• Reklama
Trika eCF Patron eCFSeznamka eCF

Cthulhu MTL RTA

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod OldKalien » pon 02. led 2017 5:26:17

Už se mi i stalo, že jsem vlastní chybou atík prostě uchlastal. Liquid se dostal kam neměl a i když dáš build potom do pořádku a nemělo by to už nikde sáknout, tak tam prostě ten liquid zůstane.
Proto je důležité, s tím atíkem nad vanou několikrát prudce máchnout, aby se vyčistil od zatoulaného liquidu, z předchozího nezdaru. A že ho tam může být požehnaně, to mi věř!

Že se tam v některých místech, dokáže liquid jistou dobu hromadit, by vysvětlovalo, proč Ti to chvíli jede a pak to prochčije.
Většinou se tak stane při dalším plnění, nebo když pootočíš s nějakým voličem vzduchu, nebo liquidu. K tomu si připočti drobné nepřesnosti z výroby a je tu problém.

Dříve jsem bojoval s výrobním zápachem nového atíku, což se hodně zlepšilo a teď je pravidelný problém, v o-kroužcích.
Číňan šetří výrobní náklady a tak dělá titěrné drážky, pro titěrné kroužky, nevalné kvality.

Co může vytěsnit nekvalitní kroužek, který nemá skoro žádný přesah nad materiál!
Navíc v místě, kde dochází k častému otáčivému pohybu.
Buďto se žvejkne, nebo se pod o-kroužek dostane hodně liquidu, nebo se točí v drážce, zároveň s otáčeným segmentem, který má utěsnit. A to je prostě špatně!

Ano, atomizér nese přídomek DIY ( "dodělej si sám" ), ale nic se nemá přehánět a naši prodejci, by měli začít tento druh reklamace, brát vážně a přestat ho bagatelizovat.
Kdo nakupuje venku, má díky slevě peška, ale s tímto rizikem patrně počítá. Naši prodejci ale nakupují od stejného Číňana, proto se reklamacím tolik brání, byl by to precedens!
Sakra, zase jsem se nevešel do limitu tří vět!
Omlouvám se.
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel

Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Příspěvekod suky » čtv 05. led 2017 21:20:15

Tak dneska jsem se vicemene nahodou stal majitelem tohoto atiku. Prifrcel jsem domu, vyvencil psisko a pustil se do nej. Pochvaluju si tedy upevneni spiralky to je hodne domyslene dobre se to dela a bylo to hned hotove. Nasazeny reducer byl tusim 1,2 tak jsem ho tam nechal. Sestaveni a oziveni trvalo at nezeru 15 minul. Chutove je to dobre. Rekl bych ze zavit 510 pod atikem je malicko delsi, sroubek uz vic utahnout nejde a na radiusu si nesedl na dno zustala skvirka, takze jsem ho prehodil na fuchaje a tady sedi ok. Uplne mi neni jasna regulace vzduchu protoze otocim krouzkem a bud zavru uplne vzduch a pak je liquid tak na 1/2 otevreny nebo opacne :o)) V kazdem pripade i pri uplne zavrenem krouzku pro regulaci vzduchu to huli dobre, jak uz jsem nekolikrat uvadel, mam radeji tesnejsi potah a tohle i s uzavrenym vzduchem taha prijatelne. Cucak je efektni ale prohodil jsem si ho za jiny trosku delasi. Netece takze prvni dojem je ok.
suky
e-Kuřák
e-Kuřák

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Dibli » sob 07. led 2017 14:52:29

Při šroubování čepice se přetlakem dostane liquid v místě, kde dosedá přes o kroužek na kotelnu, do kotelny. To je důvod prechlastani. Řešení, plnit míň.
Dibli

Příspěvekod zoublu » pon 16. led 2017 0:43:10

Nemohu si pomoct. Dvakrát vymyto, několik námotů různých průměrů a otáček a různých průměrů drátu, extra málo vaty až po extra moc, umístění nad ofukem v různých výškách, různé redukce ofuku... Stejně mám takovou více méně mdlou chuť. Oproti Kayfunu 5 (přímé srovnání, stejný námot, stejný liquid), v3 mini či Siren je to slabota. Nehodí sem někdo fotku námotu, který vám na tom atíku vyhovuje?
zoublu
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik

Příspěvekod Jirkator » pon 16. led 2017 7:40:54

To že někomu vyhovuje určitý setup, ještě neznamená, že bude vyhovovat Tobě. Zkus si pohrát i s Wattama.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod zoublu » pon 16. led 2017 12:47:56

To samozřejmě vím, ale spíše mi jde o porovnání a inspiraci. Na watty spíše nejedu. TC nerez 210°C 8-12W. Více už moc nemohu, protože pak mám páru moc teplou a nedělá mi to dobře na zuby.
zoublu
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik

Příspěvekod Suchac » pon 16. led 2017 13:02:58

210 se mi zdá málo, kayfun mi nejvíc chutná při všeobecně preferovaných 230 stupních, víc už je zbytečně moc
HCigar VT75 Nano, Eleaf Istick Pico 75W (+ Arctic Fox), Smok Alien (rev. B), Joyetech Ego One CT
Digiflavor Siren2 (24mm), Kay. 5 (Coppervape klon), Kay. V3 mini Plus (Noname klon), Digiflavor Siren 22, Augvape Merlin, Joyetech Tron-S (jen CLR hlavy), Kanger Subtank Nano
Suchac
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr

Příspěvekod Profivapers » pon 16. led 2017 13:37:19

Nerez 316L 0,25 mm na průměru 2,5 mm asi sedm a půl otáčky přibližně 1,5 mm nad ofukem. Vata Fiber Freaks 2, ještě dorovnána po vyfocení a zakápnutí liquidem. Reducer s průchodem vzduchu průměru 1,6 mm. Teplota 210 - 220 Celsia a chrochtám si. Tenhle atík ač se mi zprvu úplně nezdál a vše není úplně dokonalé tak prakticky čím ho mám déle, tím je u mě oblíbenějším. Je mi praktický na tahání ven a chutná z něj výborně. Ještě mi ani nekápl do sání, nezabulal za celou dobu, co ho mám a nechávám i většinou stále naplněný na gripu. Přitom třeba i výborně zásobuje v mrazech. Tak i když nějaké ty zápory určitě jsou, patří pro mě v podstatě do řady mých nej. :smoke

Obrázek
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod suky » pon 16. led 2017 20:17:45

Tak ja ho na chvili odlozil, takhle bezproblemovy chod s nim nemam ale chce to vic vaty do te vrchni casti jak se ji da malo leje jak protrzenej.
suky
e-Kuřák
e-Kuřák

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Wolfgar » pon 16. led 2017 22:25:46

Dlouho jsem s nim bojoval, ale posledni setup mi z nej chutna tak, ze jsem tri dny uz ani nesahnul na jiny attik - dve 0.3 SS spiralky prumer 2mm odpor 2ohm, huli to tak, ze mi prodavacka ve vapeshopu dneska nechtela verit, ze tam nemam subohm a ze i s vysokym odporem jdou delat mraky. Musel jsem ji ukazat displej. Ale par setupu mi to trvalo nez jsem nasel to prave, opravdu hodne male rozdily mohou udelat hodne. Ze zacatku jsem tam kvuli tomu protekani cpal hrozne moc vaty, ale zjistil jsem, ze mi protece vzdy jenom pokud mam uvnitr liquid a otevru vrsek abych dolil dalsi a to protece na 100% a proste se mi nepovedlo tomu zamezit, netusim kudy to tece a jak, zavru privod liquidu, zavru AF, ale jakmile odsroubuju vrsek tak mam vyplaveny AF a dole pod atikem jezero. Za zadnych jinych okolnosti nikde ani kapka i kdyz jsem nechal atik poloplny lezet. Takze jsem zacal davat o hodne mene vaty, zastrihavam ji presne na hranici toho zlabku - tj. nemam okenko privodu liquidu vycpane a je tam videt jen maly kousek kde ustrizena vata konci. Diky tomu mam ted lepsi zasobovani > lepsi chut > vic pary. No a kdyz chci doplnit tak proste dokourim skoro dosucha aby nemelo co protect a nebo atik otocim, vyndam deck a doplnim vzhuru nohama privodem liquidu.

Obrázek
Wolfgar
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr

Příspěvekod zoublu » úte 17. led 2017 17:22:40

@Wolfgar
Pěkný. Díky za tip.

@Profivapers
Jak strkáš vatu do přívodů? Zastřihneš rovně a nacpeš tam komplet celý svazek až na dno přívodu nebo necháš jen v tom zahloubení? Nebo část dno, část zahloubení? Nebo jako pbusardo šikmo stříhneš kraje a část je tak na dně a část dosáhne jen do zahloubení?

Možná mám problém jen se zásobením, tak proto se ptám.
zoublu
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik

Příspěvekod Profivapers » úte 17. led 2017 20:48:14

Mám to takto.

Obrázek
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod zoublu » stř 18. led 2017 19:11:57

Děkuji
zoublu
e-Holátko teoretik
e-Holátko teoretik

Příspěvekod suky » stř 18. led 2017 22:55:09

Tenhle atik je chutove opravdu dobrej ale ta vata je hodne choulostiva, pokud se to ale povede je to fakt dobry zahuleni.
Edit: o dve hodiny pozdeji ... vypada to na nejakou inkontinenci ale silnou, pulka tanku je venku, tak zase priste dalsi pokus :)
suky
e-Kuřák
e-Kuřák

Národní vlajka:
Czech Republic

Příspěvekod Wolfgar » čtv 19. led 2017 8:28:31

Jsem na tom uplne stejne, podarilo se mi to zatim vystopovat az k pouzite vate. UD Koh gen do s dlouhymi docela ridkymi vlakny mi protece vzdycky, hustsi cotton bacon v2 jen kdyz je tam liquid a otevru vrsek. No porad testuji a bojuji s tim, kdyz se to povede je to bajecny atik, ale pokud to clovek netrefi napoprve je to proste pokus omyl.
Wolfgar
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr

PředchozíDalší

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)