• Reklama
FastTech
 
 

eGo LCD

Totally Wicked Tornado, SuperSmoke UNICAAT, Janty eGo, V-GO, Riva, T-Rex, EVod atd...

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

eGo LCD

Příspěvekod Nextex » úte 18. říj 2011 13:19:21

Splašil jsem se a pořídil jsem eGo LCD. Podle recenzí by to měla být poměrně vychytaná baterka pro e-cígo.

Hned jak jsem baterku vybalil, dal jsem nabíjet, nabíječka přepla na červenou, na baterce se rozsvítil displej a na něm OFF a pomalu naskakovaly čárky na symbolu baterky. Po chvilce podsvícení zhaslo, ale stav se zobrazoval dál. Říkám si "je to dobrý, v čajně nejsou žádný blbci".

Po odpojení z nabíječky jsem chvilku "zápasil" se zapínáním baterky (pro mě nezvyk, LEA má trojklik, a na Egu pětiklik prostě nepoužívám), po pár pokusech se na displeji konečně objevilo ON a já se radoval že konečně budu vědět "kolik toho prokouřim".

Nasadil jsem cartomizer eGo-W (pro mě taky novinka), zmáčknu čudl a baterka jen zabliká. Bádal jsem a nakonce jsem došel k desátýmu "potažení". Sice jsem si nešluknul ale počítadlo ukazovalo 10. Na jedenáctý potažení "vono to jde", Wcartomizer zadýmal trochu víc než jsem čekal (takže začátečnickej kašlíček mě neminul). Jestli to dobře chápu tak prvních deset potažení má být jen jako "na oko" a teprve pak se to začne chovat normálně. Asi nějaká ochrana pro děti, nebo co.

Někde jsem narazil na recenzi která tuhle baterku sice pochvaluje, ale vytýká jí pár drobností.
Tou první je že není možný si přečíst co je na dislpeji bez zmáčknutýho tlačítka. Ta baterka co mám já, tohle umí excelentně, krátký stisk nepočítá, jen rozsvítí displej. Delší stisk už započítá a displej nechá asi 5 vteřin svítit i po tom co ten čudl pustím (dost dlouhá doba na to abych zjistil že "hulím jak fabrika").
edit: opravdu ma ta moje baterka nejaky problem, pri koureni obcas hlasi zkrat a cartem to neni


Nulování počítadla se provádí hoooodně dlouhým podržením tlačítka (asi 15 vteřin), taky fajn, sám si můžu určit kdy vynuluju.
A ještě jedna drobnost, ledka pod tlačítkem se pozvolna rozsvěcí i zhasíná, takže žádný šoky pro oči ve tmě.
Nextex
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 20. led 2011 9:18:07
Bydliště: Paseky, Jižní čechy
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: eGo LCD

Příspěvekod jkmaxfli » úte 18. říj 2011 22:15:26

Konečně pár dobrých informací o této baterii,taky uvažuji o koupi.
A otázečka č.1:jakou barvu podsvícení má spínač,modrou?
č.2:jsou na ní nějaké nápisy-logo?
Díky.
jkmaxfli
 

Re: eGo LCD

Příspěvekod Nextex » stř 19. říj 2011 0:03:36

Je bez nápisů, tlačítko i displej jsou modře podsvícené. Displej zhasne o něco později, takže opravdu není problém přečíst drobná čísla i "vzhůru nohama". Při nabíjení se počítadlo nevynuluje, takže lze použít i na počítání potahů z hodně velkého cartomizeru (podotýkám že jsem jí pořídil v jedno vysněném e-shopu :D já jsem na ty odkazy prostě "lemra líná").

Je doplním že já mám asi trošku smůličku, protože moje baterka vykazuje nestandartní chování. V půlce potažení posoudí W-cartomizer jako že je ve zkratu (nebo nevím) a začne blikat. Stejně podivně se ale chová i s běžný tankomizerem. Není to tak že prvních pár potažení, klidně si zabliká při padesátém, sedmdesátém, nebo stosedmdesátém. Nenašel jsem v tom žádné pravidlo. Jen už jsem "vyzkoumal", že stačí chvilku tohle "trucování" vydržet, a pak zase jde normálně. Doufám že to není "nová vlastnost", že to je jen drobná chyba u mého kusu.
Já jsem si jí pořizoval hlavně proto abych měl sám nad sebou kontrolu. A docela jsem sám se sebou spokojený :D
Nextex
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 20. led 2011 9:18:07
Bydliště: Paseky, Jižní čechy
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: eGo LCD

Příspěvekod Nextex » pát 21. říj 2011 9:49:31

To jsem tu jedinej kdo má baterku s displejem? Žádný další zkušenosti?

to jkmaxfli: Rozmysli si to pořádně, protože je v tom schovanej "čajna" trpajzlík a když má zrovna "lenivou" tak nepracuje, nebo úspěšně bojkotuje jakoukoliv snahu si za-e-kouřit. Zajímavé, nechal jsem ho aby si dal pět minut "šlofíka" a zase pracuje.
Nextex
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 20. led 2011 9:18:07
Bydliště: Paseky, Jižní čechy
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: eGo LCD

Příspěvekod jkmaxfli » pát 21. říj 2011 11:00:35

Já ještě vyčkávám až se to trošku více rozjede,přeci jen je zde v Česku k sehnání na pár e-shopech a uživatelů je poskrovnu,vlastně jen ty,takže nikam nespěchám.Ale díky za každé info,hodí se moc.
jkmaxfli
 

Re: eGo LCD

Příspěvekod Monika73 » pát 21. říj 2011 12:10:36

Ahojky, také mám Ego-T LCD .
Používám ji jedenáct dní, zatím bez problémů, dýmá, svítí, nabíjení bez problémů a poměrně rychlé.
Vychutnávám si voňavé obláčky z eGo-T LCD, Vgo, Lea a nově z grip Azteca.
Uživatelský avatar
Monika73
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv 20. říj 2011 2:42:00
Bydliště: Praha.... někdy Beroun
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: eGo LCD

Příspěvekod kubice » pát 21. říj 2011 19:21:43

Tož když máte ten šlukometr, tak se také pochlubte kolik šluků na ml, den, baterii a tak.
Já mám eGo v puse furt, takže počítadlo bych asi uvařil.
Obrázek
Přešel jsem z M401 na eGO-A potom na eGo-T a naposled na eGo-C
eCF Praha
Uživatelský avatar
kubice
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 952
Registrován: pon 11. říj 2010 19:06:57
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Antigua & Barbuda
Nejvyšší skóra: 1

Re: eGo LCD

Příspěvekod Lukas3k » pát 21. říj 2011 19:30:51

to Nextex: Mám baterii eGo-t z hg a také začne při delším tahání blikat a vypne napájení att. Takže buď je to něco jako u Nicka, nebo se jí fakt asi něco nezdá :-D
Lukas3k
 

Re: eGo LCD

Příspěvekod Monika73 » pát 21. říj 2011 22:27:30

Kubice:
Ještě jsem to nesledovala, ale dám si to za domácí úkol a budu podávat informace :O
Vychutnávám si voňavé obláčky z eGo-T LCD, Vgo, Lea a nově z grip Azteca.
Uživatelský avatar
Monika73
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 159
Registrován: čtv 20. říj 2011 2:42:00
Bydliště: Praha.... někdy Beroun
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: eGo LCD

Příspěvekod Fido » pát 21. říj 2011 22:57:09

Všechny baterky mají omezení délky žhavení. U automatů to býva většinou kolem 4 sekund, u manuálů od 7 do 16 sekund. Každý typ nebo i jiná série téhož, má jinou délku žhavení.
Uživatelský avatar
Fido
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1972
Registrován: stř 14. dub 2010 14:47:18
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: eGo LCD

Příspěvekod Nextex » sob 22. říj 2011 10:02:02

Asi bude dobrý když se v těch baterkách uděláme trochu jasno. Ono jde o to že je tady několik prodejců a každý bere svoje zboží z jiné manufaktury. Ono je sice pravda, že všechno je to jen "šmejdinčajna", ale někteřý výrobci jsou o něco šikovnější než jiní. A co s tím mají společného LCD baterky? Jde o to že vím minimálně o dvou typech, ten co mám já a je s ním "problém", a pak jsou tu baterky od GolDemorta (a asi nejen on) a tam nejspíš problém není (nebo to nikdo z uživatelů nepřiznává).

Ale, je potřeba porovnat i vlastnosti obou typu LCD baterek, ta moje má nulování který si určuju sám, ta druhá se nuluje při každým nabíjení, já se v tomhle rád rozhoduju sám. Jiný časování pro podsvícení displeje, jiná reakce na tlačítko (ta moje krátký stisk nezapočítá a žhavit začne až po půl vteřině).

Prostě eGo-T LCD není to samé jako eGo LCD.

Omezení délky žhavení je u téhle baterky značně závislé na odporu attyho, u nových kousků mě to dovolí potáhnout kolem pěti vteřin, u půlroku starýho attyho na 510 mě to dovolí i 8 vteřin. Už jsem vybádal že si baterka nějak počítá šluky a když "hulím" moc, tak mě stopne a jen zabliká (a potažení nezapočítá). Když odšroubuju attyho, tak se zdá že je všechno v pohodě, nebliká, počítá, tlačítko normálně rozsvítí a pomalu zhasne. Pár minut jsem si psal s prodejcem a oba se snažíme pochopit nějaký zákonitosti v chování téhle baterky, výrobce to totiž nijak neprezentuje. Zatím nevíme podle jakýho pravidla se to omezování určuje. Myslím si že elektronika využívá kapacitu (podle toho zhasínání tlačítka) která pak určuje dobu kdy bych to měl nechat "odpočinout", pokud si dám X prásků během doby kdy kapacita má ještě nějaký náboj, tak mě to stopne. Ale přesný čísla neumím zjistit (ani se mi do toho moc nechce).

to Monika73: Ale i tak se poděl o svoje zkušenosti, ona totiž jakákoliv zkušenost je dobrá a pomáhá ostatním se rozhodovat. Jen prosím dodržuj všude to přesné označení baterky.

to Kubice: Šlukometr je super věc. Teď už vím, že za den běžně udělám 300 šluků, tedy 20 cigaret (15šluků na cígo, nebo podle mýho liquidospotřebnýho počítání 15 cigaret), zliquiduju asi 1,5ml. Baterie vydrží asi 900 šluků. Nejvíc si můžu dát asi 20šluků za sebou, a pak mě baterka stopne, ale hodně záleží jak dlouhý si dávám pauzy mezi šluky. Pokud je to (odhadem) jeden šluk za minutu, tak můžu e-kouřit pořád. Pokud mě baterka stopne, tak to na pár minut odložím a pak jede normálně dál (nebo si pomůžu naklikáním na celou desítku). A nevěřím že bys to počítadlo dokázal uvařit, ono ti to totiž nedovolí :D

Uff... :whew
Nextex
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 20. led 2011 9:18:07
Bydliště: Paseky, Jižní čechy
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: eGo LCD

Příspěvekod Nextex » sob 22. říj 2011 11:32:07

Tak a moje eGo LCD už to "má za sebou".

Právě se mi totálně zbláznilo, našroubuju tankomizer, a nic, prostě nic, jen zabliká. Odšroubuju tankomizer a baterka jedna bláznivá hlásí že se nabíjí, rozsvícenej displej, naskakujou čárky a přitom nejbližší nabíječka je v jiné místnosti. Asi se to nabíjí nějak "vzdušně" nebo co :D (abych tohle trápení ukončil, dal jsem jí krátkej zkrat na závitech, displej zhasnul "neplecha ukončena", ale jen do tý doby než zmáčknu čudl).

Takže tímto končím s LCD a raději se budu věnovat hýčkání svých starých baterek.
Nextex
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 20. led 2011 9:18:07
Bydliště: Paseky, Jižní čechy
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: eGo LCD

Příspěvekod mirda.mrakomor » stř 09. lis 2011 21:52:43

Zdravím přátelé, hledal jsem, ale možná blbě :nerd ! Je v prodeji, nebo viděl někdo někde eGo LCD, ale v provedení passtrought. Možná na některém zahraničním webu :think . No, možná toho chci moc. Každopádně za případné info děkuji. Mirda :hi
Joye eGo a jeho variace + passtrough +USB VV, eGo UPGRADE Bat/Mod, LT-Chrom Lambo 4.0, Clear Echomizer a jeho variace, Vivi Nova, Ismoka BBC Mega
Oblíbený liquid- RY-4, DK- TAB, Dunhill, /Dekang / Cuba Cigar, Turkish /Ritchy/
eCF - Praha
mirda.mrakomor
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 171
Registrován: pát 22. led 2010 9:36:04
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: eGo LCD

Příspěvekod Thums » čtv 01. pro 2011 16:04:52

Tak jsem se neudržel a koupil na bastlení dvě výprodejovky LCD po 150,- kus v českejch a jsem hrozně zklamanej .... žádné rozebírání a bastlení nebude, obě jsou PLNĚ FUNKČNÍ :cry
Thums
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 28. zář 2011 20:14:06

Re: eGo LCD

Příspěvekod kubice » čtv 01. pro 2011 19:15:33

Nextex píše:to Kubice: Šlukometr je super věc. Teď už vím, že za den běžně udělám 300 šluků, tedy 20 cigaret (15šluků na cígo, nebo podle mýho liquidospotřebnýho počítání 15 cigaret), zliquiduju asi 1,5ml. Baterie vydrží asi 900 šluků. Nejvíc si můžu dát asi 20šluků za sebou, a pak mě baterka stopne, ale hodně záleží jak dlouhý si dávám pauzy mezi šluky. Pokud je to (odhadem) jeden šluk za minutu, tak můžu e-kouřit pořád. Pokud mě baterka stopne, tak to na pár minut odložím a pak jede normálně dál (nebo si pomůžu naklikáním na celou desítku). A nevěřím že bys to počítadlo dokázal uvařit, ono ti to totiž nedovolí :D
Uff... :whew


Tak to ani šlukometr raději nechci, 4-5ml za den, to bych potřeboval vícemístný display. Navíc, kdyby mě baterka chtěla po 20 šlucích stopnout, tak letí...

Nextex píše:Tak a moje eGo LCD už to "má za sebou".

Právě se mi totálně zbláznilo, našroubuju tankomizer, a nic, prostě nic, jen zabliká. Odšroubuju tankomizer a baterka jedna bláznivá hlásí že se nabíjí, rozsvícenej displej, naskakujou čárky a přitom nejbližší nabíječka je v jiné místnosti. Asi se to nabíjí nějak "vzdušně" nebo co :D (abych tohle trápení ukončil, dal jsem jí krátkej zkrat na závitech, displej zhasnul "neplecha ukončena", ale jen do tý doby než zmáčknu čudl).

Takže tímto končím s LCD a raději se budu věnovat hýčkání svých starých baterek.


Možná je to také ochrana, třeba už si vykouřil dávku pro tento rok. Zkus to zase až po Novém roce ... :D
Obrázek
Přešel jsem z M401 na eGO-A potom na eGo-T a naposled na eGo-C
eCF Praha
Uživatelský avatar
kubice
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 952
Registrován: pon 11. říj 2010 19:06:57
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Antigua & Barbuda
Nejvyšší skóra: 1

Další

Zpět na Elektronické cigarety typu eGo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků