• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Muroň » stř 10. říj 2018 15:38:59

Do AIO ECO půjde i řidší liquid 70PG/30VG i 80/20), hustší (s více než 50 % VG) by možná už žhavící hlavy špatně zásoboval.
Zkus různé síly, třeba 12 mg, 18 mg. Když Ti něco zachutná, ale přitom bude nikotin škrábat v krku, kup si to samé v nulce a smíchej.
S hotovkama moc neporadím, už jsem je leta neměl. Nejlegendárnější je příchuť Desert ship pod Dekang (teď Desert - Dekang Classic line), bylinkově nasládlá je Bright Tobacco od Liqua, ta většině nováčků chutná (sladkosti se neboj, je to něco jiného než doutníková nasládlost). Pak můžeš zkusit něco jako Gold Tobacco (třeba od Emporio).
Když něco vyleješ, v hlavě to ještě chvíli bude cítit. Je tu riziko, že ti něco vyloženě nezachutná a pak tu pachuť budeš cítit, dokud nevyměníš hlavu a nevymyješ tank.
Výdrž hlavy může být i 20-30 ml, pokud je kvalitně vyrobená a nespálíš ji. Tmavé liquidy zanášejí spirálku více.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Jirkator » stř 10. říj 2018 16:13:16

No nevím, psala, že chce nějaký tabákovky a ty musí většinou po namíchání delší dobu zrát a řekl bych, že spíš shání něco rychlejšího, co si nalije hned, ne až v lednu. Ale nejsem odborník na tabákové příchutě.
Ideální by bylo zajet do nějaké vaperské prodejny a ve většině z nich se dají hotovky ochutnat.

Když chceš změnit příchuť, tak dojeď vše co máš nalitého a pak nalij jinou, chvíli to bude takový mix chutí a pak už to bude ta nová. Výjimku tvoří výrazné chutě jako mentol, vanilka...
Jinou možností je při změně příchutě měnit i hlavu. Mít tedy pro každou příchuť jednu hlavu.
Životnost žhavicí hlavy je velice různá a závisí i na použitém liquidu a osobně bych ji měřil spíš na odvapované ml liquidu než na dny. Ale 1 - 2 týdny by mohla vydržet.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod olasek » čtv 11. říj 2018 7:30:04

Zdravím, mám několik dotazů ohledně nového tanku. Včera jsem zakoupil SMOK TFV8 X-Baby Beast Tank. Naplnil jsem to liquidem s bází 70/30.

1) Přes den jsem v pohodě kouřil. Nechal jsem tam cca půlku tanku liquidu než jsem šel spát a ráno, když jsem k tomu přišel, tak v nádržce bylo úplně sucho a liquid nikde. Je možné, že se liquid z tohohle tanku vypařuje? U dvou, které jsem měl předtím se mi to nikdy nestalo.
2) Pokud má někdo tento tank, jaký poměr báze do toho používáte? Je možné v tom mít 100%VG, potažmo si to namíchat sám v poměru např.90/10 VG/PG? Vezme to ta hlava nebo už to je moc?

Omlouvám se, pokud na ty otázky někde již odpověď je, ale bohužel mi server píše už dvě hodiny, že nelze vyhledávat a ať to zkusím později.
E-cigareta: Smok T-Priv 3 / Hlava: SMOK TFV8 Baby V2
E-cigareta: eVic-VTC Mini / Hlavy: Tron-T, Joyetech Cubis Tank, SMOK TFV8 X-Baby Beast Tank
Uživatelský avatar
olasek
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 28. led 2017 15:25:26
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod Muroň » čtv 11. říj 2018 9:57:45

Tento tank nemám, ale mám jeho předchůdce Big Baby (nikoli X, ale řada baby a big baby používala stejné hlavy, což možná platí i pro X), který je konstrukčně trochu jiný, nicméně platí, že vyžaduje hustý liquid. Jestli jsi použil 70VG/30PG, je to tak na hranici. Pamatuji, že jsem použil 50/50, kterou běžně míchám a teklo to.
Liquid se určitě nevypařuje, někam musel vytéct (hlava ho určitě všechen nevysála).
Takže používej s co nejvíce VG, ideálně víc než 80 %, hlavy jsou na to určené.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: E-kuřácký guláš - volná diskuse o e kouření

Příspěvekod amirinda » čtv 11. říj 2018 10:41:59

Ty já mám Skyline a taky se mi zdá, že přes noc ubude.
Sinuous Ravage 230 + Berserker V1, iStick Pico 25 + Dvarw MTL klon, Skyline RTA klon
Uživatelský avatar
amirinda
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28. črc 2018 22:01:50
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod wicca » pát 12. říj 2018 10:58:51

Tak cigareta přišla, hlavu jsem zakápla, počkala 15 minut a vyzkoušela. To půjde. :D
Jen to na mě bylo silné, 18mg je fakt moc, tak jsem to zatím od oka trošku řízla nulkou a je to lepší.

Zajímalo by mě ale, jestli je normální, že mi protéká trošku do náustku, takže mám liquid v puse, což je fakt hnusný… když do náustku strčím do špičky srolovaný kapesník, vyndám ho a konec je od liquidu.

A je normální, že mě toho bolí hlava? Moc nikotinu?
wicca
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 08. říj 2018 22:31:24
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Darth Vaper » pát 12. říj 2018 11:13:17

V náustku se nejspíš drží kondenzát, je potřeba pustit tlačítko žhavení a ještě dotáhnout zbytek páry. Náustek není potřeba vytírat, lepší je prudce mávnout a vono to vyletí samo :) Bolest hlavy je určitě z předávkování nic, proto jsem doporučoval koupit tu čistou bázi o různé síle. Tipuji že Ti bude stačit tak 3mg. A když se budeš cítit nedokouřená, můžeš mít v záloze třeba 6mg v 2. zařízení a dát si 2-3 prásky. Jo a hodně pít.
Šplejchadla a kapáky, ty já mám nejvíc radši :cool
Obrázek
Uživatelský avatar
Darth Vaper
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 591
Registrován: pon 07. led 2013 8:47:41
Bydliště: Hanácké Athény
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod wicca » pát 12. říj 2018 11:31:52

No budu se muset naučit, jako správně tahat. Takže zmáčknu, tahám slabě a delší dobu než normální cigáro a pustím tlačítko dřív než do sebe natáhnu všechno?

Já si koupila ještě nulku, i když až teď jsem si všimla, že liguid je 50:50 a nulka 70:30, vadí to něčemu?

A myslíš, že fakt jen 3mg mi budou stačit? To se nedivím, že mi z 18mg bolí hlava… Teď to má naředěné cca na 10mg, dělala jsem to od oka.
wicca
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 08. říj 2018 22:31:24
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Ladin » pát 12. říj 2018 11:39:52

Pochybuji, že Ti bude stači 3mg, to používá většina z nás na DL. Počítej spíš s 6-10mg. Hlava Tě bolí z předávkování, protože to taháš častěji než cigáro
a vsadím se, že i málo piješ. Hlavně ze začatku je potřeba mít v dosahu něco k pití a hlídat si to, protože vaping vysušuje sliznice.
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Darth Vaper » pát 12. říj 2018 11:40:22

Pokud to hulí bez problémů, tak to ničemu nevadí. To musíš sama vyzkoušet jestli budou 3mg stačit. Já to tipuju skrz ty slimky, to je takovej čajíček :)
Šplejchadla a kapáky, ty já mám nejvíc radši :cool
Obrázek
Uživatelský avatar
Darth Vaper
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 591
Registrován: pon 07. led 2013 8:47:41
Bydliště: Hanácké Athény
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Muroň » pát 12. říj 2018 11:41:55

Jo, tahat, jak píšeš.
Nevadí, ve výsledku to bude třeba 60:40, což ty hlavy zvládnou.
Ten přepočet odvapovaného liquidu podle koncentrace nikotinu na počet cigaret se velice obtížně stanovuje. Měl jsem odhadnuto, že 1 ml 12mg liquidu odpovídá cca 6-7 full flavor cigaretám. Takže jestli jsi měla 20-25 lightek denně (když počítám poloviční obsah nikotinu oproti full flavor), mělo by Ti stačit cca (velmi zhruba) 2ml 12mg liquidu denně.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod wicca » pát 12. říj 2018 12:01:53

No mám v sobě od rána dvě kafe a litr ovocného čaje. Pití si hlídám, trpím na migrény, a když nepiju, praskne mi hlava. Takže denně dám 1,5-2 litry ovocného čaje a vody. Mám pít ještě víc??

Teď jsem si namíchala 9mg a uvidím. Prostě budu zkoušet co bude optimální, hlavně abych to vydržela bez cigaret. Jako co se týče nikotinu tak potřebu nemám, ale mám na ni hroznou chuť… Vy odnaučení kuřáci, přestali jste kouřit hned, nebo jste to snižovali až jste byli na nule?

Já nejsem ten potahovač nonstop, dělám to jako s normálním cigárem, jdu ven, tam pět minut pokuřuju a jdu zpátky. A u toho chci zůstat, nechci tahat furt a všude, i když můžu. Takže jsem sama zvědavá, kolik toho liquidu spotřebuju. A hlavně musím najít nějakou dobrou chuť. Pro začátek jsem vzala jen American Blend - LIQUA Elements a Bright Tobacco - LIQUA Elements a na zadek z toho úplně nepadám, ale není to zase tak strašný, jak jsem se bála.
wicca
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 08. říj 2018 22:31:24
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Muroň » pát 12. říj 2018 13:41:22

Pít víc asi nemusíš, spíš častěji. Ale není to tak, že by vapeři byli nepoužitelní, protože v jedné ruce furt mají vapovačku a ve druhé flašku s vodou. Já třeba vodu s sebou netahám, takže mám většinu dne jednu ruku volnou :)
Jestli se chceš udržet v režimu rauchpauz a "jdu na cigáro", nech si zatím víc nikotinu (třeba těch 9 mg), protože toho tolik neodbafáš. Pokud začneš časem dudlíkovat (což hrozí většině lidí, kteří mohou volně pobafávat), liquidu vytáhneš mnohem více a bude Ti stačí mnohem menší koncentrace nikotinu.
Ten požitek ze zapálení cigarety Ti vapovačka neposkytne, ale to brzy přejde.
Měl jsem souběh s cigaretami asi týden, pak jsem si další prostě nekoupil a nechybělo mi to.
Z hotovek zkus třeba ještě Desert od Dekangu, není sladký a na přechod je vhodný.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod wicca » pát 12. říj 2018 14:18:41

Já hlavně musím najít nějakou příchuť, co nebude mít sladkej ocas... to mi fakt hrozně vadí, jak je to sladký... ty Liqua to obě mají a neee. Tak uvidíme, vzorky jsem teď objednala, v pondělí budou, tak budu testovat.
wicca
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 08. říj 2018 22:31:24
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod elfik » pát 12. říj 2018 15:34:12

La Tabaccheria. Narosto věrná chuť tabáku bez náznaku sladkosti.
Ale pozor, velmi napaluje spirálu, takže je potřeba často čistit/měnit.

Odesláno z mého A0001 pomocí Tapatalk
Zmax, Vamo, tabákové míchanice FA
Obrázek
Uživatelský avatar
elfik
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 30. bře 2012 9:29:35
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků