• Reklama
FastTech
 
 

VapeGear Swing - VV/VW 2000mAh

Totally Wicked Tornado, SuperSmoke UNICAAT, Janty eGo, V-GO, Riva, T-Rex, EVod atd...

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

VapeGear Swing - VV/VW 2000mAh

Příspěvekod Tergan » sob 26. črc 2014 13:00:02

Tuším, že by se z téhle baterie mohl stát hit a nikde na internetu zatím není žádná recenze ani dojmy, tak jsem se jal něco sepsat pro případné zájemce.

Baterii mám momentálně 24h, takže nečekejte žádnou velkou recenzi, spíše jen první dojmy. Pokud bude zájem, můžu později přidat nějaké zkušenosti.

ROZMĚRY: 125mm výška, 19mm průměr v nejširším místě
VÁHA: 73g
KAPACITA: 2000mAh

Baterii jsem koupil u zde registrovaného prodejce v kamenné prodejně za 599 Kč. Dostanete ji zabalenou v obyčejné, černé krabičce s logem výrobce, návodem k použití na boční straně a se zaškrtlou barevnou variantou. Samotná baterie je ještě zabalena ve folii.
Obrázek
Baterie se vyrábí v několika barvách. Na prodejně měli čtyři - černou, modrou, červenou a stříbrnou. Černá a stříbrná mi přišly nudné, proto jsem zvolil modrou. Červená bude vhodná spíše pro dámy.
Obrázek
Baterie se drží současného trendu VV/VW, ale tuto možnost nabízí v poměrně kompaktním těle, oproti VV/VW modům. Sám jsem se rozhodoval, co si koupit a vyhrála kompaktnost a fakt, že používám BCC/BDC systémy a jsem s nimi spokojen, proto jsem zatím necítil potřebu investovat do modu.

Baterie má možnost plynulé regulace voltů, popřípadě výkonu pomocí spodního, otočného kolečka. Volty lze regulovat od 3,2V do 4,8V a watty od 4W do 12W. Zvolenou hodnotu ukazuje červený ukazatel.
Obrázek
Obrázek
Otáčení regulačního kolečka je plynulé, bez jakéhokoliv zadrhávání a ukazatel na dané hodnotě drží a samovolně se nehýbe. Oproti Vision Spinner II ale nemá kolečko jasný a zřetelný "klik" při zvolení hodnoty. Sám toto nepovažuji za nedostatek, ale je to subjektivní.

Volba, jestli budete regulovat volty nebo watty se podle návodu provádí při vypnuté baterii (standardním pětiklikem) rychlým zmáčknutím žhavícího tlačítka třikrát. Bílé podsvícení znamená možnost regulovat volty, modré podsvícení možnost regulovat watty. Nevím jestli je to jen můj kus, ale přepínání režimů jde provádět pouze při odemčené baterii, v uzamknutém stavu nereaguje. Opět, nevadí mi to. Při uzamčení baterie zabliká třikrát, červeně, modře a bíle.

Baterie má standardní eGo a 510 závit. Je vybroušen hladce a jednotlivé drážky jsou precizní, neměl jsem s žádným BCC clearomizérem problém.
Obrázek

Za tu krátkou dobu co baterii mám můžu říct, že jsem s ní opravdu spokojen. Spirálky si motám sám, používám nabodovaný drát 0.18 z FT a motám na odpor 1,6-1,8 ohm, samozřejmě na vatu. Produkce dýmu na nejnižších hodnotách je srovnatelná s klasickými eGo bateriemi, ale na vyšší hodnoty se kouřivost neskutečně zvyšuje a na plných 12W se občas i zakuckám, a to kouřím jen 3mg míchanice. Na nejnižší hodnoty je dým poměrně studený, na nejvyšší teplejší, ale nic nepříjemného, v zimě se bude hodit trochu přitopit :D

Ještě jedné věci jsem si všiml, při stisku tlačítka má baterie přibližně sekundovou prodlevu než začne žhavit, ale to přisuzuji tomu, že má asi zblblou elektroniku. Kusy na prodejně, které jsem zkoušel fungovaly podle návodu, ale nějak to neřeším :) Produkce dýmu je ale ještě jednou výborná a jsem na 12W schopen zadýmit auto na tři potažení :)

Ještě přidávám fotky z ProTankem Mini a EVODem.
Obrázek
Obrázek

Jinak se ptejte v komentářích, příspěvek budu asi průběžně upravovat :)

EDIT1: Chyby opraveny
Obrázek
Tergan
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 11. zář 2013 18:00:06
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: VapeGear Swing - VV/VW 2000mAh

Příspěvekod Tergan » sob 02. srp 2014 11:40:16

Tak, baterku mám týden a je čas na nějaké postřehy a zkušenosti.

První nedostatek, který mě mrzí, že spodní kolečko k regulaci má už po týdnu poměrně vůli a při zatřepání baterkou se třepe také. Nijak výrazně, normálně to ani nepostřehnete, ale někomu by to mohlo vadit.

Druhý nedostatek, a to snad jen u mne, že baterka se nabíjí standardní nabíječkou poměrně zajímavě. Klasicky Vám svítí červená dioda dokud není baterie nabita, u téhle baterie (a říkám znovu, možná jen můj kus) svítí červeně 4 sekundy a poté zeleně problikne. Nabíjení trvá poměrně dlouho a baterie informuje o stavu nabití podsvětlením tlačítka. Nejprve je červené, pak bílé a nakonec modré. S tímto jsem měl také problém, že i po 10h nabíjení pořád svítila bíle, tudíž asi nebyla plně nabitá. Problém jsem vyřešil tak, že když svítí bíle, odpojím ji, párkrát si potáhnu a zase zapojím a pak se nabije. ALE, nabíječka nedá vědět zda je baterie nabitá, pořád 4s červeně a pak zeleně problikne. Budu tedy řešit s prodejcem.

Teď k plusům. Možnost regulace V/W je skvělá věc. Pokud chcete vyrábět mlhu, dáte plných 12W a taháte do plic, zadýmil jsem tak auto na jedno potáhnutí :) Druhým plusem je, že baterie je celokovová a ani při konstantním vapování se téměř nezahřívá. Jako třetí plus beru poměrně velkou výdrž. Na 12W plných 6ml liquidu, což mi při takové spotřebě přijde poměrně dost.

Máte ji už někdo? Aby jste se podělili se svými zkušenostmi?
Osobně bych ji po týdnu používáni doporučil a koupil si ji znovu.

** Prosím mody aby příspěvek nechali takto, schválně jsem needitoval původní, protože jinak by thread zanikl, přecejen, baterie se zde moc neřeší. Díky. **
Obrázek
Tergan
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 186
Registrován: stř 11. zář 2013 18:00:06
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: VapeGear Swing - VV/VW 2000mAh

Příspěvekod Frystajlo » čtv 21. srp 2014 8:17:34

Ahoj, včera jako naprostý nováček jsme si koupil svou první e-cigaretu.

Clearomizer - Innokin iClear 16B
Baterka - VapeGear Swing VV/VW 2000mAh

Chtěl jsem něco co mi dokáže nahradit kouř z vodní dýmky a v kamenném obchodě v Ostravě mi doporučili právě VapeGear Swing VV/VW 2000mAh.

Jsem s tím naprosto spokojen. Dým je naprosto úžasný. Bohužel jsem dostal vystavenou baterii bez krabičky a tak jsem návod hledal na internetu co a jak se dělá. Možná to někomu pomůže protože mě to tak funguje.

1) Uzamknutie a odomknutie
Batéria 5 klik - v priebehu 2 sekúnd 5 krát stlačiť tlačítko a batéria sa zablokuje, pre odblokovanie urobiť ten istý postup.

2) VV / VW
Volty sa dajú meniť v rozpätí od 3,2V do 4,8V Watty je možné nastaviť v rozpätí od 4,0W do 12W. Volty a Watty sa nastavujú/menia pomocou ovládacieho kolečky na spodku batérie.

3) Ako zmeniť Volty na Watty a opačne
Tromi rýchlymi stisknutiami tlačítka batérie v odomknutej polohe môže meniť medzi Voltami alebo Wattami. Ak svieti pri stlačení tlačítko na bielo, môžete pomocou kolečka na spodku batérie plynule meniť Volty. Ak svieti stlačení tlačítko na bielo, možete plynule ovlátať Watty.

Batéria disponuje ochranou proti nežiadúcemu stlisknutiu tlačítka. Ak sa nedopatrením tlačítko stlačí na viac ako 10 sekúnd, batéria sa automaticky vypne až do doby, pokiaľ sa tlačítko neuvoľní.
Je vhodná na použitie so všetkými clearomizérmi a atomizérmi so závitom eGo/510.

Info o nabíjaní

Pri nabíjaní s použitím Joyetech USB nabíjačky, tlačítko na baterke svieti na modro a USB nabíjačka svieti na červeno (resp. preblikáva medzi červenou a zelenou farbou). Keď je baterka nabitá, tak tlačítko na baterke nesvieti a USB nabíjačka svieti na zeleno.

Pri nabíjaní s použítím neznačkovej USB nabíjačky, tlačítko na baterke svieti na modro a USB nabíjačka svieti na červeno (resp. preblikáva medzi červenou a zelenou farbou). Keď je baterka nabitá, tak tlačítko na baterke nesvieti a USB nabíjačka svieti na červeno.

V oboch prípadoch je hlavný identifikačný faktor nabitej baterky keď tlačítko na baterke zhasne.

Technické parametre
kapacita - 2000mAh
dĺžka - 126mm (vrátane závitu)
hrúbka - 14mm (merané hore pri tlačítku)
hrúbka - 19mm (merané na tele baterky / najhrubšia časť)
váha - 72g

Záručné podmienky
- 24 mesiacov (vzťahuje sa iba na výrobné vady),
- nevzťahuje sa na bežné opotrebenie a vady spôsobené nesprávnou manipuláciou.
Frystajlo
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 20. srp 2014 8:36:13

Re: VapeGear Swing - VV/VW 2000mAh

Příspěvekod Harmy » čtv 21. srp 2014 9:41:27

To zelené problikávání je normální a je typické pro baterie Joyetech. Některé baterie, které při nabíjení svití, přestanou svítit krátce před plným nabití a pak teprve po nějaké době nabíječka vypne a rozsvítí se zeleně. To bude i tento případ. Při kapacitě 2000mAh bude to nabíjení ego nabíječkou trvat hodně dlouho.
Odpařuji od 11.11.2011 z Joye eGo-T a eGo-C, CE4+, T2CC, Tidy10, GS V-Core, Vivi DC, Evod, Protank X9, Patriot, Kayfun v3.1, Subtank mini a Merlin na bat. eGo, iTaste VV, UTurbo 2600, Imotion2 V+, Vamo V3 + V5, Nemesis, Subox a iStick Pico. Míchám vlastní e-Juicy z DNB, PSB, Avoria a LIQ
Obrázek
Uživatelský avatar
Harmy
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2806
Registrován: úte 29. lis 2011 16:57:33
Bydliště: Mariánské Lázně
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: VapeGear Swing - VV/VW 2000mAh

Příspěvekod JX3P » čtv 21. srp 2014 9:44:36

Něco podobnýho jen s VV regulací za půlku peněz je na FT.
https://www.fasttech.com/product/1824806
Obrázek

P = U²/ R
Uživatelský avatar
JX3P
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2080
Registrován: čtv 07. čer 2012 1:46:59
Bydliště: Louny

Re: VapeGear Swing - VV/VW 2000mAh

Příspěvekod Jirkator » čtv 21. srp 2014 10:12:03

JX3P píše:Něco podobnýho jen s VV regulací za půlku peněz je na FT.

Jo, vždy se najde levnější alternativa, ale chtělo by to ještě připsat kolik stojí poštovné a jak lze provést případnou reklamaci.

Koupil jsem si ji také, ale v černé barvě. Mám ji jako nouzovku, když nemám u sebe grip a tak ji nepoužívám zas tak často. Ale zatím funguje bez problémů.
S volným regulačním kolečkem jsem se nesetkal, ale co není může být.
Při nabíjení mi má eGo nabíječka svítí normálně červeně, po nabití zhasne spínací tlačítko baterie a nabíječka se rozsvítí zeleně s tím, že v asi 4s intervalech problikává červeně. Asi to tedy bude problém nabíječek a ne elektroniky baterie.
Přepínání VV/VW lze na mém kusu provádět, navzdory všem dostupným návodům, pouze u zapnuté baterie.
Mám ji asi měsíc a černá barva na ní zatím drží - uvidíme jak dlouho.
Pro někoho kdo nechce rovnou grip, ale chtěl by vyzkoušet výhody VV/VW je to myslím vhodná volba a 600,- Kč není až tak moc. Jasně že na Fasttech.com jsou lepší a levnější věci, ale ne všichni jsou ochotni na FT nakupovat - a i naši prodejci potřebují něco jíst :)
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: VapeGear Swing - VV/VW 2000mAh

Příspěvekod JX3P » čtv 21. srp 2014 10:35:06

Na FT je postovny free a reklamace taky prekvapive resi.
Fakt se staras aby netrpeli prodejci hlady? To je ale od tebe hezke ))
Obrázek

P = U²/ R
Uživatelský avatar
JX3P
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2080
Registrován: čtv 07. čer 2012 1:46:59
Bydliště: Louny

Re: VapeGear Swing - VV/VW 2000mAh

Příspěvekod nunasjiri » pát 22. srp 2014 19:50:35

Měl jsem dva kusy VapeGear, hoodně mi vadilo že baterie se musela dotáhnout " na krev" a bylo to na tvrdo, žádná pružina jako u Joyetechu, dva kusy jsem reklamoval, prodejce mi poradil přizvednutí kontaktu, což pomohlo tak na dvě plnění, pak zase natvrdo, druhá reklamace - prodavač se zděsil že nemám pd kontaktem žádnou izolaci. Zlatý Joytech po dvou letetch používání....
Šel jsem do Joyetech eVic Supreme a spokojenost - výkon jako prase, nerez... spokojenost.
Joyetech eVic, Joyetech eVic Supreme, Kanger AeroTank, Vision X.Jet BDC Nova, Eleaf Alpha
nunasjiri
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 203
Registrován: pát 22. srp 2014 19:12:02
Bydliště: Praha 3
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: VapeGear Swing - VV/VW 2000mAh

Příspěvekod chorche » ned 14. zář 2014 20:05:59

Indikuje nějak baterie stav nabití baterie při vapování?
Joyetech Evic, Transformer, Itaste 134/BCC mega, Kanger protank 2, ERA rda, Russian 91%, Kanger protank mini 3, Kanger EMOW, Aga T5, Eleaf GS tank, Caravela mod clon, Smoktech SID, Ismoka IPIPE 2, Kanger Subox mini,VAMO SUPER MINI 25W MOD BOX, Joyetech AIO. Sám si motám, sám si míchám.......a to vše díky tomuto fóru :-)
Uživatelský avatar
chorche
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned 17. bře 2013 13:31:49
Bydliště: Kladno-Rozdělov
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: VapeGear Swing - VV/VW 2000mAh

Příspěvekod Jirkator » úte 16. zář 2014 8:27:19

Nejsem si jist, ale z logiky věci baterie indikuje VV bílím podsvícením tlačítka a VW modrým. Takže zbývá červené na indikaci vybité baterie. Ještě jsem jí nikdy nedojel do konce, ale jestli to tu nikdo neupřesní, tak to zkusím a dám vědět.

Doplnění: tak jsem jí zkusil dojet až do konce (dělám to velmi nerad) a bez předchozího varování zablikala všema třema barvama a umřela. Prostě dávala to, co na ní bylo nastaveno a když došly volty, tak zdechla. Tak nějak jsem čekal, že dá o blížícím se konci vědět tou červenou barvou.
Mimochodem nabíjela se na klasické ego nabíječce asi 6,5 hodiny.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: VapeGear Swing - VV/VW 2000mAh

Příspěvekod Prazan » úte 09. úno 2016 12:10:50

Mám třetí kus této baterie. První žije po dvou letech intenzivního provozu s velmi sníženou kapacitou dodnes a mám ji jako záložní. Druhý kus umřel po cca roce a pár dnech poté, co jsem konečně vyhodil účtenku, takže reklamace nepřicházela v úvahu. Smrt byla náhlá - po posledním pádu. Tato baterie se velmi ochotně kutálí - nemá žádný výstupek, který by tomu zabránil. Třetí baterie umřela po drobném pádu z výšky cca 15 cm na koberec. Reklamace proběhla bez problémů - utržený nějaký kontakt po pádu.
Ten druhý mrtvý kus jsem zkoušel rozebrat, abych se jej pokusil opravit, ale nedaří se mi a na internetech se mi taky nedaří najít vodítko, jak baterii rozebrat. Kdyby někdo tušil, kudy do toho, rád se přiučím :-)
Joytech eGo ONE VT 2300 mAh
záložní Vision eGo Clearomizer + VapeGear Swing VV 2000 mAh + nějaká bižuterie okolo
Obrázek
Uživatelský avatar
Prazan
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát 11. bře 2011 13:47:02
Bydliště: Praha

Re: VapeGear Swing - VV/VW 2000mAh

Příspěvekod 1AE6308 » úte 09. úno 2016 12:25:24

Vyviklat vršek celej v klestich a hadru a neurvat si draty a vopatrne

[ Post made via Android ] Obrázek
1AE6308
 

Re: VapeGear Swing - VV/VW 2000mAh

Příspěvekod dlouhejbil » úte 09. úno 2016 20:39:18

Jde to i válením na stole.
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: VapeGear Swing - VV/VW 2000mAh

Příspěvekod Prazan » úte 09. úno 2016 23:11:25

Díky za rady. Podařilo se mi to rozebrat do polohy viz níže. Vše, co vidím je bez viditelného poškození. Víc se mi "rozumnou silou" nedaří povolit.

Obrázek
Joytech eGo ONE VT 2300 mAh
záložní Vision eGo Clearomizer + VapeGear Swing VV 2000 mAh + nějaká bižuterie okolo
Obrázek
Uživatelský avatar
Prazan
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát 11. bře 2011 13:47:02
Bydliště: Praha

Re: VapeGear Swing - VV/VW 2000mAh

Příspěvekod Vrba » čtv 18. úno 2016 12:36:33

Zdravím všechny, vlastním tuto baterii cca měsíc. Přijde mi že mám problém s nabíjením. Při nabíjení mi chvíli svítí červeně tlačítko na baterii a pak bíle, ale potom se už nic neděje furt svítí bíle i když ji nechám na nabíječce celou noc. V příspěvcích nahoře jsem se dočetl že by tlačítko nemělo svítit vůbec, když je baterie nabitá. Po nočním nabíjení mi vydrží cca 1 den a to tahám na 3,8V asi tak 2ml liquidu denně. Nabíjím neoriginální nabíječkou s výstupem 420mA a 4,2V a při nabíjení problikává červená a zelená kontrolka. Myslíte že je to na reklamaci nebo mám zkusit nějaký fígl ?
Děkuji moc za odpovědi
VapeGear swing 2000/kangertech protank 3 mini
Vrba
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 18. úno 2016 12:28:10
Bydliště: Brno/Jihlava

Další

Zpět na Elektronické cigarety typu eGo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků