• Reklama
 
 

VoIP telefonie mezi e-bafaly

Chcete diskutovat o posledních novinkách ze světa počítačů a Internetu, nebo třeba chcete nějakou radu? Zde je pro to ideální místo.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: VoIP telefonie mezi e-bafaly

Příspěvekod White Dragon » úte 17. led 2012 10:51:23

ArthurDent píše:Je vůbec nějaký rozdíl mezi Skype telefonem a Voip telefonem ?

především cena hovorů do veřejné sítě. + cena mezinárodních hovorů
při použití HW telefonu nezávislost na zapnutém PC a vrtoších operačního systému
mimochodem sleduju, že spolehlivost skypu jde v poslední době hodně do kopru...
White Dragon
 

Reklama

FastTech

Re: VoIP telefonie mezi e-bafaly

Příspěvekod Rumlik » úte 17. led 2012 10:51:43

TO: ArthurDent

Tak třeba u toho co jsem psal já, dostaneš automaticky CZ telefoní číslo. U Skypu si musíš čislo předplatit a máš ho jen po tu předlacenou dobu. Krom toho Skype stále nemá CZ tel čísla, takže pokud chceš aby se ti někdo na Skype dovolal i z normálního telefonu, tak musíš koupit tzv. "Skype in" číslo DE nebo třeba PL. Bohužel volající z CZ pak na to volá a platí jako za mezinárodní hovor. Na druhou stranu, pokud máš známé třeba v USA, DE, FR, PL, atd., tak když si vezmeš tamější číslo, budou ti pak volat za cenu místního hovoru. Skype je v tomto trochu složitější, ale při troše bádání se dá sestavit nějaké kompromisní řešení. Každopádně je to stále levnější, než klasická pevná tel. linka.

Naši CZ Voip operátoři to mají většinou uděláno tak, že dostaneš nějaké CZ číslo a u některých dokonce i místní a pak již máš nějaký tarif, který je oproti monopolním molochům cenově někde docela jinde. Většinou je potřeba jen kvalitní připojení do Internetu a pak buď nějaký přímo jejich tel. přístroj, nebo někteří umožňují i použití vlastního. Musíš mít buďto VoIP bránu, nebo telefon, který můžeš rovnou připojit k Internetu.

V obou případech Skype i Voip si většinou lidé ve stejné síti volají zdarma. :mrk
GeekVape Aegis X + Digiflavor Siren V2 24mm|Wotofo Profile RDA.
Herní streamy na Twitch.tv

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Užívání drog (včetně nikotinu) nesmí být člověku koníčkem.
Uživatelský avatar
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2284
Registrován: pon 04. led 2010 23:40:47
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: VoIP telefonie mezi e-bafaly

Příspěvekod White Dragon » úte 17. led 2012 10:58:18

Myslím si, že u všech operátorů mohu použít vlastní přístroj...

vionek666 píše:chci to používat hlavně doma přes počítač,připojení na internet mám .... můžu využít i stávající mobilní telefon,nebo musím koupit jiný?


Pro použití výhradně doma je asi nejlepší řešení specielní HW telefon, nebo VoIP bránu + klasický drátový telefon, případně pro vyzkoušení klienta pro PC - ale to už je (ne)komfortem na úrovni skypa...

EDIT: U některých operátorů je i tzv. peering, to jest volání i do cizích VoIP sítí zdarma... Někdy je to výhodou. Proto třeba stále držím jedno číslo u Ovatelu.
White Dragon
 

Re: VoIP telefonie mezi e-bafaly

Příspěvekod Fido » úte 17. led 2012 13:10:08

Jde to samozřejmě používat s aplikací v PC ale je to trochu nepohodlné. Ideální je mít buď bránu a nebo přímo IP telefon.
Volání se pak neliší od používání klasického telefonu.
Já osobně jsem volil řešení s WIFI telefonem z toho důvodu, že domácí WIFI stejně mám stále zapnuté kvůli dalším věcem a nechtěl jsem už další krabičku (bránu), která by někde překážela a potřebovala napájení. Ten telefon vypadá jako normální bezdrátový a stejně tak i funguje.
Operátora mám Mikrotech ale uvažuju, že si vezmu ještě číslo od Ipvoxu, který má levnější zahraniční hovory.
Uživatelský avatar
Fido
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 14. dub 2010 14:47:18
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: VoIP telefonie mezi e-bafaly

Příspěvekod White Dragon » úte 17. led 2012 13:15:49

Mikrotech mám taky - ale jen vyvolám kredit a mizím jinam - čím dál častější výpadky sítě (včera odpolko cca 5 hodin Mikrotech offline) a problémy s voláním do zahraničí - nějak mi v poslední době nechce spojovat ESP pevné linky... Na mobily bez problémů - ale ta cena je pak někde jinde... :-( V merku mám Odorik a nebo IPVOX.
White Dragon
 

Re: VoIP telefonie mezi e-bafaly

Příspěvekod Fido » úte 17. led 2012 13:20:55

Přesně. Těch výpadků je poslední dobou nějak moc. Taky mám v plánu brzo zmizet jinam.
Ipvox mě láká ale je tam problém, že když chceš víc než jedno číslo tak musíš uzavřít klasickou smlouvu.
Uživatelský avatar
Fido
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 14. dub 2010 14:47:18
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: VoIP telefonie mezi e-bafaly

Příspěvekod White Dragon » úte 17. led 2012 13:45:09

Tak v tom problém nevidím, sice by byly 2 čísla na stejné adrese a v jednom telefonu, ale různí uživatelé... Ale to je hudba vzdálené budoucnosti - bohužel máme oba kredit tak na půl roku (pokud bude Mikrotech padat jak M$ Widle, tak možná i na rok)
White Dragon
 

Re: VoIP telefonie mezi e-bafaly

Příspěvekod Vita_Valke » úte 17. led 2012 13:46:46

tak to půl dne pročítám a líbí se mi to čím dá tím víc, podle tohohle srovnání:
Kód: Vybrat vše
http://www.telefonovani.eu/porovnani-cen-voip-operatoru/

vychází nejlevněj mikrotech, ale na jejich stránkách už maj na mobilní operátory ceny vyší, pak jsem koukal na voocall a cena 1,5kč za minutu vč. dph je moc pěkná

nechci žádnej sw telefon na pc ani HW telefon, chtěl bych to využivat na mobilu (WM6.5) přez wifi doma a 3G ve městě, navíc na tom voocall uvádějí, že volanýmu se bude ukazovat moje mobilní číslo, čož je veliké plus

nějaké proti, než to zaregistruju? :)
Kód: Vybrat vše
http://www.voocall.cz/coajak_proc.html
Vita_Valke
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř 05. říj 2011 7:53:44
Bydliště: Valkeřice - Děčín

Re: VoIP telefonie mezi e-bafaly

Příspěvekod White Dragon » úte 17. led 2012 13:49:52

s tímhle zkušenost nemám... No přinejhorším vyvoláš kredit a zdrhneš jinam :-D
White Dragon
 

Re: VoIP telefonie mezi e-bafaly

Příspěvekod Fido » úte 17. led 2012 14:03:52

Na mobilu přes wifi to není problém. Sám jedno číslo taky používám v mobilu. Ale žere to baterku a to fakt hodně.
Uživatelský avatar
Fido
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 14. dub 2010 14:47:18
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: VoIP telefonie mezi e-bafaly

Příspěvekod Vita_Valke » úte 17. led 2012 14:19:49

co se týče baterky tak to nebude u mě tak drastický, využíval bych to na odchozí hovory a pak vypínal, na příchozí zatim kašlu
ok jdu to zkusit zaregistrovat a nastavit, asi to nebude ve WM žádná sranda
Vita_Valke
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř 05. říj 2011 7:53:44
Bydliště: Valkeřice - Děčín

Re: VoIP telefonie mezi e-bafaly

Příspěvekod Vita_Valke » úte 17. led 2012 19:36:59

tak jak sem tušil tak WM je peklo, nejdřiv jsem zkoušel tu na voocall doporučovanou vsmart mobile, nefungoval repráček, nešli kontaky a aplikace neběžela na pozadí

pak tak šlo SJ phone a to zas nepodporuje wvga, dost divoký nastavení, kontakty taky zvláštní a zdlouhavý než to člověk vylovil a kompletně to zabrzdilo telefon

nakonec jsem zjistil že WM6 maj SIP aplikaci jen je jí potřeba aktivovat, tak sem si stáhnul cab, vše maká parádně, používá klasickej dialer, takže i kontaky jsou, čistota a kvalita supr, jen mi to nabouralo GPS takže mě čeká hard reset a znova aktivace originál voip modulu ve wm ale tentokrát upravenýma souborama z xda který nenabouraj gps, no aspoň mám zejtra v práci co dělat :))
Vita_Valke
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř 05. říj 2011 7:53:44
Bydliště: Valkeřice - Děčín

Re: VoIP telefonie mezi e-bafaly

Příspěvekod biknik » ned 29. črc 2012 7:57:39

Ano používám Actionvoip. 4.6centu na mobil 1.2centu na pevnou. Další výhodou je že k tomu je aplikace na Android takže když jsem na Wifi volám jako normálně z mobilu. Na Windows je k tomu program na Linuxu používám Ekigu ale lze jakýkoliv program co podporuje SIP protokol.
biknik
 

Předchozí

Zpět na Počítače a Internet

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků