• Reklama
FastTech
 
 

Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » sob 15. lis 2014 23:34:29

Olé, olé! :smoke
Hymna vlákna (JX3P)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil Profivapers dne pon 09. bře 2015 21:02:46, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod MartinFrei » sob 15. lis 2014 23:51:59

Profivapers : vypadá to zajímavě :yes můžeš se o tom trochu rozepsat? Díky
GG sekce : Euforia, Oddy, Ithaka
Vaponaute sekce : Le Magister, Le Zephyr
Genisys sekce : Steamboy 2.3, Avocado, RSST Magneto One kompakt, RSST, Origen
Zvonková sekce : Joyetech Delta II, Taifun GTII, Taifun GS 1 a 2, Kayfun Lite a 3 mini, Aqua 1 a 2, AGA-T7, Squape R
Mrako sekce : Smok TFV4 Mini, Aromamizer RDTA, Fuji GTA
Bafám převážně míchanice do Fichemy.
Uživatelský avatar
MartinFrei
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát 12. zář 2014 9:43:50
Bydliště: Vysočina
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod Profivapers » ned 16. lis 2014 0:25:44

Tak v první řadě k tomuhle námotu mě namotivoval český uživatel KeyBee svým jasným vyčerpávajícím příspěvkem za což dík a je to Clapton Coil takže jsem to vopajcnul. :chuckle

Dá se použít jako středový drát třeba 0,40 a vnější 0,20 nebo co jsem použil já jako střed 0,30 a vnější 0,18. Vnější by měl být přibližně polovičního průměru. Celkový odpor spirálky se řídí hlavně vnitřním drátem. Do vrtačky podle videa třeba tady, omotat to mi přišlo nejtěžší asi proto že jsem to dělal poprvé a pomalu protože na další námot bych neměl dost vhodného drátu, mezi otočkami omotání drátu drátu by neměly být mezery, drát 0,18 jsem několikrát přelízl plamenem a nechal vychladnout aby byl poddajnější, vnitřní jsem nepřežhavoval aby byl pevnější. Pomalu vrtačka, chvilku, pauza, kdyžtak dorovnat. Na ten vnější mi přijde optimum mít připraveno metr drátu. Když bylo hotovo, celé jsem to několikrát přežhavil, namotal na tyčku vhodného průměru a tím je vlastně vyhráno. Dá se to dát do kapáče, protáhnout vatu, do Kayfuna atd. asi to bude univerzálně použitelné. Mezi drát to pěkně natahá liquid, je to dobré, ale docela pracné. Zase ta spirálka je na pravděpodobně hodně dlouho. Dál jsem pokračoval standartně jako když se motá na Genisis na oxidovaný mesh metodou vrtáku stejného průměru jako je otvor pro mesh.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod MartinFrei » ned 16. lis 2014 0:58:07

hmmm ... matroš bych na to měl, tak to někdy zkusím. Na tom meshi naostro to vypadá fakt slušně. Jenom bych měl strach, aby mi ten slabej drátek při vyblikávání neshořel. Jak to šlo Tobě?
GG sekce : Euforia, Oddy, Ithaka
Vaponaute sekce : Le Magister, Le Zephyr
Genisys sekce : Steamboy 2.3, Avocado, RSST Magneto One kompakt, RSST, Origen
Zvonková sekce : Joyetech Delta II, Taifun GTII, Taifun GS 1 a 2, Kayfun Lite a 3 mini, Aqua 1 a 2, AGA-T7, Squape R
Mrako sekce : Smok TFV4 Mini, Aromamizer RDTA, Fuji GTA
Bafám převážně míchanice do Fichemy.
Uživatelský avatar
MartinFrei
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát 12. zář 2014 9:43:50
Bydliště: Vysočina
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod Profivapers » ned 16. lis 2014 1:10:44

Přide mi to že se to jentak nedá přepálit. Napřed jsem si připravil tu spirálku, pod šroubek na španěla jsem dal dvě podložky protože bych to nechytil pod šroub jak to bylo původně. Párkrát přeblikal samotnou spirálku, ještě porovnal vrtákem a nakonec je dobrý ještě tu spirálku nechat pořádně rozžhavit aby se na ní udělali oxidy a nedávat do ní už vrták. Ruličku meshe (já dával plnou), schmoustanou aby šla volně do spirálky na kontakt materiálů jsem třikrát rozžhavil, zchladil a pak ještě dvakrát zakápl liquidem a zapálil, vsunul a trochu to na dvou místech probíjelo, hned polazeno, ale jak jsem na tom začal čudit tak mi to začlo probíjet takže jsem ještě musel vyblikávat a pak já to dělám tak že mezi přeblikáváním hotspotu někdy pootočím tou ruličkou, někdy popostrčím drátek. Trochu to blblo asi jako standart 0,30 když začne kravnout a po deseti minutách pohoda. Ze začátku trochu pachuť a teď už to frčí jak víno. :smoke
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod gaston13 » ned 16. lis 2014 14:54:14

Milane, jak je to náročný na přísun energie ?
"Cítíte-li se bezvýznamní a bezmocní, vzpomeňte na to,že vaše hov.no dokázalo zavřít celý aquapark.."


"Svobodní lidé by nejenže měli být ozbrojeni a vycvičeni, ale měli by také mít dostatek zbraní a střeliva, aby si udrželi nezávislost vůči každému, kdo by se pokusil je neoprávněně omezovat, a to včetně jejich vlastní vlády."

- George Washington




Obrázek
Uživatelský avatar
gaston13
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 07. říj 2012 0:20:58
Bydliště: Písecko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod Profivapers » ned 16. lis 2014 16:47:17

Jinak jsem i chuťař a oxidovany mesh u me chuťově vede i když to rád stridnu i s necim jinym. Momentálně u me jasne vede ta zvana "Clapton Coil", ta chuť liquidu je uplne cista a šťavnatá da-li se to tak o mlze napsat, ještě se vylepšila. Doporucuju kdo si na to troufa to aspon zkusit at uz na jakémkoli savem matroši.

Gastone k memu překvapení ta spiralka neni energeticky moc náročná. Drzi si teplo. Srovnam-li to s 0,30 dratem standartne namotano na oxid meshi tak prvni dva, tři potahy je linejsi a pak mi to přijde ze jede na stejnem nastavenem vykonu (u me 14 W) lepe nez klasika, je lepe zasobena a nabeh je tak stejny. Mam odpor 1,3 ohm pouzivam na VW - na mechaniku bych sel o fous niz. Je to fakt dobre a stoji to aspon me za tu piplacku a trvanlivost bude taky myslim dobra.
Naposledy upravil Profivapers dne sob 29. lis 2014 23:23:25, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vulcan RDA (VLS)

Příspěvekod Profivapers » čtv 20. lis 2014 23:12:42

Jo dobrý. Kouří to. 0,6 ohm.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vulcan RDA (VLS)

Příspěvekod karl0s » pát 21. lis 2014 0:26:03

Pekny ;-) to jedes na cem? Mechanika nebo elektronika ? Popr. kolik watu ?
Uživatelský avatar
karl0s
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 87
Registrován: úte 01. dub 2014 20:31:26
Bydliště: Borotín u Tábora / Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vulcan RDA (VLS)

Příspěvekod Profivapers » pát 21. lis 2014 10:22:40

Jedu to na mechanice, ale zprvu jsem to zkousel na elektronice do 20 W a tech dvacet pro me bylo tak akorát. Pro srovnani - bezne kourim Genisis a zvonek s knotem kolem 12 - 15 W. Prave si jimi spravuju chuť. :chuckle Jeste budu ty spiralky zkoušet pak asi napisu neco vic.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vulcan RDA (VLS)

Příspěvekod karl0s » pát 21. lis 2014 12:22:58

Diky za odpoved.. Ptam se jen tak pro predstavu, kolik zhruba ta spiralka potrebuje stavy aby se roztopila :-) mozna taky vyzkousim :-)
Uživatelský avatar
karl0s
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 87
Registrován: úte 01. dub 2014 20:31:26
Bydliště: Borotín u Tábora / Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vulcan RDA (VLS)

Příspěvekod iqwe » pát 21. lis 2014 12:56:04

U tohoto typu spirálky mám obavu o čištění. Milane, když tak dej potom vědět, a to i u genesis.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Vulcan RDA (VLS)

Příspěvekod Profivapers » pát 21. lis 2014 17:39:52

karl0s: Ta spiralka potřebuje pár potahu k rozehrati a pak podle me co se tyce náběhu a kouřivosti potrebuje jen o fous vyšší vykon nez spiralka která by byla samotná z dratu jako je vnitřní v Clapton. Na Genisis s oxid meshem jsou to tak dva potahy, tady u toho kapaciho tak pet. I když je to masa (vlastne tady je asi 70 cm venkovního dratu) jede to prekvapive pekne asi proto ze proud prochazi vnitřním dratem, ten se rozzhavi a ohriva ten venkovní. V Genisis to pro mě má smysl, v tom kapacim na vatě moc ne, ale mozna to neumím docenit protože me ty kapacky na vatě tak úplně neoslovujou tak to ani nebudu hodnotit max. muzu napsat jak jsem to sestavoval apod. Ještě to chci zkusit ve zvonku na knotu a časem jestli to vleze do Gen na oplet. A taky jako jednospiralku v kapacim.
Zdeňku, taky me to napadlo, jeste neni zadelana v tom Steamboy dam pak vedet. Uz jsem na ni odjel asi 15 mozna vic ml a jeste na ni nesahl. Tam to jede fakt pekne. A i to dost pekne vypadá, pro estéty. Ty fotky maj docela daleko k realitě, je to jako jemnej šperk a i se s tím tak pracuje. :chuckle No to nehuli tak jako zajímavost.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vulcan RDA (VLS)

Příspěvekod Maxgear » pát 21. lis 2014 18:11:27

Tak mi to taky nedalo a vyzkoušel jsem tento podobný setup a pro mě to teda moc není,kouře je teda hafo ale je to jak vyvařovací hrnec,a hlavně chuť se někam vytratila,atík byl rozpálený až jsem si spálil pysk.Možná že jsem někde udělal chybu,no ale nevím už je to moc velký extrém.Pak mě ale napadlo dát tuto spirálku do malého jedno spirálkového atíku s dlouhou kotelnou,přívod vduchu naplno ,to znamemá na tři díry a tam to teda fachčí výborně.Jo a ještě jedna poznámka jak efektivně ucpat na Vulkánu hulváty tak jsem použil modelovací hmotu "FIMO" kterou používá moje drahá polovička na výrobu šperků,ta tam drží skvěle a jak se atík zahřeje tak vytvrdne.Zdraví Pepa :clap
Maxgear
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát 15. bře 2013 19:50:40
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vulcan RDA (VLS)

Příspěvekod Profivapers » pát 21. lis 2014 20:25:40

Jo to jsem si taky přesně říkal že jako jednospirálka to pro mě bude jiný kafe takže jsem to ozkoušel hned v tom Vulcanu a taky že jo. Vyndal jsem z Vulcana jednu z těch spirálek, nasadil původní tubus, nasměroval hulváta proti spirálce a toho z druhé strany ucpal. 1,1 ohm. Na 14 W bych už mohl skoro do soutěže Cloud Chasingu a na 20 W jsem se rozkašlal. Tu jednu spirálku se mi povedlo vyndat a srovnat bez úhony tak mám předpřipraveno na pokračování do dalšího vercajku. Ještě jsem zapomněl napsat pokud to budete někdo motat, nechte si holé kousky u konců (bez toho omotání tenším drátkem) a berte za ně pinzetou nebo kleštičkama. Tak si ten omot omylem nestáhnete a i ten nástroj zabrání rozjetí.

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků