• Reklama
FastTech
 
 

Výroba příchutě Menthol

Zde se můžeme bavit o vlastních receptech.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Výroba příchutě Menthol

Příspěvekod mrmajco » sob 09. pro 2017 23:30:43

Máme mentol vo veľkom už rok a nemám pocit, že by slabol a aj preto by som chcel spraviť zas 1liter vopred... Je na SK eshop, kde viem lacno kúpiť prírodný mentol a bázy, preto som chcel vedieť, či už máte niekto pomer na namiešanie väčšieho množstva... :)
mrmajco
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 09. pro 2017 20:58:13

Reklama

Re: Výroba příchutě Menthol

Příspěvekod Darth Vaper » ned 10. pro 2017 11:42:01

A to byla hotová báze, nebo míchaná? Jinak tady nejspíš nikdo v takhle velkým množství menthol nemíchá. Takže bych asi začal takhle: Namíchej si 100 ml té Tvojí 80/20 báze a šupni tam 1g mentholu. nejspíš se bude rozpouštět déle kvůli nízkému procentu PG, ale to jen věštím :) Po rozpuštění, promíchání, prubni v kapáčku, nebo nějakým tanku, zda vyhovuje. Pak když tak doředíš, nebo naopak přidáš menthol. Pokud chceš větší vítr a méně chuti mentholu, použij Cooladu. Tak ať se zadaří a hodně to paří :)

PS: Varianta míchání č.2. Já osobně bych tedy vzal 20ml PG, nasytil mentholem a pak do 100ml dolil tím VG. A pak by se vidělo co dál :)
Šplejchadla a kapáky, ty já mám nejvíc radši :cool
Obrázek
Uživatelský avatar
Darth Vaper
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 591
Registrován: pon 07. led 2013 8:47:41
Bydliště: Hanácké Athény
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Výroba příchutě Menthol

Příspěvekod mrmajco » ned 10. pro 2017 12:38:50

Varianta 2 je to, čo mi ostane, ak nikto neskúšal priamy pomer.. :D Mám čisté PG a čisté VG, pomer si spravím sám, takže nemám problém rozpúšťať v čistom PG, zatiaľ vopred vďaka, no a ak by náhodou niekto dal info, budem vďačný! :D
mrmajco
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 09. pro 2017 20:58:13

Re: Výroba příchutě Menthol

Příspěvekod dlouhejbil » ned 10. pro 2017 21:05:56

Co ti brání rozpustit mentol třeba ve 20 ml Pégéčka, co to jde a pak tím vyzkoušet, co ti bude chutnat v deci tvé směsi. Natáhneš to do stříkačky, abys věděl kolik jsi tam dal a potom už jen namícháš násobek, jaký budeš chtít. Třeba ten litr. Těch pár kapek čistého PG s mentolem nic na tvé směsi ohledně PG/VG v tom množství nezmění.
Prostě si vyrob za pomocí PG tekutý maximálně nasycený mentol 20 - 30 ml. Však ho nemusíš spotřebovat a zbyde ti napříště, nebo na přikápnutí i jinam.
Nedělej z toho větší vědu, než to je. Nikdo ti víc neporadí, každý má jinou chuť.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Výroba příchutě Menthol

Příspěvekod mrmajco » pát 15. pro 2017 23:21:46

Taaakže, môj recept: :D

1000ml VG
200ml PG
200ml 20mg booster
5g čistý mentol (rozpustil som ho v tom čistom PG)

voala - krásne mentolové, nič neškriabe, nabudúce dáme trošku viac! :D

Dobrú chuť všetkým mentol pozitiv! :)
mrmajco
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 09. pro 2017 20:58:13

Re: Výroba příchutě Menthol

Příspěvekod dlouhejbil » pát 15. pro 2017 23:33:57

Prečo až na budúce? Však sa dá aj teraz, nie?
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Výroba příchutě Menthol

Příspěvekod mrmajco » sob 16. pro 2017 0:03:53

...pretože som zarábal ešte aj beznikotínovú várku a nemám viac objednaného.. :D
mrmajco
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 09. pro 2017 20:58:13

Re: Výroba příchutě Menthol

Příspěvekod edtv » úte 22. led 2019 15:09:54

Díky za tip, určitě vyzkouším, dnes jsem dostal mentol a hledám ideální kombinaci.
Nějaké nové poznatky co se týče poměrů, síly, chuti, změny po čase, atp.?

mrmajco píše:Taaakže, môj recept: :D

1000ml VG
200ml PG
200ml 20mg booster
5g čistý mentol (rozpustil som ho v tom čistom PG)

voala - krásne mentolové, nič neškriabe, nabudúce dáme trošku viac! :D

Dobrú chuť všetkým mentol pozitiv! :)
Vapuji od léta 2017, mé oblíbené příchutě musí nést vždy stopy mentolu, ani moc, ani málo (stále hledám ideální liquid - míchám si sám).
Z oblíbených hotovek/aromat jsou to: IceTobacco od euliquidu (či Manhattan), Metholyptus od DV, Wild Berry od Imperie. :muscle :yes
Ecíga jedu s továrními hlavami, nad RTA přemýšlím, ale spíše ne (pohodlí... :wasntme )
Uživatelský avatar
edtv
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 22. led 2019 13:36:39
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Výroba příchutě Menthol

Příspěvekod mrmajco » úte 22. led 2019 23:06:20

Jediná vec, určite nepridaj mentol... :D Ten pôvodný pomer je úplne naj! :D To druhé som riedil asi týždeň.... :D
mrmajco
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 09. pro 2017 20:58:13

Re: Výroba příchutě Menthol

Příspěvekod edtv » čtv 24. led 2019 0:36:40

Dal jsem 1g na 2 deci a je to akorát, takto mi to vyhovuje, možná bych dal i malinko víc, uvidím co to udělá za pár dní. Já jsem fakt mentolový fanda :-)
Vapuji od léta 2017, mé oblíbené příchutě musí nést vždy stopy mentolu, ani moc, ani málo (stále hledám ideální liquid - míchám si sám).
Z oblíbených hotovek/aromat jsou to: IceTobacco od euliquidu (či Manhattan), Metholyptus od DV, Wild Berry od Imperie. :muscle :yes
Ecíga jedu s továrními hlavami, nad RTA přemýšlím, ale spíše ne (pohodlí... :wasntme )
Uživatelský avatar
edtv
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 22. led 2019 13:36:39
Národní vlajka:
Czech Republic

Předchozí

Zpět na Míchání liquidů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků