• Reklama
FastTech
 
 

E-kouření, kevní tlak, zkušenosti od lělařů i z nemocnic

Vaše zkušenosti a zážitky, bez ohledu na model e-kuřiva.
SOS dotazy na téma e-kouření-pouze první pomoc!!, E-kuřácký guláš - volná diskuse

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

E-kouření, kevní tlak, zkušenosti od lělařů i z nemocnic

Příspěvekod Dr.Watson » čtv 26. zář 2019 17:32:45

Ahoj, Watson se hlásí.

Ač zde tuším více mladé osazenstvo, je mi jasno, že bouráci v nejlepším věku jsouť nesmělými, podobně jako já.

No, nedávno zde proběhla moje krátká anabáze s krevním tlakem v nemocnici. Po třech nedělích se zřejmě vrací.

Pokud se někdo léčíte s tlakem, napište mi pls, jak to probíhalo u vás.
Zda vám měnili léky (mně během měsíce 3x) ,co a jak zabíralo a vaše vychytávky.

Dík za každou radu. Mně se zdá, že vapink v rozumných mezích, koncentracich a lehkého vapování nevadí.
W.
Aktualni tlak: 195/130, byla nasazena dvojnásobná dávka. Je fakt, že jsem předtím řezal dva dny motorovkou dřevo asi po pěti hoďkách. Znáte to , stávkovací pátky vám s pořezem eco-paliva a vyčištěním Bursíkova kůrovce nepomohou... Gretě se omlouvám že jsem ji zničil dětství.
Odesláno z mého PC jménem Ráchel III. pomocí drátů a elektriky.

„Musím se červenat, Watsone,“ zašeptala paní Holmesová pohoršeným hlasem.
Jako každý, kdo má světu co říci, píši pouze ve větách holých.
S vloženými souvětími... a sem tam obrázkem který tutově není k věci, zato přísně multikultiincool sluníčově a genderově vyrovnaný.
Dr.Watson
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv 05. led 2012 19:32:14

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: E-kouření, kevní tlak, zkušenosti od lělařů i z nemocnic

Příspěvekod peco » pát 27. zář 2019 13:27:28

Ja som skončil na invazívnom zákroku vo februári tohto roku. Tlak som mal 170/110 a ekg ukázalo ischemickú chorobu. Takže invazívna koronarografia katétrom cez tepnu priamo do srdca za pomoci rentgenu, a zistená upchávka jednej z hlavných srdcových artérií na 70%. Pomocou katétra s balónom upchávka odstránená a na vnútornú stenu vložená výstuž s liečivom (stent). V dôsledku vysokého cholesterolu, príjmu nikotínu a stresu sa upchávka vytvorila, nasledoval zvýšený krvný tlak a keďže som ho neliečil, tak ischemická choroba srdca a kolaps. Pri neliečení sa upchávka vytvorí znovu na inom mieste a ... (Koronarografia-diagnostika je možná aj neinvazívne bezbolestne pomocou CT, no odstránenie upchávky už musí byť invazívne.) Paradoxne ECHO neukázalo žiadne chorobné zmeny na srdci ani na tepnách. Jedine kontrastná látka a rentgen.
Teraz beriem lieky na tlak (concor ráno, prestarium večer), lieky proti trombom, liek na riedenie krvi (aspirin) a liek na cholesterol (mal som 9 teraz mám 5). Nikotín som prijímať prestal. Nulka mi nechutí. Tlak 115/75 ráno aj večer, ak zabudnem vziať liek, tak stúpne na 150/90. Mám 44.
Nikotín je pre cievy a krvný tlak nebezpečný. Cievy aj pri malých koncentráciách strácajú elasticitu a dochádza k ich kôrnateniu a upchávkam. Tlak 195/130 je vážne nebezpečný a vaping aj nízkej koncentrácie NIC ho drží na vyšších hodnotách. Na tvojom mieste by som NIC vysadil.
Čo kardiológ na ten tvoj tlak? EKG v poriadku? Cítiš sa v kondícii, alebo unavený a slabý? Koronarografiu ti urobili?

/edit:
tu som to spomínal v marci viewtopic.php?f=79&t=13881
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Re: E-kouření, kevní tlak, zkušenosti od lělařů i z nemocnic

Příspěvekod Dr.Watson » pát 27. zář 2019 17:49:11

Ahoj DÍKY.
Ne,, nasadili prášky na ráno. Měl jsem rozhozený krevní obraz, na ten kapačky.
Vyšetření asi běžné - CT hlavy, rentgen plic, měření všeho co opouští tělo plus hod. močení do flašky a následný rozbor.
Nějaké odčeho by to mohlo být bylo od krevního obrazu. Co dělat nedělat, jíst neníst. Pro mne je to ale zásadní, vykopat brambory, nadělat dřevo a pomoci s tím ostatním. Jakobys byl číslo. číslu klesl tlak, tedy čárkya, dobrý, může domů....
Kdyby mne to včera nesejmulo znovu a nebyl zrovna obvoďák, který mi nahodil okamžidě dvojnásobnou dávku, ležím tam kde před nedávnem.
EKG je v normě, unava a slabost přetrvávají.
Odesláno z mého PC jménem Ráchel III. pomocí drátů a elektriky.

„Musím se červenat, Watsone,“ zašeptala paní Holmesová pohoršeným hlasem.
Jako každý, kdo má světu co říci, píši pouze ve větách holých.
S vloženými souvětími... a sem tam obrázkem který tutově není k věci, zato přísně multikultiincool sluníčově a genderově vyrovnaný.
Dr.Watson
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv 05. led 2012 19:32:14


Zpět na Všeobecná diskuse o e-kouření.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků