. Iqos je nejbližší náhrada cigarety chutí, vůní i rituálem; pokud ho pravidelně čistíš a užíváš v uzavřených prostorech, dokáže kouření vcelku věrně simulovat. Problém je, že přejdeš-li na Iqos rovnou z cigarety, budeš ho vnímat jako slabší náhražku originálu; vedle toho je ze všech alternativ nejrizikovější ve smyslu toxických látek, a dále již zmíněná nutnost čištění je pro některé lidi dost otravná (nemluvě o tom, že je náchylný na mechanické poškození - to ovšem pokrývá velmi benevolentní zákaznický servis). Glo vzhledem k nižší teplotě nahřívání uvolňuje méně škodlivin, není třeba takřka žádná údržba a jsou k dispozici zajímavější příchutě než iqos. Problémů je několik; základní je doba inhalace, která je omezená na 3.5 minuty (pokud přecházíš z cigaret, bude to až příliš málo), další je pachuť kukuřice/popcornu, která se během 3.5minutového cyklu objeví nejpozději v druhé minutě (Bůh ví, čím to je, někomu to ani nevadí, mně vcelku ano), třetí problém je slábnoucí throat hit (nikotinový kopanec v krku) u všech náplní s výjimkou Steel Blue, které jsou zatím k dispozici pouze v e-shopu (apropos pokud se rozhodneš zkusit Glo, objednej si právě náplně Steel Blue). Nakonec e-cigarety (o kterých si můžeš zde na foru přečíst mnoho přesnějších a detailnějších informací, než co zde zkratkovitě uvedu já) - jejich hlavní problém je, že chutí nedokáží napodobit cigarety skutečné. Tabákové příchutě (s výjimkou tabákových extraktů) nemají s cigaretou nic společného a jsou v lepším případě přeslazené, v horším chutnají jak zvratky. Na druhou stranu mají e-cigarety mnoho výhod: předně je k dispozici mnoho dalších příchutí, které z inhalace udělají zajímavý zážitek; dále, jak zmínil >dlouhejbil<, můžeš si vybrat intenzitu nikotinu, navíc existují různé styly vapingu, které přináší rozmanitou užiatelskou zkušenost; důležité též je, že podle dosavadního výzkumu jsou e-cigarety nejzdravější (/nejméně škodlivou) alternativou klasiky; a nakonec, jsou ze všech alternativ nejlevnější (alespoň v dlouhodobém horizontu). Abych to shrnul: pokud chceš především ušetřit zdraví a peníze, dej šanci e-cigaretám; pokud jde hlavně o co nejvěrnější chuť, zkus Iqos (před zakoupením je možné domluvit vyzkoušení za 200,- s 6 krabičkami náplní); a pokud chceš kompromis, je zde Glo (stejný princip vyzkoušení za 200,-).
Obrázek

Ares, Berserker, Cthulhu (Hastur, Mini), E-Phoenix (Firebird, Hurricane v2), Kayfun (3,4,5,Prime,Lite), Rose, Siren (22,v2), Skyline, Squape (E, X)
Uživatelský avatar
martelius
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 18. kvě 2017 2:48:16
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod pe.ne » pát 07. pro 2018 22:23:29

No a co ten snus? To je ten, co se strčí za škřaň?

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod martelius » sob 08. pro 2018 14:31:09

Snus je skandinávský typ žvýkacího tabáku; vkládá se mezi horní ret a dáseň a tak uvolňuje nikotin. Na rozdíl od normálních žvýkacích tabáků, které se zpracovávají fermentací, se snus pasteruje, a látky, které uvolňuje obsahují daleko méně toxinů. Při užívání snusu není nutné plyvat, což většině lidí vadí na žvýkacím tabáku nejvíc, a odhaduje se, že představuje proti cigaretám 95 - 99 % menší riziko. Nicméně stejně jako u e-ciagret proti snusu brojí různé agentury veřejného zdraví, které by nejradši v otázce nikotinu viděli kompletní abstinenci, popř. produkty farmaceutického průmyslu. Na základě jedné studie z 80. let, která spojovala snus s rakovinou slinivky (výskyt ovšem nižší než u cigaret), byl snus zakázán v EU s výjimkou Švédska. Skutečnost, že normální žvýkací a šňupací tabáky, kde má ono statistické riziko být daleko vyšší, jsou běžně dostupné, nikdo neřeší. Pro zájemce stránka lobující za povolení snusu v EU s odkazy na studie, epidemiologii atd.: http://euforsnus.org/facts-about-snus
Obrázek

Ares, Berserker, Cthulhu (Hastur, Mini), E-Phoenix (Firebird, Hurricane v2), Kayfun (3,4,5,Prime,Lite), Rose, Siren (22,v2), Skyline, Squape (E, X)
Uživatelský avatar
martelius
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 18. kvě 2017 2:48:16
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod petr.sadek » sob 08. pro 2018 20:25:17

Zdravím.

Koupil jsem si grip: Eleaf iKuun i200 Kit s Melo 4 D25. Chci se zeptat, jakými způsoby mohu zamezit protékání e-liquidu. Nejsem si jistý, kde jsem udělal chybu. Díky, Petr
petr.sadek
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned 21. čer 2015 12:06:35

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod dlouhejbil » sob 08. pro 2018 21:17:30

Díval jsem se do křišťálové koule a nic.....Hmmm
Tak vážně:
Jak ti může někdo poradit, když nedáš fotku setupu? Málo vaty.... Mnoho vaty..... atd......
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod petr.sadek » sob 08. pro 2018 22:05:27

Nevím, co je to setup. Postačí ti tento odkaz? censored
Až dole na tomto odkazu je i video.
Naposledy upravil dlouhejbil dne sob 08. pro 2018 23:24:48, celkově upraveno 1
Důvod: Nedávej odkaz na prodejce-přečti si pravidla
petr.sadek
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 35
Registrován: ned 21. čer 2015 12:06:35

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků