• Reklama
Trika eCF Patron eCFSeznamka eCF

Jak pracuje knotový systém?

Druhy-výrobce, Plnění, Jiné dotazy obecně.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, Joker, jura-p

Jak pracuje knotový systém?

Příspěvekod biknik » stř 22. srp 2012 21:17:29

Jak pracuje knotový systém?

Mnoho dotazů od uživatelů, hlavně začátečníků směřuje směrem ke klasickým knotovým systémům které se řadí v současné době mezi nejoblíbenější. Patří mezi ně například populární ViVi NOVA, eGO-W, CE4+, T2 CC, Vision EGO clear a další. Při řešení problémů, kterým se nikdo z nás pravděpodobně nevyhne je dobré nejdříve systém pochopit a pak pracovat na odstranění problému. V následujících řádcích se systém pokusím svými slovy popsat.

Důležité je vědět, že u všech knotových systémů je princip stejný. Knoty nasávají ze zásobníku liquid a přivádějí ho ke spirále. Knot je omotán kanthalovým odporovým drátem (což je ona spirála) do kterého teče při sepnutí tlačítka na baterii proud a tím se rozehřívá a odpařuje liquid z knotu. Knot je většinou vložen v zářezech kovové trubičky nebo porcelánové mističky, která je na trubičce nasazena a je zatěsněn aby nedocházelo k protékání liquidu do trubičky nejčastěji silikonovým kloboučkem shora. Nad kloboučkem je umístěn náústek, který v mnoha případech slouží i k zatěsnění celého systému. Nasávací trubička prochází zásobníkem - tubusem středem - od spoda nahoru. Trubičkou nasáváme vzduch přes knot a spirálu a vdechujeme liquid, který odpařuje kanthalová spirála z knotu. Sání je vyvedeno buď dole z boku nebo spodem v závitu, který se šroubuje na baterii.

Knotové systémy
Obrázek

V knotových systémech můžou být rozdíly v kvalitě, síle a délce použitého knotu.V elektrickém odporu, počtu závitů a síle kanthalového drátu. Ve způsobu zatěsnění knotů. V náústku. Ve způsobu zatěsnění celého systému. A samozřejmě ve tvaru, provedení, obsahu zásobníku - tubusu. Některé systémy mají takzvané výměnné hlavy. To znamená, že na sací trubičce je závit a na něm natočená hlava, na které jsou knoty, spirála a těsnění. A je také průchozí pro průtok vzduchu.
Důležité je, že princip zůstává vždy stejný.

Z příkladu s GS V-CORE jistě pochopíte víc. Omlouvám se za amatérskou grafiku.
Obrázek

U zatěsnění knotu dochází nejčastěji k problémům. Zatěsnění musí být nastavené tak akorát aby liquid neprotékal do nasávací trubičky, nedocházelo k takzvanému bublání při potahování, nevytékal nebo jsme ho nenasávali. A naopak - knoty nesmí být moc přiškrcené abychom při vapování nepociťovali při nedostatečném zásobení spirálky liquidem spáleninu. Zde nejvíce dochází k odchylkám. Protéká - přitěsnit. Spálenina - uvolnit knoty. Dále může docházet k problémům: Nedoléhání kontaktů na baterii. Spirálka je pohnutá ke straně a dotýká se středové trubičky. Některé těsnění špatně těsní apod. Jejich výčet a řešení není předmětem tohoto tématu.

Pokud jsem něco spletl nebo opomněl: Pošlete SZ prosím a opravím.
Naposledy upravil dlouhejbil dne čtv 23. srp 2012 11:50:21, celkově upraveno 5
Důvod: Dobrá práce, chválím!!! - Nastavuji jako důležité ;-)
biknik
 

Reklama

Zpět na Cartomizéry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník