• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Splétané kanthalové dráty-Double, Triple, Quadro

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Splétané kanthalové dráty-Double, Triple, Quadro

Příspěvekod rado9 » ned 25. led 2015 0:43:10

Ja si zmotavam dve 0.18 rucne bez vrtacky. Meter dratu mam namotany do 5 minut a pritom sledujem telku :)
Origen Genesis V2+ nemesis, RSST+Nemesis
Uživatelský avatar
rado9
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 260
Registrován: stř 13. srp 2014 14:41:23
Národní vlajka:
Slovakia

Reklama

FastTech

Re: Splétané kanthalové dráty-Double, Triple, Quadro

Příspěvekod iqwe » ned 25. led 2015 1:22:08

cca 0,32 přece, né
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Splétané kanthalové dráty-Double, Triple, Quadro

Příspěvekod OldHulien » ned 25. led 2015 1:41:10

dík za vyčerpávájící odpověď, ale není to podle Tvých výpočtů 0,36???
OldHulien
 

Re: Splétané kanthalové dráty-Double, Triple, Quadro

Příspěvekod iqwe » ned 25. led 2015 1:51:27

Není :D , kdybys s tím měl nějakou zkušenost, věděl bys, že smotáním se délka zkrátí. :D
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Splétané kanthalové dráty-Double, Triple, Quadro

Příspěvekod rover200 » ned 25. led 2015 2:12:36

JX3P píše:Proč tu teda linkuješ něco co se nedá koupit? To nechápu.
to je problém všech for v ČR, všechny jsou zainteresované prodejci, dle mne tu chybí forum vaperů kteří si chcou navzájem pomoct a aby bylo jedno jak a kde... Tim nechci nijak znehodnocovat co u nas je, hodně mi to za 5let e-kouření pomohlo, jen všude a pořád nějaké omezeni v informacich a podobně...
eVic, V-Max, U-Max, Vivi Nova, D-Nova a vlastní míchačky
Obrázek
Uživatelský avatar
rover200
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 31
Registrován: pon 19. bře 2012 11:31:04
Bydliště: Ostrava
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Splétané kanthalové dráty-Double, Triple, Quadro

Příspěvekod OldAlien » ned 25. led 2015 6:15:16

To jste už všichni zapoměli, jaký je problém tuto vánočku z několika vláken čistit.
To ale meshařům naostro nevadí, tam pachuť samotného meche, vše přehluší. Jediné co bylo pro mne u těchto pletenců kdysi přínosem, že při pokusech o dokonalé vyčištění jsem začal používat 10% peroxid, který jí při hžavení propláchl celkem dobře. Od té doby ho používám, ovšem na jednovlákně. Pletenec je krok zpět, ale kdo si myslí, že každý krok je přínosem a je jedno kterým směrem, tak je to jeho svobodná volba. Je to opět fígl, jak se zbavit ležáků drátů, jejichž průměr již moc nevyhovuje a proto se stává neprodejným. Pokud se tímto způsobem zbavíte nepotřebných drátů z domácích zásob, chápu! Zkusit se má vše. Ale kupovat nově tuto vánočku a čekat, že je to řešení, jak napravit sprasený setup, je zcestné.
Dobrou chuť z pernamentně napečené spirálky.
OldAlien
 

Re: Splétané kanthalové dráty-Double, Triple, Quadro

Příspěvekod Profivapers » ned 25. led 2015 7:22:50

OldAlien píše:To ale meshařům naostro nevadí, tam pachuť samotného meche, vše přehluší.


Nešiř fámy. Ten "copánek" jsem ve svých zacatcich s DIY zkoušel asi dvakrat ze dvou dratu na oplet a moc mi to nevyhovovalo, pouzival jsem radeji když bispiralku tak podélnou, ale vim o vaperech co to používají nebo použivali. Na oplet. Nekdo z duvodu ze vyhovuje, nekdo z důvodu ze se mu to snaze mota nez podelné draty. Na ostro nevim o nikom, kdo by to jel a nikdy jsem ani nemel duvod to zkouset protože nespatruju zadnou logickou výhodu - na ten oxidovaný mesh. Je pravda ze ty zkroucene draty fungují taky castecne jako buffer, ale to uz je lepsi Clapton, pokud neco specielnejsiho, který je v principu uplne neco jineho (venkovni drat "izoluje" a proud je veden pouze vnitrnim dratem - jádrem) a ten uvod mi prijde ze je napsan tak aby vzbudil dojem ze ty kroucené draty jsou na tom stejně dobre ve funkci jako zminovany Clapton, ale to muze zbaštit jen kdo o tom nemá šajn. Svoje kupce si to urcite najde, ale myslím ze ne mezi pokrocilejsimi vapery, kteří dobře vědí ze se o zadny zazrak nejedná a pokud jim to vyhovuje tak si to zkrouti za par vterin vrtackou. Pokud bych neco osobne přivítal tak hotové "nemacaté" Claptony a dostupné běžně v ČR. Take myslim ze tyto kroucene draty svymi názvy a nejednoduchostí dalece přesahují hranice "Chytrého e-kouření", které se podle potřeby stale posouvají.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Splétané kanthalové dráty-Double, Triple, Quadro

Příspěvekod OldAlien » ned 25. led 2015 7:36:23

Pokud Ti jako fáma příjde, že jakýkoliv pletenec zadržuje nečistoty ve spirálce, tak mlžíš a Clapton není výjimkou. Bordel sice vyhžavíš, ale nemá kudy opustit spirálku! O tom žádná. Ani ho nesfoukneš, ani ho nevymeteš štětečkem, ani ho neodstaraníš protažením vaty nebo knotu. Prostě se v těch zákrutech bude držet a s tím nic neuděláš ani Ty.
OldAlien
 

Re: Splétané kanthalové dráty-Double, Triple, Quadro

Příspěvekod Profivapers » ned 25. led 2015 7:40:52

Ta prvni veta meho prispevku byla reakce na citaci kterou jsem vyjmul..

Edit: V Clapton nečistoty nezůstávají. Překvapivé, ale je to tak. U kroucených nemůžu posoudit protože jsem je nikdy delší dobu nepouzival.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Splétané kanthalové dráty-Double, Triple, Quadro

Příspěvekod OldAlien » ned 25. led 2015 8:07:47

Opravdu se mě snažíš přesvědčit, že obvodový drát je na vnitřním tak utažený, že tam není prostor pro usazeniny. Tak s tímto tvrzením jdi do sekce nováčků, tam jistě Své tvrzení uhájíš. Claptona používáš přece také naostro, tak není z mého předešlého postu, co vypichovat, jako fámu. Libovolný pletenec se prostě zanáší a je jedno, na jakém setupu. To neznamená, že to co pouhým okem nevidíš na povrchu spirálky, není uvnitř pletence. Ale je to o tom, že ti to s tou kaší uvnitř spirálky stále chutná a tak to má být. :hand

Udělěj si kontrolu jako já, vypal spirálku, opatrně jí stahni z meshe a ponoř jí do peroxidu. Uvidíš, jak je báječně zasran :moon
OldAlien
 

Re: Splétané kanthalové dráty-Double, Triple, Quadro

Příspěvekod Profivapers » ned 25. led 2015 8:12:59

Odvodový na vnitřním mám hodně utažený, ale to jsme už dost odbočili. Ale utahuju na fest.. Ono to jde pak ještě "přidotáhnout" po třeba centimetru. Tohle už jsme řešili jak to bude s čištěním protože byly obavy ze začátku a v tomhle směru je to super. Jestli máš nějaký namotaný a nějak se Ti to víc zadělává tak ve vlákně Claptona.. Já to přímo na tohle záměrně testoval a používám je stále asi dva měsíce. Samozřejmě nějaký "trošek" tam po suchém pálení a opláchnutí vodou zůstává, ale to na každě spirálce a i v meshi. Nijak to nevybočuje. Sám jsem se divil.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Splétané kanthalové dráty-Double, Triple, Quadro

Příspěvekod OldAlien » ned 25. led 2015 8:25:11

Když vezmu v úvahu pamatovací efekt drátu a skutečnost, že ho utahuješ na vnitřní za studena, tak je úplně jedno, že to pácháš třeba po 1 cm a je to blbost, aby šel utáhnout na fest, když máš oba konce po utažení volné. Nechme toho, nikam by to nevedlo.
Naposledy upravil OldAlien dne ned 25. led 2015 8:31:29, celkově upraveno 1
OldAlien
 

Re: Splétané kanthalové dráty-Double, Triple, Quadro

Příspěvekod Profivapers » ned 25. led 2015 8:26:36

Nevedlo. Protože Ty teoretizuješ a já to mám vyzkoušené.

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Splétané kanthalové dráty-Double, Triple, Quadro

Příspěvekod OldAlien » ned 25. led 2015 8:43:40

Kontrola peroxidem, kterou jsem si udělal, Ti příjde jako teorie a kontrola pouhým okem povrchu spirálky Ti příjde, jako dostačující kontrola v praxi.
Z obrázků vidím pouze rozdíl, nikoliv čistotu spirálky. Je to o pocitu, že jsi pro očistu spirálky udělal přehžavením maximum. Nakonec to vyzní tak, že tu kážu laboratorní čistotu spirálky, tak radši rezignuji a máš pravdu, nic se nemůže zanášet, protože jsem pouhý teoretik.
OldAlien
 

PředchozíDalší

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků