• Reklama
FastTech
 
 

Dvarw MTL RTA

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Dvarw MTL RTA

Příspěvekod Muroň » úte 18. zář 2018 15:50:06

Atomizér Dvarw MTL od maďarské firmy KHW Mods nebo od čínských klonařů tu několik uživatelů provozuje, ale nikdo mu ještě vlákno nezaložil, takže tak činím.

Dvarwa jsem zaznamenal někdy zjara (2018), kdy tu Igor zveřejňoval fotky (samozřejmě originálu) a pak v nabídce 3FVape, kteří ho tu hojně inzerovali. V létě už ho byl plný facebook a několik českých vlogerů ho testovalo a velice chválilo.
Jak mi zpočátku přišel retro a ošklivý, tak se mi postupně začal líbit. V půlce srpna jsem si V1 objednal. Ten úplně nejlevnější, co na FT byl (ale měl docela dobré hodnocení). Rozdíl mezi V1 a V2 u klonů tkví v tom, že V2 má oválné a větší otvory na přísun liquidu v prstenci, který se vkládá do kotelny. V1 má kruhové. Navíc se V2 zpravidla dodává s několika vložkami pod spirálu, které určují přísun vzduchu. V1 má jen jednu. Jako V3 se označuje Dvarw DL. Originál toto generační dělení nemá, tam si všechny vložky nebo náhradní tanky musíte přikoupit.
Klon mi málem nedorazil, protože už byl připraven na poslání zpět do Číny, naštěstí pracovnice pošty mi ho nezištně zachránila. Kvalita mě příjemně překvapila, závity do sebe zapadají, žádný smrad ani netěsnosti. Jednoduchost konstrukce a výroby je z pohledu výrobce originálu poměrně nevýhodná, protože není těžké jej kvalitně naklonovat. Pouze jsem ho napoprvé rozdělával kleštěma přes hadr, neboť byl dost zatuhlý.
Skutečně je poměrně retro. Spodní plnění, jednoduchá kotelna se šroubky v podlaze a výbrusem pro vložku na ofuk spirálky. Nic nejde nastavit, vzduch je daný (změníte jen vložkou s jiným průměrem díry), přívod liquidu nejde uzavřít, i ten plastový driptip vypadá jak náustek na spirometr (říkala manželka).
Obrázek
Jenom jsem ho umyl, osušil a pustil se do osazení.
Mezi šroubky se vejde nanejvýš spirála o průměru 2,5 mm, raději jsem zvolil 2mm a kanthal 28 ga, 6 plných otoček, 1 ohm. Místa u šroubků i na načechrání vaty zbylo dost, ale žádné velké komedie se spirálami tady neuděláte. Možná twistovaný kanthal, jednoduchý nerez, ale claptony a větší buildy se zkrátka do kotelničky nevejdou.
Obrázek
Prstenec s dírami na liquid jsem nasadil až po osazení vatou (Cotton Bacon V2), kterou jsem protáhl prstencem nahoru, zastřihl, trochu načechral a vložil před přívody liquidu.
Obrázek
Zakápl, naplnil tank a zkusil to. Byla to láska na první potah. Nevěřil jsem, kolik chuti můžu dostat z jednoduché kanthalové spirálky na 11 W. Potah je opravdu hodně utažený, ale to, co si pracně vysosáte, je naprosto koncentrovaná pára. Z malé kotelničky a dírou ve vložce prohnaný vzduch těsně kolem spirálky posbírá všechno a naservíruje vám přímo na jazyk.
Nikde nerosí, netěsnosti žádné. Nevadí mi na něm nic, nemám k němu výhrady.
Co může někomu vadit? Spodní plnění. Ale naplníte ho stejně rychle, jako vrchem. Levně vypadající driptip. Můžete vyměnit, mně se líbí. Nemožnost regulace ničeho. Vzduch nastavíte jen výměnou vložky pod spirálkou. Tu mám zatím jedinou, asi bych si zvolil s větší dírou, ale mohlo by to být na úkor chuti. Dvarw V2 mám už na cestě, vyzkouším pak všechny.
Obrázek
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Dvarw MTL RTA

Příspěvekod dobrman » úte 18. zář 2018 16:49:09

:yes

Dodal si mi odvahu :D
taky se už dlouho rozhoduju a asi už mám jasno :D :D
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Dvarw MTL RTA

Příspěvekod pe.ne » stř 19. zář 2018 1:33:05

Když do toho Muroň tak pěkně šlápnul, přiložím jen pro potenciální zájemce o koupi fotku rozborky na prvočinitele. Další, pro mě velmi příjemnou, vlastností je totiž možnost zcela rozebrat. Doplním k těm verzím komínů - menší kulaté otvory pro likvid má verze pro MTL a větší, oválné, verze pro DL (aby to víc sosalo :mrk ). Mám k němu všechny vložky na vzduch, přesto jsem zůstal u té, co byla osazena z výroby. Po měsíci a půl každodenního používání jsem stále spokojen. Mě osobně i vyhovuje ta triviálnost, kdy nelze nic štelovat, nejde s ničím hýbat a není si s čím hrát - možná to místo Trpajzlík měli pojmenovat Kladívko.

Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Dvarw MTL RTA

Příspěvekod Muroň » stř 19. zář 2018 10:01:47

Díky za pěknou fotku rozborky. Přidávám vypůjčenou s FT se zvýrazněným přivodem liquidu u verze V2 (konkretně ten full kit s dalšími tanky, který mám objednaný) - je tam ten větší oválný, možná stejný jako u Dvarwa DL.
Obrázek
Koukám, že to odpovídá originálu, na stránkách výrobce uvádějí, že "Batches 1-8 have smaller external air hole and round hole chimney. Batches 9 and onward have bigger external hole (so as to allow easier cleaning of the base) and come with oval hole chimney". Dokonce tam mají fotku obou verzí vedle sebe a ta novější (batch 9 a výše) má i širší přívod vzduchu.
Obrázek
Taky tam doporučují osadit microclaptonem NiCr, který sami nabízejí (10 kousků za 9 euro :hammer_head: )
Nejsou náhodou všechny šroubky stejné? Zaměnitelný je určitě spodní v centrpinu s tím, co drží vložku, ale nezkoušel jsem je prohazovat s těma na pólech. Taky jsem zvědav na kompatibilitu dílů mezi klony. Nad Dvarwem DL taky uvažuju, ale trochu se bojím, že by mi nemožnost štelovat vzduch při DL vadila. U MTL atíků mívám jedno nastavení, které moc nešteluju, ale u DL často měním výkon i vzduch.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Dvarw MTL RTA

Příspěvekod pe.ne » stř 19. zář 2018 11:46:52

Tak můj klon klonuje rozhodně várku 1-8, mám menší vnější vstup vzduchu a kulaté přívody likvidu. Oboje mi vyhovuje. Mám doma i ten komín s oválnými otvory, ale myslím, že pokud nepůjdu na 75VG a výš, nepoužiju ho.
Šroubky jsou opravdu všechny stejné, zaměnitelné (další plus nekomplikované konstrukce).
Pro ty, co rádi udržují vše v čistotě - doobjednejte si izolátory (na fotce rozborky jsou vedle šroubků), při prvotním čištění jsem hnedle jeden ztratil ;-), prostě jsem si ho při sušení někam odfoukl. Ale protože se znám, objednával jsem je už s atíkem a tak těch nadávek nebylo tolik :-).
Ohledně DL - když jsem s tím kdysi koketoval, měl jsem to stejně vždycky utaženější a tak bych si troufl použít MTL verzi na DL i jen osazením největší vzduchové vložky. Jinak "origo klon" DL má i širší horní komín, pokud se nepletu.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Dvarw MTL RTA

Příspěvekod Muroň » úte 09. říj 2018 16:51:45

Dnes mi dorazil druhý Dvarw, verze V2 (s většími otvory na přívod liquidu v kotelně a větší dírou na vzduch - viz. foto), full kit se třemi tanky (2 ml, 3,5 ml a 5 ml) a náhradním "kovovým" tělem pro 5 ml tank, ​dále se šesti reducery na vzduch (0.8, 1.0, 1.2, 1.5, 2.0 a 2.5 mm). Zpracovaný je pěkně, nesmrdí a vše lícuje a těsní.
Dal jsem tam 1,5 mm vložku, osadil 0,3 nerezem 2,5 mm průměr spirály (cca 0,8 ohm) a dal 3,5 ml tank (který je u originálu). Je to dobrý, podání chuti vynikající, pára trochu teplejší než u V1 s menším reducerem (1,2 mm), 2mm kanthalovou spirálou a delším komínem u 5 ml tanku. Zjišťuji, že méně vzduchu mi sedí u Dvarwa více (navíc z kanthalu mi některé tabákovky o trochu líp chutnají), takhle je to srovnatelné s ostatními oblíbenými atíky a chuťově tolik nevyčnívá. Zřejmě nakonec oba Dvarwy pojedu na 2mm spirálkách z kanthalu či nichromu, se zásobováním nemá problémy a nerez si na ostatních atty užiju dost.
Každopádně Dvarw je pro mě zjevení. Jednoduchostí, funkčností a spolehlivostí je obdobou kalašnikova, jak uváděl jeden ruský recenzent na FT (Надежный как АК-47). Až EU povolí pouze atík na osobu (a na každý další uvalí daň), nejspíš si nechám Skvítka :smirk
Obrázek
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Dvarw MTL RTA

Příspěvekod Honik » pát 02. lis 2018 17:17:22

http://i66.tinypic.com/2vmavix.jpg http://i63.tinypic.com/2emg4fd.jpg

Ahoj chci se optat...dorazil mi výše zmíněný...z čajny.Rozbalim osadim zaleju naplnim a paráda...Takovou sem měl radost.Po cca 3 hodinách co sem ho nosil v kapse a parádnicky tahal tak jsem došel dom položil na stůl zapnul že si potahám zas a ejhle v ono to bublá..Z nasávacího otvoru teče liquid tak to rozeberu celý vyčistim už censored složim naplnim a jen co jsem to obrátil tak znova vše od liquidu...Mohl jsem něco udělat špatně?proč 3hodky vapuju no problem a z ničeho nic toto?Jinak když se na to tak dívám tak dírama k vatě vlatně nezamezí absolutně nic aby netekl liquid do otvoru pro vzduch :cry :cry http://i63.tinypic.com/2dtzwo7.jpg http://i66.tinypic.com/5extz9.jpg
Naposledy upravil dlouhejbil dne pát 02. lis 2018 18:30:43, celkově upraveno 1
Důvod: Max. rozměry 640x480
Honik
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 15. říj 2018 14:53:02

Re: Dvarw MTL RTA

Příspěvekod Muroň » pát 02. lis 2018 17:41:56

Když vidím Tvůj build, je mi jasné, proč to teče. Vatu musíš načechrat a vystlat před otvory přísunu liquidu v prstenci, který se vsadí do základny. Pak spolehlivě zabrání protečení do kotelny.
Doporučuju prostrčit vatu spirálkou, konce zvednout a protáhnout je prstencem, až pak kousek nad ním zastřihnout, načesat a citlivě dát před díry v prstenci.
Dvarwy provozuji denně a ještě ani kapka. Pouze při chřadnoucí vatě se kapička dostane pod vložku regulující přívod vzduchu pod spirálu (mírně bublá při potahu) takže jí při výměně vaty vyndám (aniž je nutné sundat spirálu) a trochu to pod ní vysuším.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Dvarw MTL RTA

Příspěvekod Honik » pát 02. lis 2018 17:50:03

přesně tak jsem to udělal jak píšeš ale přece když se ta vata nasákne tak jakoby splihne...Možná jsem tam měl té vaty málo...No nechám vysušit a postavim znova..nafotím..Díky za radu.

Tak jsem to dal zas do kupy a nafotil...Zatím to neteče uvidíme po sléze.
Mám tam dost té vaty?
http://i64.tinypic.com/2dj1h1u.jpg http://i63.tinypic.com/1zlfwbs.jpghttp: ... yn2r7m.jpg http://i68.tinypic.com/s2txd2.jpg http://i66.tinypic.com/2vdi820.jpg http://i65.tinypic.com/122mamc.jpg http://i66.tinypic.com/105p4dz.jpg
Naposledy upravil dlouhejbil dne pát 02. lis 2018 18:34:27, celkově upraveno 2
Důvod: Max. rozměry 640x480-přečti si pravidla
Honik
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 15. říj 2018 14:53:02

Re: Dvarw MTL RTA

Příspěvekod Muroň » pát 02. lis 2018 18:30:02

Musí ty otvory zakrýt a trochu se opírat. Jak to mám na té fotce u prvního příspěvku. U tvé foto mi ta splihlá přišla příliš zastřižená, proto si lehla. Jde o to, aby se pěkně nasákla a další liquid tam dírama nepustila.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Dvarw MTL RTA

Příspěvekod Honik » pát 02. lis 2018 18:41:00

Musim si udělat i spirálku o průměru alespon 2,5mm abych tam té vaty nasoukal víc..Snad to časem vychytám..Díky za radu
Honik
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 15. říj 2018 14:53:02

Re: Dvarw MTL RTA

Příspěvekod Muroň » pát 02. lis 2018 19:03:17

Hele, mě to vyhovuje nejvíc s 2 mm spirálkama. Chce to ale kvalitní vatu. Určitě to vychytáš, funguje to spolehlivě.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Dvarw MTL RTA

Příspěvekod peco » úte 13. lis 2018 10:31:14

Od včera skúšam Dvarw MTL(V1). Po chuťovej stránke je to naozaj skvost. Dve veci mi vadia. Prvá je spodné plnenie, na ktoré sa dá zvyknúť. Druhá je to, že pri odskrutkovaní tanku z dôvodu plnenia mi na tanku zostáva komín aj s vekom a poruší sa zostava kotolne (hlavne vata). Obe tesnenia na veku komína sú tesnejšie a držia lepšie ako tesnenie medzi komínom a kotolňou, preto komín s vekom zostáva "prilepený" na tanku. Vymením ich a bude aj po druhom probléme. :)

PS:
Mne tam vošla aj 3mm špirála (28GA), no vaty už bolo naozaj veľa, tak som premotal na 2,5mm.
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Dvarw MTL RTA

Příspěvekod Muroň » stř 14. lis 2018 12:10:52

Víko od kotelny mi při plnění V1 taky většinou zůstane v tanku (u V2 zůstává na svém místě) a nevadí to, aspoň se podívám na stav vaty. Jestli Ti to s sebou bere celý prstenec kotelny, pak je to dost blbý, protože osazovat vatou je třeba při prstenci na svém místě. Naštěstí u Dvarwů je diagnostika závad jednoduchá a hned vidíš, kde je problém :hmm
Vyzkoušel jsem spirály od 2 do 3 mm, různě silné dráty z různých materiálů a všechny vzduchové vložky. Nejspokojenější jsem s 2mm kanthalem a původním ofukem 1,2 mm u V1 mám 1 mm, což je dost utažené, ale chuť krásně vynikne. Před pár lety bych si nikdy nemyslel, že nejoblíbenější atík budu používat na stejných spirálkách jako BCC na egu :O
Na druhou stranu to nemám tak, že by ostatní atíky šly do šuplíku. Dlouhodobě odložený nemám žádný. Jen mi nějak víc začalo chutnat z kanthalu a do některých tanků ho vracím (třeba renesanci u mě zažívá původní dualcoil Crius).
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Dvarw MTL RTA

Příspěvekod pe.ne » pon 10. pro 2018 11:08:26

Pořídil jsem si Pico 25 a nahrál Lišku a po přešroubovaní Dwarva mi občas zahlásilo zkrat atomizeru. Nový námot, původní fw, nepomohlo. Na Invoke a Pico 75 běh bez potíží. Jal jsem se tedy hledat závadu na modu a měření ukázalo, že maximalní hloubka 510 pinu je o 0,2 mm menší, než délka 510 pinu na Dwarvovi. Následovalo tedy lehké zabroušení šroubku na Dwarvovi a od té doby bez potíží.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Další

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků