• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Bottom feed, obecná diskuze

Vše co má něco společného s Bf mody a atomizéry.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

Re: Bottom feed, obecná diskuze

Příspěvekod Profivapers » pon 25. zář 2017 16:57:39

Takže retroláska, nostalgie. Něco jako gramofonové desky. Naprosto chápu. Sám mám doma dokonce ještě Top Feed (EP Talos T V2) a to už ani nevapuji.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: Bottom feed, obecná diskuze

Příspěvekod OldAlien » pon 25. zář 2017 17:40:08

Temper, to je to o čem jsem se zmínil. Clapton, fůra watů a z atíku je rychlovarná konvice liquidu.
Nikdy jsem neměl pocit, že bych liquid v tanku převařoval. Pokud se Ti tak děje, je pro Tebe BF, spása!
Degradovaný liquid, (čti přepálený), je opravdu asi nechutná záležitost.
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Bottom feed, obecná diskuze

Příspěvekod Tempter » pon 25. zář 2017 18:13:30

No, BF nie je pre mna spasa, skor prijemne spestrenie. Ale naco ti to vysvetlovat, ty si si povedal, ze BF je zlo podbne ako CCh a drzis sa toho... Ja si radsej veci, ak sa da, osobne vyskusam a tak si vytvorim nazor...
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Bottom feed, obecná diskuze

Příspěvekod vlastik63 » pon 25. zář 2017 18:21:36

No já už to mám dneska takhle. :chuckle

Obrázek Obrázek

P.S.no hlavně aby jsi tu za rok vetřelče zase nepsal něco o tom jaký je ten Squonking parádní stejně jako se dneska rozplýváš nad DL. :rofl
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Bottom feed, obecná diskuze

Příspěvekod Ladin » pon 25. zář 2017 19:14:26

Tempter, Ty jsi perla. :chuckle :rofl " PŘEVAŘENÝ liquid" to jsem zase jednou dostal záchvat smíchu.
2x Thinkvape Finder 167 DNA,Presa,Pico,Nemesis,Chi you,eGo,Aromamizer V1,V2,
Supreme Lite,Supreme,NextGen,Nextasis,Skyline,Ammit 22,Kayfun V3 mini,Pico RTA,
Kamikaze,Cheetah,Delivape,Cubis Pro,Mini Protank 3

Neříkej, že to nejde, raději řekni neumím. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ladin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 700
Registrován: stř 11. kvě 2016 19:30:34
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Bottom feed, obecná diskuze

Příspěvekod Tempter » pon 25. zář 2017 21:26:20

To ste fakt este nikto neprevarili v tanku liquid? Mne, este ked som nemotal, to robili napr. keramicke hlavy 0,5Ω do OBS ACE, a raz som skusil do EXO RTA narvat Fused Clapton... Cerstvo naliaty liquid bol krasne svetly, po odvapovani >2/3 uz dost stmavol a stratil chut.
Ale k veci - squonkujem od rana a paci sa mi to :D A mam obycajny Clapton SS316L, 0,5Ω, 22W, 220°C...
Obrázek
Uživatelský avatar
Tempter
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 614
Registrován: stř 20. led 2016 11:50:42
Bydliště: Košice
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Bottom feed, obecná diskuze

Příspěvekod Muroň » pon 25. zář 2017 21:58:19

Potvrzuji, že keramické hlavy v Ace hřejí fest. Na horní hranici doporučeného výkonu (50 W) z nich chutná výborně. Svátečně si z nich dám. K tématu: BF si určitě pořídím, až tahle vlna přejde a budou za pár vočí ve vyprodejích.

[ Post made via Android ] Obrázek
X-Pro,G-Priv,AL85,IPVD3S,Vesta,V-IT,EvicyVTCmini,VTwo,CuboidMini,Pico75,Squeeze1a2,Baby,iPower80,HCigarVT75,iJoyCpt,AspireCF,LuxoticBF,StentorianRAM/ DvarwyMTL,Kayfuny5,Prime,V3mini,Lite'19,BYKAV8,TFGTR,DS2K16,AromacRDTAV2,OBSAce,Crius,Engine,Cheetah,ProfileUnity,Recurve,OdeonV2,FodiF2,Merlin,Siren1+2,Fuji,DropSolo,Etna,TFV8,Manta,LimitlessCE,SquapeXRDA,Entheon,NarCa,WaspNano,HakuPh,GalaxiesRDA
Uživatelský avatar
Muroň
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 435
Registrován: stř 18. lis 2015 13:46:47
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Bottom feed, obecná diskuze

Příspěvekod Merlin_CZ » pon 25. zář 2017 22:10:08

Taky jsem podlehl :)

Kluci mate v tom nejake silikon lahvicky ? Hodite pls odkaz ? Ta dodavana neni nic moc :)

Obrázek
Merlin_CZ
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 01. bře 2012 11:08:00

Re: Bottom feed, obecná diskuze

Příspěvekod korwin » pon 25. zář 2017 23:32:27

Silikonové lahvičky k tomuto modu bez úpravy bohužel nejsou, DYI úprava je pár příspěvků výše, ale znamená to relativně obtížnou výměnu za jinou lahvičku (pokud bys chtěl střídat s různou náplní), respektive nutnost plnění vrchem z jiné speciální lahvičky s 510 konektorem - viz zmíněné video. Pro ty, co používají stejný liquid to není problém, ale pokud chceš rychle a často měnit náplně, tak to dle mého není... Originál lahvičky jsou poměrně tuhé, ale levné a mají silikonový špuntík, takže mám průběžně naplněno 5-6 lahviček, které s sebou nosím a měním dle libosti. Rovněž doplňování do těchto lahviček je bez problémů a výměna lahviček v modu je rovněž otázka pár vteřin... Výměna silikonových lahviček (u jiných modů) vzhledem k jejich měkkosti vyžaduje poměrně jemnou práci při nasazování (málo místa a většinou trochu krkolomný úhel osazení) a při dávkování to chce hodně jemnou motoriku, abys nepřeplnil... :)

BTW: nechtělo by to již založit další témata - BF-RDA, BF-mody, BF-příslušenství a DYI? Nebo ještě budeme dávat vše na jednu hromadu?
Uživatelský avatar
korwin
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř 22. dub 2015 21:56:52
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Bottom feed, obecná diskuze

Příspěvekod OldAlien » úte 26. zář 2017 4:25:58

vlastik63 píše:P.S.no hlavně aby jsi tu za rok vetřelče zase nepsal něco o tom jaký je ten Squonking parádní stejně jako se dneska rozplýváš nad DL. :rofl

Stále mi podsouváš něco, co víš, že není pravda. Proti DL, jsem nikdy žádnou výtku neměl, naopak to pro mně byla jasná volba šlukování.
Krvavé oči a vpadlé tváře při každém šluku, mi na MTL vždy vadilo. Přirovnal bych to ke stejnému efektu, jako vlhká Sparta. :D Férově je třeba si ale přiznat, že chuťově je MTL lepší, možná jen jiný, těžko posoudit.

Až někomu z výrobců docvakne, že lze u BF vkládat lahvičku do módu třeba na jiném principu, místo vopruzu se silikonovou hadičkou, bude to signal, že to myslí s BF vážně.
Třeba plnit lahvičku, přes atomizer. Lahvička by se potom vyndavala je za účelem výplachu.
Zatím je to jen oprašování dávno vymyšlené (nedomyšlené) věci, za účelem zisku. On si vaper nějak poradí.
Ještě by bylo fajn, poladit třeba dávkování, abych si mohl zvolit, jak velký šplouchanec, ke spirálce vyšlu.
Také by nebylo od věci, osadit uzávěr lahvičky obráceným ventilkem. Ten by umožňoval pouze výtlak, aby měl liquid možnou jedinou cestu z lahvičky a to ven, nikoliv i zpět.
Přirovnal bych to k dýchání liquidu a to se mi nelíbí.
Současný zastaralý systém transportu liquidu vyžaduje, lahvičku "zprudka" zmačknout a vytlačit neznámé množství liquidu, ke spirálce.
Také tvrdší dno lahvičky než její boky, je na vině, že se nedá lahvička více vyprázdnit. Oválné dno, by bylo lepší! Tedy za předpokladu, že by se plnilo otvorem v atomizeru.
Bylo by tedy žádoucí domyslet, aby náš palec sploštil lahvičku ve větším rozsahu, tedy nejlépe už ode dna, než je tomu doposud. Stávající stav je takový, že palcem rozdělíme lahvičku, na dvě pomyslné poloviny.
A teď zase zhurta do mně, že jsem si dovolil kritizovat něco, co nemám. Přitom jen uvažuji nahlas a snažím se, aby bylo o čem diskutovat. Vaší spokojenost a nadšení prostě nezdílím, když tuším, že by to šlo dělat lépe.

BF má před sebou stále dost prostoru, být uživatelsky přívětivější, tak mu dejme ještě čas, abych si ho mohl bez remcání, pořídit i já. :mrk
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Bottom feed, obecná diskuze

Příspěvekod Jaroušek » úte 26. zář 2017 5:23:15

Tak plnění přes závit už funguje. Liquid se podtlakem dostane z lahvičky celý beze zbytku také potvrzeno. Ano někteří méně zruční vidí v bf spásu co se týče motat neumím, ale aspoň utopím spirálu a nemůže se to spálit. Osobně jedu bf v TC režimu, který mě decentně upozorní, že bych si měl pumpnout. Za mě spokojenost, build mám jak na klasickém atíku. SS bispirálku motanou z 0,3 drátu, cca 8 otoček, odpor 0,7.
A natrápil sem se než se mi to podařilo takto odladit. S RDA téměř nulová zkušenost.
A jak jeden kolega vaper říká prostě "parádička".
O.T když to řekne vypínám video.
Jaroušek
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned 23. dub 2017 17:34:38

Re: Bottom feed, obecná diskuze

Příspěvekod OldAlien » úte 26. zář 2017 5:44:20

On je to trochu začarovaný kruh. Když utopíš spirálku liquidem, spirálka by měla mít nízký odpor a dostatečný příkon, aby si věděla s přebytkem liquidu rady a nebublala. Potom ale hrozí ono převaření liquidu,
což moc nechutná. Vyváženě to poladit, může být opravdu vyšší dívčí. Tomu navíc napomáhá fakt, že množsví transportovaného liquidu, je pokaždé jiné.
Pokud se Ti to povedlo na (SS bispirálku motanou z 0,3 drátu, cca 8 otoček, odpor 0,7.), klobouk dolů.
Že existuje plnění lahvičky přes závit jsem netušil! Díky zase jsem se posunul o kousek dál.
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Bottom feed, obecná diskuze

Příspěvekod Profivapers » úte 26. zář 2017 6:52:50

Třeba časem někoho napadne, že by se nemusela manuálně mačkat lahvička a mohla by se pod umístit nádržka, ze které bude "automaticky" odebírán liquid.
Je už těžké přijít s něčím novým a to vlastně pozitivně signalizuje současnou vysokou technickou úroveň strojků k vapingu. Dobu, kdy už je pro pohyb potřeba a snazší oprašovat staré a začít opakovat kruh.
Trošku celkově žertuji, ovšem na to, proč až teď, po takové době, co ušel vaping a vývoj, je toto oprášeno, nějak nenacházím uspokojivou odpověď. Vrátíme se ke kořenům? :chuckle :mrk
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Bottom feed, obecná diskuze

Příspěvekod buban76 » úte 26. zář 2017 6:56:41

K tomu množství liquidu, není atomizér, jako atomizér, a chytře vymyšlené atomizéry mají výstup bf pinu lehce vyvýšený nad dno a rozlijí liquid cíleně k vatě, přebytek liquidu si vcucne lahvička zpět a nic se nekoupe víc než je potřeba, proto je dobře, že je cesta volná oběma směry. Toliko praxe.
Jinak systém bez silikonové hadičky je již vymyšlený, používají ho dripboxy a pico squeeze, ale člověk je zde odkázán na daný typ lahvičky a není možnost volby

Odesláno z mého Z2 Pro pomocí Tapatalk
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Bottom feed, obecná diskuze

Příspěvekod igi bb » úte 26. zář 2017 9:34:38

Niektorý výrobcovia už používajú nový systém flašiek, plug inn
Critival box - BFX
Obrázek Obrázek Obrázek
Mini Grail
Vicious Ant - Easy slide bottles
Obrázek Obrázek
Vanguard
Pri týchtto systémoch je výmena aj plnenie flašiek veľmi jednoduché.
Collector
igi bb
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 217
Registrován: úte 17. úno 2015 22:04:37
Bydliště: Banská Bystrica
Národní vlajka:
Slovakia

PředchozíDalší

Zpět na Bottom feed zařízení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník