• Reklama
 
 

Cthulhu MTL RTA

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod balabenka » stř 14. pro 2016 22:11:41

Jako vyznavač MTL na rozumně nízkém výkonu jsem tento atík dlouho vyhlížel a hned přiznám, že čekání se vyplatilo... :yes
Hlavní předností je individuální volba jedné ze čtyř možností přímého ofuku (rychlosti proudění vzduchu přímo pod spirálkou).
On je totiž velký rozdíl v přivření sání vzduchu pomocí otočného prstence (kterým se občas snažíme "umravnit" volný atík pro DL) a zúžením trysky těsně u spirálky.
Zkoušel jsem (nanečisto bez námotu) tu nejmenší šroubovací vložku (reducer 1,2 mm) a potah i s naplno otevřeným vzduchovým prstencem byl opravdu krásně tuhý.
Pro finální sestavení jsem ale použil raději druhý nejmenší reducer (1,6 mm) z důvodu větší univerzálnosti - aby to nebyl takový šok proti běžným zvonkáčům.
Namotal jsem nerezovou spirálku (osm otáček 0,3 mm na kulatině 2,5 mm) a získal odpor círka 0,9 ohmu (vhodnou pro režim VW i TC-SS).
Atík jsem z nedočkavosti ani nemyl, (jen spirálku důkladně přežhavil) a vsunul těsný smotek japonské vaty, pak zakápnul liquidovou bází 50:50 - 6 mg.
Plnění vrchem je naprosto bezproblémové přímo z lahvičky - třeba z Bralenky.
První tank jsem odvapoval čistou bází ve VW režimu abych si ověřil dokonalé zásobování a případné ovlivnění chuti neumytým atíkem.
Už při výkonu 10 Wattů je zážitek z vapingu dokonalý, teď už mám přepnuto na TC-SS a chuťové podání tabáčku je velmi slušné.
Myslím že (zatím) mohu jen chválit a díky čtyřem výměnným reducerům a možnosti nastavení přítoku liquidu i sání vzduchu doporučit jako univerzální atík pro každého kdo si dovede namotat vlastní spirálku - nebo alespoň osadit vatou.
Jen je nutno vzít v úvahu průměr 24 mm (na box PICO se nevejde) a objem 3 ml, který nahrává spíš pohodovému vapingu než mrakotvůrcům.
Balení lze pochválit - náhradní skleněný tank, dva průměry 510 DripTipů, těsnění i šroubky.
Stránka výrobce:
http://www.cthulhumod.com/cthulhu-mtl-rta-24mm/

Ještě video ze zahraničí, kde je asi vše potřebné:
eCF Praha Vapers
ProVariV2+Penelope, FuzzeXL2, ProVariMini+WillPro15, Totally Wicked's Odyssey™, WillPro XT+XL.Titan, ZMax+FoGGatti T22, VMaxSS+RaK 4 wicks, Bolt+Storm Rider, Telescope Smok+RKN WP14, Vamo+Nautilus, VamoSS+WP.RKN4.2.GS.XL, GP Spheroid, EVO VV+RakTank Alu 2, LavaTubeMini+LiquinatorDCaluV2, PowerB+AGA, USB VV passthrough+Cobra, Gripper mod+GoodSenseVapor 306DCA, T18 a další
Uživatelský avatar
balabenka
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 737
Registrován: pon 09. črc 2012 19:16:13
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod 1AE6308 » čtv 15. pro 2016 6:27:55

Na tenhle kousek jsem hodně namlsanej, po silvestru pořídím. Vypadá to opravdu na příjemnou záležitost na MTL

[ Post made via Android ] Obrázek
1AE6308
 

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod roberto7 » čtv 15. pro 2016 22:29:25

Dnes jsem si pořídil taky tenhle kousek.Hmmmmm.......
Moc dobrý pokouřeníčko.Osadil jsem ho reducerem o průměru 1,6mm a co říct?No jede skvěle. :chuckle Zkoušel jsem aj reducer 1,2mm,to bylo na mně už moc utáhnutý.Asi ho nechám na Dicodes no.6 :D
Obrázek
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Wolfgar » pát 16. pro 2016 0:44:25

Tak ted to je pro me Sofiina volba... Sirena nebo Cthulhu. Mate nekdo moznost porovnat?
Uživatelský avatar
Wolfgar
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 329
Registrován: sob 02. črc 2016 4:29:25

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod roberto7 » pát 16. pro 2016 0:47:32

Jo máme možnost porovnat.Mám aj Siren 22 a taky 25.Co tě konkrétně zajímá? :mrk
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod Wolfgar » pát 16. pro 2016 1:01:02

Asi obecne kdyby jsi z nich mel pouzivat jen jeden ktery by to byl a proc. A takove obecne zalezitosti jako je chut, vzdusnost. Nemuzu se mezi nima rozhodnout. Koukal jsem na video a par recenzi a problemy s plnenim/drobnym protekanim me zas tak moc netrapi a par jich zminuje ze Cthulhu ma tuzssi potah a hutnejsi chut takze to me trochu laka, ale zajimalo by me srovnani nasince. Mezi tema dvema a pak z treba jeste s Phenomenomem coz je dalsi MTL flavour tank a ten mam doma tak muzu porovnavat.
Uživatelský avatar
Wolfgar
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 329
Registrován: sob 02. črc 2016 4:29:25

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod roberto7 » pát 16. pro 2016 1:07:30

Na první dotaz je moc těžká odpověď.Chuť a vzdušnost je u všech vynikající.Cthulhu má tři reducery tak si to uděláš přesně jak ti vyhovuje a má aj krajší design(to je ovšem věc vkusu).
Problémy s plněním a protékáním u Cthulhu jsem zatím nezaznamenal žádný(a to jsem už plnil 2x) :chuckle
Doporučuju Cthulhu - má aj regulaci přívodu liquidu. :mrk
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod OldKalien » pát 16. pro 2016 4:00:21

Obecně je lepší, pokud je možnost redukovat AF, přímo na výstupu, tedy pod spirálkou. :yes
Trochu omezující je, že výměna reduceru, se neobejde bez demontáže spirálky. Než si každý vybere to své, tak musí spirálka, vždy dolů!
Jistou výhodou spatřuji v tom, že reducer lze seřídit i výškově. Pokud má někdo potřebu panikařit a zamezit liquidu, přístupu do AF, stačí mít reducer, více vytočený.
Musí ale zároveň počítat s tím, že musí být výše i spirálka, což znamená, delší šplhání liquidu, po vatě.
Někdo může namítnou, že je to pouze a jen zvonkáč, kterých tu běhá hafo.
To je sice pravda, ale redukce AF (narozdíl od Kayfun V5), jsou zde součástí balení!
Celková velikost atíku je super, ale s tím červeným tipem nevím. :think
Pro majitele rudého Laude, SMY, nebo jiného rudého ďábla, jistě to dobrá volba.
Pokud se Týká horkého, nebo vlažného dýmu, platí stále to samé, i u tohoto atíku.
Jaký build spácháte, takové to máte. Pro ty, kteří se stále nemohou rozhodnout, mám dobrou zprávu!
Než se odhodláte podstoupit sebemenší riziko, že Vám bude něco nevyhovovat, tak bude na trhu zase něco fajnového a máte zase o čem diskutovat, ale nehulit. :head
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod roberto7 » pát 16. pro 2016 8:28:42

Pepo spirálka nemusí furt dolů.Zkoušel jsem reducer 1,2 mm bez spirálky a samo bez liquidu. :chuckle Originální driptip je pro mně nepoužitelnej.To znamená vyhodil a nasadil svůj oblíbenej.
roberto7
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 514
Registrován: ned 22. kvě 2016 7:49:28

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod OldKalien » pát 16. pro 2016 11:25:12

No, to je ono!
Já když upravuju hulváta, na čemkoliv, jenom tak z playbacku, tak se mi zdá, že to bude OK.
Potom osadím build a je všechno jinak.
Nevím proč se tak děje, ale naživo se vším všudy, je to potom jiné.
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod balabenka » pát 16. pro 2016 11:56:45

No, po osazení spirálky s vatou ale potah volnější už nebude...
Proto orientačně k vyzkoušení vhodné velikosti šroubovacího reduceru je to nejjednodušší metoda.
Zvolil jsem průměr 1,6 mm, ale věřím že lidem co preferují ještě tužší potah budou s tou nejmenší vložkou 1,2 mm
ještě spokojenější...Jen bych pak nechal plně otevřený prstenec přívodu vzduchu.
Až budu měnit spirálku tak možná vyzkouším - u genesisek naostro jsem hulváta 1,2 mm s oblibou používal (jen poslední dobou některé převrtávám na 1,3 mm když už nejsem tak ortodoxní vaper... :chuckle
eCF Praha Vapers
ProVariV2+Penelope, FuzzeXL2, ProVariMini+WillPro15, Totally Wicked's Odyssey™, WillPro XT+XL.Titan, ZMax+FoGGatti T22, VMaxSS+RaK 4 wicks, Bolt+Storm Rider, Telescope Smok+RKN WP14, Vamo+Nautilus, VamoSS+WP.RKN4.2.GS.XL, GP Spheroid, EVO VV+RakTank Alu 2, LavaTubeMini+LiquinatorDCaluV2, PowerB+AGA, USB VV passthrough+Cobra, Gripper mod+GoodSenseVapor 306DCA, T18 a další
Uživatelský avatar
balabenka
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 737
Registrován: pon 09. črc 2012 19:16:13
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod 1AE6308 » pát 16. pro 2016 19:39:36

OldKalien píše:No, to je ono!
Já když upravuju hulváta, na čemkoliv, jenom tak z playbacku, tak se mi zdá, že to bude OK.
Potom osadím build a je všechno jinak.
Nevím proč se tak děje, ale naživo se vším všudy, je to potom jiné.


Ale no taaaak.... Pak už ti tam přeci překáží spirála... :yes to už bys mohl taky vědět :chuckle

[ Post made via Android ] Obrázek
1AE6308
 

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod pe.ne » pát 16. pro 2016 21:30:29

Spíš vata. A pokud vapuješ, tak směs vzduchu s odparem může mít taky jinou hustotu než vzduch samotný.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
pe.ne
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 306
Registrován: pon 19. zář 2016 2:34:51

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod 1AE6308 » sob 17. pro 2016 1:38:17

Tak nějak jsem to myslel... Prostě spirála s vatou
Tento jev pozoruji u Taifuna GT 2, když dám vatu je potah volnější a když dám mesh tak jde více ztuha

[ Post made via Android ] Obrázek
1AE6308
 

Re: Cthulhu MTL RTA

Příspěvekod OldKalien » sob 17. pro 2016 3:47:37

Měl jsem na mysli Genesis, nic jiného nemám. Na těch je hulvát z boku na čepici.
Vyvrtám dirku 1.6 mm, ještě u vrtačky to sesadím a vyzkouším potah. Je to akorát!
Vyběhnu schody, naleju liquid a je to málo.
Převrtám na 1.8 a je to teprve ono. Už jsem šlapal schody, i třikrát.
Nejvíc mě štve, že díru z obou stran odhrotuji, zaleštím, to aby nepískala a ta mrcha, není akurátní.
Poslední dobou nedělám nic jiného, než hájím, že nejsem uplný pako. Omluva za OT
Asi tak.
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků