• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » ned 15. úno 2015 19:46:25

"Twisted Claptoned" - kroucený copánek z více drátků omotaný stejně jako klasická Clapton Coil jako pokus o vyladění téměř dokonalého se ukázal jako slepá cesta. Už průběhu vapování po pár ml jsem musel přežhavit spirálku a zdálo se mi že to není nějak ono. Jak jsem předeslal, odvapoval jsem pár militrů (asi 16) různých "patoků" co jsem tu našel, pak přežhavil spirálku, opláchl a rozebral. V nerovném povrchu pod omotem se jak na jádru tak zespod omotu drží napáleniny narozdíl od Clapton Coil která je úplně čistá i po dlouhodobém provozu. Po rozpletení uvnitř "lanka" mi to přijde že nic nezůstává jen na tom drsném povrchu. Podotýkám že se jedná o omotanou jako Clapton - ne o klasický copánek - neomotané zkroucené drátky, to jsem "nepitval". Jó já už to pak tušil že to nebude to ořechové takže přemotávám na pro mě klasickou osvědčenou ňamku :) Clapton Coil, v tomto případě + oxidovaný mesh a mlha s Vámi. :smoke

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

0,30 - 316L + 0,15 pět otáček 0,9 ohm dokonalé. :smoke

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

FastTech

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » stř 25. úno 2015 0:17:08

pospisilecek píše:Ja si naopak myslim, ze pouzit mesch s kleptonem do occ, neni spatny napad :yes horizontalni kruhove otvory do hlavy k tomu celkem vybizeji.


Jen pro Tebe :F , ale nikomu to neříkej. :chuckle 0,25 + 0,10. Jede to perfektně, ale chuťově ještě nevím no.

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod pospisilecek » stř 25. úno 2015 5:58:58

Pouzil jsi plny mesch nebo s dirou? Celkem zajimavy, libi se mi ta moznost, ze pokud chces zmenu, tak jen vymenis hlavu za hlavu s vatou, knotem... :yes

[ Post made via iPad ] Obrázek
RADY POUZE ZA POPLATEK..
BLBCUM ZA DVOUNÁSOBEK..


Obrázek
Uživatelský avatar
pospisilecek
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3126
Registrován: sob 27. říj 2012 23:30:03
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » stř 25. úno 2015 6:23:29

"Šneka" z 5 cm. Otvor v hlave je 3 mm. Srulovat, rozbalit mesh a stocit venkem dovnitr, udela to takovyho šneka. To se používá v Top Feed. Jestli je to lepsi nebo horsi nez plnej nebo s otvorem nevim kdyz jsem to nezkusil. Ja nasel zrovna takovej kousek a udelal to tak. Jo a musel jsem jeste zkratit rulicku oproti tomu jak je na fotce aby tolik "nečučela" z hlavy. Pro zajimavost.. průměr te hlavy uvnitř je kolem 9,5 mm.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod dobrman » stř 25. úno 2015 23:41:14

Nebuďte přízemní... :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » čtv 26. úno 2015 1:12:55

No je třeba ještě potrénovat. :chuckle
Pospíšílečku je to dobrý. Tady aspoň pro mě v té hlavě byl předpoklad aby mi Clapton plnil prioritně funkci - méně hotspotů což je jeho "vlastnost", protože tady není tak snadný rychlý přístup ke spirále jako třeba u Genisisky. Hotspoty se mi teda ze začátku udělali. Za prvé na těch slabších Claptonech se dělají trochu víc než na silnějších, ale stále mnohem méně než na klasické spirále a za druhé se dá těžko trefit spirálka bez meshe přesně proti otvorům aby se mesh jen hladce vsunul. Takže jsem včera vyblikal, složil, nechal si trochu škvírku mezi hlavou a tím vrchním krytem hlavy pro rychlé případné rozdělání, měl jsem tak asi 1,5 ml liquidu. Chuť ze začátku žádná sláva a když se začala "usazovat" a být to pro mě dobré tak jsem byl na dně s liquidem a při plnění protože jsem ještě neměl zkrácenou tu ruličku meshe a prošlo mi to tak tak, si do ní drbnul a rozhodil si to do hotspotu. A šel spát. :chuckle Ruličku jsem zkrátil aby jen kousek čouhala z hlavy, poladil hotspoty, složil, začal "kouřit" na nižším výkonu a postupně zvyšoval. Jo je to dobré. Neříkám lepší nebo horší než něco jiného v daném, ale pokud už to bude bezproblému dlouhodobě fungovat což je předpoklad tak fajn jako třeba změna. :smoke
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod MartinFrei » čtv 26. úno 2015 1:21:27

Jednou jsem zkoušel namotat BCC hlavičku s meshem naostro a nabodovaným drátkem. Než jsem to stihl vyblikat, tak drátek přehořel :ne S tímhle "slabým" Klaptonem by to mohl bejt držák, mě mesh naostro chutná :yes Jen se mi s tím nechce motat a navazovat :hammer_head:
GG sekce : Euforia, Oddy, Ithaka
Vaponaute sekce : Le Magister, Le Zephyr
Genisys sekce : Steamboy 2.3, Avocado, RSST Magneto One kompakt, RSST, Origen
Zvonková sekce : Joyetech Delta II, Taifun GTII, Taifun GS 1 a 2, Kayfun Lite a 3 mini, Aqua 1 a 2, AGA-T7, Squape R
Mrako sekce : Smok TFV4 Mini, Aromamizer RDTA, Fuji GTA
Bafám převážně míchanice do Fichemy.
Uživatelský avatar
MartinFrei
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát 12. zář 2014 9:43:50
Bydliště: Vysočina
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » čtv 26. úno 2015 1:28:09

Přišlo mi to docela "drbačka", ale zas by to mělo být na dlouho..v řádu měsíců. Pořád si to zachovává aspoň podle mojí huby tu "chuť Subtanku" s lehkou odlišností což mi přijde zajímavé. Určitě se to nehřeje víc než předchozí třeba s původní hlavou. Jo bafám to tu u kompu a přijde mi to čím dál lepší. :)
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » ned 08. bře 2015 21:18:27

Když se to nepovede..ale ukážu to..
Dneska mě napadlo že bych mohl zkusit "oklaptonit" odporový drát drátkem stříbrným 0,2mm Ag 999. Tak jsem to pokusně chtěl zkusit bez ohledu na "krásu" spirály. Omotal jsem ručně bez vrtačky Kanthal 0,32mm a chytil pod póly jen odporový bez omotu. Dal jsem mesh, ale bohužel teplota u přívodů když se snažím rozžhavit spirálku převyšuje bod tání stříbra i když spirálka se také rozžhaví. Chce to chytit i s tím omotem pod šroubky. Někdy to tak dělám i s odporovými dráty že chytím pod šroubky jen jádro, ale neděje se mi že by se výrazně žhavili hlavně přívody. Asi to není k ničemu dobré a možná je to blbost, ale napadlo tak jsem chtěl zkusit a někdy objednám drátek a ještě zkusím. Možná zkusím i ty titanové. To mě vlastně napadalo hned ze začátku když jsem začínal zkoušet ty "strunový" spirálky že by omot nemusel být z odporového drátu, ale z nějakého jiného kovu nebo třeba vlákna. Trošku už stagnuju na ty Claptony zkoušet něco dalšího, hlavně to mám už namotaný jako klasický Claptony ve většině svých strojků a spokojeně si bafám :smoke , ale třeba mě ještě někdy něco napadne tak to oprubuju.

Pro představu..průměr dna kotelny je přibl. 12mm.
Obrázek
Naposledy upravil Profivapers dne pon 09. bře 2015 7:08:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Jirkator » ned 08. bře 2015 21:43:24

Je dobré, že se občas najdou "blázni", kteří jdou i neprošlapanými cestami ;)
Existuje plno způsobů jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
Vapuji od 8.2.2012, ale kromě zdraví jsem neušetřil nic.
Uživatelský avatar
Jirkator
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1912
Registrován: úte 06. srp 2013 13:05:46
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod petrsu » ned 08. bře 2015 22:37:00

Nepůjde Ti proud cestou nejmenšího odporu tím stříbrem místo kanthalem, když ho chytneš pod šroubky?
petrsu
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon 11. bře 2013 14:28:39

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod dobrman » ned 08. bře 2015 22:44:23

neboj on to určitě má spočítaný. Vzorečky to je přece jeho parketa !
:D :D
Obrázek
Uživatelský avatar
dobrman
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3119
Registrován: stř 16. kvě 2012 23:21:12
Bydliště: Jindřichův Hradec
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » ned 08. bře 2015 22:57:00

petrsu píše:Nepůjde Ti proud cestou nejmenšího odporu tím stříbrem místo kanthalem, když ho chytneš pod šroubky?


A kuva. :chuckle Tak ten úvod byl správně. :rofl To jsou právě ty neprošlapané cesty, ke kterým patří spoustu slepých uliček nicméně mě to trošku zas nakoplo přemýšlet o tom a něco zkusit. Ono těch "cvoků" pár je, třeba v pátek jsem jich viděl několik pohromadě. :chuckle I Claptona jsem tam viděl. Akorát si to dělají tak pro sebe a třeba se o tom ani moc neví. Mimochodem jsem si dnes vzpomněl jak MartinZapadlo (nick) zkoušel asi před dvěma a půl rokem vyvařovat bavlněnou gázu a pak jí používal jako oplet. Každý tři dny to musel přemotávat protože se nedalo přežhavit a ten způsob sestavení který se používá dnes s vatou do systémů na principu Genisis nebyl ještě znám. No a právě, tenkrát mu psali jaký je to krok zpět když se stále směřovalo k odolnějším materiálům apod. a dneska je 100% bavlna jedním z nejpoužívanějších nosných materiálů pro e-liquid. Jen zkoušejme. :mrk
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod jura-p » pon 09. bře 2015 5:28:27

Zkoušejme. Ale přece jen stříbro, jako odporový drát, je přece jen drsoňský pokus. Stříbrný drát je opak drátu odporového.
U omotaného kanthalu kanthalem víš, že mezizávitové zkraty ti vyloučí oxidy na povrchu. U stříbra bych si tím tak jistý nebyl. Ale připusťme, že taky.

Takže si proberme, co se děje na Claptonově námotu: vlastně zapojíš dva odpory, ten tlustší určité délky a ten tenší omotávkový, co má větší odpor menším průřezem a daleko větší délkou, takže má odpor, a teď bude počítat od oka pro stejný materiál:

Když je třeba dvakrát tenší čtyřikrát větší odpor má už průřezem krát kolikrát je delší dá celkově, kolikrát bude celkový odpor toho omotu větší. Dělší je od oka tak pětkrát, když je pěkně natěsno. Takže odpor toho omotového drátu je dvacetkrát vyšší než toho středového tlustého. Když máš stejný materiál, tak můžeš odpor toho tenšího prakticky pominout, omotem poteče tak maximálně 5% proudu.

A zase od oka pro tlustý kanthal a poloviční omotové stříbro:

Když máš měrný odpor kanthalu o dva řády vyšší než stříbra, tak se ten poměr obrátí a stříbrem proteče víc proudu než kanthalem. Bratru víc jak polovina. Takže za předpokladu, že na tom stříbře nebudou meziobrátkové zkráty, a jak jsem psal, tím si nejsem vůbec jist, tak by mohlo tak dvakrát až třikrát(stříbro taje při nižší teplotě) víc závitů toho Claptonova drátu než běžně používáš stačit na takový odpor, aby se to stříbro hned netavilo.
:smoke:
Obrázek
Uživatelský avatar
jura-p
Moderátor
Moderátor
e-Sentinel
e-Sentinel
 
Příspěvky: 1021
Registrován: ned 15. črc 2012 12:53:33
Bydliště: CB
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » pon 09. bře 2015 6:13:02

Jasný, s tím paralelním zapojením oba materiály na sroubky jsem placnul do vody. Když jsem zkoušel, mel jsem zapojene jen jádro a oxidy na povrchu ho pravdepodobne castecne izolovali od omotu. Ta spiralka (jadro) zhavila, ale privody se zhavili nejvice, pravdep. to jadro probijelo do toho stribrneho omotu, slo by to mozna i vyladit, ale použití stribra jako omot je blbost, jasny. Uz třeba kvuli bodu tání stříbra. Zkusim treba nejake jine materialy a vic to domyslet.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků