• Reklama
FastTech
 
 

Míchání a domácí výroba liquidů

Zde se můžeme bavit o vlastních receptech.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod vlastik63 » pon 17. zář 2018 10:31:59

Když už se tu polemizuje Shake and Vape můžu za sebe doporučit tohoto psycho králíka tedy jeho 10ml balení, které se přesně hodí do 60ml gorilky.Prodejci doporučují sice daleko vyšší koncentraci no je to takto vyzkoušené a funguje to skvěle.Velice doporučuji ty prémiové aromata jsou fakt mňamózní. :chuckle

Obrázek
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod vlastik63 » úte 18. zář 2018 12:48:02

Tak Shake and Vape namícháno a je to rozhodně nejlacinější balení v Evropě! Králík a další věci od kuchařů též už zrají. :yes

Obrázek Obrázek Obrázek
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod amirinda » čtv 20. zář 2018 8:55:00

Tak jsem chtěl namíchat základní bázi, nulku. Mám z Fichemy propylenglykol 1kg a glycerin 1,25kg. Lahve jsou stejně velké a plné. Jak to namíchat na 50/50, normálně třeba půl litr a půl litr smíchat, nebo odvážit?
Sinuous Ravage 230 + Berserker V1, iStick Pico 25 + Dvarw MTL klon, Skyline RTA klon
Uživatelský avatar
amirinda
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28. črc 2018 22:01:50
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Jirkator » čtv 20. zář 2018 9:44:53

Vem flašku, nalej do ní do 1/2 PG a dolej to VG. Moc nad tím přemýšlíš ;)
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod amirinda » čtv 20. zář 2018 10:01:23

Já vím, tak dělám to poprvé :-) Tak jo, smíchám fifty.

Edit: ještě bych se rád zeptal ke skladování. Všude se píše tma - OK, ale co s tou teplotou někde jsem četl, že pod 20 stupňů - co pokojová teplota, řekněme 24 stupňů?
Sinuous Ravage 230 + Berserker V1, iStick Pico 25 + Dvarw MTL klon, Skyline RTA klon
Uživatelský avatar
amirinda
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28. črc 2018 22:01:50
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Jirkator » čtv 20. zář 2018 10:47:13

Báze mám v lednici / mrazáku, míchanice v šupleti.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod pe.ne » čtv 20. zář 2018 10:51:41

S nulkou se ti nic nestane, pokud nebudeš mít v lahvi vzduch (VG absorbuje vzdušnou vlhkost, a to až do 40% hmotnosti, takže když to necháš otevřené dostatečně dlouho, z litru 50/50 se ti časem stane 1,2 litru vodou zředěné báze a pak to může prskat).
A ještě k předchozímu dotazu: jak vyplývá z Jirkatorovy odpovědi, řešíme objemová procenta, objemy, ne hmotnosti.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod amirinda » čtv 20. zář 2018 12:12:19

Dík chlapi, tak to dám radši do špajzu. Lahve mám pochopitelně uzavřené :-)
Sinuous Ravage 230 + Berserker V1, iStick Pico 25 + Dvarw MTL klon, Skyline RTA klon
Uživatelský avatar
amirinda
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 97
Registrován: sob 28. črc 2018 22:01:50
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod flacek » čtv 20. zář 2018 19:49:54

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli někdo nenašel náhradu za původní tabákovou bázi od Imperie (barva oranžovo žlutá, před TPD). Pomalu mi dochází zásoby, náhrada asi existuje v podobě Tobacco báze od Imperie ale mě jde spíše o samotné aroma.
Kdbyby někdo veděl, budu rád.
Mlhostoje - Joyetech 18650 MOD V3.5, Joyetech eVic Easy, VAMO V1 + V3, Z-Max, Bcc Evod, Pro Tank, Pro Tank X10
Palivo - Tankuji pouze a výhradně u Gaston13
Ortodoxní elektronik /rasista/

Obrázek
Uživatelský avatar
flacek
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 208
Registrován: pon 14. led 2013 5:47:51
Bydliště: Praha

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Muroň » čtv 20. zář 2018 21:29:41

Náhradu jsem našel, a to Karavanu od Imperie. Dokonce mi chutná víc, než původní tabáková báze. Ale je trochu jiná, jemnější a nemá ten desertshipovský říz.

[ Post made via Android ] Obrázek
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod flacek » pát 21. zář 2018 1:13:48

Díky moc, určitě vyzkouším. Já to teda používám do míchanice a to v celkovém množství 25%, byla to náhrada za zrušený (TPA) M Type, tak zkusím zase toto.
Mlhostoje - Joyetech 18650 MOD V3.5, Joyetech eVic Easy, VAMO V1 + V3, Z-Max, Bcc Evod, Pro Tank, Pro Tank X10
Palivo - Tankuji pouze a výhradně u Gaston13
Ortodoxní elektronik /rasista/

Obrázek
Uživatelský avatar
flacek
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 208
Registrován: pon 14. led 2013 5:47:51
Bydliště: Praha

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod vlastik63 » stř 26. zář 2018 20:11:16

Sleva 25% u kuchařů.
(končí v neděli 30.9.2018)
kód: VAPOURISRETURNING
Využijte slevové akce na pořádný nákup aromat. :yes

Namátkou třeba gorilky 60ml za cca. 7.20 Kč https://www.chefsflavours.co.uk/diy-sup ... ttles.html

Pro Flacka vyzkoušej třeba RY4 od ECX je skvělá!!!! Už jsem tu o ní několikrát psal no teď ji mají i kuchaři: https://www.chefsflavours.co.uk/xpress- ... vours.html
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod Darth Vaper » čtv 11. říj 2018 8:28:11

wicca píše:


Takže asi teda začnu hned míchat, ale nevím, zda bude lepší 50PG/50VG nebo 70PG/30VG. Je v bázích nějaký zásadní rozdíl? Našla jsem třeba "Nikotinová prémiová báze VapeGear - 70PG/30VG - 5x10ml", bude to v pohodě? A asi bych zkusila 12mg, 18mg už mi přijde moc, nekouřím teď moc silné cigarety. Nebo mám vzít silnou 18mg a k tomu tu nulku?

Nebo je lepší koupit bázi bez nikotinu a k tomu booster?

Pak koupím příchuť, prázdné lahvičky a budu zkoušet?

A ta příchuť... to bude oříšek. Našla jsem např. tyhle, kde píšou, že nepotřebují zrání:

LIQUA Aroma - Americký tabák - American blend
LIQUA Aroma - Čistý tabák - Bright Tobacco
LIQUA Aroma - Tradiční tabák - Traditional Tobacco

A pak La Tabaccheria, tam taky píšou že nemusí zrát.

A pak příchutě T-Juice, které potřebují 3-5 dní.


Nevím, zda bude lepší vzít např. ty LIQUA na hned, nebo např.T-Juice a počkat, takže k tomu i něco na hned. Nechám si poradit, protože tomu fakt vůbec nerozumím, takže dám na vás a děkuju!!


Ahoj, pro začátek pořiď 50/50, kup klidně balení 20mg báze + nulku na ředění. K tomu kup po jedné lahvičce 3mg, 6mg, 12mg. Ta báze se dá vapovat i samotná a vyzkoušíš jaká síla Ti bude vyhovovat a pak si ji naředíš podle tabulky s té 20mg + nulky.
Příchutě kup pro začátek ty 1,5-2ml testovací vzorky. Všechny příchutě se dají vapovat klidně hned po namíchání, někomu to tak i vyhovuje. Některé tabákové příchutě mají za čerstva takovou syrovou chuť která se časem vytratí, například Virginia, ta je nejlepší až tak po 3. měsících. Zrání se dá urychlit, je tu spousta rad ve vlákně, např. nechat lahvičky pootevřené odvětrat, nechat přes noc na topení, mikrovlnka atd... Určitě Ti někdo ohledně urychlování poradí. Jak už jsem jednou psal T-Juice Primo Verde Ti bude určitě šmakovat. Dá se fakt bafat pár hodin po namíchání, nemusíš čekat týden :)
Lehké tabákovky na celodenní vaping jsou i Flavour Art: Max blend nebo Ry4.
Šplejchadla a kapáky, ty já mám nejvíc radši :cool
Obrázek
Uživatelský avatar
Darth Vaper
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 591
Registrován: pon 07. led 2013 8:47:41
Bydliště: Hanácké Athény
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod peco » čtv 11. říj 2018 8:54:27

wicca píše:Takže asi teda začnu hned míchat, ale nevím, zda bude lepší ...

1. Aby si hneď mohla bafať, a nemusela čakať na dozretie miešaniny je lepšie si kúpiť hotovku liquid. Ak chceš tabakovku, dobrý je hotový liquid Bright Tobacco od Liqua, alebo aj American blend (tiež Liqua), ten je ale sladší.
Kým budeš bafať hotovku, môžeš začať miešať.
2. Na miešanie booster 20mg NIC a čistú bázu na doriedenie. Pomer PG50/VG50 je hustejší a PG70/VG30 je redší. Redší lepšie vzlína v žhaviacej hlave(kotolni), ale zasa ľahšie pretečie cez netesnosti. Hustejšie liquidy spôsobujú skoršie zapečenie hlavy, ale veľmi záleží aj na spôsobe poťahu. Časté a dlhé poťahy "vysušujú" hlavu, a tá skôr zhorí.
3. Tebou spomínané LIQUA aromy sú novinka, ale predpokladám, že pôjde o totožné chute ako ich hotové liquidy s rovnakým názvom. Ak ti pochutí hotovka, je pravdepodobné, že pochutí aj vlastná zmes.
4. La Tabaccheria sú naozaj výborné a kvalitné, no pri ich použití skôr zapečieš žhaviacu hlavu. Prosto obsahujú organické látky, ktoré karamelizujú na špirále. Ale za tú chuť to stojí. A naozaj nemusia zrieť.
5. Tú arómu T-Juice Primo Verde idem vyskúšať aj ja :)
6. Arómy od FA - Max Blend a RY4 sú sladšie. Mne osobne chutí MAX ale RY4 nie, chuť je subjektívna záležitosť. A ešte od FA s podobnou chuťou ako Bright tobacco je 7 leaves (7 Foglie).
7. Výborné tabakové arómy sú od Imperia: 1. Panter 2. Imperia 3. Levian
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Míchání a domácí výroba liquidů

Příspěvekod wicca » čtv 11. říj 2018 9:15:10

Tak ještě pár dotazů:

1. Je rozdíl mezi výrobci bází, nebo je jedno, kterou koupím
2. Je rozdíl koupit bázi už nikotinovou, nebo je lepší koupit čistou + booster
3. Jakou sílou nikotinu je ideální začít? Budu ze začátku úplný jantar, a nevím, jak budu testovat a poznávat, kor když mi v vždy nějaká předchozí zůstane v cigaretě, takže bude chuť a síla chvilku zkreslená… bojím se jak poznám, že to je ta pravá síla. Podle škrábání v krku? Když to bude moc škrábat, tak je to silné?
4. Když koupím 70PG/30VG, bude mí to mín zasírat hlavu a dýl mi vydrží? O produkci dýmu mi zas až tak nejde, míň mi nevadí
5. Příchutě koupím testovací a uvidím. Nebo je dobré koupit hotovky, vyzkoušet chuť, a pak koupit stejnou chuť na míchání?
6. Jak poznám, že je třeba vyměnit hlavu?

Omlouvám se, že se tak blbě ptám, ale opravdu nemám vůbec žádné zkušenosti a nechci skončit nezdarem a tím, že to vzdám, protože mi to prostě nepůjde…
wicca
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 08. říj 2018 22:31:24
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Míchání liquidů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků