• Reklama
FastTech
 
 

Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » sob 06. pro 2014 10:06:09

Edit několika editů tak si to ještě hodím "up". :chuckle

Jsem udělal testovací sestavení pro "opletáře". Vlastně jsem sundal původní bispirálku co jsem tam měl na opletu Nextel a dal připravený už zajetý "Klaptoní drát" na ten oplet co jsem tam měl. Je to jen na zkoušku tak na krásu nekoukejte. Výhoda aspoň pro mě když to zkouším je, že se dá ta spirálka sundat a použít opakovaně proto je i v tomhle momentálně delší. Trošku předběhnu, ale vypadá to že mi přežije třeba knot na té AGA-T7 tak předpokládám že by mohla jít použít znovu, jen vyměnit knot.

Spirálku jsem teda použil 0,32 drát omotaný 0,18 a na ten Nextel kterej je sám o sobě hodně savý a nacucaný. Odpor je 1,1 ohm. Baterku mám nabitou na 3,9 V. Nevím jak by to fungovalo na slabším opletu a se slabším drátem, ale v tomhle sestavení je to jasná prohra. Je to "lenivý" a hodně se to zahřívá. Ale prostě vyzkoušeno. Jediná výhoda kterou vidím je že se to snadněji na ten oplet namotává než klasika, aspoň mě to tak přijde. Tak zase příště podle možností a taky materiálu protože mi zas něco chybí. Nakonec to možná nějak všechno shrnu.

Obrázek

Pak se mi to povedlo sesadit provizorně s VW gripem a na 15 W to jede solidně. Chuť mi přijde přibližně stejná, víc jemnějšího dýmu, víc se to zahřívá a je to trochu "lenivější". Takže pokud na ne VW(V) tak to chce jít trochu níž s odporem. Ovšem přínos na opletu (Nextelu) nevidím žádný. Samo někomu to může sednout. A taky jsem pro nedostatek vhodneho matroše porušil pravidlo použít jako střed podobnou sílu drátu jako dávám běžně. Je to na oplet moc silný drát. Beru jako ne úplně povedenou zkoušku která nedala moc práce.

Předělal jsem na "bezoplet" a..

Obrázek

..no to je úplně jiná liga! Cpát pod to oplet považuju za nesmysl. Jako buffer slouží ten omot tenkým drátkem a hotspotík byl jeden nahoře a dvakrát jsem do toho drbl a jede to jak víno. Jen jsem sundal oplet, třikrát přežhavil a schladil ruličku meshe co jsem tam měl, na vrtáčku v otvoru pro mesh připravil spirálku a do ní vsunul ruličku meshe. Měl jsem to asi za deset minut hotové. S tím že jsem teda měl už ten Klaptoní drátek hotov. Akorát mám spirálku trošku vysoko, to si ještě doladím, prozatím jsem nasadil tubus kotelny a nádržky (titansklo) trošku výš. Na oxidovaný mesh je to super, vidím samé klady. :smoke
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod wednessmoke » sob 06. pro 2014 19:46:32

Eric Clapton – Cocaine
A kdo by si snad myslel, že jsem tady ve vlákně OT, nechť se poučí.

PRAVIDLA mani padmé húm
13. 2. 2013 v 17 hodin jsem se stal vaperem, též kutilem a alchymistou.
Nic jsem neušetřil, ale stal jsem se nezávislým na pyru!
Uživatelský avatar
wednessmoke
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 627
Registrován: sob 16. úno 2013 23:46:29
Bydliště: OV
Národní vlajka:
Panama

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod pospisilecek » sob 06. pro 2014 21:07:24

Bliku, když jseš takový průkopník.....hele, co to zkusit omotat plocháčem....nápad, ne? :bandit
RADY POUZE ZA POPLATEK..
BLBCUM ZA DVOUNÁSOBEK..


Obrázek
Uživatelský avatar
pospisilecek
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3126
Registrován: sob 27. říj 2012 23:30:03
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » sob 06. pro 2014 21:59:27

Já to někde zahlédl. Po těch jiných webech a na videa koukám teda zřídkakdy, spíš si jedu svoje hlava, ale zajímalo mě jestli to taky jinde motají na mesh tak jsem si dal vyhledat obrázky "clapton coil mesh" a vypadla na mě samá vata. :chuckle Rychle jsem to projel, zjistil že dokonce existuje i Facebookovská stránka Clapton Coil která má asi 800 fanoušků :chuckle a mezitím zahlédl spirálku kde byl plocháč souběžně s kulatým kanthalem, vedle sebe jako na střídačku ve spirále.
V ruce jsem to teda nedržel :chuckle tak můžu jen logikou spekulovat že je to spíš zajímavé než funkční tak jak si myslím že by ta omotávaná spirálka měla být. Ale nikdy neříkej nikdy. :)
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod JX3P » sob 06. pro 2014 22:06:20

co takhle minecfraft coil? ))
Obrázek
Obrázek

P = U²/ R
Uživatelský avatar
JX3P
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2080
Registrován: čtv 07. čer 2012 1:46:59
Bydliště: Louny

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Griper » sob 06. pro 2014 23:19:20

Minecraft coil to už je ale jiná liga :D
Teď jsem koukal na google jestli tam jsou nějaké zajmavé spirálky a tahle HIVE COIL vypadá jako několik clapton coil smotaných do sebe :D
[ Post made via Android ] Obrázek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Cherry Bomber, Chi You, Cuboid 150W, Steel Punk Slug
Kayfun Lite, Taifun GT-S, Crius, Doge V2
Domácí míchanice 1,5mg/ml
Čim více mlhy tím lépe
Griper
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 291
Registrován: pát 19. zář 2014 9:45:48
Bydliště: Klenovice
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod OldAlien » sob 06. pro 2014 23:57:54

No až dojdou šuplíkové ležáky kanthalu nevyhovujícího průměru, tak se asi nad touto spirálkou zavře voda. Stejně dopadlo lanko, které se zdálo jako dobrá alternativa meshe, jelikož bylo mnohem levnější a nezničitelné.
OldAlien
 

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » ned 07. pro 2014 0:02:05

:D Já je dokupovával a ještě budu. Takhle slabé kanthaly co potřebuju na omot u mě už delší dobu nejsou. Ano, stojí to za to. :cool
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod OldAlien » ned 07. pro 2014 0:13:47

Přestaň mně poňoukat! Jestli se s tím budu srá :moon abych zjistil, že je to jen další módní trend, tak Tě budu žalovat :head
OldAlien
 

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » ned 07. pro 2014 0:23:11

Jestli to chceš dávat na vatu tak můj názor je že to na ní nemá smysl. Zatím jsem názoru že skutečně smysl a jasné klady to má pro ty co používají oxidovaný mesh. Na knotu je to podle mě fifty fifty. Lepší zásobování spirálky tím jak je "nabufferovaná", víc hladšího kouře, ale na úkor trošku takový ostřejší chuti která nemusí každýmu sednout. Třeba do Euforie bych to ani nezkoušel tam tuším že by mi to nepáslo. Ale to je zatím protože dokud a pokud nedojdu k tomu ozkoušet i hodně slabý dráty tak nemůžu udělat úplně závěr. Nicméně to už jsou takový zkoušky navíc ke kterým mě vede ta úspěšnost "Clapton" na oxidovaném meshi a kdyby ta výhoda zůstala jen na tomhle matroši tak je to pro mě stejně dost. Ale tak nějak z principu funkce tý spirálky tuším že by to mohlo jít ještě dál.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Efx » ned 07. pro 2014 0:59:13

No taky sem to kdysi zkoušel, když jsem viděl video od fousáče. Na vatě podle mě spíš horší, než klasická mikro spiralka. Ale profík mě nalákal zkusit to na meshi, takže zítra zas asi vytáhnu vrtačku :)
Uživatelský avatar
Efx
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 341
Registrován: čtv 18. říj 2012 23:28:11
Bydliště: Rybníček
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod tompca » ned 07. pro 2014 1:20:13

Já to zkoušel na vaťe s Taifunem a tam mě to nenadchlo ( více jemného dýmu bylo fajň, ale chuť byla taková nijaká ).U Herona dýmu také vice, ale co je zajímavé i chuť se zlepšla ( taková plnější ), badám proč, že by to bylo menší kotelnou a zásobováním jen z jedné strany?
Jinak setup stejný okolo 1ohmu na mechanice .Ještě chci zkusit Erlkonigin.

Odesláno z mého JY-G4S pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
tompca
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 264
Registrován: pát 01. čer 2012 14:16:07
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod vlastik63 » ned 07. pro 2014 20:51:42

Tak z Kayfuna letěla do koše. Nic co by stálo za ten krkolomný setup. Vata zaprasená víc něž z obyčejné.

Odesláno pomocí Tapatalk.
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod Profivapers » pon 08. pro 2014 23:07:48

:gangster:

Sestavení čtyři otáčky 0,32 omotáno 0,18. Odpor 0,9 ohm.

Připravenej drát uchytit na spodní šroubek, vrták stejného průměru jako je otvor pro mesh vrazit do otvoru, pět otáček kolem, dorovnat, vyndat vrták, přežhavit spirálku na sucho, změřit odpor hmmhmm je to moc já si to myslel tak jednu otáčku ubrat...
Obrázek

Jo čtyři otáčky 0,9 ohm to bude na mecha vono..
Obrázek


Přežhavit spirálku, do spirálky a otvoru pro mesh 3 mm srulovanejch 95 mm meshe na tvrdo bez otvoru, třikrát přežhavit - schladit, přebliknout spirálku na meshi, případně popostrčením drátku poladit hotspoty, naplnit, plnící otvor otevřený a hulíme. :smoke
Obrázek

A je to velmi chutné. A o SSR 2.3 zase někdy příště.
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Clapton Coil - kanthal omotávaný slabším kanthalem

Příspěvekod iqwe » pon 08. pro 2014 23:16:45

Už jsem si toho všiml jednou. Musíš používat nějaký extra tenký mesh. Ze 400 se tam vejde tak +- max. 6cm. A to to šoulám 15-20 minut a palce mám placatý. :D
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků