• Reklama
 
 

LEO - volná diskuse

Totally Wicked Tornado, SuperSmoke UNICAAT, Janty eGo, V-GO, Riva, T-Rex, EVod atd...

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

LEO - volná diskuse

Příspěvekod Armes » sob 08. led 2011 1:52:01

Asi by si tahle cigaretka zasloužila svůj vlastní topic. Atomizér vypadá jako předělávka atomizéru DSE801(závit však není kompatibilní), ale je to úplně jiná cigareta :inlove .
Zatím ji mám od středy, takže na "velkou" recenzi času dost. Zde na webu je Rumlikova recenzeTakže zatím jen krátce první dojmy - velký masivní atomizér (obloučkový typ jako u DSE801 nebo u DSE601). Vytváří hustný chutný kouř podobně jako dýmka, ale na rozdíl od ní i s parádním HITem. Patrona 1ml (ta je kompatibilní s 801) s náústkem --sedí na atomizéru poměrně pevně a liquid neprotéká ani závitem do bateriové části (silikonové těsnění na závitu) a ani okolo náústku -- tedy při normálním zacházení. Při nošení po kapsách má cigareta víčko přes celý atomizér, které chrání nejen před nečistotami, ale i právě před náhodným zaháknutím náústku za "něco" a tím vytečením. Myslím, že víčko je parádní vychytávka.
Baterie 800mAh mě osobně vystačí na celý den v práci a na cestách (doma mám dýmku). Atomizer je "středně" žíznivý a plná patrona (20-30kapek) mi vydrží odhadem 5 kuřáckých přestávek, tedy asi hoďku čistého času. Patrony je možno schovat v elegantní plastové krabičče (podobně jako patrony dýmek či doutníků) - stačí jen za náústek vytáhnout a poměrně čistě vyměnit. Ja tedy raději dokapávám. Desingnově je také velmi povedená.

Myslím, že je to velmi zdařilá alternativa k e-Go či V-Go typům cigaretám (tedy k atomizérům typu 510 či 808) a tím i možnost vyzkoušet opět něco jiného. Jestli se ukáže i kvalitativně dobrá po "záběhu", tak si myslím, že jsem konečně našel hardware, který mi vyhovuje :heart .

Jen malá poznámečka, aby to nevypadalo, že jen chválím :rofl - nebyly by to kluci čínský, aby něco nepo....Pořídil jsem si dvě sady a k nim dva náhradní atomizéry. A ejhle oba atomizéry v originální sadě jsou na odpis - asi přepálené (počítám, že někdo v továrně testoval funkčnost a kapku to přepísk). Jestli se někomu stalo, určitě se tím nenechte odradit. Oba náhradní dýmají naprosto perfektně. Takže hurá reklamovat :hammer_head:

V sadě je jedna kompletní cigareta jen s USB kabelem (tedy spíše kabílečkem-jen tenounká dvojlinka, u které mám strach, abych ji nepřetrhl :tmi ) a vychází to tedy o něco dráž, než e-Go či e-Go Extreme. Zatím nejsou k dispozici cartomizéry, ale na stránkách výrobce je napsáno, že na XXL cartomizérech se pracuje a už vyrábějí i verzi Passtrough. U nás je prodejce zatím jeden, po světě už se v e-shopech začíná taky objevovat. Nějaké ohlasy na zahraničních forech zatim nejsou -- jen jsem našel pár zmínek o atomizéru a zatím velmi kladné, až nadšené.
Podle mě: produkce dýmu 10/10
HIT 9/10 --typ 510 je v tomhle přece jen o chloupek "lepší"
chuť liquidů 10/10 -- nezkresluje tolik jako typ 510
patrony: 8/10 -- přece jen výměna patrony není 100% čistá :angel
atomizer -- zatím nemůžu hodnotit výdrž a ty dva nepovedené jsou snad jen vyjímka.
LEO - jasná jednička, do práce Boge Revolution V2, LEO-Passtrough i ke kompu
Před tím - NICK, M401, JOYE 510 - atomizéry i cartomizéry, DSE801, e-dýmka DSE601, eGo-T, eGo-passtrough+cart.
Zamiloval jsem se do příchutí od FA, ať žijí vlastní mixy.
Armes
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned 14. lis 2010 16:32:55
Bydliště: Praha

Reklama

FastTech

Re: e-cigareta LEO

Příspěvekod padr » pon 17. led 2011 22:31:30

LEO je super má někdo zkušenost s tou 801nebo 901 jestli taky kouří jako drak ego je proti ní slabší.
Obrázek

ekouřim Joye eGo W,eXtreme,,LEO
Uživatelský avatar
padr
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 03. říj 2010 18:46:15

Re: e-cigareta LEO

Příspěvekod Armes » sob 05. úno 2011 1:40:01

Mno, nevím zda tu má smysl psát nějaké postřehy, když jsou všichni momentálně zbláznění do tanků, ergo do joyek, eGoeček a podobných klonů od Joyetechu s atomizéry typu 510 (myšleno 510 kompatibilní) :rofl .

Každopádně se na "vlně" nevezu a páč mi atty od joye nechutná :angel , vyzkoušel jsem i jině alternativy a přes slepé uličky (DSE601, DSE801 a DSE901 -- většinou dosluhující typy), zakotvil jsem u e-cigarety LEO, kterou na trh uvedl výrobce Bogetech (licenční klony JOYE510 a nyní i novinky Revolution II a LEO).

Takže po měsící testů, které jsem přerušil jen krátkým víkendovým testem Téčka:

Desing netřeba popisovat (viz úvodní příspěvěk) -- mám mramorou verzi a je prostě krásná :heart . Krycí víčko atomizéru je perfektní věc, pořád to tahám někde po kapsách, nebo se mi to válí někde po stole.
Atomizér -- celý měsíc jsem užíval pouze jeden, denně jím projde cca 3-4ml liquidu. Jednou jsem ho čistil teplou vodou a lihem -- ale spíše jsem jen potřeboval odmýt hodně výrazný liquid, než kvůli čištění. Zatím dýmá stále jako nový, bez známek "odumírání" - a to ho opravdu vůbec nešetřím. Zásobní catridge - asi 1,2 ml liquidu, vatičku neřeším, koupil jsem si náhradní vatičku za pár korun a sem tam vložím novou. V originální sadě cigarety jsou cartridge vloženy ještě do jedné "patrony" podobně jako u dýmek nebo doutníků a při přenášení to nemá šanci nikudy vytéct. Cartridge mají soft plochý náústek z měkčené pryže a perfektně přilnou k tělu atomizéru -- vrchem to neteče. Spodem to také neteče -- jen jednou se mi stalo, že jsem atomizér při přímém dokapávání přeplnil a pak to spodem přes závit trochu vyteklo. Při použití s patronou se mi to ještě nestalo.
Baterie -- manuální prý 800mA -- hmm, skoro mám pocit, že je její kapacita větší, oproti eGu s 900mA baterií mi vydrží déle -- asi záleží i na odporu atomizéru. Nabitá je přes USB kabel za dvě hoďky.

Hlavní výhoda oproti eGo (momentálně asi oproti Téčku, ať je srovnání :angel ). Větší množství hustějšího a zejména mnohem chutnějšího dýmu, který Hituje perfektně sám o sobě (u Téčka mi připadá, že spíše škrábe a pálí v krku, než hituje). Spotřeba je přitom dokonce nižší, než u Téčka. Samozřejmě záleží na liquidu. Posuzuji-li můj oblíbený RY4 od Dekangu -- u Téčka jsem byl velmi zklamaný, oproti LEU chuť hodně zkresluje--ztrácí se lehký karamelový podtón.

Nevýhody LEA -- je to relativně velká (i s krytkou přes 18 cm) a těžká e-cigareta -- srovnatelná s eXtreme x2. Rozložená se ale s přehledem vejde do pouzdra na eGo.
-- vatičkový systém: atomizér potřebuje být dobře zásobený liquidem, tedy LEO potřebuje krátké a hluboké intenzivní vdechy, aby se podtlakem dostalo ke spirálce dost liquidu -- dá se na to zvyknout.
-- málo příslušenství -- jen jeden typ baterie + atomizér. Cartomizéry ani jiné velikosti baterií zatím nejsou. Nevyrábí se ani verze Passtrough.

Celkově tedy cigaretku po záběhu hodnotím velmi kladně. Asi není uživatelsky tak přívětivá jako Téčko (ostatně, co momentálně je, že? :rofl ), ale zdá se, že se jedná o kvalitní kus výrobku--vše běží zatím bez nejmenších problémů. Doporučuji všem, kteří si chtějí pochutnat na liquidu a nevyhovují jim výrobky od JOYE. Ostatně mimo typů 808 asi nic moc jiných dostupných alternativ na trhu není.
LEO - jasná jednička, do práce Boge Revolution V2, LEO-Passtrough i ke kompu
Před tím - NICK, M401, JOYE 510 - atomizéry i cartomizéry, DSE801, e-dýmka DSE601, eGo-T, eGo-passtrough+cart.
Zamiloval jsem se do příchutí od FA, ať žijí vlastní mixy.
Armes
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned 14. lis 2010 16:32:55
Bydliště: Praha

Re: e-cigareta LEO

Příspěvekod Armes » sob 12. úno 2011 18:53:07

Malý test spotřeby, jen malé srovnání pro srovnání :cash . Spotřeba je počítána na tzv. řetězové kouření: bez přestávky.

e-cigareta LEO
Spotřeba:
Do cartridge se vejde (počítáno s vatičkou) 1,1ml liquidu. Liquid je do cca 3/4 kapacity atomizérem nasáván velmi dobře, beze změny chuti. Posledních pár kapek liquidu již jde cítit lehká pachuť asi vatičky. Lze však dokouřit do sucha. Celkový čas: 1hod. 20min: tedy 1,1ml/1,3hod.
Baterie (800mA): 14hod. 38min. --- znovunabitá přes USB počítače za 2hod. 10min.

e-cigareta eGo-T
Spotřeba:
Do tanku se vejde taktéž 1,1ml. Tank nemá vatičku, tedy menší "nádrž" se stejným množstvím liquidu. Lze vykouřit až do sucha. Za ideálních podmínek beze změny chuti až do konce.
Celkový čas: 48min: tedy 1,1ml/48min
Baterie (900mA): 12hod. 15min ---- znovunabitá za 3,5hod přes USB počítače.
Baterie (650mA): 5 hod. 20min. ---- znovunabitá za 3hod. přes USB počítače.

e-cigareta eGo-cartomizér, typ vatičkový
Spotřeba:
Do vatičkového -- prázdného--- se vejde 0,45ml liquidu. Nelze ověřit kdy dojde k poklesu kouřivosti -- ale cca 1/3 zbytkového liquidu v cartomizéru je kouřitelná už mnohem hůře (připalování).
Toto množství bylo odkouřen za 35min. Po přepočtu: 1ml/1,4hod.

Tedy pro srovnání: nejmenší spotřebu má vatičkový cartomizér. T-systém je největší žrout -- LEO má o něco nižší spotřebu. Překvapivá je výdrž baterie u LEA. Už minule jsem psal, že se mi zdá, že baterie vydrží nějak dýl, než by měla. To se mi potvrdilo.

Mno, jen záchvat "statistiky", ale pokud si někdo dal práci s měřeními i na jiných systémech, může to sem hodit pro srovnání pro ostatní: nebylo by pak špatné z toho udělat nové vlákno :cool

EDIT: překlepy -- jsem překouřen z testování :angel
Naposledy upravil Armes dne sob 12. úno 2011 19:20:40, celkově upraveno 2
LEO - jasná jednička, do práce Boge Revolution V2, LEO-Passtrough i ke kompu
Před tím - NICK, M401, JOYE 510 - atomizéry i cartomizéry, DSE801, e-dýmka DSE601, eGo-T, eGo-passtrough+cart.
Zamiloval jsem se do příchutí od FA, ať žijí vlastní mixy.
Armes
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned 14. lis 2010 16:32:55
Bydliště: Praha

Re: e-cigareta LEO

Příspěvekod Armes » sob 12. úno 2011 19:32:04

Taky jsem uvažoval o jiné barvě, ale ta mramorová je prostě tak trochu netipická a se zlatým atomizérem vypadá opravdu velmi dobře :heart .

Jinak zatím po skoro 10 týdnech: vše funguje naprosto spolehlivě. Atomizér funguje bez problémů (sem tam propláchnu horkou vodou a nechám přes nos vyschnout). Baterie bez problémů.

Malé mínus: oprotřebování---ten zlatý proužek na spodním konci (závit baterie) se mi po měsíci trochu osahal -- oprýskávání barvičky. Krytka atomizeru má vnitřní vrstvu z plastu - začíná mít menší vůli (asi ochození onoho plastu) a myslím, že časem asi krytka nebude na atomizéru držet :sad .
LEO - jasná jednička, do práce Boge Revolution V2, LEO-Passtrough i ke kompu
Před tím - NICK, M401, JOYE 510 - atomizéry i cartomizéry, DSE801, e-dýmka DSE601, eGo-T, eGo-passtrough+cart.
Zamiloval jsem se do příchutí od FA, ať žijí vlastní mixy.
Armes
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned 14. lis 2010 16:32:55
Bydliště: Praha

Re: e-cigareta LEO

Příspěvekod Motors » čtv 24. úno 2011 13:01:13

Chtěl bych se zeptat, jak je na to atomizer ohledně výdrže? Jestli odchází cca za měsíc jak u Joy501 nebo má delší životnost.
Děkuji
Kouřím SuperSmoke UNICAAT HIT
Obrázek
Uživatelský avatar
Motors
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:31:20
Bydliště: Přerov

Re: e-cigareta LEO

Příspěvekod Armes » pát 25. úno 2011 10:06:32

Osobně mi odešel zatím jeden, ale to bylo mou chybou -- testoval jsem vhodný materiál do cartridgí a trochu jsem ho chudáka doslova utavil.
Úplně původní atomizér, který používám v podstatě celodenně funguje od 3.1. a stále jede. Výrobce udává průměrnou životnost cca 3. měsíce.

Pro bezproblémový chod atomizéru doporučuji používat originální cartridge s původní vatičkou (5 ks prázdných se dá pořídit za 59kč) -- při stálém doplňování liquidu vatička vydrží cca 10 dní. Je to bez práce a na "jistotu". Jednou týdně propláchnout teplou vodou.
Samozřejmě, pokud se podaří najít vhodný náhradní materiál, tak není nutno dokupovat --- ale tady bacha, atomizér musí být dobře zásobený.

Nedoporučuji přímé dokapávání, nevím proč, ale moc se to těmto atomizérům nezamlouvá.
LEO - jasná jednička, do práce Boge Revolution V2, LEO-Passtrough i ke kompu
Před tím - NICK, M401, JOYE 510 - atomizéry i cartomizéry, DSE801, e-dýmka DSE601, eGo-T, eGo-passtrough+cart.
Zamiloval jsem se do příchutí od FA, ať žijí vlastní mixy.
Armes
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned 14. lis 2010 16:32:55
Bydliště: Praha

Re: e-cigareta LEO

Příspěvekod Armes » stř 09. bře 2011 21:43:47

Jak tak pročítám zkušenosti s eGo-T, tak musím říci, že nákup e-cigarety LEO určitě není špatná volba. Atomizer jede od 3.1.2011 a stále dýmá a dýmá a dýmá....a to se kněmu chovám velmi macešsky. Poslední dobou už jen kapu a vůbec ho nečistím, nepromývám, nedávám mu lázně v lihu, sodě.... a pořád dýmá a dýmá a dýmá. Zlatá barva už je olezlá, chudák už je dost poškrábaný, testoval jsem na něm spoustu liquidů různého složení a pořád dýmá a dýmá a dýmá :yes . Denní provozní doba cca 4 hod. o víkendu kouřím nulky a atomizér jede skoro nostop. A stále dýma a dýmá a dýma :D .

Kupodivu se zatím zdá, že baterie asi odejde dřív, než atomizer, nějak mi připadá, že se vybíjí dřív.
Je zde ještě nějaký LEAř, který by potvrdil výdž, nebo mám prostě jen štěstí na poměrně kvalitní kus?
LEO - jasná jednička, do práce Boge Revolution V2, LEO-Passtrough i ke kompu
Před tím - NICK, M401, JOYE 510 - atomizéry i cartomizéry, DSE801, e-dýmka DSE601, eGo-T, eGo-passtrough+cart.
Zamiloval jsem se do příchutí od FA, ať žijí vlastní mixy.
Armes
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned 14. lis 2010 16:32:55
Bydliště: Praha

Re: e-cigareta LEO

Příspěvekod pavko4 » čtv 10. bře 2011 22:47:47

To Armes: Rozumím tomu správně, že ji nelze používat při dobíjení?
Když sem hodíš zase nějaké poznatky, budu moc rád. Vážně uvažuji o koupi. Systémy 510/ego mě stále neuspokojují. Carty mají plastovou příchuť a tank je sice super, ale životnost attyho a špatné zásobení liquidem ho degradují.
Díky.
pavko4
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:00:00

Re: e-cigareta LEO

Příspěvekod SandySmokers.cz » čtv 10. bře 2011 22:54:07

Dnes jsem narazil na některém ze zahraničních webů na zmínku o nějakém cartomizeru na tento typ?
Obsah by měl být cca 4ml. Tak pokud to je pravda a opravdu se jedná o příslušenství na tento typ cigarety a já si to jen špatně nepřeložil (nevyložil) tak budete asi ještě o kousek spokojenější.
Teda když bůh dá a prodejce bude milosrdný :)

P.S. Foto bohužel nebylo.
Uživatelský avatar
SandySmokers.cz
Prodejce
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3443
Registrován: ned 11. dub 2010 17:19:29
Bydliště: Pardubice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: e-cigareta LEO

Příspěvekod Armes » pát 11. bře 2011 0:08:14

Pár info o LEU, co jsem vyčetl na diskuzích a na stránkách výrobce: Bogetech

Původně to výrobce zamýšlel jen jako takový "pokus" -- asi si moc nevěřil ohledně konkurence 510 typů. Kupodivu se ale výrobek zřejmě ujal, ale i tak objem výroby (i co se týče "kopií kopií:-)" není tak velký.
Passtrough by už asi měl být -- jeden jejich set (Sport set -- PT(passtrough)) je tak pojmenován, ale těžko říci. Vzhledem k tomu, že baterie má slušných 800mA, než se nabije jedna, určitě se nedá dokouřit druhá :hmm , takže to tolik nevadí. Baterie se jinak sice nabíjejí přes mini USB, ale nejsou pass-through.
Cartomizéry -- na stránkách výrobce bylo původně napsáno "comming soon", ale nějak to někam zmizelo, tak nevím...a měly to být XXXL -- takže možná i ty 4ml. Možná vyrábí někdo jiný.... nevim.
LEO - jasná jednička, do práce Boge Revolution V2, LEO-Passtrough i ke kompu
Před tím - NICK, M401, JOYE 510 - atomizéry i cartomizéry, DSE801, e-dýmka DSE601, eGo-T, eGo-passtrough+cart.
Zamiloval jsem se do příchutí od FA, ať žijí vlastní mixy.
Armes
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned 14. lis 2010 16:32:55
Bydliště: Praha

Re: e-cigareta LEO

Příspěvekod pavko4 » sob 12. bře 2011 19:30:08

Nikdy bych nevěřil, že někdy budu uvažovat o návratu k vatičkovým atty, ale asi to tak dopadne. Mám ale trochu obavy, že zase začnu řešit vatičku plnou liquidu a přesto se napaluje, protože liquid nedoputuje na místo určení.
pavko4
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:00:00

Re: e-cigareta LEO

Příspěvekod vionek666 » sob 12. bře 2011 20:34:13

to Armes

ahoj,kde kupuješ tu náhradní vatičku?
vionek666
 

Re: e-cigareta LEO

Příspěvekod Rumlik » sob 12. bře 2011 20:40:34

TO: pavko4

Co brání použití metody z eGo - A viz: viewtopic.php?f=57&t=746 ? Ta by mohla fungovat i zde ne? :wring
GeekVape Aegis X + Digiflavor Siren V2 24mm|Wotofo Profile RDA.
Herní streamy na Twitch.tv

eCF Ústí nad Labem
Obrázek
Užívání drog (včetně nikotinu) nesmí být člověku koníčkem.
Uživatelský avatar
Rumlik
Administrátor
Administrátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2284
Registrován: pon 04. led 2010 23:40:47
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: e-cigareta LEO

Příspěvekod pavko4 » sob 12. bře 2011 21:13:04

Rumliku, pokud bych měl potíže, určitě bych tuto metodu vyzkoušel. Zatím pořád váhám, jetli si LEO pořídit, ale Armesovo nadšení mě nakazilo. Jinak super videonávod - díky za něj!
pavko4
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:00:00

Další

Zpět na Elektronické cigarety typu eGo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků