• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Next Gen a jeho klony

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod Jirkator » čtv 08. zář 2016 6:43:43

Když ho srovnáš s NextGenem, má cenu ho kupovat, nebo je to stejné?
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod Profivapers » čtv 08. zář 2016 7:57:39

Konstrukčně je zas určitě o kus dál. V několika bodech. Nejvíc pozitivně zatím vnímám rozdílnou regulaci a vstup vzduchu, kdy nemá zavzlínávat liquid tam, kam to není úplně optimální. A přijde mi plynulá. Vstup vzduchu je shora. Pak ten odkrytý mesh ve spodní části je určitě lepší než otvory, u kterých se mi někdy stávalo u klonu NextGen, že se otvor ucpal odpadnutou napáleninou. Plnění ještě nevím. Tady se mi protáčí sklo na o-kroužku, když chci povolit nebo dotáhnout čepici, ale ještě na to mrknu. Chuťově to bude obdobné i když možnost přímého srovnání se stejnými sestaveními, nemám. Královská chuť i praktičnost oxidovaného meshe.. Jinak přes noc jsem ho nechal naplněný téměř do plna a položený. Žádný problém a ani při provozu. No víc se uvidí, to tak na rychlo. Však ho mám chvilku. :smoke :mrk
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod Jirkator » čtv 08. zář 2016 8:02:29

Tak jsem nějak doufal, že mi povíš, abych ho nekupoval, protože je to stejné :chuckle Tak Ti tedy pěkně děkuju za tu odpověď :D
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod MartinFrei » čtv 08. zář 2016 16:14:12

Nextgen měl pro mě 3 negativa. Při šroubování na grip možnost povolení spodku a vytečení, "utopenej" setup, ke kterému byl přístup až po vylití a nakonec že hrozně topil. Koukám, že první dvě přetrvaly. Zůstanu asi nadále věrný In'axu.

Odesláno z mého Power pomocí Tapatalk
GG sekce : Euforia, Oddy, Ithaka
Vaponaute sekce : Le Magister, Le Zephyr
Genisys sekce : Steamboy 2.3, Avocado, RSST Magneto One kompakt, RSST, Origen
Zvonková sekce : Joyetech Delta II, Taifun GTII, Taifun GS 1 a 2, Kayfun Lite a 3 mini, Aqua 1 a 2, AGA-T7, Squape R
Mrako sekce : Smok TFV4 Mini, Aromamizer RDTA, Fuji GTA
Bafám převážně míchanice do Fichemy.
Uživatelský avatar
MartinFrei
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát 12. zář 2014 9:43:50
Bydliště: Vysočina
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod Profivapers » čtv 08. zář 2016 16:43:00

Tento "topí" přibližně bych řekl stejně. Ale klon In'axe mi to přišlo, že dává taky tak teplejší páru. Je to malej prostor no. Řeším použitím slabšího drátu na spirálku, tady jsem dal 0,28 ale zkusím jít asi i až na 0,25. Každý má nějaký svůj klad a zápor, ale klon NextGen potažmo Nextasis, je u mě vítěz. A to hlavně proto, že mi z něj více chutná. :smoke
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod roberto7 » čtv 08. zář 2016 16:46:24

Milane já taky používám v Nextgenu drát o průměru 0,25 mm.Doporučuji vyzkoušet. :mrk
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod Profivapers » čtv 08. zář 2016 16:49:54

Ok. Asi bych to nepřekonal sundat funkční sestavení s 0,28 kvůli chtíči vyzkoušení 0,25tky drátu byť bych chtěl. :chuckle Ale když mi potvrzuješ mou domněnku tak jo no, prubnu. :smoke :mrk
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod roberto7 » čtv 08. zář 2016 17:33:30

Milane a pak když vyzkoušíš ten 0,25mm,pak můžeš ještě vyzkoušet 0,20mm. :chuckle :chuckle :chuckle :rofl
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod Jirkator » čtv 08. zář 2016 18:55:28

Ještě bych vyhrabal kus 0,18 kanthal. Kdybys chtěl... :)

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod Profivapers » čtv 08. zář 2016 19:34:04

Nene už jsem dal 0,25. Ještě jsem to stihl než se udělá tma a pak na to blbě vidím. Dal jsem 316L nerez, ten nejlepší a nejchutnější, co mi koupil SPZtka až v té Praze. Pět a půl otáčky. Motal jsem od shora na stejný mesh jak včera. Líbí se mi, jak se člověk praxí učí. Včera jsem měl pocit, že bych potřeboval ještě jednu ruku, která by se tam kroutila a dnes už to šlo jak po másle. Ten samotný akt namotání spirálky si myslím, že je na tomhle sestavení trochu těžší. Ne už to vybliknutí nebo řešení zásobování / protékání. To je tady výborně řešené a přijde mi to poměrně snadné. Začal jsem blikat na 5 W (abych si případně nepřepálil ten slabší drátek) pak 7, 9. Trochu nahoře hotspoty, ale dvě minuty hraní.. 0,72 ohm a super, fakt super Roberte ňam. :smoke :chuckle Víc silou jsem musel zatáhnout ten středový díl do spodní části, kam se vtáčí 510 závit. To se mi povolilo od včera při provozu a plnění (moc jsem to asi nedotáhl) a fajnovka. Myslím, že to bude spolehlivý téměř bezúdržbový chutný tahoun stejně jako jeho předchůdce. :smoke :mrk

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod petrsu » ned 11. zář 2016 0:03:16

Ahoj, jak vám funguje u Nextasis ta regulace vzduchu? Já v tom nenašel žádnou logiku. Bez brejlí na ty puntíky nevidím a ať s tím točím jak chci nemůžu se dobrat trochu utaženějšího potahu. Rozdíl ať to dám jak chci je minimální, já snad ani nepoznám žádnou změnu. Našel jste v těch pintíkách někdo nějakou logiku? Mám ten klon v černé krabičce. Jinak chuť parádní a zdá se mi, že i hit je nějaký větší, než jsem ze 6mg zvyklý.
Edit: Tak jsem to tady nakoukal a pokusi přeložit:
https://www.youtube.com/watch?v=GVUKRjBxWPM
Každá dvojice dírek dpovídá s tečce na vrcholu komory.
Chcete-li použít jeden slot airflow vyberte své preferované vzdušné díry a sladte je s velkou tečkou na víčku.
Chcete-li trojitý slot pro proudění vzduchu zvolte vámi preferrované 3 dvojice nasávacích otvorů a slaďte je se třemi malými tečkami na víčku. Jak můžete vidět, jsou nyní vyrovnány 3 páry bodů.
Takže velká tečka, single slot – vzduch jde jen jednou vybranou dvojicí dírek.
Když vyrovnáte jakoukoliv horní tečku s jakoukoli tečkou na víčku jsou i další dvě tečky automaticky vyrovnány. Malé tečky = triple slot – vzduch jde trojicí různých dvojdírek.
Můj problém je, že jsem slepej a u klonu co mám, je těžké rozlišit velkou tečku na víčku od malých.
petrsu
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon 11. bře 2013 14:28:39

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod Profivapers » ned 11. zář 2016 7:53:04

Tohle je hodně zajímavý ten excentr a rozhozený kanálky. Tu logiku jsem asi trochu pochopil i když ještě si s tím občas hraju. Buď že koukám na tečky a nebo pocitově, tahám a šteluju. Nicméně ať je to sebezajímavější tak nějakýho víc utaženějšího potahu, pocitově jako třeba na Genesisce, když je hulvát 1,2 mm, mi tady dosáhnout nejde. Oproti tomu je to trošku volnější potah. Vnitřní trubička, kterou regulujeme, je mírně na volno (ale pidi vůle) tak nevím jestli u původního funguje regulace vzduchu trochu jinak nebo to takhle má být.. Divný a nevím proč vzduch nelze víc přitáhnou, když už to je konstrukčně a výrobně relativně složité, ale nic hrozného, co by mi nějak hodně vadilo. I když trochu bych si ten vzduch ještě přitáhl, kdyby to bylo možné. Jsem myslel, že to ještě poladím, ale ono ne..
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod petrsu » ned 11. zář 2016 9:17:52

No taky mi přijde, že když už si s tím dal někdo tu práci, mohla by ta regulace fungovat líp. Deset možností nastavení a já pomalu nepoznám rozdíl mezi 2x0,8 a 2x0,8+2x1,6+2x1. Podle mě je to problém klonu, originál musí fungovat jinak.
Obrázek

Ani u klonu z fasttech, ani u toho v černé krabičce nebyl Okroužek na označeném místě ve víčku. Nepatřil by tam? Podle mě to saje falešnej vzduch. Milane co Ty, měl jsi ho tam? Ten Okdoužek myslím :-).
Obrázek
petrsu
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon 11. bře 2013 14:28:39

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod Profivapers » ned 11. zář 2016 9:32:31

Petře, podle mně by mohl být problém v tom, že není úplně na kontakt ta trubička v pouzdře a i otvory, co by měly být při určité pozici uzavřené, trochu nasávají vzduch. Je tam prostě mikro vůle. Ten o-kroužek by tam údajně být neměl, já ho tam nemám a ani by neměl na vzduch vliv, protože vstup je pod. Mimo to jsme i koumali, že na víčku pro plnění je jen závit bez vytěsnění, ale prakticky v poho, nic neteče. Je to celkově fajn až na ten vzduch, to úplně optimální není..
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Next Gen a jeho klony

Příspěvekod petrsu » stř 21. zář 2016 21:34:49

Ahoj, dal jsem dolu do trubky kotelny o-okroužek 8x1,5(je tam na něj jakoby připravená drážka-zápich vnitřního závitu), který ucpe drážky,které jsou u klonů skrz, u originálu ne. Regulace funguje zdá se jak má. Na jeden nejmenší puntík single jde tahat skoro moc ztuha. Ideál pro mě je druhá nejmeší single. Zkuste to někdo taky, ať vím, že se mi to nezdá :-). Bez úpravy byl ten atík pro mě na MTL fakt na nic.
petrsu
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon 11. bře 2013 14:28:39

PředchozíDalší

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků