• Reklama
 
 

Jak začít s mícháním - návod

Máte jistě plnou hlavu otázek ohledně e-cigaret a ekouření obecně.Zde je místo, kde je můžete v klidu položit.

Abecední seznam důležitých vláken fóra eCF.

Moderátoři: e-Hana, dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Jak začít s mícháním - návod

Příspěvekod dlouhejbil » sob 06. dub 2013 0:35:02

Nejdříve zašpuntujeme vanu-seženeme si plastové pádlo, gumové rukavice, plynovou masku...........

A teď už vážně.....

Všechny začínající míchače musím opravdu důrazně varovat před nějakými experimenty s čistým nikotinem!!!
Když pominu, že je to trestné, tak jde skutečně o život. Stačí se jen nadechnout výparů a nebo se pokapat. Neexistuje prudší jed!!! Takže snad ani nemusím zdůrazňovat, že na tomto foru se o tom nebudeme ani bavit.


Samozřejmě si nejdříve seženeme potřebné suroviny.
Budeme potřebovat bázi, příchutě-a někdo i Propylenglykol/dále jen PG/ a Glycerin/Glycerol/ dále jen VG/Vegetable glycerin/ pokud tyto dvě složky bude používat.
Dále potřebné lahvičky, kapátko nebo inj. stříkačky.
Je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože nikotin je prudký jed a do těla se vstřebá i potřísněnou kůží. Takže opatrnost je na místě, nejen k sobě samému, ale i k dětem a domácím zvířatům.
Proto mějte po ruce vždy dostatek papírových kapesníčků nebo ubrousků a míchejte o samotě. Použité /potřísněné kapesníčky/ubrousky i jiný materiál/ nevhazujte do koše-bude lépe je spláchnout-však víte kam... :D

Jak začít?
Možností je víc-tak se na ně podíváme.

1),
Kupujeme bázi o množství nikotinu, jaké nám vyhovuje a pouze přidáváme příchuť/i několik/ a k této bázi si můžeme pořídit ještě takzvanou nulku/bez nikotinu/ pro případné další naředění.
Další možnost naředění je pořídit si PG nebo VG-případně obojí a to buď v lékárně, nebo větší množství/levnější/ např.od firmy Fichema.

2), /levnější/
Koupíme bázi 36-38mg nikotinu/ml-k ní opět tu nulku, nebo PG a VG a ředíme až doma na libovolnou koncentraci. Posléze přidáváme opět příchutě.

Už při kupování báze si musíme rozmyslet-kterou bázi koupíme podle jejího složení. Mám na mysli ono PG-VG. Můžeme koupit jedno, nebo druhé, nebo namíchanou 50/50 ale i různé jiné složení/někdy je to uvedeno-někdy to výrobce tají/
Podle toho, jakou směs koupíme si ještě koupíme i tu nulku o stejném složení/opět různé PG VG/ a kupujeme, nebo nekupujeme PG a VG podle toho, jestli chceme, nebo nechceme ředit nulkou či přímo propylenglykolem/glycerinem.

Navíc, aby to nebylo až tak jednoduché, existují i různé báze podle chutě-například DNB /Poznámka autora: přestala se vyrábět//Dirty neutral base-má evokovat vůni popelníku/, nebo Power smoke/vůně kouře/ a další... Bohužel v tomto se musíme spolehnout na to, co jsme se o nich dočetli-nebo ještě lépe ochutnat někde na srazu-což je ideální.

Dále si koupíme příchutě u kterých se vyvarujeme olejových bází.Připalovaly by se na spirálku.

Takže už máme vše, co potřebujeme a můžeme různě kombinovat, jak sílu budoucího liguidu, co se týká nikotinu, tak i jeho složení ohledně PG a VG.
Mějte na paměti, že VG je mnohem hustší a pokud to s ním přeženete, pak nejde směs použít v některých atomizerech.
VG víc dýmá-ovšem dýmavost v liguidu bude zvyšovat cca do 40% obsahu ve směsi, pak už ne. Je na každém jakou směs zvolí.

Dál už je to pouze o odhadu, co se týká příchutí a následných experimentů, nebo pouze kopírování receptů, kterých se tu dá najít už dost.

Jen malá pomůcka pro začátek-Kolik kapek příchutě mám dát např.pipetou do 10 ml báze?

Rozlišujeme dvě základní verze výsledného liguidu a to na tabákový a ostatní/záměrně nepíšu ovocné-na trhu už je i zelenina a další jako kuře nebo ryba a pod,/
U tabákových platí až na vyjímky, že je lépe začít s menším množstvím např.5 kapek na 10 ml. A třeba u Camtelu /dnes Cam Blend/ještě méně.
U těch ostatních se nebojím dávat 10 kapek na 10ml. Pokud se bavíme o kapkách příchutě-mluvím o příchutích od firmy FA. Inawera je dosti méně intenzivní. U každé firmy je intenzita jiná - nutno vyzkoušet v praxi, nebo si vyhledat reference na foru.
Ochutnávat můžeme samozřejmě ihned a např ovocné jsou chutnající většinou ihned, takže můžeme následně i nějakou tu kapku přidat. Každému to chutná jinak.
Naopak tabákovky/opět až na výjimky/ necháváme uzrát. Někomu vyhovují za tři dny-někdo je má nejradši po měsíci i déle. Např. onen Camtel potřebuje čas k uzrání jako Olomoucké tvarůžky.

Méně než deset ml nedoporučuju míchat, protože každá kapka navíc už může znamenat mnoho a při následném výpočtu toho, co chci namíchat, se to lépe počítá.

Ke klasickým příchutím lze ještě přidávat sem tam nějakou tu kapku alkoholu, ale pouze čistého-bez cukru/napaluje se na spirálku/ a v žádném případě bych nešel pod 40% lihu v alkoholu, aby se nám to nezkazilo.

Kromě příchutí, takzvaně klasických, existují ještě další složky na úpravu chuti, jako jsou tabákový extrakt/silný výtažek tabákové chuti-neplést si s nikotinem/,kyselina mléčná, což je konzervant/někdo tvrdí,že navíc zvyšuje HIT neboli TH v liguidu/, jablečný kvas/přidá kyselost/ a různé další k úpravě PH atd.....

Ke skladování povím jen tolik, že báze mám od prvního nákupu v lednici a po namíchání je tam vracím. Namíchané hotovky nechávám zrát v teple a ve tmě, protože nikotinu škodí světlo. Pokud si namícháte větší množství/půl litru a víc/, tak potom bych si odlil část,kterou ponechám s ostatními a ten větší zbytek dám zpět k bázím do chladu a temna, bez přístupu vzduchu.
Pokud chcete míchat několik příchutí navzájem, u jiných než tabákových je to možné zkoušet ihned, ale u tabákových je dobré mít už zralou základní příchuť-z ní si jen trochu odlít a s tou experimentovat. Teprve po namíchání a odzkoušení v řádu alespoň několika dní až týdnů můžu namíchat větší množství.

Jeden recept jako příklad

20ml báze-VPG Univerzal 50/50-síla nikotinu 18mg/ml
10-15 až 20 kapek příchuť Virginia od FA
Takto vznikne liguid Virginia-pokud chcete, aby byl jakoby lahodnější je možno místo 5 kapek ze základu dát např.5 kapek med,nebo karamel,nebo černou třešeň-fantazii se meze nekladou.Jak jsem však psal-je lépe namíchat samotnou Virginii a nechat uzrát.Potom není problém přikápnout nějakou další příchuť do odlitého malého množství.A vyzkoušet/ochutnat/.
A ještě ohledně příchutí-
Na spirálce se při e kouření usazují nečistoty, které vznikají spalováním liguidu. Čím je jich víc, tím hůře to funguje a i hůř chutná. Kdo nečistí a nevypaluje častěji, tomu se na ní utvoří krusta a je to téměř nekouřitelné....
Toto dění mají na svědomí z největší části právě příchutě. Je v nich barvivo a cukry. Je průkazné, že čím tmavší příchuť, tím větší napalování spirálky. Například karamel. Takže je třeba s tím počítat.

V otázce chutě u bází, liquidů a příchutí, nevěřte nikomu a ničemu.

Každý má jinou chuť a jiné míchací prostředky a zvyky. Vše je třeba ověřit praxí na sobě.
Když pominu odhad/chytrost/hloupost/mýlku míchače,tak na výslednou chuť má vliv spousta faktorů....
Největší bude nejspíš různá citlivost vnímání chutě a vůně každého jednotlivce.

Dále vstupují do hry tyto faktory....
- Výběr báze, příchutě /značka/, doplňky /voda, líh/
- Velikost kapky /a jasně že i množství/
- V čem kdo skladuje /sklo, plast/
- Zrání liquidu /lednice, pokojová teplota, experimentátoři i mikrovlnka/
- Obsah nikotinu
- Světlo /nikotin na světle degraduje/
- použité náčiní na kterém kouříme a také jeho čistota /např. napečená spirálka/
- Teplota spirálky
- léto/teplo - zima
- Stejná jedna konkrétní věc chutná po ránu jinak, než třeba odpoledne
- Jinak nám chutná po různých jídlech a nápojích.
- Po napití např. piva hit zeslábne.
- Když dudlíkujem, hit slábne. Pak stačí pauza a hit je zase silnější.
- Když bafáme v klidu a soustředíme se na to, tak je pokouření mnohem lepší, než když u nějaké práce bezmyšlenkovitě dudlíkujem.
- Jak jsou staré/zralé/ nakoupené suroviny už v době nákupu a následně, jak dlouho leží doma od prvního míchání až po vypotřebování.
- Skladování, jak u výrobce, následně u prodejce a pak u nás, než vůbec namícháme...a nejde jen o délku, ale i o způsob uskladnění.
- Následně i délka skladování /zrání/ namíchaného...hodně důležité

Prostě, co kus /myslím člověka/to originál a situace od situace.

Je potřeba si uvědomit, že se NEMUSÍ NIC a zároveň se VŠE MÚŽE.
Jediné co platí, že ovoce skladováním ztrácí chuť. U všeho ostatního se chuť mění a pak je na posouzení jednotlivce zda k lepšímu /zrání/, nebo k horšímu.

Tolik ode mne k míchání a přeji pevnou ruku, oko orla a dobrý odhad.
Na závěr-Dobrou chuť a dva recepty ode mě....

Bilovy bejvalky
10 ml.......báze/libovolná/ Nikotin libovolně PG 60, VG 40 %
10 kapek.......vlašský ořech
1 kapka........MTS Vape
1 kapka........Bitter wizard
2 kapky........Dark
Nechat zrát----ale dá se i hned.

Camel od Bila
10 ml.......báze/libovolná/ Nikotin libovolně PG 60, VG 40 %
6-10 kapek desertu od Fa
1-2 kapky MTS Vape od Fa
1 kapka Biter Vizard od Fa
2 kapky Hruška od Fa
Pokud chceš kouřit dřív /týden/tak platí těch kapek víc. Pokud to necháš měsíc uzrát, tak ten menší počet. Platí u těch položek, kde je diference...

PS:Bude se hodit-/kalkulačka na výpočet směsi/
kalkul.v13.CZ.zip

a jednodušší verze
michani_bazi.zip


Ps:Pokud má někdo dojem,že jsem něco opomněl a nemělo by to tu chybět-rád doplním.

Obrázek

Dlouhejbil
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Naposledy oživil dlouhejbil v sob 06. dub 2013 0:35:02
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8279
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Zpět na Pro všechny nově příchozí.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků