• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Ozvěte se proti zdražování

Vše co nejde pořádně někam zařadit.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Ozvěte se proti zdražování

Příspěvekod Snura63 » stř 27. led 2016 11:59:19

Jistě víte, že od příštího roku 2017 na nás elektrický regulační úřad chystá překvapení v podobě nových tarifů za elektrickou energii.
Třeba v mém případě se jedná o zdražení o cca 38 %:
jištění 3*25A před hodinama, spotřeba 1500 kW, z důvodů nutnosti používat průtokový ohřívač vody který je dvou fázový bych z odřenýma ušima mohl snížit jištění o jeden stupeň na 3*20A což je úspora cca 700 kč za rok. Abych se dostal na přibližně stejné platby musel bych:
buď se přestat mejt, (jištění 3*10A nebo 1*25A a níže) nebo zakoupit lázeňská kamna a každou neděli napustit vanu umejt seba a pak nadobí za týden.

Víc se dozvite na:
Pokud nesouhlasíte z novým účtováním za elektřinu od 1.1.2016 viz.: http://www.novatarifnistruktura.cz/nn.php?typ=doma


Nesouhlas můžete vyjádřit třeba zde: http://www.hnutiduha.cz/novetarify/

Takže studujte. Kdo elektřinou nešetří ten vydělá, kdo šetří prodělá. Trochu paradox k nařízením EU o šetření elektrikou (zákaz žárovek, vykonných vysavačů apod.)
Snura63
 

Reklama

Re: Ozvěte se proti zdražování

Příspěvekod Snura63 » stř 27. led 2016 13:43:44

Víš já se živím už přez 20 let revizema. Takže za ty roky má člověk přehled jak maj lidi odjištěný baráky, byty a pod. v poslední době jsem neviděl u novostaveb jak byty tak domky jiné jištění než 3*25A. U bytu kde je centrální vytápění či dokonce plyn není problém dát před hodiny i jištění 1*16A, kde není plyn dát 1*25 a přepojit sporák. Ale rodinné domky třeba z vlastní studnou která je hluboká musí už mít 3f čerpadlo aby mělo dostatečný výkon. Kdo topí dřevem řeže na cikulárce to je zas 3f a tak dále. Zkrátka jsou spotřebiče který potřebuješ jednou za rok a to jištění potřebuješ. Tyhle nekřestanský platby by šly když už se nesmyslně vymlouvaj na rezervovanej příkon klidně pořešit nasmlouvaným ročním maximem a případně minimem odběru. Tohle je dělání bbců z lidí. Zvlášť když se vyjadřují způsobem, že kdo má cirkulárku tak si má koupit řetězovou pilu. Ten kdo tohle vypustí z huby zřejmě nikdy nedělal dřevo na zimu.
A nejvíc mě štve, že když na to zákazníky při revizi upozorním tak je k tomu zatím každej vlažnej a budou řvát a spílat až bude pozdě. Teď se stím ještě udajně dá něco dělat dokud to je v připomínkovým řízení. Potom už bude pozdě.
Snura63
 

Re: Ozvěte se proti zdražování

Příspěvekod Grif » čtv 28. led 2016 11:15:13

Vrátil bych se k té elektřině. Ono to celé může být jinak. Ona ta kalkulačka vůbec nemusí platit. Viz. tento článek http://neviditelnypes.lidovky.cz/politi ... nomika_wag
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Ozvěte se proti zdražování

Příspěvekod dlouhejbil » sob 30. led 2016 18:07:32

Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Ozvěte se proti zdražování

Příspěvekod Grif » sob 30. led 2016 18:31:38

Mail jsem poslal také, jen jestli to k něčemu bude. Je to pořádná lumpárna a takové se většinou prosadí.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Ozvěte se proti zdražování

Příspěvekod dlouhejbil » sob 30. led 2016 22:33:15

Předchází tomu toto http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonom ... nomika_wag a to už je síla....
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Ozvěte se proti zdražování

Příspěvekod camelka » čtv 11. úno 2016 12:22:49

Není to nějaká bublina? Cena na burze je 60 halířů za kW. Hodil jsem spotřebu do té jejich kalkulačky a vyšlo mi, že ušetřím. Nevím jak jim to počítá.
http://www.kurzy.cz/zpravy/394778-nove- ... alkulacka/
A to nemám žádný zářivky, nesnáším je, jen žárovky edisonky.
Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

Re: Ozvěte se proti zdražování

Příspěvekod MartinFrei » čtv 11. úno 2016 13:11:32

no tak na můj jistič 3x16 a roční spotřebu v NT 7Mega a ve VT 4mega, bych podle té kalkulajdy taky ušetřil :dance
GG sekce : Euforia, Oddy, Ithaka
Vaponaute sekce : Le Magister, Le Zephyr
Genisys sekce : Steamboy 2.3, Avocado, RSST Magneto One kompakt, RSST, Origen
Zvonková sekce : Joyetech Delta II, Taifun GTII, Taifun GS 1 a 2, Kayfun Lite a 3 mini, Aqua 1 a 2, AGA-T7, Squape R
Mrako sekce : Smok TFV4 Mini, Aromamizer RDTA, Fuji GTA
Bafám převážně míchanice do Fichemy.
Uživatelský avatar
MartinFrei
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát 12. zář 2014 9:43:50
Bydliště: Vysočina
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Re: Ozvěte se proti zdražování

Příspěvekod Chronic » čtv 11. úno 2016 13:13:31

Taky si myslím, že jde o totální blbost.

Odesláno z ASUS Zenfone 2
Z čeho hulit je, do podpisu to rvát nebudu. Místo na to není :D

Moochem aktualizovaný seznam bezpečnostních limitů 18650 baterií! (od 04.06. - 19.05. 2016)
Aktualizovaný seznam doporučených baterií Moochem

Obrázek

"Which would be worse - to live as a monster, or to die as a good man?"
Uživatelský avatar
Chronic
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 373
Registrován: čtv 12. lis 2015 9:01:55
Bydliště: České Budějovice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Ozvěte se proti zdražování

Příspěvekod iqwe » pát 12. úno 2016 6:22:10

No tak já jsem při použití té kalkulačky málem spadl ze židle! A to pomíjím ten utajovaný ekologický příplatek z odkazu, který to zvýší ještě o pár tisíc.

Jde o chatu, kde mám 3x25A jistič kvůli občasnému použití 3fázového motoru (cirkulárka na řezání dřeva). Předloni jsem platil za odebraných 39kWh asi 1050.-Kč, to se mi nelíbilo (27.-Kč/kWh), tak jsem přešel k prodejci který neúčtuje měsíční paušál za jistič. Loni jsem zaplatil za rovných 100kWh 577.-Kč, čili asi o 80% méně. A podle kalkulačky bych měl za těch 100kWh v roce 2017 zaplatit přes 5.800.-, což je zdražení o 1010% a ještě bez toho ekologického příplatku!!! I takhle je 1kWh za 58,-Kč.

Pokud vyřeším ledničku, tak budu řezat dřevo benzínovou motorovou pilou a na občasnou potřebu elektřiny pořídím benzínovou elektrocentrálu. Těch pár hodin mezi ohněm nebo krbem se dá svítit i LEDkama na 18650 baterky.

TO BUDE TEPRVE EKOLOGIE!!! A JEŠTĚ UŠETŘÍM PĚKNÝCH PÁR TISÍC. TO SE MŮŽU ROVNOU VRÁTIT DO JESKYNĚ! HOLT TECHNOLOGICKÝ POKROK.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Ozvěte se proti zdražování

Příspěvekod honza12 » úte 14. čer 2016 14:48:54

Podle mě proti zdražování se neda nic udělat, max to hledat způsoby jak ušetřit při nákupech, mě se vyplatilo nakupovat online na internetu, tedy mrknout se třeba v kamenném obchodě na zboží fyzicky a pak si ho najít na internetu tím se dá dost ušetřit, jinak zajímavé jsou taky cashback systémy kdy vám dávají peníze z nákupu zpět, zajímavý článek jak na to právě na toto téma http://www.usetrito.cz/jak-usetrit-penize-pri-online-nakupovani/ zde.. :cool :beer
honza12
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 14. čer 2016 14:40:01

Re: Ozvěte se proti zdražování

Příspěvekod iqwe » ned 21. srp 2016 16:08:04

Nevíte někdo, jaká je aktuální situace? Vitásková ve čtvrtek vydala jakési desatero, ze kterého jsem nic nepochopil. :S
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Ozvěte se proti zdražování

Příspěvekod Grif » ned 21. srp 2016 16:20:50

Neprošlo to.Tedy doufám, že na nás nevymyslí další habaďůru.
http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/nov ... 5900fea04/
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Ozvěte se proti zdražování

Příspěvekod iqwe » ned 21. srp 2016 18:34:44

No vím, že to nějak odložili. Jen to musím hlídat, protože ta změna by pro mě nebyla přijatelná. A vyhazovat zbytečně 5-6t. ročně je pro mne přepych.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Ozvěte se proti zdražování

Příspěvekod jura-p » pon 05. zář 2016 4:49:46

Někdy si myslím, že tyhle akce jsou vrtění psem.

V tomto případě se to alespoň odložilo. Počká se chvilku a pak se to zavede a ani se nebude opakovat ten odpor proti tomu. Bude to to odložené opatření, co se už tak dlouho odkládalo a už to odložit nejde. Zcela marný byl boj proti alkoholu a oleji v pohoných hmotách. Ekologicky to nic dobrého nepřineslo, ale zato dobře dotujeme Babiše. Stejně tak jako dobře dotujeme obnovitelnou výrobu elektriny, to jsou prachy, co si nikdo moc ani představit neumí. Taky to bylo marné s tím bojovat.
Samozřejmě se nestihne ani příští výběrové řízení a dálnice bude dál obsluhovat Kapsch. V novinách se bude řešit válka mezi neschopným ministrem vnitra a stejně neschopnými útvary, které sice jsou schopny vyvolat vládní skandál s dominou a jí podřízeným předsedou vlády, ale nejsou schopny zpracovat prakticky žádné smysluplné obvinění, nějak jak nemůžou doložit své krkolomné výklady odposlechů kdekoho jinými důkazy, a protože nic než ty odposlechy neumí, tak alespoň pouštějí ty odposlechy do babišovského tisku. Útvar s pěti stovkama policajtů má ukončených případů méně než jeden vyšetřovatel na okrese. A tyhle vydávají za elitní policisty. Blbá volba, když se někdo chce postavit za jednu tu partu. Špatné vedení ministerstva, špatné elitní útvary. Tak a vyberte si.
Poslední případ je s tím poplatkem za čerpání podzemní vody. Ve víru boje proti tomuto poplatku během posledního roku zcela bez povšimnutí prošlo podstatné zvýšení stočného, v některých obcích násobné, o kterém v novinách nikdo nenapsal. Skoro si myslím, že ten humbuk kolem čerpání byl proto, aby si toho nikdo nevšiml.

Mimochodem, ten Chovanec, co se jako pasuje za bojovníka proti kvótám, na radě ministrů EU, která to schválila, nebyl proti, jako Slovák a Maďar. Jen se zdržel. Celé je to jen taková habaďůra, že je naše vláda jako proti. Kvóty jsou přijaté a my je začínáme naplňovat a Česká republika bude "kvóťany" přijímat. Už vlastně začla.
Obrázek
Uživatelský avatar
jura-p
Moderátor
Moderátor
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1021
Registrován: ned 15. črc 2012 12:53:33
Bydliště: CB
Národní vlajka:
Czech Republic


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník