• Reklama
 
 

Daně a přiznání

Vše co nejde pořádně někam zařadit.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Daně a přiznání

Příspěvekod Chronic » úte 09. úno 2016 9:12:43

Jak si jako FO řešíte daně? Dělá vám je firma, účetní, známý nebo se to jako já snažíte každý rok zpatlat sami?

Koukám zrovna na net, kde bych našel něco pro blby (rozuměj, ty pro které je to nadlidský úkon), protože já se s tím každý rok peru a vždycky se mi podaří ukecat zaměstnankyni na daňovém úřadu, aby mi s tím pomohla :D


Odesláno z ASUS Zenfone 2
Z čeho hulit je, do podpisu to rvát nebudu. Místo na to není :D

Moochem aktualizovaný seznam bezpečnostních limitů 18650 baterií! (od 04.06. - 19.05. 2016)
Aktualizovaný seznam doporučených baterií Moochem

Obrázek

"Which would be worse - to live as a monster, or to die as a good man?"
Uživatelský avatar
Chronic
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 373
Registrován: čtv 12. lis 2015 9:01:55
Bydliště: České Budějovice
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: Daně a přiznání

Příspěvekod Muroň » úte 09. úno 2016 11:11:51

No já jsem zaměstnanec, ale daním občas i bokové příjmy a hlavně si nárokuji spoustu slev (abych mi hóódně vraceli), tak si to dělám sám a používám na to ty excelovské interaktivní formuláře (třeba http://finance.idnes.cz/danove-priznani ... p_dane_sov)
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Daně a přiznání

Příspěvekod Chronic » úte 09. úno 2016 12:16:39

Kouknu se na to schválně až přijedu domů, zda mi na to bude stačit hlava

Odesláno z ASUS Zenfone 2
Z čeho hulit je, do podpisu to rvát nebudu. Místo na to není :D

Moochem aktualizovaný seznam bezpečnostních limitů 18650 baterií! (od 04.06. - 19.05. 2016)
Aktualizovaný seznam doporučených baterií Moochem

Obrázek

"Which would be worse - to live as a monster, or to die as a good man?"
Uživatelský avatar
Chronic
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 373
Registrován: čtv 12. lis 2015 9:01:55
Bydliště: České Budějovice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Daně a přiznání

Příspěvekod camelka » úte 09. úno 2016 20:03:44

Jelikož jsem si před lety pořídil datovou schránku, jsa přesvědčen o účelnosti tohoto kroku, podával jsem už loni přes ní jako FO. Mám drobný vedlejší příjem. Poslanci totiž změnili daňový zákon tak, že kdo má datovku, musí povinně přes ní, jinak ho stihne obligatorně pokuta 2000,- Kč od FÚ.
Účetní mi dodá podklady, zbytek co mám potvrzení třeba dárcovství krve apod. si oskenuju a přiložím, sečtu, vyplním příslušná políčka zde:
https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idp ... pert.faces
Ujišťuji Tě, že je to celkem triviální, průvodce Tě provede celým formulářem, hotový si ho uložíš ve formátu xml a odešleš příslušnému berňáku.
Kdyby nestačilo, tady je stručný návod:
http://www.jakpodnikat.cz/on-line-danove-priznani.php
Za tímto účelem by možná bylo dobré si datovku zřídit. Učinit tak lze na poště, zřízení a užívání je zdarma, neb provoz platí stát. Sdružení CZ.NIC se v této věci angažuje a vyvinulo slušný program na počítač i na mobil k ovládání datovky. Vypadá jako poštovní klient. Protože přihlašovat se do ní přes web je příšerný opruz, ten prográmek je přívětivější.
Jde to ale poslat i bez datovky. Více v návodu.
Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

Re: Daně a přiznání

Příspěvekod Chronic » stř 10. úno 2016 8:48:25

Já mám právě pracovní poměr a ještě vedlejší příjem z dohody o provedení práce, takže se v těch formulářích vždy ztrácím.
V pátek mám volno, tak se na to podívám a když tak bych to zkusil s tou datovou schránkou.
Slyším o ní tedy po prvé.

Odesláno z ASUS Zenfone 2
Z čeho hulit je, do podpisu to rvát nebudu. Místo na to není :D

Moochem aktualizovaný seznam bezpečnostních limitů 18650 baterií! (od 04.06. - 19.05. 2016)
Aktualizovaný seznam doporučených baterií Moochem

Obrázek

"Which would be worse - to live as a monster, or to die as a good man?"
Uživatelský avatar
Chronic
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 373
Registrován: čtv 12. lis 2015 9:01:55
Bydliště: České Budějovice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Daně a přiznání

Příspěvekod camelka » stř 10. úno 2016 10:37:55

Jen doplním k datovce, je určena ke komunikaci se státní správou. Kdo ji má, státní orgány mu písemnosti zasílají do ní a nehrozí, že tě písemnost mine, například z důvodu přestěhování. Oni by si měli ověřit, jestli ji občan má. Fyzická osoba ji mít může, právnická jí má povinně.

Píšu z mobilu
Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

Re: Daně a přiznání

Příspěvekod Chronic » stř 10. úno 2016 10:51:59

Aha. A dá se v ní nastavit nějaké upozornění, že když mi něco do ní přijde, abych o tom věděl? Nejlépe na mail, ten si kontroluji několikrát denně.

Odesláno z ASUS Zenfone 2
Z čeho hulit je, do podpisu to rvát nebudu. Místo na to není :D

Moochem aktualizovaný seznam bezpečnostních limitů 18650 baterií! (od 04.06. - 19.05. 2016)
Aktualizovaný seznam doporučených baterií Moochem

Obrázek

"Which would be worse - to live as a monster, or to die as a good man?"
Uživatelský avatar
Chronic
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 373
Registrován: čtv 12. lis 2015 9:01:55
Bydliště: České Budějovice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Daně a přiznání

Příspěvekod MartinFrei » stř 10. úno 2016 11:32:55

jj, do zadaného kontaktního mailu Ti chodí upozornění na přišlou zprávu do datové schránky
GG sekce : Euforia, Oddy, Ithaka
Vaponaute sekce : Le Magister, Le Zephyr
Genisys sekce : Steamboy 2.3, Avocado, RSST Magneto One kompakt, RSST, Origen
Zvonková sekce : Joyetech Delta II, Taifun GTII, Taifun GS 1 a 2, Kayfun Lite a 3 mini, Aqua 1 a 2, AGA-T7, Squape R
Mrako sekce : Smok TFV4 Mini, Aromamizer RDTA, Fuji GTA
Bafám převážně míchanice do Fichemy.
Uživatelský avatar
MartinFrei
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát 12. zář 2014 9:43:50
Bydliště: Vysočina
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Daně a přiznání

Příspěvekod Sigmund » stř 10. úno 2016 16:59:52

Datová schránka je dobrá věc, jen je potřeba zálohovat si veškerou přijatou i odeslanou poštu, neboť se po 3 měsících automaticky maže.
Sigmund
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 23. úno 2012 22:17:03

Re: Daně a přiznání

Příspěvekod camelka » stř 10. úno 2016 22:38:53

Jo a na to zálohování je dobrý prográmek, co jsem psal výš. Stáhne a uloží všechny zprávy i přílohy. Je i ve verzi portable, dá se nosit na flešce.
Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

Re: Daně a přiznání

Příspěvekod tompca » čtv 11. úno 2016 0:03:43

Můžeš poslat odkaz na ten programek nemůžu ho najít.
Uživatelský avatar
tompca
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 264
Registrován: pát 01. čer 2012 14:16:07
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Daně a přiznání

Příspěvekod camelka » čtv 11. úno 2016 11:01:08

Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

Re: Daně a přiznání

Příspěvekod tompca » čtv 11. úno 2016 15:22:31

Díky
Uživatelský avatar
tompca
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 264
Registrován: pát 01. čer 2012 14:16:07
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Daně a přiznání

Příspěvekod camelka » pon 29. úno 2016 16:58:03

K čemu se hodí datovka: Nechal jsem si poslat informační list osobního důchodového pojištění. Zjistil jsem, že mi chybí skoro půl roku, dny které nejsou započteny. Kdysi jsem byl nějakou dobu na úřadu práce a databáze nemají propojeny. Zašel jsem na ÚP pro potvrzení (mohl jsem požádat přes datovku) a poslal datovou schránkou sken na Českou správu sociálního zabezpečení spolu s dopisem, aby mi ty dny doplnili.
Takže starším ročníkům zde určitě doporučuji to udělat, případně dohledat a doložit chybějící dobu, aby Vám nechyběla do penze :chuckle
Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

Re: Daně a přiznání

Příspěvekod PetrFinek » pát 04. bře 2016 0:38:05

Já si nechal poslat informační list osobního důchodového pojištění poštou a také došel v pořádku.
PetrFinek
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 04. bře 2016 0:21:36


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků