• Reklama
FastTech
 
 

Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Máte jistě plnou hlavu otázek ohledně e-cigaret a ekouření obecně.Zde je místo, kde je můžete v klidu položit.

Abecední seznam důležitých vláken fóra eCF.

Moderátoři: e-Hana, dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Muroň » úte 09. říj 2018 16:10:09

@wicca Jenže to sklo u AIO je malý a nevím o nikom, že by mu prasklo. Výměnné má pak CuAIO, ale to je 2x dražší (v ČR), ale není 2x lepší.
Být Tebou beru to AIO Eco, jak radil e-Mikra. Chutná z něj dobře, je bezproblémové a pokud u vapingu zůstaneš, stejně si pořídíš něco dalšího.
Na hodnoty odporu u hlav moc hledět nemusíš, pokud si koupíš něco určeného na MTL. U těch Mega Twist a AIO Pro a vlastně i AIO jsou hlavy 0,5ohm určené na tahání přímo do plic, když se otevře více přívod vzduchu. Třeba u AIO Eco jsou 0,5 ohm hlavy určené i pro MTL. S nižším odporem rychleji žhaví a rychleji vyprodukují páru.
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Ladin » úte 09. říj 2018 16:13:13

No, nedá mi to a zapojím se. Wicca, gratuluji k rozhodnutí vrhnout se na vaping.
1. Rady e-Mikry ber vážně, sedí jak zadek na hrnec.
2. Doporučení Jirkatora taky
3. Mám bohaté zkušenosti s typy eGo AIO a vůbec nejsou špatné, slouží už dlouho, ale.....
chuťově to není žádná sláva (včetně Cubis Pro) a tak nevidím důvod, proč se ochudit o tuto velkou výhodu vapingu.
4. Vyprdni se na varianty eGo a riskni Vandy Vape, má dost výhod, mezi kterými je důležitá ta, že se hlavy nepřechlastávají, jsou spolehlivé, netečou a budou mít lepší chuť.
Baterka ti při těchto odporech vydrží dostatečně dlouho. Pokud bys měla pocit že ne, dobíjet ji průběžně, nabíječkou od telefonu, je to nejmenší.
Stejně ti pak zůstane jako záložní zařízení, protože každý správný vaper má vapovadla nejméně 2. Aby měl vždy rezervu a také aby mohl průběžně střídat příchuti :D :D .
Přeji mnoho zdaru.
Jo a doplň si v profilu bydliště, máš pak větší naději, že Ti v začátcích někdo z okolí pomůže i prakticky.
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod wicca » úte 09. říj 2018 17:24:03

Já váhám mezi Vandy Vape BSKR MTL a Joyetech Exceed D19. Divala jsem se na recenze od Karotky, a obě mi přišli slušné.

Joyetech eGo AIO ECO mi ta baterka přijde fakt hrozně slabá... 650mAh je tak hrozně málo..

Takže já prostě nevím... ale zítra ji hodlám objednat, takže něco vymyslet musím. :-)

A poradíte mi, i jaké náplně mám koupit, jestli hotové, nebo míchat. Jestli míchat tak jak. Náplně chci čistě tabák, nemám příchutě ráda...
Mám začít na 24 ?
wicca
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 08. říj 2018 22:31:24
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod e-Mikra » úte 09. říj 2018 17:47:56

Kup si 24 a k tomu nulku. Ta je laciná a můžeš s ní ředit tu 24, kdyby ti to připadalo silný. Míchání z hotových bází a hotových příchutí je tak jednoduchý, že nemá smysl kupovat hotový liquidy za těžký peníze a s pochybným složením. Na experimentování budeš mít dost příležitostí, až se zajedeš a bude jistý, že vytrváš.
Subvod Mega TC 2300 + Protank 4 - Jablíčko, malina, banán, jahoda, lesní jahoda, kokos, mentol ...
Obrázek
Uživatelský avatar
e-Mikra
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3261
Registrován: úte 17. črc 2012 21:25:40
Bydliště: Velké Hamry
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod dlouhejbil » úte 09. říj 2018 18:23:13

wicca píše: Jestli míchat tak jak. Náplně chci čistě tabák, nemám příchutě ráda...
Mám začít na 24 ?

http://www.e-cigaretafans.eu/forum/view ... f=6&t=2775

a studuj: http://www.e-cigaretafans.eu/forum/view ... f=6&t=3710
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Jirkator » úte 09. říj 2018 19:47:52

Maximální síla liquidu prodávaného v EU je dle TPD 20mg a to už jeden rok. To že se ještě dá někde koupit 24mg ve 30ml lahvičkách, bych nepovažoval za projev serióznosti obchodníka a minimálně bych se podíval na datum spotřeby.
Hned začít s míchání bych úplně neradil, nejdřív bych si koupil pár různých hotovek, abych přišel na to, co mi vlastně chutná a pak teprve hledal podobnou příchuť pro vlastní míchání, které se pak pochopitelně vyplatí.

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod iqwe » stř 10. říj 2018 1:00:27

eGO AIO ECO rozhodně z výběru nevyřazuj. Překvapí a určitě bude dobře sloužit třeba i jako záložní nebo pro použití v situacích, kdy nechceš vyčnívat nebo chceš mít u sebe něco malého a lehkého.

To, že 0,5 Ohm hlava není vhodná pro MTL v tomto případě neplatí, ECO pro žhavení nepoužívá plné napětí baterie, ale jen poloviční. Výdrž je tedy srovnatelná se sadami s baterií 1300 mAh a 1 Ohm hlavou. Jen ECO je poloviční a náhradní skla se dají běžně koupit :mrk
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Jirkator » stř 10. říj 2018 4:59:23

Poloviční napětí baterie? Jako že jede na nějakých 2V?
Edit: Fakt jo, má 1,85V :nech

[ Post made via Android ] Obrázek
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod wicca » stř 10. říj 2018 13:48:32

Takže rozhodnuto, jdu do eGO AIO ECO. Za ty prachy... aspoň otestuju, zda je to pro mě, stejně si pak budu muset koupit ještě něco k tomu, a to bych pak šla do BSKR.
Tak teď jdu řešit, co koupit do toho... moc vám všem děkuju!
wicca
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 08. říj 2018 22:31:24
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod e-Mikra » stř 10. říj 2018 15:47:31

Kup si do toho e-liquid. Na Fridexu si moc nezahulíš. :rofl
I když hotový liquidy jsou jednodušší, tak protože má každý e-kuřák rozdílný vnímání chuti, doporučuju raději koupit čistou bázi s co možná nejvyšším obsahem nikotinu, k tomu tu nulku na případný ředění a nějakou/nějaký příchutě. Kápnout deset či dvacet kapek příchutě do lahvičky s bází - na to není třeba mít zvláštní dovednosti a znalosti. Chuť si tak můžeš posílit přidáním pár kapek, nebo zeslabit dolitím báze. Jsou mezi námi zkušení vapeři, kterým stačí 3 kapky na 10ml báze, ale i stejně zkušení vapeři, kterým nestačí ani desetinásobek. A v konečným důsledku je to i lacinější a když ti to nepojede, tak nezahodíš všechno, ale jen tu příchuť. Na některých e-shopech se dají koupit i 2ml testovací balení příchutí. Běžná velikost bývá 10-12ml a to už je pak člověku líto zahodit.
Subvod Mega TC 2300 + Protank 4 - Jablíčko, malina, banán, jahoda, lesní jahoda, kokos, mentol ...
Obrázek
Uživatelský avatar
e-Mikra
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3261
Registrován: úte 17. črc 2012 21:25:40
Bydliště: Velké Hamry
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Darth Vaper » čtv 11. říj 2018 8:12:35

Šplejchadla a kapáky, ty já mám nejvíc radši :cool
Obrázek
Uživatelský avatar
Darth Vaper
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 591
Registrován: pon 07. led 2013 8:47:41
Bydliště: Hanácké Athény
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod bbakara » čtv 15. lis 2018 18:18:28

Ahoj, mám jeden dotaz, aj keď sa netýka vyložene k mojej prvej ecigarete, ale k druhej. Prechod z klasickej cigarety na ele mám úspešne za sebou a vlastným teraz Joyetech eGo AIO, ktorú som vtedy vyberal z tohto zoznamu https://www.equiplo.sk/elektronicke-cigarety/. Píšu tam u nej v recenzii že má horšiu prokreslenosť chuti, má niekto odporúčania na inú z tých desiatich, alebo i na úplne inú, ktorá podáva chuť liquidu lepšie? eGo AIO mám už oprejskané a tak si chcem pred Vianocami urobiť radosť novým kúskom, ocenil by som aj keby mal model lacnejší žhaviace hlavy, však stále chcem zostať u tých s vymeniteľnou celou hlavou, na motanie špiráliek sa dostanem snáď budúci rok, až budem mať viac času si to naštudovať :). Vďaka moc za prípadné tipy
bbakara
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 15. lis 2018 18:12:00

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod iqwe » čtv 15. lis 2018 23:15:38

Zkus se podívat na Vapefly Nicolas, Innokin Zenith nebo nějaký Aspire Nautilus (možná bych se vyhnul jen verzi 2). Pod něj vhodný regulovatelný mod, alespoň s regulací výkonu, jedno jestli trubku nebo box.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod bbakara » pát 16. lis 2018 14:30:07

Vďaka moc za odpoveď, pozriem sa čo bude pre mňa najvhodnejší.
bbakara
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 15. lis 2018 18:12:00

Re: Jakou koupit první e-cigaretu pro nováčka

Příspěvekod Qeta » pon 26. lis 2018 13:04:03

Zdravím vás všechny,

chci vás požádat o radu.
Přečetla a viděla jsem toho už tolik, že mám hlavu jak pátrací balón.

Potřebuji setup na míru, spíš naddimenzovaný, nechci za půl roku kupovat další, protože mi přestane stačit. Nevadí mi vyšší pořizovací náklady, ale chtěla bych mít levnější provoz. Kouřila jsem spoustu let pyro, po elektroakupunktuře, ze dne na den nekuřák. Nikotin mi nechybí, nicméně rutiny se vzdát nehodlám, prostě mě to baví a ty příchutě, mňamka :) Momentálně používám eGa, po kterých jsem občas sáhla, když jsem se bála přehulení. Nicméně jsou starý a téměř k ničemu, potřebuju novýho mazlika. Zatím používám bázi 50VG/50PG Imperia Zero Fifty, přidávám aromata, spíš sladší (vše bez nikotinu). Trošku jsem to řízla glycerinem aby to víc hulilo. Těším se na alchymii :) MTL, ale láká mě i DL, AFC výhodou, nikoliv podmínkou. Manuální baterie. (Cart-Cartomizer, clearomizér, echomizér, giantomizér, wéčko, smokymizér, hlava, tank?) Určitě DIY jsem technicky zdatná a výměny samotných komponentů se nebojím. Kouřím hodně, chci aby měli liquidy plnou chuť. Kolik ml se tam vejde, je mi jedno. Způsob plnění může být jakýkoliv. Hlavně ať to neteče v kapse :) Určitě nechci drip, tip. Jestli atomizér bude obsahovat spirály, vatu, knoty, PTB apod. je mi jedno, prostě se to naučím měnit. Vyberte prosím to nejlepší.

Jediný co jsem si vybrala je tělo Tesla 85W 7colors. Je fakt pěkná a zdá se být i dobrá, pokud ji odsoudíte, dám na vás.
Pokud ne, bylo by skvělý mít tank ve stejné barvě, ale není to podmínkou. Co si budem povídat, je to i módní doplněk :)
Taky nevím jakou baterii do těla. (dvě baterie? další nabíječku ať mohu jet nonstop? :)
Nevybírejte prosím tvar typu např: Tesla 220W (velké krabice)

Víc podstatných informací mě nenapadá, jestli jsem napsala nějaký nesmysl tak se omlouvám.
Jestli jsem na něco zapomněla, ráda doplním.

Kdyby jste se shodli na jednom modelu a poslali linky kde dobře nakoupím, budu šťastná :)
Předem děkuji za váš čas a těším se na novýho mazlika :)

Qeta
Qeta
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 17. lis 2018 1:35:00

PředchozíDalší

Zpět na Pro všechny nově příchozí.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků