• Reklama
 
 

GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod wednessmoke » pát 06. lis 2015 22:06:28

Tak to tedy spáchám já, spachale! :D

Základní popis je v tom odkazu výše. Až na ten problém s délkou středového pinu (žádný není) vcelku stejné první pocity.
První setup se mi moc nepovedl. Ta kotelna je opravdu maličká, namotal jsem na 2,5 mm z 0,3 kanthalu, a byl problém, aby spirálka nezkratovala. Nakonec se dílo jakžtakž zdařilo, při třetím tanku se ale najednou z atíku zablesklo a konec - prostě šlus přímo z drátu na stěnu kotelny. :devil Kanthal byl ke kotelně regulerně přivařen, naštěstí né příliš kvalitně a rozdělat se to podařilo. :blush
A tak jsem toho využil a další build (všímáte si doufám, jak jsem in :chuckle ) jsem nafotil.

Částečná rozborka:
Obrázek

Námot. Tentokrát na průměru 2 mm:
Obrázek

Ještě v detailu:
Obrázek

A tady velká kuriozita tohoto atíku. Spirálku si totiž nevyžhavíte, jak jste zvyklí, protože toto je minimální sestava našroubovatelná na grip*:
Obrázek

Nepředbíhejme. Vata, protažení:
Obrázek

zastřižení
Obrázek

a usazení.
Obrázek

Ještě pohled zespoda:
Obrázek

Změříme odpor:
Obrázek

A sborka:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Naplníme:
Obrázek

a zahulíme! :smoke :mrk :yes
Obrázek

Na tohle je třeba si dávat pozor. Na rozdíl od Erlkönigin tam ty o-ringy moc nedrží.
Obrázek


Chutná z něj opravdu dobře. Není to nic zcela výjimečného, prostě malá kotelna dělá své a už se asi není moc kam posouvat s chutí dále. Možná, až konečně někdy vyzkouším to TC…
Co mě překvapilo, je výše zmíněná nemožnost vypálení spirálky. Možná, že mi jen něco uniká a někdo mě vyvede z omylu*.

A druhá nemilá věc, plnění. Jednoduché plnění vrchem, to byl jeden z důvodů, proč jsem jej kupoval. Jenže, nějak to hoši nedotáhli. Taky mi to z obrázků vůbec nedocvaklo. Zatímco Erlkönigin má otvory i ve vrchním víku, takže povolíme, pootočíme, jednoduše naplníme a dotáhneme, tady musíme víko sundat. A vzhledem k tomu, že se snadno tento úkon spojí s hledáním těsnicího o-ringu, stává se z plnění trochu adrenalinový sport. Napoprvé jsem to vůbec nemusel plnit, jsem si ten liquid mohl na kalhoty nalít přímo… :chuckle Chce to trochu cviku, nezapomenout uzavřít vzduchový otvor (kroužek má v krajní poloze těsnění, těsní docela dobře :yes ) a neplnit hned po sestavení. Nejddříve dotáhnout, ať si i sklo pěkně sedne na o-kroužky.

Tak nějak tuším, že se GEM zařadí mezi mé oblíbence! :ninja :yes

Edit:
* Samozřejmě to jde, viz spachalův příspěvek níže, děkuji.
Naposledy upravil wednessmoke dne sob 07. lis 2015 16:07:48, celkově upraveno 2
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Reklama

FastTech

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod spachal » sob 07. lis 2015 12:58:37

OK, uznavam, ze jsem vlakno slibil zalozit a neudelal, za coz se omlouvam, mea culpa, mea MAXIMA culpa!! :]

Uz jsem to po prispevku ve vlakne o FT mel v planu :]. Ale udelal jsem chybu, rekl jsem si, ze nez vlakno zalozim, zkusim GEM i bez vaty, pouze s knotem. Nebyl to dobryt napad, ale o tom pozdeji, proste jsem byl lehce zklamany a na nejake psani o GEM nebyla nalada. Toz to vlakno zalozil wednessmoke, hlavne ze je.

Nejprve par informaci .. Na Fasttechu se prodava klon, original je docela drahy, prodej originalu od Mark Bugs treba zde: http://www.vapinart.com/cart/GEM-RTA-by ... P1944.aspx. Jak vidite, cena to neni lidova (videl jsem o neco nizsi cenu okolo 120 euro, ale i tak ..). Takze cena okolo $20 na FT je opravdu zajimava :]

Nasel jsem nekolik uzitecnych videi, tykajicich se hadam originalu, doporucuji shlednout:





Plus dalsi, ale shrnuto je v nich asi vse, co se da popsat.

V kazdem pripadku, klon z FT je az na jeden detail opravdu okopirovany precizne, dobre materialy, vsechny casti, ktere jsou v originalu, jsou zde take. Nahradni 'servisni' dily chybi, tezko rici, zda v originalu jsou. Tyka se to hlavne nahradnich o-krouzku, ktere se budou zcela jiste ztracet pri plneni..

GEM ma dva typy uchyceni na grip, bud klasicky 510 zavit, pripadne novy hybrid. Ten bohuzel vyzkouset nemuzu, takovy grip nemam :]. Zde je docela pekny prehled obou uchyceni plus spravna sborka a rozborka, priprava spiralky, vypalovani a navic take postup pri plneni, ktery neni radno podcenovat :]
http://markbugs.com/GEM+RTA.pdf

Utesneni skleneneho ci pripadne kovoveho tanku (oboji soucasti baleni, plus jeden skleneny navic) je udelano dobre, radialni o-krouzky, u skleneneho tanku jsou zapotrebi horni a dolni kovove redukce. Plneni je horni, dva otvory dotesnene dosedem na o-krouzky. Velmi malymi a nezapustenymi, doporucuji velkou opatrnost pri manipulaci!
Jinak kostrukci neni treba asi moc popisovat, v uvedenem PDF souboru je vse videt, pripadne to doplni videa.

Par vlastnich fotek mobilem:

Obrázek
GEM s 510 zavitem

Obrázek
Porovnani velikosti s Vivi Nova

Obrázek

Obrázek
GEM spolu s Koopor Mini

No a k tomu vypalovani spiralky, jde to, je zde jeden redukcni krouzek, ktery umoznuje nasadit pouze vnitrni cast se spiralkou na grip, ten jsi wednessmoke asi prehlednul :]. Po sestaveni to vypada asi takto:

Obrázek

Obrázek


No a me zkusenosti .. spatne ;]. Ale ono je to dano tim, ze zatim mam k dispozici pouze knoty a vysokoodporovy drat, doted jsem pouzival pouze Vivinu, takze jsem nic dalsiho nepotreboval. Ale i tak jsem byl zvedavy, toz jsem to zkusil a hodinu se s GEM trapil. Zkusil jsem tenky kanthal, zkroutit dva draty spolu 'do vanocky' a misto vaty pouzil knot. Byla to makacka, ten prostor pro spiralu je opravdu maly, ale ve vysledku to jakz takz slo, dostal jsem se na 1.6ohm.
Prvni plneni opravdu neuspech, jediny rozdil s wednessmoke byl ten, ze mne to vyteklo na stul :D .. Opravdu je nutne velmi durazne dbat na uzavreni spodniho 'prisavaciho' otvoru! No a kdyz uz jsem zjistil jak na to, uspech to take moc nebyl. Pri prvnim potazeni plna papula liquidu, opravdu fajn zazitek. Proste knot netesni, proteka kolem nej liquid, dva knoty se uz zase nevejdou. Takze pockam na vatu a nizkoodporovy kanthal. Chut tedy take neposoudim, neb jsem hodinu necitil v puse nic jineho, nez chut liquidu v koncentrovane podobe ;]

Jinak par doporuceni:
- spiralka se mota pres 2.5mm kulatinu (sroubovak, vrtacek, specialni bazmek na to urceny). Pet otacek kanthalu 0.32 nebo 0.40 znamena plus minus odpor 1ohm
- prvni plneni VRELE doporucuji treba jen s vodou, vyzkouset si to. Ja si sice liquid micham sam, takze zadna vetsi skoda nevzniknula, ale nekoho by to mohlo zamrzet, az mu to vytece :]
- velky pozor na ty dva male o-krouzky pri plneni, velmi rady padaji a spatne se hledaji (rozmer 3x1mm)
- relativne snadno jde ztratit i ten o-krouzek na spodku komory ..
- plnit jen do cca 90% tanku
- pokud odsroubujete horni dil kvuli plneni, v podstate je skleneny/kovovy tank volny a da se relativne snadno vysunout. Bacha na to, at s nim nepohnete a nevylejete liquid

No a na konec jedna zavada, ktera bohuzel u tohoto klonu je: kratky pin pro 510 zavit. Jeho delka je 10mm a proste je moc kratky. Co to znamena? Bud je pin zasroubovany spravne do komory a pak vse tesni pres radialni o-krouzek, ale GEM nebude mit dosed na plusovy kontakt v gripu, je cca o 2mm zapusteny v zavitu:

Obrázek

Obrázek

Takze je nutne pin nezasroubovavat 'na doraz' do komory, pak se zase ale 'vikla' a netesni:

Obrázek

Obrázek

Lide zatim doporucuji bud dalsi maly o-krouzek, pripadne 'americkou opravu' pred duct tape ;]. Je to skoda, protoze je to ocividne konstrukcni chyba tech, kteri originalni GEM RTA kopiruji ..

Jinak nakup klonu z Fasttech, cena lidova, az na ten pin pro 510ku je to opravdu dobre odvedena kopirovaci prace, za necelych 20 babek jednoznacne stoji!
https://www.fasttech.com/products/3628800
Naposledy upravil spachal dne sob 07. lis 2015 19:29:10, celkově upraveno 1
su root; rm -rf / ;]
Uživatelský avatar
spachal
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř 01. úno 2012 16:58:28
Bydliště: Karlovy Vary

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod wednessmoke » sob 07. lis 2015 16:04:15

spachal píše:No a k tomu vypalovani spiralky, jde to, je zde jeden redukcni krouzek…


Děkuji! :head :head :head Když mě nebaví koukat na vaperská videa...
Nakonec jsem vychytal i to plnění, vlastně to teď dělám naprosto stejně, jako to je v tom návodu (obrázky narozdíl od videí rád zkouknu), včetně toho voo-doo s fučením do airhole. Ale teď už to ani nebylo zapotřebí.

Ještě k tomu průměru spirálky, já psal, že tu první, vyzkratovanou, jsem měl motánu na 2,5mm trnu, ale je možné, že jsem se spletl a namotal na 3mm. Teď na 2 mm nemám problém, tak se tohoto průměru budu držet.

Pořád s tebou nesouhlasím s tím středovým pinem. Pokud by doléhal hranou, nepůjde už s ním štelovat. Takhle jde volně v závitu a při dotažení na grip se "samodotahováním" přesně doladí.

Edit: Ještě poznámka k udávanému objemu na FT. 5ml ani náhodou. Reálně polovina. Zase srovnání s EK, tam 5ml plním.
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod spachal » sob 07. lis 2015 20:25:09

Nemas zac, to je za to zalozeni vlakna :))

Ohledne plneni, asi budu muset priobjednat i VG, zatim jedu pouze na PG bazi, ale na tyhle attiky bude asi moc tekuta. Uvidim, jak se bude GEM chovat s vatou, ale s knotem jsem nebyl schopny vapovat tak, aby stale necitil nejake to 'pobublavani' liquidu, pripadne pri prudsim natahnuti i jeho ochutnavku. Snad se posta pochlapi a doda mi spiralky s vatou rychle (plus jsem vcera objednal na FT i nejake titanove kanthaly s vyssim odporem a samostatne japonskou vatu).

Jinak spiralku jsem z krouceneho dvoudratu motal take na 2mm prumer, stacilo jen lehke dostelovani pozice uchycene spiraly stoubovakem, k zadnemu zkratu nedochazelo. Navic mala vychytavka je v tom, ze je dobre dodrzet smer otacek, pri tom 'spravnem' smeruje pak spiralka smerem dolu a nemuze se vyzkratovat v komore. Mam pocit, ze na Tvych fotkach to mas presne opacne, ale pokud funguje, netreba meniti. Ve videu je to ukazane zde: http://www.youtube.com/watch?v=aaShLCG4Ktk&t=18m45s

No a ten 510 pin .. samozrejme je to na polemiku, ale i tak jsem stale presvedceny, ze pokud je pin zasroubovany malo, proste netesni. Mrkni se do zavitu v komore (mam to i na jedne fotce v detailu), je tam jeden maly radialni o-krouzek, ktery je urceny pro utesneni a dosed na tu sirsi a hladkou cast pinu. A radialni o-krouzek proste nemuze dotesnit zavit, pouze hladkou plochu. Pokud je pin takhle malo zasroubovany, je to z konstrukcniho hlediska problem a muze to vest k proteceni liquidu do gripu. Takze ano, moznost stelovani vysky dosedu plusoveho kontaktu je fajn a uzitecna, jenom je to blbe konstrukcne zkopirovane ;]

Plnici objem vyzkouseny nemam, co si vybavuji s pokusu s vodou, pri cca 90% naplneni se do attiku veslo asi 3.5ml, 5ml to opravdu neni.
su root; rm -rf / ;]
Uživatelský avatar
spachal
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř 01. úno 2012 16:58:28
Bydliště: Karlovy Vary

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod e-Mikra » sob 07. lis 2015 20:44:24

Jeden knot je málo a dva jsou moc.
Tohle řeším vytažením několika vláken z knotu přímo ve spirálce, kterou bych ve tvém případě namotal na dva knoty a pak ředil vlákna. Postupně vytahuju další a další, až se dostanu do fáze, kdy to ani neteče, ani nepřipaluje. Jednodušší než s vatou a jde to vypalovat. Na rozdíl od vaty. :mrk
Subvod Mega TC 2300 + Protank 4 - Jablíčko, malina, banán, jahoda, lesní jahoda, kokos, mentol ...
Obrázek
Uživatelský avatar
e-Mikra
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3261
Registrován: úte 17. črc 2012 21:25:40
Bydliště: Velké Hamry
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod wednessmoke » sob 07. lis 2015 21:47:52

spachal píše:…mala vychytavka je v tom, ze je dobre dodrzet smer otacek, pri tom 'spravnem' smeruje pak spiralka smerem dolu a nemuze se vyzkratovat v komore. Mam pocit, ze na Tvych fotkach to mas presne opacne…

Podívejse na fotku, kde mám namočenou vatu, tam to je dobře vidět. Spirálka dolů, jen jsem ji, už uchycenou, zase povytáhnul nahoru, aby se pro změnu nezkratovala o dno toho kanálku.

Ten pin už bych neřešil. Můj první pocit byl stejný jako tvůj, navíc opravdu nedává smysl, aby byl dotažený pin utopený 3 nebo kolik milimetrů. Ať už to je chyba, nebo ne, během provozu opravdu nikde nic neteče. V airflow trubici - nebo jak to nazvat - prostě liquid nemá co dělat (ikdyž samozřejmě vím, že se tam obšas nepříjemně snadno dostane :D ).

Hele, knoty pro tyto setupy opravdu nejsou vhodný materiál. Protože ten materiál musí nejen nasávat, ale taky zároveň těsnit ty otvory do tanku. A pokud nehodláš používat řízení teploty, vykašlal bych se i na titan a jiné materiály. Já jsem v poslední době hodně používal nerez, tady jse dal 0,3 Kanthal a nelituju. Je tuhý, dobře se jím prostrkuje vata a měrný odpor má dostatečný na slušný odpor i při krátké spirálce. Mi to vychází tak na ten 1 Ohm.

Každopádně přeju, ať se ti to brzo podaří vychytat, fakt to stojí za to. Hodně dobré pokouřeníčko! :clap
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod spachal » ned 08. lis 2015 12:57:33

>e-Mikra: take me to napadlo, ale abych mohl namotat spiralku na nejake kulatine, musim dodrzet prumer do cca 2.5mm, pak ale uz do spiralky prostrcim jen tak tak jeden knot, dva v zadnem pripade. A kdybych to motal na dvou knotech rovnou, uz bude spiralka moc siroka a bude se zkratovat o steny komory. Tohle muze fungovat na attikach se dvema vyssimi srouby s prostorem kolem nich, tady bohuzel asi ne ..

>wednessmoke: mas pravdu, ted jsem se podival na fotky poradne a motane je to spravne :].
Co se tyce te vaty a dratu, uz jsem to nevydrzel a tri ruzne vaty a dva nerez draty jsem objednal v Cechach, zase az tak drahe to neni a cekat se mi nechce :D. Skoda, ze vyrobce GEMu neni trochu inteligentnejsi a jednu vatu a spiralku nepridava do baleni..
Ja jsem titan bral hlavne proto, ze chci vyzkouset i TC, bohuzel grip 'podporuje' jen nikl a titan. Ale vyzkousim vsechny kombinace, pri nejhorsim pojedu VW na nerezi a pockam, az Koopor vyda aktualizaci pro nerez (pry to prozatim tak nejak funguje i na nastaveni na titan, navic zkusim si udelat kabel pro upgrade, casti uz jsou na ceste z eBay). Stejne tenhle grip v TC pry nejak podezrele moc zere baterii, toz treba na VW stejne skoncim ;) .. Takze snad uz v utery budu konecne vapovat i z GEMu :]
su root; rm -rf / ;]
Uživatelský avatar
spachal
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř 01. úno 2012 16:58:28
Bydliště: Karlovy Vary

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod balabenka » stř 11. lis 2015 22:45:11

Jeden z chuťově nejlepších tanků co jsem za poslední dobu zkusil... :yes
Mám namotáno 0,3 nerezem - odpor přesně 1 ohm (pro použití na TC boxu).
Jinak jako hybridní spojení bez 510 závitu mi pasuje na Paragon Style 18650 Mechanical Mod
1:1 clone - ale jelikož je těch klonů spousta tak, se může stát že některé pasovat nebudou (jako hybrid je pouze poslední fotka):

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil balabenka dne stř 18. lis 2015 13:02:43, celkově upraveno 1
eCF Praha Vapers
ProVariV2+Penelope, FuzzeXL2, ProVariMini+WillPro15, Totally Wicked's Odyssey™, WillPro XT+XL.Titan, ZMax+FoGGatti T22, VMaxSS+RaK 4 wicks, Bolt+Storm Rider, Telescope Smok+RKN WP14, Vamo+Nautilus, VamoSS+WP.RKN4.2.GS.XL, GP Spheroid, EVO VV+RakTank Alu 2, LavaTubeMini+LiquinatorDCaluV2, PowerB+AGA, USB VV passthrough+Cobra, Gripper mod+GoodSenseVapor 306DCA, T18 a další
Uživatelský avatar
balabenka
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 737
Registrován: pon 09. črc 2012 19:16:13
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod wednessmoke » pát 13. lis 2015 1:05:36

Tak co, spachale? Stále čekám na tvůj vítězoslavný ryk! :D
Já se držel s chválou tohoto atíku na uzdě, jednak mám tendenci nové věci přecvhválit, a navíc jsem byl trochu rozčarován tím plněním…
Plnění vychytáno…
Po týdenním užívání jej mám čím dál raději! :heart
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod spachal » pát 13. lis 2015 12:05:01

Zdar, no, ryk to nebude, neb je jeste dosti co zlepsovat :] .. V kazdem pripadku, par postrehu:

- prisly mi vaty a nerez draty, takze jsem zacal experimentovat. Mimochodem, rad udelam reklamu shopu ec-original.cz, dobre ceny, profi jednani, rychle dodani :]
- vata opravdu temer vyresila problem s protekanim. Ale asi jsem ji tam dal malo, neb pri naplneni mi vzdy jeste neco naustkem vyteka, nechapu. Postup dodrzuji.
- odporovy drat 0.4 nerez je uz moc tlusty, maximalni odpor je pak 0.4-05 ohm, pri stejnych otackach na 0.25 je to jeden ohm
- nevim proc, ale pri zacatku zhaveni vzdy atomizer 'prskne', nastesti to zachyti komora uvnitr, ale i tak to je neprijemne. Premotani snad pomuze a neni to obecna vlastnost 'vaty', protoze podobne prska i vivi nova s vatou.
- uz po jednom dnu je liquid hodne tmavy, chutove mi pripomina potahnuti z attiku, ktery jsem ctvrt roku nechal naplneny a odlozil (a pote vyzkousel, "jak to bude chutnat"). Proste degraduje, snad se to zlepsi vychytanim motani
- obecne mi chut prijde takova lehce pripalena, ale to bude asi take tim "buildem"
- dymu je opravdu hafo, coz samozrejme se odrazi take na spotrebe, ktera me ale netrapi. A to pouzivam cisty PG liquid, dnes konecne doslo i VGcko, melo by se to jeste s dymivosti zlepsit
- spodni krouzek regulujici pritah mohli soudruzi udelat otocny v opacnem smeru, kvuli sroubovani na 510 zavit. V kazdem pripadku na 'plnou diru' je to takove divne vapovani, bez odporu vzduchu, priviram si to
- o plneni jsem uz psal, proste to jeste lehce proteka, plnil jsem trikrat. Nehlede na to, ze pri plneni je cely skleneny tank zcela volny, drzi jen na jednom radialnim o-krouzku, musi se to provadet opravdu opatrne a hlidat si navic ty zatracene male o-krouzky ;]

Zatim mam prvni namotani, protoze jsem objevil ze i vivina jde namotat na vatu a uprimne receno, je to parada (hustota dymu, chut). Takze jsem hulil hlavne vivi :D .. Ja jsem, ve vapovani, takovy ten "ovocny jedinec", vyzaduji minimalni hit, pouze chut, nezkreslenou, nepripalenou, neagresivni, vodni dymce podobnou :]
Takze dnes asi vecer zkusim znova premotat, tentokrate s vice vaty a 0.25 dratem, na vysledny odpor okolo 1ohm. No a uvidime :]
su root; rm -rf / ;]
Uživatelský avatar
spachal
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř 01. úno 2012 16:58:28
Bydliště: Karlovy Vary

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod wednessmoke » pát 13. lis 2015 23:46:20

Tak to ještě musíš poladit, protože i po týdnu chuť naprosto čistá, liquid čirý, ovocíčko, kouřím z něj jen doma, takže tam liquid přes den zůstává a nijak nedegraduje. Nepřipalovalo mi to ani kolem 18W, ale kouřím na míň, tak kolem 12W. Přesně to nevím, protože jsem jej usadil na Ivanta s Goginem, jedu tak ve "středních otáčkách". :D

Mi naprosto vyhovuje ten volný potah. Je to tak na hraně, že se dá natáhnout přímo do plic, což udělám jen čas od času, ale určitě to není žádný CC.

Plnění se jim prostě nepovedlo, vždyť i sám výrobce v tom návodu, který jsi tu postoval, v posledním kroku radí fučet do airhole :moon .To je v dnešní době ostudné! Osvědčílo se mi při plnění ucpat vzduch nejen kroužkem, ale zároveň i prstem. Plním stříkačkou, dávám pozor, ať nelovím ty pidioringy a ať je celé plnění co nejrychlejší. Dopracoval jsem se do stadia, kdy stačí 2-3 potahy vzhůru nohama, vytřít driptip a jede to jak z praku. Teď už tank na o-kroužku pěkně sedí a těsní, ale taky jsem upozorňoval, plnit až po dotažení a usazení.

Tak ať se ti to taky podaří dotáhnout k plné spokojenosti, stojí to za to! :yes
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod spachal » sob 14. lis 2015 14:09:19

Tak jo, GEM RTA je dobrej :] .. Od vcera to zkousim s novym namotanim a liquidem, chyba byla (krome toho pinu) na me strane. Pouzil jsem nerez kanthal 0.25, motany na 2mm prumer (musim kopit nejaky vrtacek 2.5). Pri namotani sesti otacek jsem se dostal na 0.6 ohm, coz je malo, cil byl okolo 1ohm. Coz se povedlo u deviti otacek, pri tomhle prumeru dratu se spiralka jeste v pohode vejde. Vysledny odpor 1.14ohm. Az prijde, zkusim si jeste pohrat s titanovym dratem 0.32, zda to bude nejaky rozdil.

Vatu jsem pouzil japonskou Koh Gen Do, mam sice jen jeden platek, ale pri tehle spotrebe vydrzi na hodne dlouho. Priste zkusim jeste vaty Muji a Puff, ale asi to nebude zadny znatelny rozdil, na ceste mam jeste vatu LTQ Vaper. Vaty jsem do spiralky nacpal co nejvice, aby jeste sla protahnout a ustrihnul ji o cca 2mm delsi, brano ke stene attiku. Coz bylo ocividne tak akorat, po namoceni se vata krasne vejde se zarovnanim ke stene.
Zmereno, vyzkouseno, smontovano a naplneno, zadny problem a krasny kour!

Liquid jsem namichal cca 40:60 PG/VG, co jsem koukal na videa, lidi pouzivaji snad jeste hustejsi. Zadny problem se zasobenim spiralky, ta vata je fakt dobra. Pri odporu 1.1ohm jedu vrozmezi 10-15W, coz je idealni vzhledem k ucinnosti driveru a jedne 18650, nasazeno na Koopor Mini. 20W je tak hranice nepripalujicicho se koure, uz je znatelne horky, ale zase jako ukazka parni lokomotivy idealni :D. Zkousel jsem i TC, ale to uz je na muj vkus prilis velke zhaveni i na soft nastaveni, takze zustavam u VW.

Plneni je nyni zcela bez problemu. Je nutne si dat majzla na uzavreni privodu vzduchu spodnim krouzkem (jsem sklerotik, ale ani tak to neproteklo), na ty mrnave o-krouzky u plnicich der a na to, aby skleneny tank se nepohnul. Hustejsi liquid neprotece, nemusim nic vytirat, vse je tak, jak ma byt :]. Oprasil jsem starou flasticku s jehlou, pouzivanou jeste v dobach vapovani ego-w, je na tohle perfektni. Sice jsem si v poslednim roce zvyknul michat prichute podle momentalni chuti primo v attiku, vivi nova je na tohle perfektni, ale neni to problem.

Ale bohuzel preci jen to lehce proteka a to pres ten 510 pin. Ne moc, na jedno naplneni to je tak jedna kapka, ale i tak to do gripu protece. Reseni je bud nejake to omotani pinu tesnenim, nebo si zmerim prumer pinu a udelam si vlastni, zavitniky mam, nemel by to byt tak velky problem. Pokud bych se do toho pustil, udelal bych jich vice a pripadne zaslal, kdo bude potrebovat. Ale neslibuji, pokud budou, ozvu se :]

Toz tak. GEM RTA klon je za prodavanou cenu na FT opravdu slusny kousek, prechod z kombinace vamo5 + knotova vivi nova na koopor mini + vatovy GEM RTA za ty penize jednoznacne stoji a muzu doporucit! :)
su root; rm -rf / ;]
Uživatelský avatar
spachal
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř 01. úno 2012 16:58:28
Bydliště: Karlovy Vary

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod wednessmoke » sob 14. lis 2015 15:27:25

Tak pin mám suchý, a to už jedu x-tý tank. Zkusil bych teflonku mezi to osazení a závit pinu.
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod spachal » ned 15. lis 2015 19:45:15

Teflon zkusim, alespon jako provizorni reseni. Pokusim se jeste sehnat nejake vhodne o-krouzky.
su root; rm -rf / ;]
Uživatelský avatar
spachal
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř 01. úno 2012 16:58:28
Bydliště: Karlovy Vary

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod balabenka » stř 18. lis 2015 13:06:05

Dlužil jsem fotky GEMu v hybridním spojení, tak jsem je do svého příspěvku doplnil.
eCF Praha Vapers
ProVariV2+Penelope, FuzzeXL2, ProVariMini+WillPro15, Totally Wicked's Odyssey™, WillPro XT+XL.Titan, ZMax+FoGGatti T22, VMaxSS+RaK 4 wicks, Bolt+Storm Rider, Telescope Smok+RKN WP14, Vamo+Nautilus, VamoSS+WP.RKN4.2.GS.XL, GP Spheroid, EVO VV+RakTank Alu 2, LavaTubeMini+LiquinatorDCaluV2, PowerB+AGA, USB VV passthrough+Cobra, Gripper mod+GoodSenseVapor 306DCA, T18 a další
Uživatelský avatar
balabenka
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 737
Registrován: pon 09. črc 2012 19:16:13
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků