Stránka 1 z 16

Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

PříspěvekNapsal: sob 15. lis 2014 22:34:29
od Profivapers
Olé, olé! :smoke
Hymna vlákna (JX3P)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

PříspěvekNapsal: sob 15. lis 2014 22:51:59
od MartinFrei
Profivapers : vypadá to zajímavě :yes můžeš se o tom trochu rozepsat? Díky

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

PříspěvekNapsal: sob 15. lis 2014 23:25:44
od Profivapers
Tak v první řadě k tomuhle námotu mě namotivoval český uživatel KeyBee svým jasným vyčerpávajícím příspěvkem za což dík a je to Clapton Coil takže jsem to vopajcnul. :chuckle

Dá se použít jako středový drát třeba 0,40 a vnější 0,20 nebo co jsem použil já jako střed 0,30 a vnější 0,18. Vnější by měl být přibližně polovičního průměru. Celkový odpor spirálky se řídí hlavně vnitřním drátem. Do vrtačky podle videa třeba tady, omotat to mi přišlo nejtěžší asi proto že jsem to dělal poprvé a pomalu protože na další námot bych neměl dost vhodného drátu, mezi otočkami omotání drátu drátu by neměly být mezery, drát 0,18 jsem několikrát přelízl plamenem a nechal vychladnout aby byl poddajnější, vnitřní jsem nepřežhavoval aby byl pevnější. Pomalu vrtačka, chvilku, pauza, kdyžtak dorovnat. Na ten vnější mi přijde optimum mít připraveno metr drátu. Když bylo hotovo, celé jsem to několikrát přežhavil, namotal na tyčku vhodného průměru a tím je vlastně vyhráno. Dá se to dát do kapáče, protáhnout vatu, do Kayfuna atd. asi to bude univerzálně použitelné. Mezi drát to pěkně natahá liquid, je to dobré, ale docela pracné. Zase ta spirálka je na pravděpodobně hodně dlouho. Dál jsem pokračoval standartně jako když se motá na Genisis na oxidovaný mesh metodou vrtáku stejného průměru jako je otvor pro mesh.

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

PříspěvekNapsal: sob 15. lis 2014 23:58:07
od MartinFrei
hmmm ... matroš bych na to měl, tak to někdy zkusím. Na tom meshi naostro to vypadá fakt slušně. Jenom bych měl strach, aby mi ten slabej drátek při vyblikávání neshořel. Jak to šlo Tobě?

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

PříspěvekNapsal: ned 16. lis 2014 0:10:44
od Profivapers
Přide mi to že se to jentak nedá přepálit. Napřed jsem si připravil tu spirálku, pod šroubek na španěla jsem dal dvě podložky protože bych to nechytil pod šroub jak to bylo původně. Párkrát přeblikal samotnou spirálku, ještě porovnal vrtákem a nakonec je dobrý ještě tu spirálku nechat pořádně rozžhavit aby se na ní udělali oxidy a nedávat do ní už vrták. Ruličku meshe (já dával plnou), schmoustanou aby šla volně do spirálky na kontakt materiálů jsem třikrát rozžhavil, zchladil a pak ještě dvakrát zakápl liquidem a zapálil, vsunul a trochu to na dvou místech probíjelo, hned polazeno, ale jak jsem na tom začal čudit tak mi to začlo probíjet takže jsem ještě musel vyblikávat a pak já to dělám tak že mezi přeblikáváním hotspotu někdy pootočím tou ruličkou, někdy popostrčím drátek. Trochu to blblo asi jako standart 0,30 když začne kravnout a po deseti minutách pohoda. Ze začátku trochu pachuť a teď už to frčí jak víno. :smoke

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

PříspěvekNapsal: ned 16. lis 2014 13:54:14
od gaston13
Milane, jak je to náročný na přísun energie ?

Re: Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

PříspěvekNapsal: ned 16. lis 2014 15:47:17
od Profivapers
Jinak jsem i chuťař a oxidovany mesh u me chuťově vede i když to rád stridnu i s necim jinym. Momentálně u me jasne vede ta zvana "Clapton Coil", ta chuť liquidu je uplne cista a šťavnatá da-li se to tak o mlze napsat, ještě se vylepšila. Doporucuju kdo si na to troufa to aspon zkusit at uz na jakémkoli savem matroši.

Gastone k memu překvapení ta spiralka neni energeticky moc náročná. Drzi si teplo. Srovnam-li to s 0,30 dratem standartne namotano na oxid meshi tak prvni dva, tři potahy je linejsi a pak mi to přijde ze jede na stejnem nastavenem vykonu (u me 14 W) lepe nez klasika, je lepe zasobena a nabeh je tak stejny. Mam odpor 1,3 ohm pouzivam na VW - na mechaniku bych sel o fous niz. Je to fakt dobre a stoji to aspon me za tu piplacku a trvanlivost bude taky myslim dobra.

Re: Vulcan RDA (VLS)

PříspěvekNapsal: čtv 20. lis 2014 22:12:42
od Profivapers
Jo dobrý. Kouří to. 0,6 ohm.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Re: Vulcan RDA (VLS)

PříspěvekNapsal: čtv 20. lis 2014 23:26:03
od karl0s
Pekny ;-) to jedes na cem? Mechanika nebo elektronika ? Popr. kolik watu ?

Re: Vulcan RDA (VLS)

PříspěvekNapsal: pát 21. lis 2014 9:22:40
od Profivapers
Jedu to na mechanice, ale zprvu jsem to zkousel na elektronice do 20 W a tech dvacet pro me bylo tak akorát. Pro srovnani - bezne kourim Genisis a zvonek s knotem kolem 12 - 15 W. Prave si jimi spravuju chuť. :chuckle Jeste budu ty spiralky zkoušet pak asi napisu neco vic.

[ Post made via Android ] Obrázek

Re: Vulcan RDA (VLS)

PříspěvekNapsal: pát 21. lis 2014 11:22:58
od karl0s
Diky za odpoved.. Ptam se jen tak pro predstavu, kolik zhruba ta spiralka potrebuje stavy aby se roztopila :-) mozna taky vyzkousim :-)

Re: Vulcan RDA (VLS)

PříspěvekNapsal: pát 21. lis 2014 11:56:04
od iqwe
U tohoto typu spirálky mám obavu o čištění. Milane, když tak dej potom vědět, a to i u genesis.

Re: Vulcan RDA (VLS)

PříspěvekNapsal: pát 21. lis 2014 16:39:52
od Profivapers
karl0s: Ta spiralka potřebuje pár potahu k rozehrati a pak podle me co se tyce náběhu a kouřivosti potrebuje jen o fous vyšší vykon nez spiralka která by byla samotná z dratu jako je vnitřní v Clapton. Na Genisis s oxid meshem jsou to tak dva potahy, tady u toho kapaciho tak pet. I když je to masa (vlastne tady je asi 70 cm venkovního dratu) jede to prekvapive pekne asi proto ze proud prochazi vnitřním dratem, ten se rozzhavi a ohriva ten venkovní. V Genisis to pro mě má smysl, v tom kapacim na vatě moc ne, ale mozna to neumím docenit protože me ty kapacky na vatě tak úplně neoslovujou tak to ani nebudu hodnotit max. muzu napsat jak jsem to sestavoval apod. Ještě to chci zkusit ve zvonku na knotu a časem jestli to vleze do Gen na oplet. A taky jako jednospiralku v kapacim.
Zdeňku, taky me to napadlo, jeste neni zadelana v tom Steamboy dam pak vedet. Uz jsem na ni odjel asi 15 mozna vic ml a jeste na ni nesahl. Tam to jede fakt pekne. A i to dost pekne vypadá, pro estéty. Ty fotky maj docela daleko k realitě, je to jako jemnej šperk a i se s tím tak pracuje. :chuckle No to nehuli tak jako zajímavost.

[ Post made via Android ] Obrázek

Re: Vulcan RDA (VLS)

PříspěvekNapsal: pát 21. lis 2014 17:11:27
od Maxgear
Tak mi to taky nedalo a vyzkoušel jsem tento podobný setup a pro mě to teda moc není,kouře je teda hafo ale je to jak vyvařovací hrnec,a hlavně chuť se někam vytratila,atík byl rozpálený až jsem si spálil pysk.Možná že jsem někde udělal chybu,no ale nevím už je to moc velký extrém.Pak mě ale napadlo dát tuto spirálku do malého jedno spirálkového atíku s dlouhou kotelnou,přívod vduchu naplno ,to znamemá na tři díry a tam to teda fachčí výborně.Jo a ještě jedna poznámka jak efektivně ucpat na Vulkánu hulváty tak jsem použil modelovací hmotu "FIMO" kterou používá moje drahá polovička na výrobu šperků,ta tam drží skvěle a jak se atík zahřeje tak vytvrdne.Zdraví Pepa :clap

Re: Vulcan RDA (VLS)

PříspěvekNapsal: pát 21. lis 2014 19:25:40
od Profivapers
Jo to jsem si taky přesně říkal že jako jednospirálka to pro mě bude jiný kafe takže jsem to ozkoušel hned v tom Vulcanu a taky že jo. Vyndal jsem z Vulcana jednu z těch spirálek, nasadil původní tubus, nasměroval hulváta proti spirálce a toho z druhé strany ucpal. 1,1 ohm. Na 14 W bych už mohl skoro do soutěže Cloud Chasingu a na 20 W jsem se rozkašlal. Tu jednu spirálku se mi povedlo vyndat a srovnat bez úhony tak mám předpřipraveno na pokračování do dalšího vercajku. Ještě jsem zapomněl napsat pokud to budete někdo motat, nechte si holé kousky u konců (bez toho omotání tenším drátkem) a berte za ně pinzetou nebo kleštičkama. Tak si ten omot omylem nestáhnete a i ten nástroj zabrání rozjetí.

Obrázek