• Reklama
 
 

Geekvape Ammit MTL RDA

Vše co má něco společného s Bf mody a atomizéry.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, jura-p

Geekvape Ammit MTL RDA

Příspěvekod iqwe » sob 21. črc 2018 2:18:39

Geekvape Ammit MTL RDA

Odkaz na stránky výrobce: https://www.geekvape.com/project/ammit-mtl-rda/

Obrázek

Myslím, že tento squonkový kapák si zaslouží trochu víc pozornosti, nejen proto, že nabídka pro MTL je slabší než u DL, ale hlavně kvůli své ojedinělé konstrukci.

Atík o průměru 22mm působí masivním dojmem díky větší váze dvojité kapuce, která váží s kovovým driptipem 27g, celý atík potom podle použitého driptipu cca 40-43g. Rozsah regulace vzduchu je velice slušný, od hodně utaženého MTL až po utažené DL ve 12ti krocích, otvory jsou od cca 0,8mm přes 1mm, 1,2mm, 1,5mm po 2mm a dají se použít buď samostatně, v kombinacích nebo všechny současně, kdy se jejich plocha rovná otvoru něco přes 3mm. Chlazení spirálky obstarávají celkem tři ofuky. Dva o prům. 1,5mm pod úhlem 45° od základny jsou doplněny ještě spodním, který lze osadit reducerem s otvorem 2 nebo 2,5mm. Hloubka bazénku je 8,5mm a otvory přivádějící vzduch k ofukům jsou 4,6mm ode dna. Mechanické zpracování je dobré. Je to atík spíš na squonkování než na kapání.

Detail s reducerem 2mm a originálními šroubky
Obrázek

Obsah balení je také slušný. Kromě samotného atíku s oběma piny, 2x spodní reducer, kovový driptip s otvorem 3mm, kovová 510 driptip základna pro našroubování vyššího plastového driptipu s otvorem 2mm nebo nižšího s 3mm, 2x spirálka z nějakého microclaptonu, náhradní o kroužky, šroubky a povinný "T" šroubováček.

Jsem perfekcionalista a na všem hledám mouchy, takže negativa nemusí být pro všechny stejně důležitá. Překvapily mne materiály. Mám černou verzi, takže materiál kapuce neurčím, jen kroužek regulace vzduchu a vršek kapuce bude zřejmě plastový. Base je z jiného materiálu než Deck a posty, ale řekl bych, že jsou to odlitky i proto, že celý ten spodek je lehký.

Obrázek

Víc by se mi líbil BF centrpin na imbus než dodávaný na křížový šroubovák, protože si myslím, že s centrpinem modu líp těsní díky větší styčné ploše a také se minimalizuje možnost případného poškození při dotahování. Nicméně v kombinaci s Pulse, který má centrpin s krátkým chodem a silnou pružinou, je pod atíkem sucho. Při přeplnění by měl přebytečný liquid stéct zpátky vzduchovým otvorem v Decku. Nikam jinam natéct ani nemůže.

Po sesazení zůstala pod kapucí na jedné straně mikroškvírka, kterou prosvítá světlá barva Base. Je to díky mírně nepřesnému slisování vnitřního a vnějšího pláště kapuce, kde nitřní dosedá na Deck a tím nejde vnější plášť stlačit až dolů. Moje hloupost, kdybych se držel své zásady, že atík má být nebarvená nerez, tak bych nic neviděl. Ale směřoval jsem ho na Pulse, který je z černého plastu.

Obrázek

Otvor 510 v kapuci je poněkud těsný pro použití jiného než originálního příslušenství, což mně vadí, protože mám rád chladnou páru a používám proto různé pomůcky, které jdou nasadit obtížně nebo vůbec. Asi ho budu muset upravit výstružníkem nebo sehnat odpovídající vrták. S originálními driptipy problém není.

Při osazování jsem na žádný větší problém nenarazil. Šroubky jsem musel nechat původní, přestože jsem se je snažil nahradit českými imbusy s poctivou hlavou (viz fotky), ale to jsem ještě netušil, že se pod kapuci nevejdou, i když z fotek teď vidím, že je to zřejmé. Také tomu pomáhá fakt, že sloupek spojený s odlitkem Decku je vyosený směrem ven. Pro začátek jsem ho osadil VV Superfine MTL Fused Claptonem SS316L 30GAx2+38GA 6z na 3mm trn, 0,63 Ohm, abych mohl zkoušet i provoz na TC.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Na začátku jsem psal o ojedinělé konstrukci, a to se týká především samotné kapuce, která je dvouplášťová.

Obrázek

To má několik pozitiv. Jednak vnitřní část kapuce dosedá na Deck a zmenšuje tím velikost kotelny na vnitřní průměr zhruba 17mm. Za druhé kondenzát se tvoří ve vnitřní kapuci a stéká po její stěně zpět na vatu a neteče ani na O kroužky základny. Na vnějším plášti kapuce tedy nic nekondenzuje a vzduchové otvory i regulace vzduchu zůstávají suché. A za třetí mezi oběma plášti je izolační vzduchová mezera. Ta tepelně izoluje vnější plášť, který se tolik neohřívá. Ochlazování pomáhá i průchod nasávaného vzduchu mezi oběma plášti.

Obrázek

Jestli prochází vzduch i s pomocí tří ofuků zrovna takto, nevím. Jeden by řekl, že to nemůže fungovat, ale opak je pravdou. Přesto, že mluvené angličtině nerozumím a strojový překlad je divný, řekl bych, že Todd došel ke stejnému závěru. Rozumící se možná na recenzi/nerecenzi s Toddem pobaví :D

https://www.youtube.com/watch?v=O0WfMJNhqzk

Do posuzování chuti a hitu se mně moc nechce už jen proto, že je to záležitost silně subjektivní a já mám navíc tendenci vše srovnávat se svými genesiskami, což je úplně jiná kategorie. A při všech možnostech regulace vzduchu a kombinacích s ofuky a buildy si myslím každý může najít to svoje. Kdo si rád hráje a ladí, má tady široké pole působení. Já budu ladit dál také, protože chuti jsem dosáhl slušné, ale ještě bych potřeboval větší hit.

S modem Vandy Vape Pulse BF 80W jim to ale hodně sluší a pro mě je dost důležité, že tato sestava se může chlubit absolutně suchým provozem.

Obrázek
Naposledy upravil iqwe dne ned 22. črc 2018 22:19:28, celkově upraveno 1
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Geekvape Ammit MTL RDA

Příspěvekod pe.ne » sob 21. črc 2018 6:35:57

Moc pěkná recenze, díky.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51


Zpět na Bottom feed zařízení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků