• Reklama
FastTech
 
 

Pomáhá e-cigareta odvykat???

Zde se pokusme dojít k jasným a jednoznačným závěrům a rozšířit tak naše informace z webu.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Pomáhá e-cigareta odvykat???

Příspěvekod dlouhejbil » ned 27. lis 2011 10:22:07

Vzhledem k tomu,že jsem byl odkazován k přečtení červeného článku dole a taky, že tu vznikl spor o tomto tématu,
dovolil jsem si shrnout pár věcí pěkně k sobě.

Kouření je činnost, při které je skrze spalování nějaké látky, nejčastěji tabáku, uvolňován a následně vdechován či ochutnáván její kouř.
https://donate.wikimedia.org/wiki/Speci ... CZCigareta

Cigareta je tabákový výrobek – jemně řezaná tabáková směs (FCSA) zabalená v cigaretovém papírku. V současnosti jsou průmyslově vyráběné cigarety většinou opatřené filtrem. Tabák v cigaretách je směsí tabáků (až 30 druhů tabáku) různého původu s různými postupy fermentace a dalších přísad.Pokračování na....
http://cs.wikipedia.org/wiki/Cigareta

Vyhláška českého ministerstva zemědělství č. 344/2003 Sb. definuje cigaretu takto:

Cigaretou se rozumí tabákový smotek, který
lze kouřit jako takový a který není doutníkem podle písmene c) nebo cigarillem podle písmene d),
se jednoduchou neprůmyslovou manipulací vloží do dutinky z cigaretového papíru nebo
se jednoduchou neprůmyslovou manipulací zabalí do cigaretového papíru.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Cigareta

Elektronická cigareta je zařízení, které bylo vyvinuto a patentováno v Číně v roce 2006. Toto zařízení vytváří páru podobnou kouři zahřátím kapalné náplně nazývané e-liquid. Tuto páru pak kuřák elektronické cigarety vdechuje. V elektronické cigaretě nedochází ke spalování, ale pouze k odpaření náplně. Chemicky se tedy náplń nemění. Přesto že oficiální název je elektronická cigareta (e-cigareta), jedná se funkcí o vaporizér.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Elektronická_cigareta

Čili podle ministerstva e cigareta neexistuje-je to vaporizér!!!

Vaporizér

Vaporizer (z lat. vapor = pára) je přístroj sloužící k vaporizaci, tj. k změně látky kapalného někdy pevného skupenství (sublimace) na skupenství plynné působením tepla. Používá se v aromaterapii a někdy i v klasické medicíně jako alternativa inhalace - vdechování účinných látek. Vaporizují se většinou přírodní drogy (definice: droga je sušená nadzemní nebo podzemní část rostliny). Drogy vhodné k vaporizaci jsou všechny léčivé rostliny využívané v medicíně, které obsahují více či méně těkavé látky - většinou éterické oleje, esenciální oleje, silice a pryskyřice. Vaporizují se například drogy či oleje z těchto rostlin: šalvěj lékařská, divizna lékařská, konopí, heřmánek, máta, meduňka, eukalyptus, tea tree, pomeranč, santál, divoká růže a další a další. Vaporizuje se při teplotách od 170°C do 260°C, odpařené látky se přímo vdechují do plic, páry vycházející z vaporizérů jsou chladné.

Existují různé druhy vaporizérů, od velkých stolních přístrojů používaných pro domácí použití přes menší, kapesní přístroje. Většina vaporizérů je elektrických, existují i takové, které jako zdroj tepla používají zapalovačový plyn. I když jsou na plyn, droga v nich stejně jako v elektrických nikdy nehoří, pouze je zahřívána pod zápalnou teplotu a jenom se odpařuje. Nevznikají tedy karcinogenní dehty a oxid uhelnatý a uhličitý. Vaporizace se dá využít nejen k léčení, ale i jako zdravější alternativa kouření tabáků a konopí.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Vaporizér

A toto jsem našel přímo tady v topicu-
1. E-cigareta úplně normálně "kouří", vytváří "dým", který může kuřák kolem sebe beztrestně vytvářet. Chutí se také podobá běžné cigaretě, včetně pocitu "šluknutí".
2. Je možno s ní manipulovat, hrát si s ní stejně jako s běžnou tabákovou cigaretou apod. Uživatel má tedy podobný pocit jaký zažívá při kouření běžné cigarety.
3. Hlavním důvodem je ale fakt, že umožňuje odstraňovat obě složky závislosti postupně. V první fázi závislost fyzickou, v níž se během 4-6 měsíců omezí přísun nikotinu k nule bez rizika vzniku abstinenčních příznaků. Ve druhé fázi pak závislost psychickou, kdy kuřák může postupně učit řešit kuřácké stereotypy jinak.
4. Za úspěch lze přitom považovat i úspěch "poloviční", kdy tělo odvykneme nikotinu, ale nepodaří se odstranit psychickou složku závislosti.
5. Dokonce i "čtvrtinový" úspěch by byl užitečný, tj. neodstranili bychom ani fyzickou, ani psychickou závislost, pouze bychom místo klasické hořící digarety používali cigaretu elektronickou. V klasické cigaretě je totiž kromě nikotinu obsaženo ještě přes 3000 dalších substancí a látek působících rakovinu a majících další významně škodlivé vlivy.

Zatím žádná dosud známá léčba závislosti na kouření dosud neumožňovala takové postupné schéma odvykání, které je přitom zcela logické. Ne všichni odborníci na léčbu nikotinismu s ním ovšem souhlasí - také možná proto, že sami nikdy nekouřili. Na druhou stranu dosud používané metody v té nejvíce intenzovní podob zahrunující časté konzultace, drahé léky a psychiatrické seance, dosahují úspěšnosti maximálně 25%. To je přece jen trochu málo. Léčba pomocí e-cigarety tak představuje obrovský příslib, pokud bude kvalitně a odborně zakomponována mezi metody současné.
http://www.hypertenze.eu/soubory/ecigarety

Takže chápu obavy.Já jsem chtěl jen říct ,že já jsem KOUŘIT přestal a už jen vaporizuji

Závěr ať si každý udělá sám.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: pomáhá odvykat???

Příspěvekod kinezka » ned 27. lis 2011 13:59:04

dlouhejbil píše:
kinezka píše:Nikdo tě tu kamenovat nebude :D . Hlavně, žes to pochopil "vo co go" :mrk


Teď jsem ale nepochopil,co máš na mysli že jsem pochopil vo co go.
Pochopil jsem,že vás tu většina chce u této činnosti zůstat.V ostatním mám víc než jasno už dávno.

Ono "vo co go" znamená, že e-cigareta pomáhá v odvykání se od kouření klasické cigarety. Nic víc, nic míň :mrk
Můj top je atty LR 306, LR 510, Terminator mini.
Hodnotím se jako silný e-kuřák! Bez pyro od září 2011

Jarka
Vnímej a zachovej si svobodnou duši
Uživatelský avatar
kinezka
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1291
Registrován: pát 28. kvě 2010 11:58:15
Bydliště: Štětí

Re: pomáhá odvykat???

Příspěvekod Joker » ned 27. lis 2011 14:33:30

kinezka:

Ono "vo co go" znamená, že e-cigareta pomáhá v odvykání se od kouření klasické cigarety. Nic víc, nic míň :mrk

..a to dokonce bleskove ...pocitam tak 15-20 minut ...zazvoneni PPL ,uhrazeni zasilky,roztrzeni baliku,sestaveni kompletu,vyladeni a natazeni liqudem ...a potom - pyro baj baj :party
... když se obracíme k Bohu - tak se modlíme ... když se Bůh obrátí na nás - podlehneme schizofrenii ...
Uživatelský avatar
Joker
Moderátor
Moderátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2560
Registrován: pát 21. říj 2011 16:17:43
Bydliště: Valašsko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: pomáhá odvykat???

Příspěvekod dlouhejbil » ned 27. lis 2011 15:06:47

A tak to jo 100% souhlas s vámi oběma
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: pomáhá odvykat???

Příspěvekod Marty » ned 27. lis 2011 15:15:14

zatim
cim vic micham TIM vic ne to chutna...tim vic hulim...zacal jsem prehulen chodit spat pozdeji..musim se lecit nebo to omezit :D :D :chuckle
pyro uz nehulim..jsem spokojen...
ECF BRNO jizni moravenka
Obrázek
Uživatelský avatar
Marty
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 57
Registrován: sob 17. zář 2011 16:04:50

Re: pomáhá odvykat???

Příspěvekod VerunkaBerunka » ned 27. lis 2011 15:19:51

S dovoleních bych reagovala....pokud píšete, že podle ministerstva el.cigareta neexistuje, je to vaporizér, tudíž proč je (jak se tu už řešilo dřív) el.cigareta brána jako klasická cigareta a tudíž se i na el.cigaretu vztahujou veškeré příkazy a zákazy? Jde hlavně o ty zákazy, že...nemocnice, úřady, atd.atd. Na základě toho úvodního článku mi to totiž moc nehraje a připadám si trochu ztracená :nerd
eGo-T 650, Premium RedBull je droga :-)

Obrázek
Nikdo není bez chyby, i h*vno má své mouchy!
Uživatelský avatar
VerunkaBerunka
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 03. lis 2011 12:43:16
Bydliště: Klatovy
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: pomáhá odvykat???

Příspěvekod RaK » ned 27. lis 2011 15:31:51

No já s posledním pyrem přestal kouřit a začal používat nikotinový inhalátor a inhalovat :thumb_up2:
RaK
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 01. lis 2011 21:30:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: pomáhá odvykat???

Příspěvekod dlouhejbil » ned 27. lis 2011 15:51:32

od VerunkaBerunka » ned 27. lis 2011 14:19:51
S dovoleních bych reagovala....

Vyhláška českého ministerstva zemědělství č. 344/2003 Sb. definuje cigaretu takto:
Cigaretou se rozumí tabákový smotek, který
lze kouřit jako takový a který není doutníkem podle písmene c) nebo cigarillem podle písmene d),
se jednoduchou neprůmyslovou manipulací vloží do dutinky z cigaretového papíru nebo
se jednoduchou neprůmyslovou manipulací zabalí do cigaretového papíru.

Dá se do tohoto popisu zařadit naše éčko?Čili to není cigareta!

Elektronická cigareta je zařízení, které bylo vyvinuto a patentováno v Číně v roce 2006. Toto zařízení vytváří páru podobnou kouři zahřátím kapalné náplně nazývané e-liquid. Tuto páru pak kuřák elektronické cigarety vdechuje. V elektronické cigaretě nedochází ke spalování, ale pouze k odpaření náplně. Chemicky se tedy náplń nemění. Přesto že oficiální název je elektronická cigareta (e-cigareta), jedná se funkcí o vaporizér.

To jsem si nevymyslel já,ale neztrácím se v tom.Co vám není jasné?
Jedno je jisté naše zákony jako vždy a ve všem stojí za starou belu.Na jedné straně vyjde definice cigarety a v zápětí se vaporizéru začne říkat cigareta.I když převzato ze zahraničí.
A proč je brána tak,či onak se musíte ptát tam.Prostě v tom je bordel jako vždy.Viz zimní pneumatiky.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: pomáhá odvykat???

Příspěvekod dlouhejbil » ned 27. lis 2011 15:55:56

Já bych nepoužíval ani ten Vaporizér ale česky odpařovač.Inhalátor bych to záměrně nenazýval,neb nikde není psáno,že se musí inhalovat neboli šlukovat,že?
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: pomáhá odvykat???

Příspěvekod e-Hana » ned 27. lis 2011 19:00:23

Dole je řečeno vše a prostě nepomáhá!!!

Jeden z velkých argumentů opozice je, pokud je to prostředek k odvykání- pak jsou třeba klinické zkoušky a do lékáren s nimi,
aby byly kontrolované !!! :angry
"Zatím" to ještě žádná zdravotní pomůcka není a doufejme, že nikdy nebo alespon hoodně dlouho nebude :angel :D

Je to pouze alternativní a rozhodně zdravější, tedy spíš mnohem méně destruktivní způsob přijímání nikotinu.

A u toho bychom měli zůstat a ne tu zbytečně vířit takováto témata, nic dobrého to stejně nepřinese.. :mrk

At už to někomu slouží jakýmkoliv způsobem, necht ho využije, pokud je o tom přesvědčen!!! :hand
Právě tak jako je na něm, jestli použije náplasti či žvýkačky..."z lékáren" či ono opravdové či pomyslné "párátko" :D :angel !

Ale většině kuřáků je to stejně k ničemu a ani o to nemá prvotně zájem.
Elektronická cigareta- šetří peníze a je méně škodlivá než pyro a nebere nám "požitek" z dýmání a náš mozek svůj nikotin dále dostává.
Nemáme žádné abstinenční příznaky, no proč taky, když jsme nepřestali nikotin přijímat.
To je argument na který pyro-kuřák slyší. :rofl

Nabídněte tutéž alternativu alkoholikům a budete oslavováni a uctíváni či ze strany výrobců alkoholu pronásledováni stejně jako celé e-kouřeni.

Aby ten kdo je závislý přestal, musí rozhodně sám chtít, jinak prostě nepřestane nikdy.. :sad

Nevnucujme tedy veřejnosti nebo kuřákům, že je to za pomoci e-cigarety velice snadné a že pomáhá odvykat, prostě to není pravda :angry
je to úplně stejné, jako když si řeknu od zítřka už nebudu kouřit 20, ale jen 15 cigaret a tak dále do nuly.....
to dýmání už je jen rituálek..asi jako když alkoholik bude mít po ruce vždy pohárek vody...
to rozhodnutí snižovat či přestat přijímat nikotin, musí stejně udělat každý sám za sebe a je to sakra těžké a ve většině případů běh na dlouhou trať,
tak jako u každé závislosti !! :doh
A pak se to někomu třeba i podaří, ale mnohým kuřákům nikdy!!

Už podle definice v zákonech je jasné, jací lidé zákony tvoří a jak vše může dopadnout a i když se nám to zdá absurdní, takové zákony a takové definice se tvoří i dál a s e-kouřením v celé Evropě mohou páni úředníci pěkně zatočit!!
Proto všechny prosím buďte důslední a zásadoví, ale velice obezřetní v argumentaci.
Tak asi tak, to celé vidím já..
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: pomáhá odvykat???

Příspěvekod dlouhejbil » ned 27. lis 2011 19:11:05

Hani!
Já s tebou přeci souhlasím,ale chtěl jsem spíš poukázat na to,že se nedá definovat éčko jako cigareta,tím pádem by e kuřákům měli vlézt na záda i s lékárnou.A to odvykání s éčkem beru jako s tím párátkem.
Já už kdysi přestal a jako berlička mi sloužily hašlerky.Nekouřil jsem 5 let.Ani se neptej proč jsem zase začal.
Taky jsem psal,pokud by se někomu zdálo,že by se o tom mělo mlčet,aby můj příspěvek smazal.Ale nemyslím si,že by naše diskuze měla na mocipány nějaký vliv.Oni si vytvoří celé výzkumné týmy za velmi slušný peníz a bude to o nás bez nás.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: pomáhá odvykat???

Příspěvekod e-Hana » ned 27. lis 2011 19:24:46

:D :D :D
to jsem ráda,že si rozumíme..jistě máš v mnohém pravdu,ale... :mrk stačí sledovat dění "štastných" a uvidíme čeho všeho se ještě dočkáme!!??

Jinak noooo docela by mě zajímalo, proč jsi zase začal?? To se tedy radši ptám.. :O :D :D

Já už nekouřila jednou po zápalu plic asi 4 měsíce, bylo to v r.82 -dva dny před vánoci přišlo, že nás s mužem na vánoce pustěj za mým otcem do SRN,
ale "bez dětí" a to mě tak nasr*li, že děda nesmí o vánocích mít s námi u sebe i vnouče, že jsem si zas zapálila a bylo vymalováno :angry
samozřejmě jsme už nikam nejeli.. který rodič by o vánocích odjel bez dítěte !??? :devil :devil :devil
A to jsme tam rok předtím, byli všichni společně v létě na dovolené!! :O :doh
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: pomáhá odvykat???

Příspěvekod dlouhejbil » ned 27. lis 2011 19:39:19

Toho jsem se právě obával.Ale odpovím ti-Začal jsem znovu protože jsem !censored! a to je slušně řečeno.
Tehdy jsi musela se synem,či dcerou rybářem do 15 let k vodě jako dozor.No a už začínáš tušit.......
Jedna kusovka sebou jako že proti komárům,potom tři,pak balíček/byl levnější/s tím,že vytáhneš jen ty tři a najednou koukáš bylo jich pryč šest a pak už není návratu.Kouřím už zas deset let.
Jedna zajímavost-Poprvé jsem to naráz zahodil a s těma hašlerkama přestal jakoby nic a nehulil pět let.
Podruhé už jsem to nedal až teď s éčkem-co bude dál je ve hvězdách.
Jo a pokaždý-tenkrát i dnes to byla třicítka za den.
Takže uznej !censored! je ještě slušný slovo.
Průser je to,že už nikdy nebudem nekuřáci-maximálně jen nekouřící kuřáci.Pak stačí opravdu třeba to,co se stalo tobě.Tenkrát mělo být éčko a mohli jsme sáhnout po něm ach jo!!!
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: pomáhá odvykat???

Příspěvekod dlouhejbil » ned 27. lis 2011 19:54:38

OPRAVA Kouřil jsem deset let. Už 4 dny bez Pyra a nema problema
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: pomáhá odvykat???

Příspěvekod e-Hana » ned 27. lis 2011 20:01:26

Jo tak to docela chápu, :angel taky jsem v dávných dobách chodila jako doprovod "mladého rybáře". :D :D :D
No stalo se, :angel ale tak třeba to dokážeš udržet v mezích alespon takto, i to už bude úspěch, pro nás všechny závisláky pořád je to lepší, než zůstat na pyro.. :angry
Stejně jsi dobrej, vůbec vy chlapy máte v tomhle silnější vůli, ale škoda no.... :angel
Já se o to ani nepokoušela, pokud mě okolnosti a zdraví nedonutilo, kouřila jsem vždycky!! :angry
PS
Hašlerky by mě nepomohly, nikdy jsem je neměla ráda :D :D
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Další

Zpět na Fakta a Mýty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků