• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

SKYLINE RTA klon

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

SKYLINE RTA klon

Příspěvekod OldAlien » úte 19. zář 2017 21:22:26

SKYLINE RTA klon
Jedná se o primárně koncipovaný atomizér na MTL, ale lze ho úspěšně použít i na velmi pohodové DL.
Dílenské zpracování je příkladné, vše sedí a lícuje, což u řady jiných klonů, nebývá až tak obvyklé. Budu mluvit o DL sestavení, jehož jsem příznivcem.
Nepoužil jsem žádnou ze dvou vložek, na přikrcení vzduchu, spodní přisávání vzduchu, mám oba otvory na maximum. Přes tato opatření, je na potahu cítit příjemný lehký odpor a hlávně žádný náznak pískání, nebo jiných pazvuků.

Spirálku jsem motal na "Poseru", což znamená odpor 0.81 ohm / Osteo chirurgický drát 0.3 mm / motáno na průměr 3 mm (cca. 5 otáček) závity s mezerami.
Vatu Native Wicks Platinum, protahuji do spirálky poměrně dost na fest, ale zastřižené konce vaty, vyčesávám jehlou, aby ztratila na objemu a neškrtila se v napájecích dírách kotelny.
Tím je zajištěno dobré zásobování liquidem a jistotu, že se liquid ve spirálce, má do čeho nasáknout, v dostatečném množství.
Ze spirálky jsem nezavedl všechu vatu do otvoru napájení, ale pouze její část, aby byla v díře volná a zbytek jsem nasměroval před spirálku, na dno kotelny. Funguje to jako rezervoár liquidu, který má ke spirálce blíže, takže
Dry hit se nekoná žádný, ani při zběsilém šlukování, žádné bublání, prostě vše jak má být. Rychle stoupajících bublinek, je habakuk. Přívod liquidu naplno, to bude ale individuální, stejně jako množství vzduchu.

Ovládání přísunu liquidu, je u tohoto atomizeru příkladné. Při zavření pomocí otočného segmentu, který používám zároveň jako drip tip, je ovládání snadné a velmi účiné.
Při plnění se liquid nedostává do sání, všude je zatím sucho, ale až čas ukáže, jestli tomu tak bude trvale. Opravdu nekompromisně funkční zavření liquidu napovídá, že by to mohlo být OK.
Při zavřeném vzduchu, atomier těsní vzorně a není v lidských silách, natáhnou nějaký vzduch, což je opět žádoucí, pro suché plnění liquidem.

Atomizer jsem rozebral, lehce propral díly v Jaru, opláchl horkou vodou. Všechny O-kroužky pomázl čistým VG, včetně všech závitů. Proto má zavírání a otvírání liquidu příjemný chod, s lehkým odporem.
Vyrobil jsem si zabroušený nízký drip tip, jelikož jsem nechtěl už tak dost vysoký atomizer, hnát do ještě větší výšky.
Chuť mi příjde velmi dobrá, atomizer je tichý, zásoba liquidu dostatečná. Až potud zatím velká spokojenost.

Nyní něco málo k negativům.
V balení je standartní výbavička, ale absence rezervního skla, je dost nepříjemná.
Centrpin má velmi malý přesah, takže mi špatně dosedal na celou řadu módů, včetně měřáku odporu. Nezbylo mě tedy nic jiného, než podložit béžové těsnění kolem centrpinu. Naštěstí šlo docela lehce vyndat, což mě také
trochu udivilo. Věřím, že to může být pouze chybička mého kusu, naštěstí snadno napravitelná.Ještě dodám, že je to první atomizer, kde mi šel snadno rozebrat, aretační regulační kroužek přívodu vzduchu. :yes

Jelikož je to tentokrát bez fotek, tak jsem se to snažil vypodobnit literárně. :skleb
Obrázek Obrázek

https://youtu.be/nDk3uGR1uMc
https://www.youtube.com/watch?v=1-EME72uyDI
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: SKYLINE RTA klon

Příspěvekod turner » úte 19. zář 2017 21:53:38

Jen bych dodal, že pasuje sklíčko z aspire cleito odzkoušeno.
turner
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 22. čer 2017 14:07:27

Re: SKYLINE RTA klon

Příspěvekod OldAlien » úte 19. zář 2017 22:09:56

To je ale soudkovitý tvar a co to udělá za neplechu mezi sklem a zvonkem, si netroufám odhadnout. Ale lepší, než vypadnout z vlaku.
Díky
Obrázek

Tady mají zase rovné, tak to je v tom nějaký hokej. Ty rozměry budou asi všelijaké. :angry
Obrázek
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: SKYLINE RTA klon

Příspěvekod turner » úte 19. zář 2017 22:28:02

Ne ne sedí díky větší váze atiku se rád převrací můj padl rovnou na talíř a bylo vymalováno. Rozměry jsou výška 26 šíře 22. Koupil jsem aspire cleito rovné a rozměry jsou identické.
turner
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 22. čer 2017 14:07:27

Re: SKYLINE RTA klon

Příspěvekod CrazyMiky » úte 19. zář 2017 23:01:20

Podľa mňa super atomizér, pôsobí odolne, no objednal som aj rezervné sklo...pre istotu používam ochranný krúžok ...
Netečie, zásobovanie super, plnenie super, uzatváranie super, prístup k základni (napr. pre kontrolu setupu, výmenu vaty) aj s plným tankom dokonalý ... centr pin naopak trochu viacej trčí...tiež mám klon z GB ...
Výška super, váha - Pico s baterkou je vyvážené v strede, takže super....
Objektívne problémy:
- vyčisti som "Jarem/Purem", premazal závity aj krúžky čistým VG...
- po dotiahnutí vrchnej a spodnej časti na doraz skla mi ide ťažšie, respektíve veľmi ťažko regulácia liquidu. Po jemnom povolení vrchnej a spodnej časti (minimálna medzera pri dosadnutí skla ku základni) funguje regulácia liquidu plynulo. Predpokladám jemné vyosenie závitu v základni ...
Prosba o radu:
Viem, že to závisí od zostavenia, no prosím o tip ako zvýšiť HIT. Aktuálne zostavenie nižšie ...
Foto:
- iStick Pico/Skyline = 316L priemer drátu 0,4 námot 3mm, 7 otočiek s medzerami, odpor 0,57, air disc s 3 dierkami stredneho priemeru...zásobovanie super, pary pri otvorení air flow na plno ako z TFV8 = mraky ... HIT slabý. Liquid 6 mg ...
- Ivantov grip s Goginom/TFV8 Baby RBA hlava = 2xclapton, odpor 0,33
- A naopak ...

Obrázek Obrázek
CrazyMiky
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát 01. úno 2013 2:40:39

Re: SKYLINE RTA klon

Příspěvekod ZaMi74 » stř 20. zář 2017 12:43:13

Také jsem si tento atík pořídil z GB, ale jednalo se o Coppervape klon, nikoliv ESG nebo SXK klon. Oproti OldAlienovu se ten můj na první pohled liší absencí "pajcnutého" loga výrobce, jinak vypadá stejně a zpracování je taktéž příkladné (nic nevrže, neteče, neviklá se atd.).

Pořizoval jsem jej pouze pro MTL, takže po jarové koupeli a lehkém promazání jsem nasadil dvoudirkový air disk (tedy MTL reducer). Namotal jsem Kanthal A1 spirálu, 0,3 mm na 3 mm trn, 5 otoček a výsledný odpor cca 1,3 ohm.

Týden jsem si užíval vše super - chuť výborná, plnění pohodové, redukce přívodu vzduchu i liquidu skvělá, prostě jen samá superlativa. Pak ale přišel čas vyměnit vatu. Mám zvyk, že pokud to jen trochu lze, dohulím tank, atík rozeberu, poctivě umyju a pak teprve dávám novou vatu (popř. i spirálu).

Bohužel při opětovném sestavování nově osazeného atíku mi ruplo sklo. Nejsem si vědom jakékoliv chyby při manipulaci, takže buď bylo sklo náhodou vadné nebo prostě u klonu musí někde ušetřit a dávají sklo nekvalitní :S

Objednal jsem tedy z GB skla nová a čekám, až přijdou. Pak se uvidí, která z výše uvedených variant je pravdivá ...
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: SKYLINE RTA klon

Příspěvekod Profivapers » stř 20. zář 2017 13:07:54

ZaMi74 píše:.. ale jednalo se o Coppervape klon, nikoliv ESG nebo SXK klon.

ESG (eSmokeGuru) je původní tvůrce Skyline RTA. :mrk
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: SKYLINE RTA klon

Příspěvekod ZaMi74 » stř 20. zář 2017 15:22:38

To Profivapers: Díky za upozornění, úplně jsem se v těch zkratkách zamotal a píšu nesmysly. Když jsem klon vybíral, prolezl jsem všechno možné, včetně Alibaby, kde jsem našel X různých firem, co vyrábějí/prodávají různé klony a to vše jsem si dal do bookmarků. Teď jsem psal příspěvek a ještě jsem záložky na rychlo prolétl, ale nedával jsem pozor a pak ze mě vyjde takováhle pitomost :hammer_head:

Jak říkala babička: "Práce kvapná, málo platná". Ještě jednou díky za upozornění. :yes

PS: Původní příspěvek editovat nebudu, aby bylo zřejmé, o čem se tu bavíme.
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: SKYLINE RTA klon

Příspěvekod Profivapers » stř 20. zář 2017 16:17:16

V poho. Já děkuji za pěkně sepsanou vlastní zkušenost a to i autorovi vlákna. Málokomu to dnes není za těžko.
Ať Vám to tedy dobře kouří.
Omlouvám se. Trochu jsem odbočil.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: SKYLINE RTA klon

Příspěvekod OldAlien » stř 20. zář 2017 16:21:05

Zatím jsou pouze dvě verze klonů. Jedna je od SXK a je v plastovém tubusu a druhá je od Coppervape, v papírové krabičce. Obsah balení je totožné a rozdíl v kvalitě, nemohu posoudit.
Jako náhradní sklo na Skyline, jsem objednal na doporučení od turner, rovné sklo na Aspire Cleito.

ZaMi74, sklo se nikdy neutahuje na krev! Možnost, že Ti poteče liquid kolem skla není veliká, pokud utáhneš sklo lidsky na fest a následně kousek povolíš, je to akorát.
Těm O-kroužkům nahoře i dole, musíš nechat šanci, aby pružily. Jinak se TI brzi unaví a i když Ti to kolem skla nepoteče, tak můžeš mít problém s podtlakem.
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: SKYLINE RTA klon

Příspěvekod ZaMi74 » stř 20. zář 2017 17:07:34

OldAlien, na Alibabě jsem v srpnu kromě Tebou zmiňovaných Coppervape a SXK našel ještě dva další klony Skylinu - od Yosen (stále ho mají) a Smkon (ten už mi to dnes nenabízí).

Co se toho prasklého sklíčka týká, tak já ho rozhodně "na krev" neutáhl, k tomu jsem se totiž ani nedostal. Atík jsem rozdělal, umyl a začal skládat. Vzal jsem horní část se zvonkem kotelny a chtěl na něj zasadit sklíčko. Horní O-kroužek jsem jako vždy lehce potřel liquidem a sklíčko jsem lehkým šroubovým pohybem pomalu nasouval. Dělám to tak vždy a u všech svých atíků. Nikdy jsem neměl ani ten nejmenší problém a už vůbec nikdy mi žádné sklo neprasklo! Až do teď ... :sad

Nová skla jsem objednal z GB, přímo na Coppervape Skyline. Radši hned 5 - byly totiž ve flash sale, 1 ks za 0,92 USD a teď čekám, až dorazí. Při té ceně jsem fakt zvědav na kvalitu ...
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: SKYLINE RTA klon

Příspěvekod pe.ne » stř 20. zář 2017 17:46:34

Poprosil bych majitele o srovnání velikosti kotelny s Kayfun5. Díky.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: SKYLINE RTA klon

Příspěvekod OldAlien » čtv 21. zář 2017 10:16:05

Rád bych Ti to poměřil, ale K5, už nemám.
Z ochotou po nástupu nové generace, tady moc nepochodíš. Jsou mezi nimi i výjimky, ale bývalo lépe.
Nová doba.
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: SKYLINE RTA klon

Příspěvekod pe.ne » čtv 21. zář 2017 11:16:22

A po paměti...? Nemusí se měřit, stejně je tam pak vliv velikosti základny. Jde mi o to, jestli je volného prostoru v kotelně méně, či více (raději bych méně).

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: SKYLINE RTA klon

Příspěvekod OldAlien » čtv 21. zář 2017 16:49:46

Já bych řekl , že ve Skyline je více místa, jelikož je navíc dost prostoru před spirálkou, který je žádoucí rovněž vyplnit vatou, aby se kotelna nezaplavovala liquidem do tohoto prostoru a kdyby tam nebyla vata,
tak při náklonu by se mohl liquid snadno navalit do přívodu sání.
C2D1 DNA 250 / Thinkvape Finder 167 DNA 250 / HCigar VT133 DNA 200 / C1D2 DNA75 / SMY DNA 75 / WISMEC Luxotic BF / VT Inbox DNA75 / FRANKENSKULL BF / Pulse BF 80W /

iJOY EXO RTA[ / Ammit 25 / SKYLINE RTA / OBS Crius2 / ZEUS RTA / Vicious Ant Vaux / FLAVE RDTA / FLAVE tank bf RDA / Hussar Vape Torpedo Micro RTA / ETHEON bf RDA / RECURVE RDA
Uživatelský avatar
OldAlien
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 479
Registrován: pát 17. úno 2017 5:04:54
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků