• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Míchání a domácí výroba liquidů

Zde se můžeme bavit o vlastních receptech.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod dlouhejbil » pon 26. úno 2018 16:49:26

Vlastíku,
máš pravdu, ale pamatuju když tu kdysi např. Roman psal jak mu něco chutná a je boží a já si to pak koupil....nemusím psát dál, že?
Může mi někdo ve skupině stokrát psát, jak je to něco smetanové skvělé a já to nedám.
Grif kdysi hodně dlouho hledal dobrou kávu a myslím, že ji dodnes nenašel a to se spousta jiných lidí dušovala a přísahala na tu, či onu.
Proto dodnes tvrdím, že ideální na ochutnávání byly srazy. Bohužel doba pokročila a od té doby co „TO” funguje nemá o srazy nikdo zájem....

PS: Ještě jsem si vzpomněl na jednoho, co hledal svatý grál /myšinu/ a myslím, že ji taky nenašel. :D
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Jirkator » pon 26. úno 2018 16:58:54

Přesně tak. Požitek z chuti je nepřenositelný.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod vlastik63 » pon 26. úno 2018 17:34:37

Jasně Bile máš v tomhle pravdu srazy nebo ochutnávky jsou na to určitě nejlepší protože opravdu každý jsme jiný a jinak chuť vnímáme, ale na druhou stranu pokud vidím kladné reakce na nějakou příchuť nebo liquid jdu do toho protože je to pro mne osobně dobré vodítko a ve většině případů to chutná i mně.I u těch recenzentů beru většinou jen ty co chutnají jim a pokud je sleduji delší dobu vím dopředu jak reagují na určité chutě no je jich v současnosti také dost a vím jak objektivní jsou a proto i oni jsou pro mne vodítkem a já jsem vděčný opravdu za každou recenzi ať už je jakákoliv, já si z ní vždy něco pro sebe vyberu a o to tady jde.

P.S. už nehledám. :rofl
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod dlouhejbil » pon 26. úno 2018 18:05:34

Tak v každém případě je to zábava a koníček. A hlavně když se něco podaří....to potěší.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod jendazhor » pon 26. úno 2018 18:07:34

Pánové, máte pravdu s těma stále se zvyšujícíma požadavkama na koncentraci aromat v domácích míchanicích.
Je sice pravda, že třeba u FA jsou tyto požadované koncenrace stále nízké (a stále je počítám v kapkách, ne v %), ale u většiny ostatních už to leze až k 25 %. A to už sakra zdraží výslednou míchanici.
Chápu, že čím větší poměr VG proti PG, tím větší potřeba aromat.
Ale stejně je tu někde jiný problém.
Buď opravdu výrobci ředí aromata, aby se jich jednoduše prodalo větší množství.
Nebo mě napadlo, a nemám to ničím podložené, že by mohl být třeba nějaký potencionální zdravotní problém u koncentrovanějších aromat. Jen doměnka.
Ovšem všiml jsem si, že někteří výrobci začali deklarovat, že jejich aromata už neobsahují tu a tu chemickou látku.
Kdybyste náhodou někdo věděl, o nějakém jiném důvodu než finančním, který nutí výrobce prodávat stále méně koncentrovaná aromata, docela by mě to zajímalo.

Už jen tak bokem – také jsem si všiml, že na nějakém velkém zahraničním fóru věnovaném domácím míchačkám, označují vysoce koncetrovaná aromata (tedy ta s požadavkem na nižší koncentraci v míchanici) nějak jako "super aromata". A že se v nich vyskytovali právě třeba ty od FA. A pár jejich modelů se často vyskytovalo v tam uváděných míchacích receptech jako vhodný základ.
"Pářím se" od r. 2011. Nyní na:
ATTY: DIGIFLAVOR Siren 22 | OBS Ace | WISMEC Theorem | ASVAPE Zeta | GEEKVAPE Avocado24 RDTA+Zeus+Ammit25 | VANDYVAPE Berserker RTA 24(or.)+22(kl.) | Derringer RDA klon | Skyline klon -- BOXMODY: JOYETECH VTC mini+Espion+Unimax 22+25 | ELEAF iStick Pico+Kiya+Ikonn total | GEEKVAPE Aegis | ASPIRE Archon | EHPRO Mod101 -- LIQUIDY: Vlastní míchačky
Uživatelský avatar
jendazhor
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob 24. pro 2011 14:42:56

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Jirkator » pon 26. úno 2018 19:33:24

jendazhor píše:Nebo mě napadlo, a nemám to ničím podložené, že by mohl být třeba nějaký potencionální zdravotní problém u koncentrovanějších aromat. Jen doměnka.

Ten zbytek je laciný PG, tak když tam dají méně ochucující složky, musíš použít víc příchutě a té chemie do sebe nakonec dostaneš stejně jako u koncentrovanějších aromat. Tady jde o peníze, nic jiného v tom není. Když to někdo koupí, tak proč něco měnit. Pro mne je hranice 10%, pak už je to sprostá zlodějna a tu já podporovat nebudu.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod OldAlien » pon 26. úno 2018 19:39:04

Za "A" je správně! Pro nenažranost prodejců (výrobců), nemá čeština, slušný výraz!
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod kORZÁR » úte 27. úno 2018 9:50:19

Taky už chvíli sleduju trend aromat s nehoráznou cenou a doporučenou koncentrací 20 a více % . Drtí mě opěvované Shake 'n Vape ,kde dostaneš velkou flašku s 30 ml aroma doleješ vlastní bází a máš míchačku za pouhých 5-6 stovek. Já jsem prostě na aromata kolem 5-10%,protože mám pocit že jsou poctivější, a i z FA se dá namíchat třeba banán se sušenkou za poloviční cenu.
kORZÁR
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 26. čer 2012 21:48:56
Bydliště: Radnice okr.Rokycany
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod e-man » úte 27. úno 2018 11:27:59

Proto kupuju výhradně Imperii, Inaweru, nebo FA... I tito výrobci mají některé příchutě výborné.

Jasně, určitě jsou chutnější aromata, nepopírám, ale já si pochutnám i s těmito. A chutnají mi o to víc proto, že jsem jejich nákupem nepodpořil,, zlodějinu,,

Stejně jako se mi příčilo dávat státu 50+ Kč z jedné krabičky, stejně se mi ekluje dotovat výrobce předražených aromat.

[ Post made via Android ] Obrázek
Kapu, squonkuju a tankuju...
Uživatelský avatar
e-man
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 69
Registrován: pát 02. zář 2011 22:16:15
Bydliště: Sedlčany
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Jirkator » úte 27. úno 2018 12:52:52

Moje dvě stálice jsou Clara-T od T Juice, té dávám 13 kapek na 10 ml a Dawn od Vampire Vape a té dávám místo doporučovaných 10% je 8% a pořád to stačí. Pak mám ještě pár "normálních" Imperií, kde se dávají 2 - 3%. Dávat no něčeho 15% i víc, to si tu příchuť odpustím. Ne že bych na to neměl, pořád je to levnější než hotovky, ale jde o princip. Když Imperia dokáže vyrobit a prodat 10ml příchutě s dávkováním 3% za stovku, tak proč by to nezvládnul i jiný výrobce. Dokud jim to někdo za ty prachy kupuje, ani to za ně budou prodávat.
Navrhuji bojkotovat takové výrobky. :skleb
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod vlastik63 » úte 27. úno 2018 14:21:41

Jj je to dohoda! Podívejte se jen na ceny na většině našich e-shopů jsou naprosto stejné, konkurence na našem malém trhu neexistuje.
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Hennry » pon 12. bře 2018 14:36:59

Plný souhlas, stop podpoře předražených aromat...
CUBOID+IJOY LIMITLESS/AROMAMIZER V2
PICO 75W, CRIUS/BELLUS/Voopoo Drag,Taifun GT3,Aromamizer supreme,Tornado,Siren 2,Brunhilde MTL,Precisio,Kayfun v5,Charon,Sinous, VG V5s,VG Kronos 2s atd atd
Uživatelský avatar
Hennry
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 52
Registrován: pát 10. čer 2016 20:32:58
Bydliště: Straz Pod Ralskem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Dr.Watson » pon 12. bře 2018 16:12:46

Za mne také souhlas.
Ale kolik vaperu (hlavně novovaperů), kteří, začnou míchat aby ušetřili a zkusili nové, se v tomto orientuje?
Nešlo by udělat připnuté vlákno s jedním postem, kde by byly napsány značky příchutí a orientační koncentrace na míchání? Cenu už si každý najde ve svých obchodech.
Možná by to pomohlo i dost hodně a lidé by více zkoumali co kupují, já jsem míchač co se drží FA a občas zkusí něco pokusně ale jsou tu míchači srovnatelní s Spolanou nebo Unipetrolem. Nakonec, přez moderátora (aby v tom nebyl bordel a zamořený post) by mohl doplnit každý user.
Odesláno z mého PC jménem Ráchel III. pomocí drátů a elektriky.

„Musím se červenat, Watsone,“ zašeptala paní Holmesová pohoršeným hlasem.
Jako každý, kdo má světu co říci, píši pouze ve větách holých.
S vloženými souvětími... a sem tam obrázkem který tutově není k věci, zato přísně multikultiincool sluníčově a genderově vyrovnaný.
Dr.Watson
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv 05. led 2012 19:32:14

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod ZaMi74 » pon 12. bře 2018 17:04:21

Souhlasím s Dr. Watsonem, také by se mi podobné vlákno líbilo. :yes
Osobně jsem skoro výhradní "ovocňák", takže nejčastěji míchám max. 3 příchutě dohromady. Tím ale neříkám, že bych se rád něco nepřiučil!
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod jendazhor » pon 12. bře 2018 17:18:09

Udělat by to asi šlo, jen si nejsem jistý, jestli má konkrétní výrobce pro všechna svá aromata stejný poměr na míchání aroma/báze. Spíše ne.
Přibližně by se sice orientovat dalo, ale přesně asi ne. A pak se do toho začala míchat nová "shake&vape" aromata, která vychází cenově nejhůře, ale začali je vyrábět i ti, co do teď dělali jen klasická aromata.
A navíc už je výrobců (nebo resp. značek, výrobců bude o dost méně) v řádech mnoha desítek, stále přibývají a každý prodejce má pár jiných, než většina ostatních. Začíná to být nepřehledné a kupování celých balení aromat "na zkoušku" už se dost prodražuje.
Já jsem rád, že jsem nyní, jako bývalý dlouholetý dýmkař, našel tabákovky výrobce La Tabaccheria, která mají neuvěřitelně věrná tabáková aromata včetně dýmkových a doutníkových. V téhle oblasti už jsem, alespoň na nějaký čas, s hledáním skončil.
"Pářím se" od r. 2011. Nyní na:
ATTY: DIGIFLAVOR Siren 22 | OBS Ace | WISMEC Theorem | ASVAPE Zeta | GEEKVAPE Avocado24 RDTA+Zeus+Ammit25 | VANDYVAPE Berserker RTA 24(or.)+22(kl.) | Derringer RDA klon | Skyline klon -- BOXMODY: JOYETECH VTC mini+Espion+Unimax 22+25 | ELEAF iStick Pico+Kiya+Ikonn total | GEEKVAPE Aegis | ASPIRE Archon | EHPRO Mod101 -- LIQUIDY: Vlastní míchačky
Uživatelský avatar
jendazhor
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob 24. pro 2011 14:42:56

PředchozíDalší

Zpět na Míchání liquidů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků