• Reklama
FastTech
 
 

Next Gen a jeho klony

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Next Gen a jeho klony

Příspěvekod OldKalien » úte 12. kvě 2015 14:15:31

Atomizer NextGen - klon
Tak jsem to spáchal a trochu popíšu.

Rozborka na atomy, výplach, zborka, to asi nikoho moc nezajímá, tak jenom okrajově.
Centrální osa, byla na spodní straně kolem drážky na šroubovák ostrá a zdírala by plus pól baterky.
Osa se demontuje tak, že se ze spoda prostě šroubuje do atíku tak dlouho, až jde vyjmout. Je z jednoho kusu a závity jsou OK.
Zaleštil a našrouboval zpět. Osa je asi jediný nedostatek, ohledně materiálového zpracování.

Setup je velmi jednoduchý! Použil jsem mesh 325. Ustřihl 18 mm na šířku a 55 mm na délku pásek meshe. Motal jsem to na tyčku z příslušenství. Je nutné dbát, aby šla rulička meshe velmi snadno navléknout na středovou osu a rovněž velmi zlehka musí projít mesh do středového otvoru atíku.
Ještě je dobré si udělat konrolu tím, že si pod horní matičku navlékneme kousek kanthalu a matičku našroubujem kam až to půjde. Mezi matičkou a meshem, by měla zůstat akademická fuka, asi tak na sílu drátu. který budem používat. Nesmí tedy docházet k borcení ruličky meshe matičkou. Pokud k tomu dochází, mesh trochu zastříhne. Radši teď, než bourat již hotovou spirálku. Drát jsem použil 0.30 mm ocelový, odpor 1.0 ohm.

Vyblikání se nekonalo žádné. Nahžavil, urovnal závity drátu a bylo hotovo. Spirálka nabíhá velmi ukázněně, spodní a horní závit je nepatrně potemělý, což si mi moc líbí.
Setup se na 20W chová mravně, nádherně stíhá mé zběsilé šlukování, zvuk pečících řízků je samozřejmost :-)

A teď něco k tomu protékání v poloze "hlavostoj", nebo na ležato.
Stačí pootočením uzavřít hulváta (tedy přívod vzduchu) a nikde ani kapička, v jakékoliv poloze. Po přesunu z místa A do místa B, otevřeme hulváta a hulíme!
Plnění je pohodové, po odšroubování horního uzavíracího dílu. Lze plnit opravdu vším, třeba i lejt rovnou z lavičky, bez kapátka. Horší je to s o-kroužkem, který je pod tímto uzavíracím kloboukem. Po odšroubování má snahu vypadnou z drážky, která vlasně ani drážkou není. Popisovat to nebudu, jenom konstatuji, že je to druhá a poslední výtka.
Vivat NextGen! Sólo vlákno nebude pro tento atík ani třeba, nabude o čem psát :clap

Tuším, že to bude s tímto atíkem, těžká nuda, stejně jako s Lemo2. Asi se dám na jiného koníčka. (kecám!)
Zatím souhrnem hodnotím velmi kladně.

P.S. Milane, na tvojí vánočkovou spirálku, budeš asi mít málo místa, mezi meshem a mínus šroubkem. To je myslím škoda. Místa je tam dost, aby výrobce šroubek odsadil dál od středu.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Naposledy upravil OldKalien dne úte 12. kvě 2015 15:04:08, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod Profivapers » úte 12. kvě 2015 14:36:32

Super Oldo! Ja motam prvni otocku povetsinou az nad hlavicku sroubku pokud mozno a to vypada ze tady možno. Dej vedet jeste prosim po par dnech pouzivani, nejlepe "tahani sem tam" jak se Ti osvedcil v praxi. A co chuť (subjektivně)?

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod Profivapers » úte 12. kvě 2015 23:04:26

NextGen klon, jsem rozebral na dily, pohral si s nim abych pochopil princip jak to tam vse funguje a kdyz se tak stalo sundal jsem o-krouzky a vše vyvařil v jarové vodě za prve ze zvyku a za druhe atomizer pojmul pach z pěny ve které je uložen v balení. Částečně složil aby bylo pripraveno k namotani spiralky, z meshe v balení ustrihl obdelnik 2*4,5 cm, ten prezhavil plamenem a sruloval na prilozene tyčce. Pak si upravil rulicku meshe na potrebnou vysku kousek pod zavit na stredove tyčce, dorovnal a asi čtyřikrát prezhavil plamenem a nechal zchladnout a navlekl na středovou tyčku. Kanthal D 0,32 jsem asi třikrát prezhavil plamenem a nechal zchladnout a od spoda namotal pět a pul otáčky. Vyblikal na mechanickem gripu, prehodil na elektronický který mi ukázal odpor 1,05 ohm, vratil na mechaniku, pro jistotu jestli je vse ok jeste parkrat na sucho rozžhavil spiralku, nasadil kryt kotelny s krouzkem regulace pristupu vzduchu, naplnil e-liquidem, zavřel čepici a nasadil (zatim puvodni a uvidim) naustek. Chuť hmmm pro mojí hubu dobrá s řízem Genisis a přitom i jemná. Je to dobrý a jiný chuťově než klon Inax, pravdepodne i pro to ze kotelna je chlazena e-liquidem. Nic neteče, hulim. :smoke Kratce se mi líbí ten obsah liquidu s ohledem na velikost atomizeru a řešení chlazení pláště kotelny. Vidim i další klady i zápory, ale o tom treba zas příště az si udelam vic casu a treba i s nejakou fotkou. :smoke
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod zdeon » stř 13. kvě 2015 9:09:45

OldKalien píše:...ale krátký originál náústek mi moc nevyhovoval, dal jsem jiný...

jak? pasuje tam nějak klasický drip tip? a jak to vypadá? nedáš foto?
...eGo-T2 MOD s Goginem, Zmax Telescope s Goginem, Vamo, Cloupor mini...
Obrázek
...e-kouřením moc neušetřím, ale rozhodně nelituji...
Uživatelský avatar
zdeon
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 93
Registrován: sob 06. dub 2013 20:37:32
Bydliště: ...kooosek vod brna kemo...

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod OldKalien » stř 13. kvě 2015 10:01:47

Přemotáno v rámci testu na odpor 0.5 ohm
Na gripu od Kubicka (Gogin elektronika), je to to pecka! :yes
Foto záměny drip tipu, rozměr klasika 510
Po přemotání jsem plnil pouze do výše skla, abych nemusel odsávat liquid při doblikání, které se ale opět nekoná. Jede jako z praku :yes
Profivaper sice píše,že motal od spodu, ale to je nešikovné, jelikož se potom musíte nahoře trefovat do zářezu osy a to se vám nemusí hned podařit a může se Vám povolit spirálka. Tedy motat od hora.
Obrázek
Naposledy upravil OldKalien dne stř 13. kvě 2015 10:52:58, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod Profivapers » stř 13. kvě 2015 10:17:15

Jen doplnim ze pasuje jakykoli bežný 510 naustek. Ja si tam dal treba rano na rychlo barevnou kuželku, ale neukážu. :chuckle

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod petrsu » stř 13. kvě 2015 11:11:12

OldKalien píše:Po přemotání jsem plnil pouze do výše skla, abych nemusel odsávat liquid při doblikání, které se ale opět nekoná. Jede jako z praku :yes

Ahoj, mám ho objednaný a už se těším. Nějak nepochopil, jak by se to doblikávalo s liquidem, když by byl v tom skle. To by se stejně máchal mesh v liquidu nebo ne? U klasiky, když je míň liquidu, tak to nahnu, aby byl liquid mimo mesh,vysuším a doblikám, ale tady mi to hlava nebere.
petrsu
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon 11. bře 2013 14:28:39

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod Jirkator » stř 13. kvě 2015 11:21:15

Aby ho nemusel tolik odsávat, kdyby musel vyblikávat?
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod OldKalien » stř 13. kvě 2015 11:56:17

Napsal jsem to dost neomaleně, ale je to myšleno, jak říká Jirkátor, abych ho nemusel odsávat tolik.
Ještě jeden poznatek. Ozval se mi náznak hotspotu. Přešrouboval jsem atík na Cloupor mini, vohulil jsem ho na 30W, aby spirálka dostala šok a hotspot byl pryč. Jestli to nebyla náhoda, tak by to bylo fajn řešení. Patrně to byl, jen malý nezbeda.
Naposledy upravil OldKalien dne stř 13. kvě 2015 12:04:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod petrsu » stř 13. kvě 2015 12:01:25

Jasný. Díky.
petrsu
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon 11. bře 2013 14:28:39

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod Profivapers » stř 13. kvě 2015 12:13:41

Jde to taky i namotat s opletem kdyby nekomu libo. Funguje to v pohodě. U myho kusu je ostrý ten zavit pode dnem kotelny a ten vystupek pod nim taky trochu. Nicemu to nevadi, ale když jsem se o to trochu řízl tak jsem to pak bral raději pri sroubovani te casti pres hadr.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod OldKalien » stř 13. kvě 2015 12:27:48

Oplet je setup pro zbabělce :-)
Ono to někdy trochu déle trvá, než se drát do meshe trochu vpeče a vytvoří se dostatečná oxidační vrstva mezi drátem a meshem. Vydržat! Já motám prvotně více na těsno, jelikož drát má tendenci se vlivem tepla natáhnout (uvolnit) na meshi. Obvzlášt při nižším odporu, kdy spirálka více topí. Ale byly doby, kdy bez opletu ani ránu.
Uživatelský avatar
OldKalien
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1265
Registrován: pon 26. led 2015 8:48:40
Bydliště: Písek
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod Profivapers » stř 13. kvě 2015 19:03:39

Ten NextGen klon jede jak z praku. Perfektní zásobování bez kápnutí, žádný hotspoty se už od prvotního sestavení nekonají. A to jsem nijak moc neřešil množství meshe, prostě ho tam dal volně jak mi to přišlo tak akorát. Ani nevím kolik dávají kolegové, možná mrknu. U toho Inax klon kterej má taky mesh na střední tyčce se mi dělali taky minimálně hotspoty a jen při sestavování. Jestli je to náhoda nebo konstrukcí nejsem schopen ze čtyřech sestavení na těch spirálkách na meshi na středových tyčkách a po pár týdnech posoudit. To plnění u NextGen klon nijak neobdivuji naopak bych řekl že je komplikovanější než jsem zvyklý ale výhodou je že není třeba lahvička s delší jehlou kterou stejně uživatel Genisis používá. Možná mi to přijde protože plnění u klasik mám vychytaný a jsem zvyklý a taky už jsem o-kroužek pod čepicí kde moc nedrží při plnění ztratil a našel náhradní protože v balení sice nějaké jsou, ale ne ta velikost. Celá konstrukce je komplikovanější a je zde potencionálně o dost víc kritických míst než u klasiky která má jednoduše tělo z jednoho kusu pokud je solidní. Její výhoda je pro mě ten objem liquidu jak jsem psal s ohledem na velikost atty, to je dáno tím že je liquid i v prostoru kolem kotelny a tím je i částečně chlazena. Jsou to 4 ml a těch udávaných 4,5 to bude pravděp. s tím kovovým dílem místo skla který má vybrání. Chuť je (podle mojí tlamy) dobrá, ale jen dokud se víc nezahřeje delší prudkou hulbou kotelna, pak se chuť degraduje a dá se po pár minutách zahřát (aspoň s tou 0,32 co tam mám) i když je kotelna chlazena částečně liquidem. Dost tepla což jsem nečekal se přenáší i na venkovní plášť. Díl který vchází závitem do spodniho a ten závit je vlastně 510 má dost vůli v závitu, ale je tam ještě o-kroužek i když ta vůle by tam být nemusela. Střední kontakt tragédie s velkou drážkou, minimem masa a nebyla to rovina, trochu jsem ho zbrousil. O-kroužky nejsou špatné i když ty Rubeny jsou lepší, ale těmi se to dá postupně nahradit. Jeden díl ostré hrany. Celkově az na jmenované slušně zpracovaný ani zle ani výborně, žádný otrepy a nepřesnosti které by vadily v provozu. Samo je pro mě zajímavá ta jiná a fakt zajímavá :chuckle konstrukce a celkove jsem spokojen, hlavně s funkčností a tím objemem pro liquid a i chutí která je zas trochu jiná a taky zajímavá i když nad mé favority se chutí nedostává a co používám třeba teď tu Závovu kouli na WillPro XT, to je chuťově (pro mě) prostě jiná liga i když logicky.. Já vím cena jinde. Celkově jsem spokojen a koupě rozhodně nelituju, jsou zde pro mě klady i zápory jako u všeho, ale je to fajn funkční "chutnej" atík. Samo že se jedná o mé subjektivní dojmy z tohoto kousku. :smoke

Obrázek
Naposledy upravil Profivapers dne stř 13. kvě 2015 20:42:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod igi bb » stř 13. kvě 2015 19:38:12

Profivapers, clapton s do Nextgenu neskusal?

[ Post made via Android ] Obrázek
Collector
igi bb
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 217
Registrován: úte 17. úno 2015 22:04:37
Bydliště: Banská Bystrica
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod Profivapers » stř 13. kvě 2015 19:43:42

Zatím ne. Přemýšlel jsem o tom skrz nevýhodu kterou jsem zapomněl napsat a to nesnadný pristup ke spirale po sestavení, slození, naplnění a tim Claptonem se krom jineho sníží rizika hotspotů, ale s ohledem na momentální časové moznosti jsem dal zatím klasiku drát no a jede to fajně což ještě trochu demotivuje "to sundat", ale treba ho tam nekdy zkusím. Takže ne no. :chuckle

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Další

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků