• Reklama
Markdown Madness From $2.99
Trika eCF Patron eCFSeznamka eCF

Alleria RTA

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Grif, Joker, jura-p

Alleria RTA

Příspěvekod Jirkator » ned 10. črc 2016 11:20:01

Po shlédnutí Karotkova videa, kde popisoval tento atík jsem (zase) porušil předsevzetí už nic nekupovat a když jsem zjistil kolik stojí, tak jsem už moc dlouho neváhal a koupil jsem si v Č.Budějovicích jeho klon. Moje balení je sice trochu jiné, ale kartonové krabička obsahuje totéž.

Obrázek

Zdá se, že ne všechny vyrobené kusy jsou zcela stejné, protože ten můj má driptip celý z nerezu.

Obrázek

Alleria má průměr 23mm je celá vyrobená z nerezové oceli 304 (alespoň výrobce to tvrdí) a za zpracování si jedničku tedy nezaslouží, protože některé hrany jsou poměrně dost ostré, ale prst to neuřízne. Obě skla jsou jsou klasický pyrex.
Po rozborce stačilo jen atík preventivně očistil jarovou vodou, protože po obráběcí emulzi a jiných občas vídaných hnusech nebylo ani vidu ani čichu.

Obrázek

Sklo v tanku je utěsněno z každé strany o-kroužkem, na který dosedá čelně, ale těsní (zatím) dobře. Sklo kotelny drží na svém místě jediný o-kroužek. Řekl bych, že docela volně, ale problém zatím nebyl. Stejně ho časem nahradím kroužkem o větším průřezu.
Základna typu velocity je určena pro osazení dvou spirálek.

Obrázek

Zde bych měl další výtku ke zpracování - červíky mají poměrně dost ostrou dosedací plochu a při osazování setupu mi dva dráty prostě ustřihly. Musel jsem je vyšroubovat a trochu přejet pilníkem (prostě DIY). Po vyžhavení a urovnání spirál (2x 8 ot. na 2,5mm, 0,35 kanthal = 0,68Ω), pro které je opravdu dost místa, jsem do nich strčil vatu Bocoton a začal přemýšlet, jak dlouhou ji mám ustřihnout. Celou dobu jsem totiž přemýšlel proč si výrobce přidělával práci s prstýnkem našroubovaným na horní části základny (je to ten na 3. fotografii vpravo dole). Nakonec jsem to vyřešil takto.

Obrázek

Myslím, že to tak i plánoval výrobce - vata krásně drží na svém místě i při otáčení zvonkem. Nedělám si však patent na jediné správné řešení, nicméně s tím není problém. Nic neprotéká, zásobování dostatečné a na rozdíl od Karotkova setupu to není ani ulité.

Liquid lze plnit výhradně horem (při pokusu o spodní se vám tank rozsype v ruce). Jednoduše se pomocí driptipu, který je zasazen do vybrání v komínu ( je to vidět na 3. fotografii) zašroubuje kotelna až dolů, náústek se vyndá, odšroubuje se horní část tanku a velkými dírami se naleje až 3ml liquidu. Postup při uzavření je v opačném sledu.

Obrázek

Alleria není určena pro pohodové kouření (ne že by to nešlo, ale nějak to není ono), ani pro extrémní výrobu mraků (na to jsou jiné atty), ale zamlžit místnost dovede celkem rychle. Regulaci vzduchu sice má, ale spíše jen na ozdobu, protože ji stejně každý otevře na maximum.
Moc se mi líbí, když je naplněná a vypadá to, že liquid je pouze v části nad kotelnou.

Obrázek

Výsledný dojem sice trochu kazí fakt, že samotné spirálky jsou z větší části schované za klecí tanku (výrobce mohl vyříznou závit o 90°pootočený), ale myslím, že to bude kus od kusu - made in P.R.C.
Před prvním naplněním doporučuji kápnout liquid i na závit komínu a vrchní části tanku, aby šli lépe povolit.
Chuť je řekl bych standardní a nirvána se tedy opět nekoná, ale za necelých pět stovek jsem rád, že jsem Allerii koupil.
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel

Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)