• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Kompenzace za zrušený let

Poraďte kam na výlet nebo dovolenou? Podělte se o zážitky z vašich dovolených a výletů.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Kompenzace za zrušený let

Příspěvekod camelka » úte 01. bře 2016 22:57:40

Máte tu někdo zkušenost s vymáháním náhrady za zrušený let? Podle Evropské směrnice je to částka až 600 EUR při odepření nástupu na palubu, což je můj případ. Jenže letenky byly koupeny u Austria Airlines a let zrušili v US. Na dopis, který jsme jim poslali s žádostí o náhrady, odpověděli v tom smyslu, že si to máme vyřídit s amíky. Což je podle Evropského práva blbost. Prostě se jim jen nechce platit (ani se nedivím, je to 6x 600 EUR) jakožto neangličtinář se přikláním k tomu, svěřit to vymahačům, jeden je proti a ostatním je to jedno, nebo se nevyjádřili.
http://www.vasenaroky.cz
http://www.nahrady.cz
Těch vymahačů je víc, teď jen který je spolehlivější. Hledal jsem nějaký recenze a zkušenosti a moc toho nenašel. Berou si sice až čtvrtinu z vymožené částky, ale je to lepší, než nedostat nic.
Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

Reklama

FastTech

Re: Kompenzace za zrušený let

Příspěvekod coldage » stř 02. bře 2016 2:54:01

Neporadím s vymahači, ale je to tak, že plněním jsou vázané Austria Airlines, u nich jsi službu koupil. Pošli jim ještě předžalobní výzvu, kde popiš kdy, kde, co, proč se plnění domáháš - vypiš přesně konkrétní paragrafy, o které nárok opíráš. Jestli existuje i nějaký nález Evropského soudu atd., hoď to tam taky. Dej to nějakému známému angličtináři. A nebo svůj nárok předej někomu jinému. Předtím by ale měl existovat důkaz o tom, že ses snažil o urovnání mimosoudní cestou, což jsi zřejmě už i tak splnil.
No a příště pro sichr pojištění:-) Loni mělo můj let skoro 3 hodiny zpoždění, poukaz na jídlo od aerolinek, pojišťovna zpoždění zacálovala a šmitec.
Zkušenost s vymáháním u Austria Airlines je nějaká tady: http://forum.airways.cz/viewtopic.php?t=3068&start=30
Obecně: http://www.skrblik.cz/cestovani/letenky/odskodneni-cestujicich-v-letecke-doprave/
Obrázek

"...Mějte vždy po ruce láhev, abyste v případě, že kolem dokola bude voda, mohli poslat dopis..." (Pú a etiketa - Korespondence)
Uživatelský avatar
coldage
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 620
Registrován: pon 30. led 2012 19:33:36
Bydliště: Plzeň
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Kompenzace za zrušený let

Příspěvekod _darebak_ » stř 02. bře 2016 7:39:58

Ja som davnejsie riesil posunuty let. Poslalo sa tlacivo na letecku spolocnost a potom uz len otravovat, bol to beh na dlhu trat, ale nakoniec peniaze poslali. Riesit treba u toho kde si zakupil letenky. A budu na teba skusat vselico, vid ze si to mas riesit s USA.
Urcite ale do toho chod, ak nehovoris anglicky tak aj cez vymahacov.
.: 2x SMPL .:. eVic VTC mini :.
.: SSR 2.1 .:. Ivantov Pikolik .:. NextGen .:. Squape R(s) .:. Subtank Mini :.
_darebak_
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 02. čer 2014 13:16:51

Re: Kompenzace za zrušený let

Příspěvekod camelka » stř 02. bře 2016 13:34:36

No ano, u Rakušáků jsem službu koupil. Přece když si koupím rekreaci v pětihvězdičkovým hotelu u cestovky a nějaký Ahmad mě ubytuje ve sklepě, taky to nebudu řešit s ním, ale s cestovkou, od které mám rekreaci. I když i cizáci moc dobře poznají, když je někdo naštvanej. Takhle jsem se osopil na Kypru na turka, když mi nechtěli při all inclusiv dát kafe. Česky jsem mu řekl, jestli okamžitě neotevře ten lokál, tak je bez místa a fungovalo to :)))
U nás to nebylo ani zpoždění, ale zrušený let. Přitom ostatní lítali o sto šest. Měli jsme letět z Dallasu do Vídně. Měli jsme i boarding pasy, komplet odbavení. Oni se amíci moc neobtěžují s ničím. Poslali nás do Chicaga s tím, že další let je zajištěn. Nebyl. A v životě jsem neviděl větší aroganci, než úředníka na přepážce v Chicagu. Prej že možná zítra bude volný letadlo. Kolega, co trochu umí anglicky, se ho ptal jestli máme být tedy do té doby na letišti a on že jo a houpal se na židli. Ten byl na pěst. O tom, že máme na něco nárok, taktně pomlčel. Nakonec jsme vymohli aspoň poukázky na jídlo a nocleh v hotelu. Odvezl nás svým autem kamarád, který tam žije, protože to nebylo dvě ulice, jak tvrdil ten chlap, ale přes půl Chicaga.
Já spíš myslel, jestli někdo tady to už neřešil s vymahači. Každopádně dík. Dáme to asi některé z těch firem. Je na to dva roky čas, ale ten běží, bylo to už loni v květnu. Se soudem na vlastní pěst bych to moc neviděl. Jednak jazyková bariéra a nikdo z nás nezná rakouské správní právo. To by znamenalo právníka, tlumočníka....
Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

Re: Kompenzace za zrušený let

Příspěvekod _darebak_ » stř 02. bře 2016 14:51:10

Je to len o vypisani tlaciva, ziadne sudy. Posle sa to tlacivo na letec spolocnost a budes sa im vyhrazat tym EU konrolnym uradom...
Ak nebudu reagovat, posles to tlacivo na tu EU instituciu.
.: 2x SMPL .:. eVic VTC mini :.
.: SSR 2.1 .:. Ivantov Pikolik .:. NextGen .:. Squape R(s) .:. Subtank Mini :.
_darebak_
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 02. čer 2014 13:16:51

Re: Kompenzace za zrušený let

Příspěvekod camelka » stř 02. bře 2016 15:31:44

OK, ještě jsem pohledal a něco našel, komunikace s aerolinkami už proběhla, tak pošlu stížnost na úřad civilního letectví. Mají tam na to formulář. Ještě tuhle možnost zkusím. To je totiž tak. Jeden z nás, co si to vzal na starost má poněkud laxní přístup. Do listopadu mu trvalo, než vůbec poslal žádost na aerolinky. Pak odepsali ža na nás kašlou a dál se nic zas neděje. Došla mi trpělivost a vzal jsem to do ruky sám.
Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

Re: Kompenzace za zrušený let

Příspěvekod _darebak_ » stř 02. bře 2016 16:54:11

No ked som riesil moju vec, tak tiez to bolo na dlho, nereagovali na nas, kolegovi priznali potom 300 eur kompenzaciu, mne odpisali ze ja nemam narok bo lietadlo im zrusil nejaky letecky dohlad ci co, mali sme letiet spolu, tak som im preposlal kolegov pripad kde mu priznali prachy, tak mne potom ponukli polovicu, az ked som im napisal ze to idem cele poslat na tu EU instituciu, tak dostali rozum a priznali mi to co aj kolegovi. Ale trvalo to par mesiacov a zopar mailov sme si vymenili.
.: 2x SMPL .:. eVic VTC mini :.
.: SSR 2.1 .:. Ivantov Pikolik .:. NextGen .:. Squape R(s) .:. Subtank Mini :.
_darebak_
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 02. čer 2014 13:16:51

Re: Kompenzace za zrušený let

Příspěvekod Machy21 » pát 03. úno 2017 15:36:58

Sestřenice dostala velmi slušnou kompenzaci z a zpožděný let, pak nestihla přípoj.. Hotel, jídlo plus fajnová finanční odměna, ještě zahrála trochu divadýlko a vyplatilo se:-)
Machy21
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 03. úno 2017 15:25:29

Re: Kompenzace za zrušený let

Příspěvekod camelka » ned 05. úno 2017 23:07:26

Kompenzace se týká jen letů, které končí v EU. Ten náš byl vnitrostátní USA. Takže nám dali prd. Kdybych si přečetl tu směrnici předtím, než jsem si začal dopisovat s úřadem pro civilní letectví v Rakousku, usetril jsem si čas.

Píšu z mobilu
Obrázek
Aegis Geek vape, HCIGAR Warwolf, Sigelei Minibook TC, Pico Squeeze 2, eVic VTC Mini, Pico TC 75W, Pico Mega, Cuboid Mini, Smoant mini, Wismec Presa 75W TC, Kayfun V5, Skyline, Dwarv, Berserker V2 MTL RDA... Míchám všechno možné.
Uživatelský avatar
camelka
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. říj 2014 17:07:56
Bydliště: Planeta Země

Re: Kompenzace za zrušený let

Příspěvekod aneliom » pon 27. led 2020 15:41:30

Dobrý den. Nám to nevyšlo ani u jedné zmíněné, tak jsme to zkusili tu http://www.cikr.cz/sluzby/zkazena-dovolena/ a super.
Vše za nás vyřešili.
aneliom
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 0
Registrován: pon 27. led 2020 15:37:53


Zpět na Cestování a turistika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník