• Reklama
 
 

asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Vše co je v podstatě krabička s baterií.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Příspěvekod Tempter » čtv 12. led 2017 19:39:01

asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Za znackou asMODus stoji partia vaperov-moderov z Los Angeles. Pri vzniku znacky bola aj firma Sigelei (resp. jej boss), no nejako sa neskor nezhodli a momentalne sa spolu sudia o vlastnictvo znacky Snow Wolf.

asMODus sa venuje vyvoju, vyrobe a distribucii vaperskeho vybavenia na vysokej technickej a dizajnovej urovni, zname su ich produkty zo stabilizovaneho dreva, damascenskej ocele a inych luxusnych materialov. Ich vyrobky sa predavaju hlavne v USA a zapadnej Europe, nedaju bezne zohnat na nam znamych cinskych e-shopoch, na Slovensku a v Cechach ho nema v ponuke nikto.

asMODus Minikin V2 je v podstate 4. generaciou rady minikin a zopar renomovanych YouTube recenzentov ho prehlasili za jeden z najlepsich modov roku 2016 (co ma motivovalo k nakupu)

Zopar technickych detailov:
Novy, ergonomicky dizajn
2x18650
Capacitive Touch Screen, OLED, 2,5cm
180 W Maximum
Rezimy: Power, Curve (vlastna krivka vykonu), TC Ni/Ti/SS316/SS317, TCR & TFR
Rozsah vykonu: 5.0 - 180.0 W
Rozsah vykonu (TC Mode): 5.0 - 120.0 W
Rozsah teploty: 100 - 300°C / 212 - 572°F
pouzitelny odpor: 0.1Ω - 2.5Ω
Max vystup: 7.5 volts
Peek output current: 45A
Micro USB
Nabijanie: DC 5V/1A, s balancerom
Upgradovatelny firmware

Rozmery: 80mm x 41mm x 38mm
Hmotnost: 259 gramov s bateriami SONY VTC5A

Funkcnost modu zabezpecuje proprietarny chipset GX-180-HT. Chipset je z oboch stran osetreny ochranou proti vlhkosti, prachu, korozii a starnutiu. Droty k bateriam a 510 ocelovemu konektoru su medene, postriebrene v silikonovom obale, co zvysuje ich teplotnu odolnost, znizuje energeticke straty a znizuje vnutorny odpor. Energeticka ucinnost je 96%.
Podrobny popis chipu najdete tu: https://www.asmodus.com/v/vspfiles/kevi ... 180-HT.pdf

AsMODus Minikin je baleny v pevnej, kvalitnej skatulke z papiera, na prednej strane s pevnym, priehladnym plastom, s popismi a kodom autenticity na stranach.

Obrázek

V penovej “koliske” si lezi mod a pod nim su papiere - podrobny navod, servis a vystraha o bateriach.

Obrázek
Obrázek Obrázek

Mod je masivny, no prekvapivo maly. Povrchova uprava je akoby pogumovana, velmi prijemna na dotyk.

Obrázek

Na vrchu je kvalitny, ocelovy 510 konektor, dole ventilacne otvory, vzadu na kryte baterii plasticke logo ASMODUS

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Na prednej strane je velke, lahko dostupne tlacidlo s vygravirovanym logom a pod displejom je micro USB konektor na nabijanie (balancne) a upgrade FW

Obrázek
Obrázek

Zadny kryt je uchyteny magnetmi, sedi a drzi pevne, nic nehrkoce. Ak pri rozbalovani sa zdalo, ze chyba kablik, tak nie, je ulozeny v priestore pre baterie. Konektory baterii su odpruzene a podla vsetkeho postriebrene

Obrázek
Obrázek

Kedze v case medzi objednanim a dodanim vysiel novy firmware, hned po rozbaleni som ho nahral. Postup je podobny ako u modov SMOK - vybrat baterie, stlacit zhavic, pocas drzania pripojit k PC. Ked sa na displeji objavi napis “Upload”, moze sa tlacidlo pustit. V PC sa spusti program (len pre Win), klikne na Connect, potom File (vyber suboru s novym FW), potom Upload a ked je vsetko hotove, na displeji sa objavi napis Update OK.

Obrázek

Mozeme vlozit dve baterie 18650 a 5klikom mod zapnut.

Obrázek

Displej zobrazuje stav baterii, odpor, napatie, nastavene hodnoty podla rezimu (watty, teplotu)
pocet potahov a trvanie posledneho potahu a dole je zvoleny rezim.
Ak hladate nastavovacie tlacitka, tak zbytocne, niet ich. Mod ma totiz dotykov kapacitny displej a vsetko sa nastavuje na nom! Aby sa predislo nechcenym stlaceniam, displej sa sam uzamyka, pre odomknutie je potrebne potiahnut prstom zhora nadol a potom tuknut na to, co chcete zmenit. Obcas to neslo hned, po update FW je to ovela funkcnejsie, lepsie. A je to velmi, velmi navykove! A jednoduche.
Rozsah Wattov a teploty sa nastavuje odomknutim, klik na riadok s W, ci teplotou a na displeji ikonkami “+” a “-” nastavit (podrzanim “+” a “-” to bezi rychlejsie)

Obrázek

K samotnemu menu:
po odmoknuti a kliknuti dole na ikonku rezimu sa dostaneme na hlavny “rozcestnik”

Obrázek

Posledna ikona “Set up” nas dostane do submenu, v ktorom sa da nastavit jas displeja (1-10), limit poctu potahov a reset pocitadiel.

Obrázek
Obrázek

Prva ikona “Res” nas dostane do nastaveni odporu.

Obrázek

Po nasrubovani atiku, (resp. po vychladnuti) stlasime “check”, cim sa odpor nacita a mod sa vas opyta, ci je to OK. Ak zvolite ‘ano’, nastavi sa a zaroven uzamkne odpor. Ak zvolite ‘nie’, mod ponukne manualne donastavenie odporu.

A teraz to hlavne - rezimy
Stredna ikonka hlavneho menu nas dostane k vyberu rezimu - Power, Temp, TCR a TFR.

Obrázek

V Power mode je na vyber klasicke watty a “curve”, cize krivka. Krivka sa da individualne nastavit, funguje aj ako ‘preheat’. Kliknutim na lavej strane sa nastavuju pozadovane watty, napravo cas, ktory bude dany vykon bezat v sec (usim napisat takto, slovenske mnozne cislo jednotky casu je !censored!...), celkovy cas je 10 sekund

Obrázek
Obrázek

V Temp rezime je na vyber Ni200, Ti, SS316L a SS317L. TCR klasicky nastavite pozadovanu hodnotu, v TFR sa nastavia hodnoty F1-F5 (vyberie sa napr F1, stlacit zhavic a nastavit hodnotu na displeji)

Obrázek
Obrázek

To je asi vsetko z nastaveni.

Mod sa velmi dobre drzi v ruke, je ergonomicky, prijemny na dotyk. Tlacitko je velke, ani tuhe, ani volne, tak akurat. Na to, ze ide na 2x18650 je to celkom krpec, akurat do ruky. V pohode sa nan vojdu atiky aj s 25mm priemerom, ani tie nepresahuju okraj.
Porovnanie s HCigar VT75 nano a s nasadenou Siren 25

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

asMODus Minikin V2 je mimoriadne podareny, funkcny, prakticky mod v malom prevedeni. Vsetko je nastavitelne priamo na nom - pohodlne, jednoducho. logicky. Kvalitne spracovanie a materialy, ako aj velmi vydareny firmware s perfektne fungujucim, hladkym TC, TCR a TFR (porovnatnym s DNA, ci YiHi) z neho robia vyborneho spolocnika na celodenny vaping. Uz po par hodinach pouzivania sa stal jednym z mojich najoblubenejsich modov a na dlhsie uspokoji moju potrebu hladat a zhanat perfektny parostroj. Vrelo a uprimne doporucujem kazdemu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Příspěvekod buban76 » čtv 12. led 2017 21:59:16

Pěkná recenze pěkného strojku kde jsi kupoval?

Odesláno z mého ZUK Z2 Pro pomocí Tapatalk
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Příspěvekod Tempter » čtv 12. led 2017 22:04:37

Dakujem :mrk
Kupoval som v Anglicku - http://www.no1ejuice.com/minikin-v2-by-asmodus/ Je to moj oblubeny obchod, postovne bolo v cene a dodanie trvalo tyzden.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Příspěvekod Tempter » pát 13. led 2017 16:25:04

Par dalsich postrehov
- nahodil som do modu hodnoty z krivky DJaquith V2, ktore pouzivam aj v DNA75 a v ArcticFox, a musim skonstatovat, ze Minikin ide s takto nastavenym TFR asi najlepsie :O :clap
- nacitanie odporu je velmi presne a jeho zamykanie je jedna basen :rock
- spotreba baterii je neuveritelne nizka! Ak neklame ukazovatel, tak po odvapovani cca 7ml su baterie (2 x SONY VTC5A) stale takmer plne (vapujem v TFR mode, SS316L Clapton 0,62Ω, 27,5W, 220°C) Tak som zvedavy, kolko to na jedno nabitie vydrzi az do vypnutia.

Ani sa uz necudujem, preco Youtube recenzenti ako Mike Vapes, Heathen, VapnFagan, Vaping with Vic, a este zopar dalsich asMODus Minikin V2 tolko vychvalovali :D :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Příspěvekod roberto7 » pát 13. led 2017 16:29:33

No příští týden mu dám pořádně zabrat a otestuju taky DJaquith v2. :chuckle
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Příspěvekod roberto7 » stř 18. led 2017 21:25:36

Tak dnes dorazil taky.Všechno co psal Tempter jenom potvrzuju. :yes
Materíal modu je do ruky moc příjemnej,velikost taky.Nahodil jsem křivku DJaquith v2.Jede hlaďounce! :chuckle
Obrázek
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Příspěvekod Tempter » stř 18. led 2017 23:39:53

Gratulujem, nech dobre sluzi :yes :)
Pridam este par postrehov po tyzdni neustaleho pouzivania:
- ozaj perfektna vydrz - na dve 2600mAh baterie pri vykone 25W a 220°C v TC/TFR som spravil cca 1100 potahov
- navykove, velmi rychle dotykove ovladanie (to som si uvedomil, ked som na Prese tahal prstom po displeji a ona nereagovala :D )
- odpruzeny pin v 510 konektore ma obrovsky rozsah, v kolekcii nemam ani jeden tank, ktory by sa nedal dosrubovat nadoraz

No aby som len nechvalil, par veci ktore mne sice nevadia, ale teoreticky by to niekomu mohlo chybat/vadit:
- nie je to mod pre geekov a "hracickov"s mnozstvom nastaveni a kvantom funkcii, personalizaciou profilou, ci volbami co sa ma zobrazovat na displeji a pod.
- nezobrazuje sa aktualny prud, len napatie, tiez nie je zobrazeny aktualny stav baterii vo voltoch, ci %, len orientacny graficky ukazovatel.
- v TC/TCR/TFR sa nezobracuje hlaska typu "Protection" a pod, ale kontrola aj tak zafunguje (a to spolahlivo)

[ Post made via iPad ] Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Příspěvekod lion_k » stř 22. úno 2017 18:39:47

Tempter píše:- nahodil som do modu hodnoty z krivky DJaquith V2, ktore pouzivam aj v DNA75 a v ArcticFox, a musim skonstatovat, ze Minikin ide s takto nastavenym TFR asi najlepsie

Ahoj, mohl by jsi sem dát foto jak to máš nastavené? Děkuji.
lion_k
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17. led 2012 19:29:31

Re: asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Příspěvekod roberto7 » stř 22. úno 2017 18:54:38

Nevím co chceš na foto vidět!Stačí to tam nabouchat. :mrk
Tady jsou hodnoty DJaquith v2.
100°C(212 F) F=1.1000
150°C(302 F) F=1.1400
200°C(392 F) F=1.1800
250°C(482 F) F=1.2230
300°C(572 F) F=1.2590
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Příspěvekod lion_k » stř 22. úno 2017 19:08:35

"roberto7" Díky, už to mám dle tabulky nastaveno.
lion_k
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17. led 2012 19:29:31

Re: asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Příspěvekod MrWhite » úte 20. čer 2017 18:49:42

Pozeram sa prave po asmodus kodama stabwood. Nemate overene shopy resp tipy kde objednať. Google používať viem, zaujima ma Vaša skúsenosť a odporúčania.
Ďakujem
edit - pozrel som ich oficialnu stranku a asi použijem tú.
Uživatelský avatar
MrWhite
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 18. čer 2015 13:32:13
Národní vlajka:
Slovakia

Re: asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Příspěvekod roberto7 » pon 16. říj 2017 12:56:30

Na Minikin v2 nová verze upgradu v40.Ke stažení zde: http://www.asmodus.com/About-Us-s/1553.htm
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Příspěvekod Pupík » pon 16. říj 2017 22:30:46

Pokud jsem to dobře pochopil z překladu přes traslator, tak je odebráno TFR....to je docela škoda :shake
Obrázek
Pupík
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. úno 2015 1:32:39
Bydliště: Most
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Příspěvekod Absorbe » čtv 19. říj 2017 18:10:21

Ten v40 update je trash... Ja som skúsil taký trochu možno risk z Minikin Reborna som ten update v14 dal do Minikina v2... funguje... TFR ostalo aj to zamykanie dispeja je lepšie a výkon sa zdvihol z 180 na 190, len tam není to zbytočné troj-klikové uzamknutie systému ktoré je v tom v40 update.. takže uvidíme či ta elektronika v minikne v2 neprdne... :P
( PS: chip v rebornovy je GX-168-HT a v Minikine v2 je GX-180-HT/UT )
Absorbe
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 19. říj 2017 17:59:19

Re: asMODus Minikin 2 180W Touch Screen

Příspěvekod pepyn » pát 22. čer 2018 10:10:26

Zdravím, jsem novým spokojeným uživatelem Asmodus Minikin v2 :clap , řešil jsem fw, který by mi nejvíc vyhovoval, nakonec jsem skončil u fw pro Minikin Reborn - MiniKenRebornV14(20170519). Jsem naprosto spokojen, je tam TFR, zámeček na displeji (vidím odemknutí). Funkčnost fw je bezproblémová, spolehlivá, :yes . Snad teda nebudou potíže dlouhodobým používáním.
pepyn
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 167
Registrován: ned 25. říj 2015 14:57:13
Bydliště: Havířov
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Box Mody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků