• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

SXmini ML (M, G, Q, MX…) Class

Vše co je v podstatě krabička s baterií.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

SXmini ML (M, G, Q, MX…) Class

Příspěvekod Profivapers » čtv 19. kvě 2016 23:29:10

SXmini ML Class je gripík od čínské firmy Yihiecigar s využitím energie jednoho článku 18650 a disponující jedním z nejlepších čipů současnosti (YiHi SX350J-V2) pro sotisfikované využití (nejen) s teplotní kontrolou. Tento čip díky možnosti nastavení teplotního koeficientu odporu (TCR) umožňuje využití různých materiálů pro TC/VT. Často bývá prodiskutováván a srovnáván se zařízeními disponujími čipy Evolv, konkrétně současným top čipem od Evolv - DNA200. Osobní zkušenost s tímto kouskem mi už dlouho chyběla a i přes vyšší pořizovací cenu i když už v současnosti na některých webech sníženou přibližně o čtvrtinu oproti původní doporučené ($199/€199/Ł159 - prostě dá se v EU schrastit za €149 i s dopravou v DE a NL s omezením, co jsem našel na černou a modrou barvu) a jeho klady i zápory se s ním po pár dnech používání čím dál více sžívám a pořízení zatím určitě nelituji. Nutno ovšem podotknouti, že se nejedná o zařízení více rozšířené a směřující k těm nejběžnějším uživatelům. Tak podívejme se na něj, na kluka ušatýho.

Na stránkách výrobce i s popisem různých údajů: http://www.yihisxmini.com/SXmini-ML-Class-6.html

Zde výborně popsané funkce a parametry, možno použít případně překladač: http://timbozero.com/reviews/yihi-sx-mini-ml-class/

Grip dofrčí v tipťop papírové krabičce spolu s kablíkem k připojení k počítači nebo případnému nabíjení přes USB síťový adaptér a přehledným dobře udělaným nepřeplácaným návodem. Silikonové pouzdro už je nutno v případě chtíče pořídit zvlášť. Na ty pouzdra k SXmini není zrovna úplně dobrá odezva, tak to mé bych řekl, že sedí dobře fajn, ale vychází o kousek níž ty otvory pro čudly +-, nicméně jsou dostatečně velké tak to ničemu neva, jen je to trochu vidět.

Obrázek

Ze spodní části gripíku se vkládá článek plusem nahoru na odpružený kontakt gripu do nerezové v zadní části gripu přiznané tuby a uzavře víčkem na minci, ale dá se otevřít i zavřít bez použití mince, prstem. Jde to docela dobře.

Obrázek

A uzavřeno. Vždy po výměně článku je třeba grip pětiklikem zapnout, předchozí nastavení si samo pamatuje.

Obrázek

Tady je vidět ta zadní část s přiznanou vnitřní tubou pro článek. Vypadá to dobře v reálu a i je to příjemné na úchop.

Obrázek

Kvalitně vyvedený 510 závit, odpružený středový kontakt, plocha kolem závitu je průměru 23 mm.

Obrázek

Celkově gripík je poměrně těžký. Kolem 270 g s článkem. Dá se i když by mohl být trochu lehčí, do ruky padne dobře, ergonomie fajn, ale třeba Wismec Presa je na tom v tomhle ohledu u mě lépe. Má i poměrně dost "tuhé" ty spodní tlačítka.

Obrázek

Na přehledném displeji jsou veškeré podstatné základní údaje. Nastavený TCR, piktogram stavu nabití článku, zde se místo Wattů nastavují Joule a režim TC se u YIHI jmenuje Joule :chuckle, dá se na to zvyknout, takže nastavená práce a energie Joule, nastavená paměť, režim profilu výkonu, odpor spirálky, nastavená teplota a v režimu Joule výstupní napětí gripu při posledním stisknutí. Ve VW to ukazuje aktuální napětí na článku. Displej pěknej, čitelnej, lepší než fotka.

Obrázek

Ještě takhle z bůčku.

Obrázek

Velikostní porovnání s Wismec Presa TC75W a iStick Pico.

Obrázek

S Lost Vape Efusion DNA200 a tak.

Obrázek

A tahle po zkoušení bude pravděpodobně využit s Pikolik Titan i když kdo ví.

Obrázek

A snad krátce sepsaná zkušenost. Jede krásně hladce, jako fík. Až je někdy ta hladkost těch potahů už nepřirozeně nepříjemná. :chuckle Ať dělám co dělám nejsem schopen rozpoznat rozdíl ve funkčnosti mezi dobře nastaveným DNA200 a tímto SXmini. Myslím, že už vím jak to tak nějak zkoušet a ty rozdíly jak to TC v mém případě s nerezovým drátem jede jsem schopen u těch gripíků odlišit, jak to jede třeba ve vyšších nastaveních s vysychajícím savým materiálem pod spirálkou atd. Věnoval jsem tomu dost i když stále je co zkoušet, i pro to že jsem s některými kolegy psal, zajímalo. Rozdíl nejsem schopen zaznamenat. Další rozdíly jsou téměř ve všem. :chuckle Co se týče ovládání, v DNA je třeba téměř vše nastavit přes počítač a uložit do profilů, u SXmini lze naopak téměř vše krom křivek profilů výkonu nastavit na gripu. Software Escribe u DNA je na úplně jiné úrovni než ty omalovánky z roku zwei k SXmini, ale fajn že YIHI k tomu udělal taky aplikaci i když v podstatě krom toho, že lze nastavit, to co na gripu nabízí akorát aktualizaci a možnost vytvoření křivek profilů výkonu. Možná mi zatím něco uniklo. Escribe nabízí těch funkcí mnohem více v naprosto "profi" programu, funkce, které se některé vymykají celkově vůbec běžné potřebě k vapingu. Narozdíl od YIHI nabízí možnost vytvoření nebo nahrání křivek TCR - profily materiálů změn odporu s teplotou, YIHI zas ty křivky výkonu. Uf no je toho mraky těch rozdílů a i poznatků co se honí hlavou tak než bych to sepsal, bych možná dřív usnul tak možno se při zájmu zeptat.

Nějaký video a v podstatě zatím hlásím spokojenost. Kdybych se měl rozhodnout mezi Evolv a YIHI tak pro Evolv by u mě určitě hrál roli faktor ověření spolehlivosti značky časem a i zpracování a funkce toho programu Escribe, kdy je prostě tak nějak víc znát profesionalita, kdybych toto neměl na paměti tak by to bylo hodně těžké a pro YIHI mi nahrává možnost nepřipojovat grip skrz každou ptákovinu, co chci změnit k počítači a vyzvihl bych nejvymakanější "zamykání" odporu, nebo vlastně zapamatování výchozího, co jsem kdy viděl. Po stisku +- se zobrazí aktuální odpor sestavení s přesností na tisíciny ohmu, stisknu "žhavení" a hned hulím a mám zapamatovaný odpor. Případně ho můžu po stisknutí těch dvou tlačítek kompenzovat a stejně tak poté můžu změnit výchozí nastavení "pokojové teploty" z 20 Celsia na třeba deset. To je vymakané a rychlé. Fajn, když člověk přivykne je i pohybové čidlo, kterým se dají ovládat některá nastavení a gripík i umí měnit podle polohy otočení displeje. Čas ještě ukáže, třeba také připomenout nové přicházející gripy s čipy Evolv DNA75 a jejich čínské cenovky i hlouběji pod sto dolarů.. příchází i nový SX Mini Q Class 200W. :smoke

Naposledy upravil Profivapers dne ned 13. srp 2017 9:05:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: SXmini ML Class

Příspěvekod Dibli » úte 26. črc 2016 21:15:36

Jaký je poměr jaul vs watt pro tc ? Jde mi o to, že při 20 W to jede jak víno, ale v tc je to horší. Odpor mám 0,8 ss316, tcr nastaveno na 92, ale s těma jaulama je to takové líné, pomalé.
Děkuji za odpověď
Dibli
 

Re: SXmini ML Class

Příspěvekod Profivapers » úte 26. črc 2016 21:39:55

Gratuluji Jardo k pořízení špičkového stroje. Určitě nebudeš litovat. Poměr nevím a takhle jsem to nekoumal a myslím i že ten princip (výpočtu) je rozdílný než u gripů, kde nastavuješ v TC výkon. Třeba někdo, kdo víc kouká na ty videa a čte si o vapostrojcích bude vědět. Prakticky si za prvé tu práci a energii (Joule) můžeš nastavit "na hubu". No tak si přidej. Pak máš režimy (Soft, Eco, Powerfull..) a spodním tlačítkem můžeš zvolit ten režim což bych řekl, že je intenzita náběhu. Další věc. Ty si nastavíš teplotu třeba na kterou jsi zvyknutý. A když stiskneš tlačítko "žhavení" tak vidíš v reálném čase (stejně jako u dalších mnoha gripů) jaká je teplota momentální a zda té nastavené což je v podstatě strop, dosahuješ nebo ne a jak rychle. Tak bych si nastavil teplotu jakou chci, začal s Joule níž a vysleduješ si to. Pokud budeš dosahovat se zásobenou spirálkou nižší teploty než máš nastaveno a chceš dosahovat té nastavené a na ní hulit tak si přidej práci, ty Joule. :chuckle

Mě třeba vyhovuje, když jedu téměř celý potah na nastavenou udržovanou teplotu, které dosáhnu rychle, ale bez agresivního náběhu. A na Phenomenon (kterýmu stačí málo) mám nastaveno 210 Celsia, 19 J a režim Standard. A když stisknu tlačítko "žhavení", vidím, že během chvilky dosáhnu těch 210 Celsia, ale náběh není agresivní. Protože to za prvé cítím a taky jsem začal níž a viděl při kolika Joule začínám dosahovat (se zásobenou spirálkou) té "mé" nastavené teploty a od toho se už člověk odpíchne. Ale někomu to zas vyhovuje třeba úplně jinak. To je jedna z výhod těch nastavení, že se to dá jak libo. :smoke
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: SXmini ML Class

Příspěvekod Dibli » úte 30. srp 2016 6:50:37

Proč sem zvolil Yihi a ne DNA ? Protože potřebuji nastavení dělat v terénu. A to zamykání odporu je božíííí :)) Vlastně sem připojil grip pouze jednou skrz update fw. Od té doby si vše nastavím k maximální spokojenosti.
Potřebuji užívat života a né trávit čas sledováním křivky :))
Jinak k mému problému s leností, který sem popisoval výše. Chyba byla vždy u mě. Chyba v setupu a v zamčeném odporu. Chce to chvilku setrvat a naučit se co po mně grip chce. Pak ta odměna je luxusní.
Dibli
 

Re: SXmini ML Class

Příspěvekod Profivapers » úte 30. srp 2016 19:43:52

Elektronika je to opravdu skvělá a ve spojení spojení se stabilizovaným dřevem by to myslím nemělo absolutně chybu.. :) Asi jsem našel, co jsem hledal.
http://jmmods.eu/en/
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: SXmini ML Class

Příspěvekod Dibli » úte 30. srp 2016 20:32:44

Jsou opravdu hezké kousky nej jsou dle mého geppetto , ale cena blížící se slušnému 17 ti palcovému notebooku mě odrazuje od pořízení. A pokud vlastníš ML class asi bych se na ty dřevěné vykašlal. Jak sem kdysi četl v nějakém příspěvku, vzhled nekouří.
Dibli
 

Re: SXmini ML Class

Příspěvekod Dibli » úte 30. srp 2016 20:34:39

Mimo jiné Yihi už má nový chip SX 550 je menší, barevný display a bluetooth. To mě láká víc :-)
Dibli
 

Re: SXmini ML Class

Příspěvekod Profivapers » úte 30. srp 2016 21:00:33

Všechno je relativní. Rozhodně ve slušné kvalitě se dá těžko sehnat levněji. Vem si co stojí ty Číny, ještě si nemůžeš vybrat barvu, kus a nevíš jaká je kvalita toho stab dřeva. A vůbec může být člověk rád, pokud nějaké sežene. Duke SX stojí dvojnásobek což už je úplně mega ranec za grip, ale zase je ještě řekl bych na vyšší úrovni. Hodně dobrý mi přijdou ty od Dana z SK. Ještě lepší provedením než tyto z PL, ale nedočkáš se, teď už nebere vůbec zakázky a ty jsou s Goginovkou. Nějaký pár kousky dělá Ivant, ale jen v rámci asi i zkoušení jako prototypy a jen v partě. U nás nikdo. Myslím, že zrovna stabilizovaný dřevo mi chybí. :chuckle Nic ale nekupuju, jen koukám na ty krásy a ono na výběr zrovna v tomhle sektoru, co tak pozoruji, moc není.. a tohle mi po pár hledáních trochu víc zaujalo.. Možná i pro to, že je k dispozici relativně výběr, hned a je to v rámci EU. No uvažuji o tom dřevu vážně, protože se mi to líbí hodně a dlouho, chci i snížit stav a nechat si jen pár parádních kousků (asi ty, co zbydou :chuckle) na bafání té mé nulové Fichemy (jasná úspora celkově, vyfakování EU, splnění delšího plánu, radost pro sebe, osvobození se a i je třeba se odměnit :chuckle) a už se ani nebudu a nechci moc dál věnovat víc nějakýmu zkoušení a různým investicím do vapingu. A určitě bych bral s touto YiHi nebo Evolv. On ten výsledek je stejný a každá má své a i když to se mi nechce už teď moc pitvat. Ale po nějaké delší praktické zkušenosti se přikláním k YiHi, ale je třeba si uvědomit, že výrobky s ní jsou dvakrát dražší a výsledek pak v podstatě stejný. Uživatelský komfort nabízí větší, ale zas kdo chce využívat nadstandartu EScribe tak to YiHi nemůže nabídnout. A taky nemá prioritu teploty. Jinak je to s ní jednodušší, o dost praktičtější zamykání, vše info na displeji, režimy, TCR atd. vše přímo na gripu. Chod v TC-SS bez debat. Stejně jako u Evolv.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: SXmini ML Class

Příspěvekod Dibli » úte 30. srp 2016 21:24:23

Nerozumim tomu s tou teplotou. Nastavuji jaul a watty. Ale priorita je teplota. Jasné v Escribu zaškrtnu temperature dominant, ale pokud jedu TC tak na všech gripech s TC je dominanta teplota.
Dibli
 

Re: SXmini ML Class

Příspěvekod Profivapers » úte 30. srp 2016 21:31:52

Psal jsi něco o aktualizaci. Možná pak.. Já neaktualizoval. Ani jsem nekoukal od pořízení, jestli bych měl. Priorita je toho, co můžu v TC (tady režim Joule) nastavovat rychlou volbou tlačítek +-. To byl u Evolv dlouho výkon a k teplotě bylo třeba se proklikat, teď už je chvíli možno předvolit, zda chci prioritně nastavovat teplotu nebo výkon. To je i pak jako hlavní na displeji. Joyetech apod., všechny běžné Číny, mají prioritu teploty. SXmini (moje) má prioritu výkonu nebo zde práce a energie Joule. Prostě nemá prioritní volbu teploty, k té se musím proklikat hlavním tlačítkem a to vidím jako zápor. Je ale možné, že jen nevím jak na to..?
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: SXmini ML Class

Příspěvekod Dibli » úte 30. srp 2016 21:48:13

Jo jasně už rozumím . Jj máš pravdu priorita výkon a teplota až v menu. Já osobně se pohybuji kolem 30J a teplota kolem 220 -235
Dibli
 

Re: SXmini ML Class

Příspěvekod Petrone » stř 31. srp 2016 0:05:27

Profivapers píše:Psal jsi něco o aktualizaci. Možná pak.. Já neaktualizoval. Ani jsem nekoukal od pořízení, jestli bych měl. Priorita je toho, co můžu v TC (tady režim Joule) nastavovat rychlou volbou tlačítek +-. To byl u Evolv dlouho výkon a k teplotě bylo třeba se proklikat, teď už je chvíli možno předvolit, zda chci prioritně nastavovat teplotu nebo výkon. To je i pak jako hlavní na displeji. Joyetech apod., všechny běžné Číny, mají prioritu teploty. SXmini (moje) má prioritu výkonu nebo zde práce a energie Joule. Prostě nemá prioritní volbu teploty, k té se musím proklikat hlavním tlačítkem a to vidím jako zápor. Je ale možné, že jen nevím jak na to..?


no s tím nastavením joulů:podrž tlačítko + ,na displeji se ukáže( M 1-M 5),poté stiskni tlačítko - a můžeš nastavit potřebné hodnoty.Je to rychlejší,než se proklikávat v hlavním menu
Petrone
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 11. kvě 2013 18:09:11

Re: SXmini ML Class

Příspěvekod Profivapers » stř 31. srp 2016 0:19:53

Jj, tak se nastavují Joule, ale tady šlo o rychlé nastavení teploty a to jde zde pravděpodobně pouze přes menu. A nebo by ještě bylo možné si uložit rozdílná nastavení teplot i energie, co člověk používá, do těch pamětí M1 - 5. To by pak šlo vyvolávat rychleji.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: SXmini ML Class

Příspěvekod Petrone » stř 31. srp 2016 1:04:51

tak sorry,to neporadím :-(
Petrone
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob 11. kvě 2013 18:09:11

Re: SXmini ML Class

Příspěvekod Profivapers » stř 31. srp 2016 1:16:38

V pohodě, není co radit. Ono to prostě nejde a to je jeden z mála záporů. Třeba to ještě udělají jako Evolv nějakou aktualizací.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Box Mody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků