• Reklama
FastTech
 
 

Zloběj vás děti nebo naopak štvou rodiče?

Jste zaláskovaní, chcete někomu veřejně vyznat lásku, máte potíže ve vztahu, potřebujete nějakou radu, nebo se jen vybrečet?

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Zloběj vás děti nebo naopak štvou rodiče?

Příspěvekod e-Hana » pát 12. úno 2010 4:22:54

Třeba máte vzájemně podobné starosti s dětmi nebo děti s rodiči a potřebujete radu. :doh
Možná si zde můžem navzájem poradit, jak na ně. :kiss :)
Nebo si alespoň ulevit,postěžovat i to někdy pomůže.! :doh
ObrázekObrázekObrázek

Nebo máte v rodině fantastické vztahy :inlove
Obrázek Obrázek
a můžete ostatním poradit, jak to funguje a jak na to,i to by mohlo být pro ostatní užitečné!! :) :P
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Reklama

Re: Zloběj vás děti nebo naopak štvou rodiče?

Příspěvekod scarlet » pát 12. úno 2010 4:46:23

O dětech a rodičích a výchově bych mohla napsat román. Ale to by mi asi hlava olezla a je to na dýl. Takže až někdy jindy. Až na to budu mít tu správnou náladu.
Ale jedno si pamatujte:

Chcete - li zkazit děti, dejte je na výchovu babičkám.
scarlet
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 04. úno 2010 23:00:05

Re: Zloběj vás děti nebo naopak štvou rodiče?

Příspěvekod e-Hana » pát 12. úno 2010 5:40:02

Tak písej,písej!!!! :) :hand :party
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Zloběj vás děti nebo naopak štvou rodiče?

Příspěvekod žabička » čtv 08. dub 2010 22:17:18

Tedy - teď se musím ohradit: ne všechny babičky kazí děti :wasntme (že bych se ozvala, já, potrefená husa?)
Ale jak praví lidová moudrost: na výchovu jsou rodiče, na rozmazlování babičky :smirk , ne?
žabička
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 12. led 2010 22:22:20

Re: Zloběj vás děti nebo naopak štvou rodiče?

Příspěvekod e-Hana » čtv 08. dub 2010 22:31:02

Tak já bych i rozmazlovala, ale nějak zatím není koho !!! :chuckle
A ty jsi tutově hodná babička a trošku rozmazlování musí být.
Scarlet má na mysli takové to opravdu už nevhodné rozmazlování,až popouzení proti názoru rodičů, kdy už pak nechtěj děti poslechnout rodiče, protože babička to říkala a dělala jinak.Hlavně kluci jsou pak paličatý,viď,Scarlet.
Oni když jsou pak ty děti velký a tohle maj natlučený do hlavy, je s nima těžké pořízení.
Nějak se nám odmlčela, ale ona zase přiběhne. Má teď nějaké vyřizování.
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Zloběj vás děti nebo naopak štvou rodiče?

Příspěvekod scarlet » pát 04. čer 2010 0:01:09

Bohužel jsem to opravdu myslela přesně tak, jak to Hana krásně za mně vysvětlila :yes
scarlet
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 04. úno 2010 23:00:05

Re: Zloběj vás děti nebo naopak štvou rodiče?

Příspěvekod Renata » pát 04. čer 2010 0:05:40

To je opravdu blbá situace a já dodnes vzpomínám na svoji dokonale moudrou babičku, která byla hrozně hodná a chápající, ale vždy říkala: až co řekne maminka ... A potom "jel parní válec" !
Bafám Optimu, KR808-D, Joye 510, Unicaat a eXtreme :D
Uživatelský avatar
Renata
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 425
Registrován: úte 16. úno 2010 20:30:05
Bydliště: Olomouc

Re: Zloběj vás děti nebo naopak štvou rodiče?

Příspěvekod e-Hana » pát 04. čer 2010 0:09:48

Hm,a to zařizování nakonec zůstane na tobě samotné, viď! Ale ty to zvládneš a kluci se taky vzpamatujou a pomůžou,
uvidíš! Co chceš po puberťácích..ty jsou asi všude stejný, ať je rozmazlila babča nebo néé!
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Zloběj vás děti nebo naopak štvou rodiče?

Příspěvekod scarlet » pát 04. čer 2010 0:28:10

Renatko, to co říkávala tvoje babička, říkávala ta moje taky i stařenka, já měla totiž ještě i prababičku. a obě to říkávaly přesně tak - až co řekne maminka. Konečný rozhodnutí bylo na ní. Jenže moje máti na to asi jaksi pozapomněla a bohužel bylo konečný rozhodnutí na ní. Já je nesměla ani vlastně pokárat. A teď? Jeden kluk má 23 a druhý 22 let. To už nejsou děti. Oni jsou už dle svého názoru dospělí a ať jim říkám co chci, je na nich vidět, jak je to obtěžuje. A to ani neřvu už dokonce. Sem tam na ně ještě platil můj muž. Ten když zavrčel, aspoň přestali chvilku držkovat. Ale i to bylo asu tak vše. Stejně jim to vydrželo týden. Ale nic víc. Práci stejně musel udělat sám nebo se mnou. A teď, když zemřel, je u nás absolutní bezvládí. Ať řeknu co řeknu, trpně to mlčky odsouhlasí a to je naprosto vše.Jenže já opravdu nemám sílu v této chvíli cokoliv řešit nebo dělat. A tak je to tu takové bezútěšné a já se marně ptám, kde se vlastně stala chyba. I když to sama moc dobře vím. Nepostavila jsem se a nežila život svůj ale rodičů. Byla to moje chyba a můj muž to dobře věděl. A já dnes jen hořce a trpce lituji toho, že jsem ho neposlechla. A nejhorší na tom je, že mu to už ani nemůžu říct. Ale promiň, to už je jiná kapitola. To sem nepatří. Omlouvám se.
scarlet
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 04. úno 2010 23:00:05

Re: Zloběj vás děti nebo naopak štvou rodiče?

Příspěvekod scarlet » pát 04. čer 2010 0:29:47

HANIČKO, co tobě na to říct. Snad jen že seš velkej optimista. :heart :heart
scarlet
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 04. úno 2010 23:00:05

Re: Zloběj vás děti nebo naopak štvou rodiče?

Příspěvekod Renata » pát 04. čer 2010 0:44:04

Vůbec se nemusíš omlouvat, od toho jsme tady, abychom se mohly "vykecat" i z jiných věcí než je jen e-kouření. Já jsem taky celý dny doma pouze se synem (mentálně postižený) a jsem ráda, že si tu můžu večer s někým (většinou s Hankou) pokecat o čemkoliv.
A co se týká maminky, to bych ti tu mohla popsat román. Už je mrtvá, tak ji nebudu pomlouvat, ale já jsem se trápila do 51 let, protože jsem se jí nedokázala postavit. Nikdo to nemohl pochopit, pak už jsem raději mlčela a dělala co poručila. Byla schopná mně lištit (viz.moravský slovník) i v 50ti letech. Naštěstí Jirku mi nezkazila, ale to bylo jen proto, že ji nezajímal, protože nebyl podle jejích představ - zdravý, krásný a chytrý. Proto taky pořád vzpomínám jen na babičku. Ale už je to za mnou, naštěstí ...
Bafám Optimu, KR808-D, Joye 510, Unicaat a eXtreme :D
Uživatelský avatar
Renata
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 425
Registrován: úte 16. úno 2010 20:30:05
Bydliště: Olomouc

Re: Zloběj vás děti nebo naopak štvou rodiče?

Příspěvekod scarlet » pát 04. čer 2010 0:57:26

tak to jsme ne tom strošku stejně. Naše máti teda nebila, ona byla zásadně proti bití. Jestli mně lištila, tak možná pětkrát, co vím a jinak asičtyři, ale mimochodem pořádné, výprasky tatarem. To bylo vše. Ale jinak je to jak říkáš. Nedokázala jsem se jim postavit. U nás panoval názor, že dokud bydlím doma, musím držet hubu a krok. No a co se týče dětí, tak tam to bylo tak, že ten prvorozený byl hned od narození podobný mému otci a tak mu to vydrželo až do , no, skoro až do dvacíti. Takže se v něm babička jen viděla. V tom druhém míň, ale to víš, neměl sice úplně tak všechny výhody co ten starší, ale zkazila ho v podstatě stejně.
Nechci, aby to vypadalo, že je pomlouvám, měla jsem jako dítko nejhodnější rodiče pod sluncem a dali mi víc, než museli. Ale nějak bohužel zapomněli, že jsem dospěla a že si svou rodinu, chci vytvořit sama. A navíc je bohužel trochu změnil i převrat.
scarlet
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 04. úno 2010 23:00:05

Re: Zloběj vás děti nebo naopak štvou rodiče?

Příspěvekod Renata » pát 04. čer 2010 1:06:16

Tak tos na tom byla o trošinku líp, ale taky nic moc. Moje máti zase nepochopila nikdy, že už jsem dospělá a tvrdila (i když jsem s ní už dávno nebydlela), že ona je moje máti a tak musím poslouchat ať chci nebo nechci. Tátu jsem neznala, protože se rozvedli skoro hned po svatbě a nikdy ho ke mně nepustila (on asi ani nechtěl). Všichni se mi divili proč k ní chodím, když je taková, ale já jsem takovej vůl, že jsem vždycky tvrdila, že je to přece jen máma ... No svědomí mám čistý, postarala jsem se o ni až do konce, ale vzpomínky nemám raději žádné.
je to všechno takové smutné, ale bohužel i to je život ... I když někdy stojí za h... !
Bafám Optimu, KR808-D, Joye 510, Unicaat a eXtreme :D
Uživatelský avatar
Renata
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 425
Registrován: úte 16. úno 2010 20:30:05
Bydliště: Olomouc

Re: Zloběj vás děti nebo naopak štvou rodiče?

Příspěvekod scarlet » pát 04. čer 2010 1:21:41

máš asi úplnou pravdu. Jenomže nejhorší je, že k tomu všemu jsem jenom pořád slyšela, že oni mají právo, protože jsou starší a chtěj si užít. Jednou to prý pochopím. Napřed, když byli kluci malý tak si je chtěli užít, protože my jsme prý mladí a ještě si je užijeme dost a vidíš. Můj první muž zemřel pět let po svadbě. Takže jak si je užil? No a já blbaňa jsem se nepoučila a i když jsem doslova a dopísmene potom potkala anděla, tak jsem stejnou chybu dělala dál. Děti měly právo na svůj názor už od čtrnásti a my mzseli poslouchat. Šak si vše ještě potom užijete, jste ještě mladí a po nás potopa. No a vidíš. Otec zemřel před deseti lety, pak to bylo ještě horší, maminka byla dost dominantní typ a tu jsme pochovali loni v březnu a Ivan - ten zemřel teď 9. května. Takže až jsem si mohla vychutnat děti, manžela a vlastně tu pomyslnou rodinu, tak děti vlastně skoro neznám, skoro si nemáme co říct a manžel? To jediné, na čem mi kdy záleželo, už taky.Takže teď - nevím.
scarlet
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 04. úno 2010 23:00:05

Re: Zloběj vás děti nebo naopak štvou rodiče?

Příspěvekod scarlet » pát 04. čer 2010 1:28:30

jen doufám, že Rumlík a Hana nebudou nadávat. Mám dojem, že ty mé příspěvky kloužou od dětí sem tam do jiné roviny. Když, tak se předem omlouvám.
scarlet
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 04. úno 2010 23:00:05

Další

Zpět na Láska a vztahy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník