Vzhledem k tomu,že jsem byl odkazován k přečtení červeného článku dole a taky, že tu vznikl spor o tomto tématu,
dovolil jsem si shrnout pár věcí pěkně k sobě.
Kouření je činnost, při které je skrze spalování nějaké látky, nejčastěji tabáku, uvolňován a následně vdechován či ochutnáván její kouř.
https://donate.wikimedia.org/wiki/Speci ... CZCigareta Cigareta je tabákový výrobek – jemně řezaná tabáková směs (FCSA) zabalená v cigaretovém papírku. V současnosti jsou průmyslově vyráběné cigarety většinou opatřené filtrem. Tabák v cigaretách je směsí tabáků (až 30 druhů tabáku) různého původu s různými postupy fermentace a dalších přísad.Pokračování na....
http://cs.wikipedia.org/wiki/CigaretaVyhláška českého ministerstva zemědělství č. 344/2003 Sb. definuje cigaretu takto:
Cigaretou se rozumí tabákový smotek, který
lze kouřit jako takový a který není doutníkem podle písmene c) nebo cigarillem podle písmene d),
se jednoduchou neprůmyslovou manipulací vloží do dutinky z cigaretového papíru nebo
se jednoduchou neprůmyslovou manipulací zabalí do cigaretového papíru.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Cigareta Elektronická cigareta je zařízení, které bylo vyvinuto a patentováno v Číně v roce 2006. Toto zařízení vytváří páru podobnou kouři zahřátím kapalné náplně nazývané e-liquid. Tuto páru pak kuřák elektronické cigarety vdechuje. V elektronické cigaretě nedochází ke spalování, ale pouze k odpaření náplně. Chemicky se tedy náplń nemění. Přesto že oficiální název je elektronická cigareta (e-cigareta), jedná se funkcí o vaporizér.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Elektronická_cigareta
Čili podle ministerstva e cigareta neexistuje-je to vaporizér!!!
Vaporizér
Vaporizer (z lat. vapor = pára) je přístroj sloužící k vaporizaci, tj. k změně látky kapalného někdy pevného skupenství (sublimace) na skupenství plynné působením tepla. Používá se v aromaterapii a někdy i v klasické medicíně jako alternativa inhalace - vdechování účinných látek. Vaporizují se většinou přírodní drogy (definice: droga je sušená nadzemní nebo podzemní část rostliny). Drogy vhodné k vaporizaci jsou všechny léčivé rostliny využívané v medicíně, které obsahují více či méně těkavé látky - většinou éterické oleje, esenciální oleje, silice a pryskyřice. Vaporizují se například drogy či oleje z těchto rostlin: šalvěj lékařská, divizna lékařská, konopí, heřmánek, máta, meduňka, eukalyptus, tea tree, pomeranč, santál, divoká růže a další a další. Vaporizuje se při teplotách od 170°C do 260°C, odpařené látky se přímo vdechují do plic, páry vycházející z vaporizérů jsou chladné.
Existují různé druhy vaporizérů, od velkých stolních přístrojů používaných pro domácí použití přes menší, kapesní přístroje. Většina vaporizérů je elektrických, existují i takové, které jako zdroj tepla používají zapalovačový plyn. I když jsou na plyn, droga v nich stejně jako v elektrických nikdy nehoří, pouze je zahřívána pod zápalnou teplotu a jenom se odpařuje. Nevznikají tedy karcinogenní dehty a oxid uhelnatý a uhličitý. Vaporizace se dá využít nejen k léčení, ale i jako zdravější alternativa kouření tabáků a konopí.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Vaporizér
A toto jsem našel přímo tady v topicu-
1. E-cigareta úplně normálně "kouří", vytváří "dým", který může kuřák kolem sebe beztrestně vytvářet. Chutí se také podobá běžné cigaretě, včetně pocitu "šluknutí".
2. Je možno s ní manipulovat, hrát si s ní stejně jako s běžnou tabákovou cigaretou apod. Uživatel má tedy podobný pocit jaký zažívá při kouření běžné cigarety.
3. Hlavním důvodem je ale fakt, že umožňuje odstraňovat obě složky závislosti postupně. V první fázi závislost fyzickou, v níž se během 4-6 měsíců omezí přísun nikotinu k nule bez rizika vzniku abstinenčních příznaků. Ve druhé fázi pak závislost psychickou, kdy kuřák může postupně učit řešit kuřácké stereotypy jinak.
4. Za úspěch lze přitom považovat i úspěch "poloviční", kdy tělo odvykneme nikotinu, ale nepodaří se odstranit psychickou složku závislosti.
5. Dokonce i "čtvrtinový" úspěch by byl užitečný, tj. neodstranili bychom ani fyzickou, ani psychickou závislost, pouze bychom místo klasické hořící digarety používali cigaretu elektronickou. V klasické cigaretě je totiž kromě nikotinu obsaženo ještě přes 3000 dalších substancí a látek působících rakovinu a majících další významně škodlivé vlivy.
Zatím žádná dosud známá léčba závislosti na kouření dosud neumožňovala takové postupné schéma odvykání, které je přitom zcela logické. Ne všichni odborníci na léčbu nikotinismu s ním ovšem souhlasí - také možná proto, že sami nikdy nekouřili. Na druhou stranu dosud používané metody v té nejvíce intenzovní podob zahrunující časté konzultace, drahé léky a psychiatrické seance, dosahují úspěšnosti maximálně 25%. To je přece jen trochu málo. Léčba pomocí e-cigarety tak představuje obrovský příslib, pokud bude kvalitně a odborně zakomponována mezi metody současné.
http://www.hypertenze.eu/soubory/ecigaretyTakže chápu obavy.Já jsem chtěl jen říct ,že já jsem KOUŘIT přestal a už jen vaporizuji
Závěr ať si každý udělá sám.