• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod spachal » ned 22. lis 2015 0:26:36

Slibil jsem, ze neco nafotim a kdyz uz jsem dnes, spise ze zvedavosti jak vypada spiralka a vata po tydennim vapovani, premotaval, toz jsem to i nafotil. Teprve z fotek vidim, ze to neni zcela idealni, ale funkcni ano, toz sem hazim i fotky toho "buildu". Drat nerez 0.25 316L, devet otacek, vata Koh Gen Do. Vysledny odpor 1.06 ohm, idealni.

Obrázek
samotny stred

Obrázek
priprava spiralky, motano na 2mm prumer

Obrázek
priprava na uchyceni

Obrázek
usazena spiralka

Obrázek
priprava vaty

Obrázek
spiralka s vatou, nechan presah kvuli zamezeni protekani

Obrázek
navlhceno, mozno otestovat :]

Obrázek
uchyceni na powerbox pomoci redukce

No a na zaver jsem udelal drobny docasny (!!) experiment se zasroubovanym stredovym pinem, aby tesnil a 'redukci' z obyc alobalu. Jak primitivni, ale jak ucinne!! :D

Obrázek
su root; rm -rf / ;]
Uživatelský avatar
spachal
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř 01. úno 2012 16:58:28
Bydliště: Karlovy Vary

Reklama

FastTech

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod OldKalien » ned 22. lis 2015 9:39:27

Dal jsem si tu práci a pročetl komplet Vaš stereo pokec.
I když tento atík nevlastním a nikdy nebudu, ta si dovolím pár postřehů.

1/ Na spirálku bych volil stejný průměr tyčky, jako je šířka příčného kanálku.
2/ Výškově bych jí usadil tak, aby byla spodkem zároveň, nebo nepatrně níže, než je spodní hrana bočního kanálku.
3/ Liquid, který se tlačí vertikálním kanálkem, by se měl vpíjet do volné vaty, ale pokud je ho více, tak by měl mít možnost se dále sáknout do vaty ve spirálce a nikoliv stékat pod spirálu. Výškové nastavení spirálky, považuji jako zásadní.
4/ Délka spirálky by měla být téměř ode zdi ke zdi v příčném kanálku (co nejkratší přívody drátu), aby liquid měl proti sobě bariéru z vaty a né propadliště do přisávací části, chabě chráněnou už tak nacucanou vatou.
Když to zjednoduším, tak vata by měla tvořit rovný, dostatečně hladový most, který drží liquid na uzdě.

Trochu nešťasně je rešen zvon v celku, kdy po jeho našroubování, nemáte kontrolu, jestli se vata nehnula a také není možnost, její případné korekce. Čím více vaty dáme, tím větší je nebezpečí, že se začne otáčet zároveň se šroubovaným zvonkem.

Na vytěsnění mezizávitového prostoru i pod o-kroužky používám zubní nit. Je slabá, pevná a chemicky dostatečně odolná

Omlovám se za troufalost, že kecám do něčeho, co jsem ani neměl v ruce, ale když ty atíky jsou téměř na jedno brdo, tak mi to nedalo.
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod samos12 » ned 22. lis 2015 19:53:07

zvon sa nesrobuje, tak sa to nemoze otacat :) zakladna so spiralkou sa do zvonu len nasuva
samos12
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 21. bře 2013 3:37:52

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod wednessmoke » ned 22. lis 2015 20:43:23

OldKalien píše:… Omlovám se za troufalost, že kecám do něčeho, co jsem ani neměl v ruce …


Hele, v pohodě, kecáš rád a kecáš dobře, bohužel o vyřešených věcech! :chuckle
:hand

Sorry za rýpnutí, nad pošoupnutím spirálky níž se při příští výměně vaty zamyslím. Zatím to furt šlape skvěle bez degradace chuti, tak do toho rýpat nebudu. Větší průměr spirálky hrozí zkratem, viz co jsem psal na začátku. Zubní nit nepomůže těm pidi o-kroužkům, které těsní (a vypadávají) axiálně. A předělávku, jak se vyhnout drobným nepříjemnostem při plnění, mám v hlavě. Jestli ji někdy zrealizuji, toť otázka… :) Zatím jsem spokojen s tím, že jsem se naučil plnit, jak tento atík vyžaduje… no, a v nejhorším holt fuknu do airflow hole! :party
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod samos12 » ned 22. lis 2015 23:27:45

ked davas spiralku na 2.5mm tycku, je to presne na kanalik, vacsiu by si tam tak ako hovoris ani nedal - ta 2.5 tycka je akurat na drot 0,28. Aj posunutie nizsie uz hrozi skratom, ten plusovy srobik je dost nestastne rieseny
samos12
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 21. bře 2013 3:37:52

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod spachal » pon 23. lis 2015 12:40:46

>OldKalien: diky, kazda rada dobra, ja s timhle teprve zacinam a rad se poucim od ostatnich :]. Kdyz se podivas na to moje namotani, co tedy zmenit?
Idealni prumer pro spiralku je opravdu 2.5mm, mam doma jen 2mm a 3mm kulatinu (sroubovaky), bohuzel ty 3mm uz jsou moc, dochazi ke zkratum o stenu. Spiralka se bohuzel moc vysoko umistit take neda, diky konstrukci GEMu, kdy by se mohla po zasunuti stredu do komory (opravdu se nesroubuje, vata se pohnout nemuze) zkratovat zase o horni stenu komory. Kdyz je zarovnana s vyskou sroubku, je to 'tak akorat'.
Co se tyce delky spiralky, hadam, ze jsi myslel to, co jsem poslal na fotkach, delka je maximalni mozna, aby se spiralka nezkratovala o vertikalni kanalek a zaroven zhaveni probihalo na co nejvetsi plose.

Zkusim jeste tedy zvetsit prumer spiralky na 2.5mm, mnozstvi vaty se mi zatim osvedcilo i s tim malym presahem, kdyz jsem daval vaty mene, pri vapovani spirala 'prskala', takze asi prilis zaplavena liquidem. Az prijde titan drat, jeste vyzkousim TC, zatim s nerezem na Koopor mini to neni moc pouzitelne. Zatesneni zavitu zubni vatou je take zajimavy napad, lepsi manipulace, nez s plochym teflonem. Bohuzel kratky stredovy pin to asi nevyresi, pokud nema radialni o-krouzek na co dosednout. To docasne reseni s alobalem je prekvapive funkcni! ;]

Takze klidne do toho kecej i nadale, je to k veci a uzitecne! :]

Mmch, pri plneni jsem zjisti, ze kdyz vysroubuji kompletne celou horni cast, vcetne uchyceni skleneneho tanku, proste plnim bez jehly a pohodlne, mrnave o-krouzky se nemuzou ztratit a skleneny tank je stejne volny tak jako tak .. nastesti drzi dobre na spodnim radialnim o-krouzku. Jen nezapominat na to uzavreni privodu vzduchu, ale i to se snad casem vychyta :D
su root; rm -rf / ;]
Uživatelský avatar
spachal
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř 01. úno 2012 16:58:28
Bydliště: Karlovy Vary

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod spachal » čtv 26. lis 2015 18:58:15

Taxem dnes zkusil titan .. nu, zadne velke nadseni to neni .. za prve titanovy drat s 28AWG ma sice prumer cca jako 0.25 nerez, ale odpor polovicni. Nu coz, rekl jsem si, zkusim "subohm", pri deviti otackach na 2mm prumeru jsem se dostal na cca 0.45ohm. Pri peti otackach, ktere se nedotykaji, to je asi 0.3ohm.

Rozdil v chuti jsem nezaznamenal, nejak divne mi vata zasobuje spiralku, sice vapovani je znatelne tissi, ale TC vcelku divne, na me uz moc silny a horky kour (cca prirovnani k 30W ve VW). Zkousel jsem i ruzne TCR, ale v menu je i primo napsano 'nickel', toz nevim, zda to ma na nerez nejaky vliv ..
Mozna je to odporem, ale i ve VW je minimum 'pohodoveho koure' cca 20W, u nerezi jsem byl mezi 10-15W, takze zkousim neco mezi 20-25W a uz jsem zaznamenal i jeden dry hit, coz se mi u nerezi nestalo. Za me tedy vcelku zklamani, mam jeste pres 9m titanu, kdyby nekdo chtel experimentovat, dejte vedet.

Jdu vycucnout z tanku liquid a premotat na nerez :/
ps: 'alobalova redukce' stale plne funkcni, asi se na vyrobu nahradniho stredovano pinu vybodnu :]. A jeste jedna vec, dejte si majzla na to, abyste pri cisteni vnitrni komory nevytahnuli o-krouzek, ktery tam uvnitr je a tesni cast se spiralou a srouby. Protoze se nazpet dostava MIMORADNE blbe ;] ..
su root; rm -rf / ;]
Uživatelský avatar
spachal
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř 01. úno 2012 16:58:28
Bydliště: Karlovy Vary

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod wednessmoke » čtv 26. lis 2015 19:51:23

Ale v menu máš i volbu titanium… Jestli teda píšeš o Koopor mini.
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod Profivapers » čtv 26. lis 2015 19:56:10

Ne že bych Vám do toho chtěl kecat :chuckle, ale ta alobalová redukce nebude asi na TC nic moc. Opakuji: TC pracuje na principu přesného měření změn odporu v řádu setin Ohmu a ty změny by se měly dít hlavně na spirálce a minimálně jinde. Proto jsou předpokladem pro správnou funkci minimální přechodové odpory.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod Profivapers » úte 15. pro 2015 19:47:16

wednessmoke píše:Vlasto, podlehl jsem Tvému vychvalování a Ruzgara..
.. Chutná z něj dobře, nepopírám, ale jinak pro mě samé zápory - nepohodlné plnění, malý obsah. Jako atík na pochutnání za sebe daleko více doporučuji ten GEM.

Ten mi zaujal, ale odrazuje mě ten středový kontakt, který podle Vašich poznatků není u klonu (z FT) nic moc a bylo by to myslím problematické na TC-SS a bez něj bych v dnešní době už atík na vatě kouřit nechtěl. Ještě jsem na něj mrkal na 3fvape, nevím jestli ten klon je lepší nebo stejný.. a nevím jestli mě dojem bez osobní zkušenosti nešálí..? Jak to vidíš s použitím na TC samo s nerezem?

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod wednessmoke » úte 15. pro 2015 19:56:52

Já jsem to zatím na TC nezkoušel. Čekám s pokusy, až bude více času, teď mám takový frmol, že nemám ani čas a náladu vyměnit vatu v EK, a že by to už potřebovala! :blush
Ale jak jsem psal výše, mi ten středový pin problémy nedělá. Tenhle atík opravdu požaduje jen správný grif při plnění (ucpat kroužkem i palcem airhole, případně potom ještě přes ni profouknout).
Hele, drahý není a za vyzkoušení určitě stojí!
Obrázek
PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod Profivapers » úte 15. pro 2015 20:05:00

Ok. Já se na to ještě pořádně podívám z počítače a třeba by šel i vletovat nebo tak a ta kontaktní plocha taky nevypadá slavně, no omrknu pořádně. Jak by ten kontakt byl trochu volny v zavitu tak na TC špatné.. to mám i vyzkoušeno ze Steamboy. Dík.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod vlastik63 » úte 15. pro 2015 21:43:56

To wednessmoke : No já si poslední dobou zvykl na bezproblémový vaping a už se mi moc nechce do nějakého laborování.Proto do něj nepůjdu zjistil jsem, že mi na chuť stačí i ty dnešní subohmové verky doladěné pomocí TC do kterých jen leju liquid a neřeším nic jiného.Naposledy jsem se nechal napálit klonem NextGena.Ono atík je to chutný, ale to blbě vymyšlené pidi slaboučké těsnění v mělké drážce těla tanku nedrží dlouho ve správné poloze a pak to teče.Takže mě už moc tyhle novinky nelákají jako dříve kdy jsem musel vyzkoušet vše co se objevilo na trhu.No a ten Ruzgar je laciný a blbuvzdorný i když již ho také nepoužívám denně.Ono každý atomizér s pidi kotelnou bude mít skvělou chuť no každopádně věřím, že už to máte vychytaný a jen spokojeně bafáte z tohoto GEMu.
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod Profivapers » úte 15. pro 2015 21:50:55

Ja Ti dám napálit! :rofl To těsnění u klonu NextGen jsem vymenil jako první. Jinak není problém.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: GEM Styled RTA Rebuildable Tank Atomizer

Příspěvekod spachal » čtv 17. pro 2015 10:58:43

Ten TC opravdu s 'alobalovou redukci' blbne .. ale podle toho, jak jsem pochopil princip TC, jedna se o zmenu odporu s rostouci teplotou, ta redukce by mela mit 'odpor nebo prechodak' konstantni, nejaka zmena teploty celeho attiku zde pri vapovani bude, ale zrovna v tomto pripade bude zmena odporu na 'redukci' opravdu zanedbatelna a to i pri presnostech, ktere se pri TC pouzivaji :]
Takze na vine bude spise ten motany nerez a nevhodna hodnota TCR u Koopor Mini, cekam na novy fw primo s podporou SS.

V kazdem pripadku mam na ceste hafo ruznych dratu, vcetne Ni200, nerezi i titanu, takze budu zkouset, az dorazi.
su root; rm -rf / ;]
Uživatelský avatar
spachal
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř 01. úno 2012 16:58:28
Bydliště: Karlovy Vary

PředchozíDalší

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků