• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Next Gen a jeho klony

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod Dibli » sob 04. bře 2017 9:43:06

Pokud to háže hotspoty a nedotýká se to nikde, tak špatně vypálený mesh. Kup si někde v trafice turbo zapalovač za cca 60kč. S tím je to jedna sranda.
Dibli
 

Reklama

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod pe.ne » sob 04. bře 2017 19:04:44

Když to @pepyn rozjel tak veřejně, tak se přidám :bandit Mesh jsem vyráběl asi třikrát, motal to asi pěkrát. Pak se tady ozval @pepyn, trochu jsme si ještě psali (a já díky) no a dnes jsem se na to vrhnul znovu a dokončil k vlastní spokojenosti. Mesh 400 (34 micronů) SS316, 13x46 mm na přiložené tyčce. Vypáleno párkrát oboustranně v rozmotaném stavu a pak miliontisíckrát ve stavu smotku s chlazením vodou. Po namotání spirálky z 0,25 mm 317L konečně bez probíjení kamkoliv s odporem 1,04 Ohm. Motal jsem tentokrát proti směru hodinových ručiček. Z fotky to není vidět, ale poslední kousek drátu jsem dole protáhl mezi šroubkem a meshem a kolem šroubku již otočil po směru ručiček -> ve směru dotahování šroubku. To se mi osvědčilo ohledně (ne)přítlaku meshe na dno kotelny. Několik hotspotů, hlavně nahoře. Trochu boje a cítím, že to bude chtít ještě ze začátku opečovat, ale i na 12W MTL to pěkně dýmí a hlavně chutná. Na 15 W parní lokomotiva :rofl Chuť meshe na ostro mě velmi, velmi příjemně překvapila. Oproti rayonu nebo vatě mi to přijde lahodné a jemné.
Jinak platí vše, co tu padlo. Chuť, asi ne stoprocentně vhodné na seznámení s genesis (ale jde to překonat, jen vytrvať, soudruzi), kompaktní, široké možnosti nastavení vzduchu, ... Je to super :yes :smoke
Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod MartinFrei » sob 04. bře 2017 19:23:27

ten mnohokrát vypálenej mesh musí chutnat jako briketa :puke každopádně držím pěsti, ať Vám to slouží. Mám systémy s meshem naostro rád, ale z těch se středovým vedením u mě nakonec zůstal jen In'ax mk2. Pro Nextgen i Nextiny platí to, co už jsem tady psal dříve.
GG sekce : Euforia, Oddy, Ithaka
Vaponaute sekce : Le Magister, Le Zephyr
Genisys sekce : Steamboy 2.3, Avocado, RSST Magneto One kompakt, RSST, Origen
Zvonková sekce : Joyetech Delta II, Taifun GTII, Taifun GS 1 a 2, Kayfun Lite a 3 mini, Aqua 1 a 2, AGA-T7, Squape R
Mrako sekce : Smok TFV4 Mini, Aromamizer RDTA, Fuji GTA
Bafám převážně míchanice do Fichemy.
Uživatelský avatar
MartinFrei
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát 12. zář 2014 9:43:50
Bydliště: Vysočina
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod pepyn » sob 04. bře 2017 19:31:23

Zdravím, díky všem za příspěvky, @ Jirkator, Dibli, pe.ne, :hand
tak jsi na tom lépe já dávám 15-17 watů, lokomotiva to asi není, ale hulí ( v tom budu ještě pilovat, ale až budu mít 0,25 mm drát).
S tím airflow jsem v pasti, tak jsem to zatím vyřešil: vzal jsem o-kroužek, který je stejně tlustý jako průměr dírky vstupu vzduchu, nařezal na cca2-3 mm dlouhé kousky (aby nevyčnívaly zvenku ani zevnitř) a zatlačil do vstupních otvorů,
drží tam samosvorem jelikož jsem je tam musel lehce zatlačit, ucpal jsem zatím 4 dírky, potah tuhší , nikde nic nereguluji, vzhled stejný, úprava je návratná do původního stavu, pak se mi celkově zlepšil dojem z používání i chuti. :smoke :hand
pepyn
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 167
Registrován: ned 25. říj 2015 14:57:13
Bydliště: Havířov
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod Jirkator » sob 04. bře 2017 19:43:34

Jo, ukočírovat mesh naostro, je už trochu vyšší liga, než namotat Kayfuna s vatou, ale ta chuť tabákovek pak stojí za to crcání se s tím. :)

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod pe.ne » sob 04. bře 2017 19:50:17

@Jirkator: :bandit :yes ano prosím, ve svém rozvoji řítím se vpřed kosmickou rychlostí :nerd
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod suky » sob 04. bře 2017 21:36:26

Je to tak, chut atiku naostro je natolik odlisna od vaty nebo knotu ze kdyz se zadari udelat dobry setup slouzi dobre i rok (moje zkusenost), to motani je zezacatku trosku orech, nekdy neni treba ani moc blbnout s meshem 5 bliku a jede, jindy zas ne to je nekdy asi taky podle konstalace hvezd :o) V kazdem pripade specielne tabakovky si myslim naostro opravdu chutnaji nejlip.
Uživatelský avatar
suky
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 10. dub 2012 10:42:21
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod pepyn » ned 05. bře 2017 0:07:14

U Nextasisu je lepší kantal nebo nerez, co se osvědčilo a jaký průměr ? Co jsem tak pochytil asi to bude 0,25 mm nerez. Osobně mám SS316L 0,3 mm, 7 ot., nalito 814 - Sichilde, na tabákovku se chystám.
Airflow jsem vyřešil, tak že jsem přicpal nakonec těch dírek 5, je to tuhšísice, ale pro mě zajímavějčí chuť.
pepyn
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 167
Registrován: ned 25. říj 2015 14:57:13
Bydliště: Havířov
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod suky » ned 05. bře 2017 11:57:38

Na tenhle atik se mi nejlip osvedcil promer 0,25 ale je to spis otazka osobnich preferenci a toho co tam dostanes, nerez pokud to chces honit na tc jinak je to asi jedno, tabakovku doporucuju na tomhle chutna opravdu dobre.
Uživatelský avatar
suky
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 10. dub 2012 10:42:21
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod Lubis » pon 24. dub 2017 22:30:46

Vyhrabal jsem doma ekowool 2mm, nahodil jsem zkusmo jako oplet do Nextasisu dal 0.2mm SS316 a chut se posunula vyrazne k lepsimu a para je chladnejsi (to bude dratem). Pravdepodobne je zmensenim prostoru v kotelne. Az me to zase popadne zkusim nahoru namotat vic meshe.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lubis
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 09. bře 2013 0:26:47
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod Ladin » úte 29. srp 2017 1:55:05

Tak díky Milanovi je NextGen doma. První seznámení je zajímavé, ladění mne ještě čeká.
Milane, gratulace k tak silné vůli přestat a ještě jednou díky i za přibalený dáreček.
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod Profivapers » úte 29. srp 2017 5:28:06

Není zač Láďo a děkuji Ti.
Měl by jet na zakápnutí i když hrátkám ladění k obrazu svému se samozřejmě meze nekladou. :chuckle :mrk
O-kroužek pod čepicí je vložen náhradní a trošku slabší než původní, který mi praskl. To funkci těsnění nevadí, ale jde teď trochu volněji prstenec regulace vzduchu. Pokud by vadilo tak..
Základní střední část jsem dotahoval poměrně silou přes gumu, do té spodní tvořící dno atomizeru. To proto, že když jsem potřeboval odšroubovat část vrchní, často se při běžném zatažení povolovalo dole, kde jsem nechtěl.
Maličkost, ale tyhle "Next" atomizery jsou, alespoň z mého pohledu, velmi slušná liga.
Ať slouží!
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod Profivapers » sob 05. kvě 2018 9:03:07

Tak další. Do jedné vody i potřetí vstoupíš, ale jen ve výjimečných případech.

Jedinou úpravu, kterou jsem provedl, je trošku sklepnutí otočného prstence pro regulaci vzduchu, aby šel otáčet víc ztuha.

Na oko asi nejhorší sestavení (moderněji buld), co se mi kdy na NextGenech povedlo, ale funkčně bych řekl nejlepší. Celý týden jede jak fík a chuť báječná. :)

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod Ladin » sob 05. kvě 2018 10:16:13

Milane, tos měl napsat, já bych ti poslal ta dokoupená těsnění, která zvýší tuhost otáčení a mají podstatně větší výdrž než původní.
Pak by nebylo třeba do toho krasavce mlátit. :D :P

Obrázek
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod Profivapers » sob 05. kvě 2018 10:20:23

Nj to pod čepici. Tak jsem to měl posledně. Ale nemám už momentálně v zásobě ani žádné o-kroužky. Všechno pryč. :chuckle Ale dvě rány kladivem přes prkno a teď to jde fakt parádně ztuha. :chuckle Díkec Láďo. :mrk
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků