• Reklama
FastTech
 
 

Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » ned 30. lis 2014 15:02:35

Pro můj vaping je to největší prinos tohoto roku. Musim podotknout ze mam ale nejradeji mesh "na ostro" a na tom to i pozoruju nejvýrazněji a je to pro me uplne super. :) Vlastně moje zkušenost na tomhle matroši koresponduje s tím jak to popsal KeyBee od kterého jsem to převzal. Mene vyznamne to pozoruju na knotu, ale stale mirny posun k lepsimu, na vatě nepoznam nic. Samo nikomu to nenutím, ale je treba na tom chvilku kourit aby se chut rozvinula v plne krase. :chuckle Pak je tu lepsi zasobovani. Z logickyho principu tak zkušenosti si myslim ze ta spiralka je lepší než běžná a mohli by ji rovnou zacit az k tomu dospeji montovat strojově i do clearomizérů :) Ale uz se nebudu opakovat, moje zkušenosti jsou tu ve vlákně a pokud na neco ještě nahodou prijdu tak to napíšu. :) Hlavne bych chtěl zkusit ještě slabší kanthaly.

Ale fajn Marku zes to zkusil akorát prosím na čem? Jako savý materiál pro e-liquid a síly drátů. Dík.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod e-liquid.eu » ned 30. lis 2014 17:40:01

Vzal jsem kanthal 0,32 a 0,18. Udělal jsem si z 2mm drátu skobu a tu uchytil do vrtačky. Na skobu jsem navázal 0,32 kanthal. Pak jsem připevnil 0,18 kanthal, překřížil přes 0,32ku. Chitil v místě křížení a pomalu roztočil vrtačku. Jakmile se to začlo omotávat na ten silnější, přidal jsem otáčky. Za pár sekund bylo hotovo. Namotal jsem do kapáku na vatu. Odpor kolem jednoho ohmu. Kouřilo to báječně. Pak jsem se rozhodl to naprat do Taifuna. Taky odpor kolem jednoho ohmu. Vapoval jsem to asi tak dvě hodinky. Chuť byla jiná a začalo mně to nakopávat. Musel jsem zas zpět na klasickej nanocoil. Myslím, že z jinou příchutí by to bylo asi ok. Zkusim jindy, až bude trošku čas. Teď řešim posílení ego elektronik pro subohmové setupy. Nevěřil jsem, jak tvrdý jsou baterie v ego baterkách.
iStick PICO - Subtank mini, Tesla ONE - Nextgen, IMPERIA 50/50 - panter
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
e-liquid.eu
Super Prodejce
Super Prodejce
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 103
Registrován: sob 13. srp 2011 12:06:41
Bydliště: České Budějovice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » pon 01. pro 2014 21:49:41

Díky za info. K čištění.. Po minimálně třiceti milíkách převážně míchaný Jablečný Buchty od Flavourtec tu poslední nádržku už to vůbec nebylo ono, otevřel jsem, opláchl, vysušil knoty ubrouskem, párkrát přežhavil spirálku, opláchl, vysušil :chuckle , naplnil a fajn. :smoke

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod JX3P » pon 01. pro 2014 23:05:38

RIP používá v původním tutoriálu kytarovou strunu, protože je tvrdší a rovná. Jádro z 0.38 kanthalu jsem napnutej vyžhavil a zůstane taky jak pravítko. Aspoň jsem využil 0.16 z céečtyřkovejch třetihor ))
Obrázek

P = U²/ R
Uživatelský avatar
JX3P
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2080
Registrován: čtv 07. čer 2012 1:46:59
Bydliště: Louny

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » pon 01. pro 2014 23:19:38

Ja jadro nezhavil jen venkovní drát a pak samo celek. A ten to chce vzit hodnekrat protože dost pruzi. Chtěl bych zkusit ty slabsi drátky. Když to nepujde na vrtacce touhle metodou, udelam si pripravek abych mohl chytit drat z obou stran, vypruzit a z obou to jim točilo. RIP dal směr, ale ted uz jdu po svych. :) Tak ať to hulí.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Grif » stř 03. pro 2014 20:00:12

Clapton není pro slabé povahy. Napřed jsem proklel Milana,potom sebe a nakonec ten zatracenej drát. Našel jsem slabej kanthal odhaduji na 0,12-0,16mm, jenže byl poněkud zamotán. Než jsem ho za půl hodiny rozmotal, udělalo se na něm několi zadrhnutých smyček a při jejich rovnání se mi drát rozpadl na několik nepoužitelných kusů. Tak jsem to smotal do kuličky, kterou jsem několikrát proklel a rozšlápnul. :angry Určitě to ještě zkusím, to by bylo aby se nezadařilo.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod karl0s » stř 03. pro 2014 23:17:08

Tak ja taky neodolal:-) namotal jsem to celkem v pohode ( promin Grife :-) ) 0.30 stredovej dratek a 0,16 okolo. Spiralku jsem udelal na 2mm vrtacku, asi 6 zavitu. Melo to kolem 1 ohm. Bohuzel me ale nejak neuchvatila. Zkousel jsem pouze v Taifunu a Foggeru 4, kteryho vedu na jednu spiralku. Urcite to ma vetsi hit, ale v chuti je pro me velky skok zpet. Prijde mi ze neni tak vyrazna jako na obycejny spiralce a je v ni neco navic.. Takova kovova pachut. I to min kourilo. Ale jedu pouze na mechanikach, takze jsem nemohl laborovat s vykonem.
Kazdopadne je to zajimavej napad, ale me to nejak nesmakuje ;-)
Uživatelský avatar
karl0s
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 87
Registrován: úte 01. dub 2014 20:31:26
Bydliště: Borotín u Tábora / Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » stř 03. pro 2014 23:26:59

Teda Gripere, to jsem se toho dozvěděl, vypadá to že ještě nemáš namotáno. :chuckle Podobná zkušenost na poprvé, ale mě se povedlo z těch starých zásob nejslabšího co jsem měl (0,18) vystřihnout z asi šesti metrů, metr a půl kterej byl bez uzlíku nebo šmodrchu a když jsem ho přežhavoval tak jsem si ještě asi čtyřicet čísel odtrhl takže s napětím jsem to pomalu namotával protože jsem věděl že mám jen jeden pokus. A vyšel a zrovna si pochutnávám na tomto prvním téměř věčném šťavnatém setupu s oxidovaným meshem a Clapton Coil. :smoke Ale drát už mám dokoupeno a Klaptonů víc. Ty slabonký drátky se chtějí trošku uzlíkovat, majz na to. A pěkně otočky k sobě bez mezírek. Když se začnou dělat při tom omotávání mezerky, hned zastavit vrtačku a stáhnout k sobě. Ono se to pak logicky trochu těmi ohyby když se dělá definitivní spirálka rozjede (otevře), ale výchozí omot musí být bez mezer toho vnějšího drátu.

Edit: karl0si a na jaký matroš jsi dával spirálku? Jinak co jsem četl pár zkušeností tak chuťáci do meshe si to spíš pochvalují a vaťáci spíš naopak. :chuckle
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Griper » stř 03. pro 2014 23:42:14

Já asi ani motat nebudu :D žádny mesh atomizér doma nemám možná bych to zkusil ale spirálku dual coil max 0.3ohm jestli by to fungovalo, ale jde o to že sem línej taky a s klasickými microcoil jsem velice spokojen :D a zdá se mi že ten náběh to taky nemá tak rychlý co jsem viděl na videu takže pro mne asi zbytečnost :D šel bych do toho jen kdyby tam bylo znát že oproti klasice produkuje ohodně víc dýmu :D

[ Post made via Android ] Obrázek
Cherry Bomber, Chi You, Cuboid 150W, Steel Punk Slug
Kayfun Lite, Taifun GT-S, Crius, Doge V2
Domácí míchanice 1,5mg/ml
Čim více mlhy tím lépe
Griper
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 291
Registrován: pát 19. zář 2014 9:45:48
Bydliště: Klenovice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » stř 03. pro 2014 23:45:20

Což to je na Tobě, ale co se týče náběhu u mě jak jsem psal - první dva tři potahy slabší než se to ohřeje a pak téměř totožné jako by byl ten vnitřní drát bez toho omotání.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod karl0s » čtv 04. pro 2014 0:12:00

Profivapers píše:Jinak co jsem četl pár zkušeností tak chuťáci do meshe si to spíš pochvalují a vaťáci spíš naopak. :chuckle


To bude asi kámen úrazu, jsem vatař :-)
Uživatelský avatar
karl0s
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 87
Registrován: úte 01. dub 2014 20:31:26
Bydliště: Borotín u Tábora / Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod petrsu » čtv 04. pro 2014 0:26:30

Jak to vůbec funguje? Ten slabý venkovní drát tam funguje jen jako "oplet" a žhaví se od toho vnitřního drátu? To je přece masa matroše co se musí prohřát. Ach jo. Nezbyde nic jiného, než to zkusit...Mám tady 0,4 -11,12ohm, 0,3-19ohm,0,26-27,2 ohm a celkem pěkný kus nezašmodrchané letité 0,16-53ohm. Zkoušel to už někdo na tu 0,4? Bude to OK?
petrsu
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 133
Registrován: pon 11. bře 2013 14:28:39

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod iqwe » čtv 04. pro 2014 0:37:24

Stačí si to vlákno přečíst. Jsou to jen 3 stránky a zásada je:
od Profivapers » sob 15. lis 2014 23:25:44
Dá se použít jako středový drát třeba 0,40 a vnější 0,20 nebo co jsem použil já jako střed 0,30 a vnější 0,18. Vnější by měl být přibližně polovičního průměru.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » čtv 04. pro 2014 0:39:22

Je to tak nějak jak píšeš Petře. Proud prochází vnitřním a podle něj se i řídí celkový odpor spirálky. A vnější se od něj ohřívá. Téměř to neni znát ze je to masivnější a zas taková masa to není, oni ty fotky trochu zkreslujou. Už se nemůžu dočkat až mi dorazí SSR a pořádně ho voklaptonuju. :chuckle

Gripere, zadny mesh atomizér neexistuje. U každého DIY muzes použít materiál dle chuti tzn. kam jde provlect treba vata, jde i mesh nebo knot.

Edit: Iqwe, je fakt ze uz se to porad opakuje, co je ve vlákně psano. Koho to zajima, prectete si vlakno.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod smokeliny » čtv 04. pro 2014 1:00:15

Ahoj profi, chcem sa ta spytat, co ten namotany drot, ten tam hra aku rolu?
smokeliny
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř 25. čer 2014 12:53:50
Bydliště: Cassovia West side
Národní vlajka:
Slovakia

PředchozíDalší

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků