• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Vata - experimenty, microcoils, nanocoils

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Re: Vata - experimenty, microcoils, nanocoils

Příspěvekod rammy » úte 22. dub 2014 16:06:37

Taky měním vatu až když "to" přestane táhnout. To pak ale měním rovnou i spirálku, protože je na spirálce "brambora". :)
fuzze XL2, grip Kubicek, ProVari V2,5 black, ProVari V3 satin silver
liquid 3mg, míchám si sám

eCF Ústí nad Labem

Čím je život prázdnější, tím je těžší.

Obrázek
Uživatelský avatar
rammy
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 01. led 2012 3:16:42
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic

Reklama

Re: Vata - experimenty, microcoils, nanocoils

Příspěvekod Lubis » úte 22. dub 2014 16:43:57

K tomu spineni spiralkou po vypaleni, delal jsem to tak, ze jsem vypalil, proplachl vodou, nechal vyschnout a opakoval, treba trikrat a behem zhruba ctvrt roku, me jedna a ta sama spiralka nespinila.
Naposledy upravil Lubis dne úte 22. dub 2014 19:41:09, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
Lubis
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 430
Registrován: sob 09. bře 2013 0:26:47
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vata - experimenty, microcoils, nanocoils

Příspěvekod vlastik63 » úte 22. dub 2014 19:33:13

To špinění je fakt a já si při vypalování na očistě také dávám záležet.Nejdříve dlouho žhavím až krusta skoro odpadne pak přichází na řadu kartáček z FT https://www.fasttech.com/product/1461501 a do vnitřku spirálky znovu na pročištění 2mm vrtáček na kterém motám nové spirálky.Pak přichází na řadu proudící voda z kohoutku,znovu žhavení a až když jsem s očistou spokojen a nenacházím nikde spálené částečky nasazuji novou vatu.Jen si člověk musí dávat pozor aby si kartáček nepřipálil,mosazný by se šiknul,ale ten nemám.Spirálku měním jen když ji zdeformuji nebo ji přepálím.U Kayfunu a i u jiných větších či menších tancích čistím u vaty po dvou náplních tedy v rozmezí 4ml až 10ml nebo když se začne měnit chuť či barvit liquid.Ono hodně záleží na použitém liquidu a jeho složení takže to není dogma,ale po čase to člověk jednoduše vypozoruje sám kdy je nutno čistit.Rozdíl v chuti mezi novou a zanesenou spirálkou je u vaty propastný.
Mám toho tolik, že jsem to už přestal sledovat :chuckle
Uživatelský avatar
vlastik63
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3945
Registrován: ned 25. bře 2012 15:37:35
Bydliště: Louny
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vata - experimenty, microcoils, nanocoils

Příspěvekod buban76 » stř 23. dub 2014 17:39:09

Stoupa píše:0.5mm kanthal, paralelní dual coil.Je to až nechutní extrém ale jen pro zajímavost.
http://www.youtube.com/watch?v=cZezQrt4cG8



Nemám sice tak silný drát, ale zkusil jsem něco podobného nacpat do protanku . Použil jsem 0.25, 5ot., vejde se to tam tak akorát, odpor 0,7ohmu a hulí to jako ďas :) dát to jako dual coil do aquy nebo tridenta, asi by se děly věci, bohužel na takové odpory nemám vhodnou baterii ...

Odesláno z mého GT-I9070P pomocí Tapatalk
Wismec reuleaux DNA 200,Laude DR75 DNA75, Smok X cube II ,Istick Pico, kanger dripbox 160, vandy vape bf mod 80w, coppervape bf mod. Kronos style,Kayfun V3mini style,Cubis, pulse bf rda, fuji,a další spousta squonk rda a mechanických squonk modů ...různé kombinace,náplně vlastní míchanice,zejména RY4

Obrázek
Uživatelský avatar
buban76
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 910
Registrován: ned 19. úno 2012 19:22:52
Bydliště: Jedlová
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vata - experimenty, microcoils, nanocoils

Příspěvekod pospisilecek » sob 26. dub 2014 9:35:47

Obrázek
100% Bio Vata z Tasca v podobě kuliček.Po rozmotání je krásně načesaná po vláknech, je lepší než třeba Ebelinka z DM. Takže to, co nespotřebujeme na miminko, taťka vyhulí :rofl
110g za 42kč.
EDIT:....psal jsem výrobci do UK už 7 emailů s otázkou jestli je tato vata chemicky bělena či nikoliv. Ani na jeden nikdo nereagoval bohužel :head takže doporučuju NEPOUŽÍVAT....
Upraveno moderátorem
RADY POUZE ZA POPLATEK..
BLBCUM ZA DVOUNÁSOBEK..


Obrázek
Uživatelský avatar
pospisilecek
Eyjafjallajökull
Eyjafjallajökull
 
Příspěvky: 3126
Registrován: sob 27. říj 2012 23:30:03
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vata - experimenty, microcoils, nanocoils

Příspěvekod Joker » sob 26. dub 2014 21:40:55

... diky Bilovi , JX3P ,Vorlovi ( vynikajici videa :yes ) a ostatnim diskuterum zde ve vlakne jsem vatu ( co by prisun liquidu ) uspesne otestoval ...
... vyzdvihnul bych jeji prekvapive cistou vyslednou chut ,jednoduchost " servisu " ...a negativa ? - tak ty sem pridam az na nejaka narazim ...
... sice u mne za primarni stale povazuji mesh + oplet ,ale specialne u kapacich systemu pojedu ciste jen a jen na vate ...
... když se obracíme k Bohu - tak se modlíme ... když se Bůh obrátí na nás - podlehneme schizofrenii ...
Uživatelský avatar
Joker
Moderátor
Moderátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2560
Registrován: pát 21. říj 2011 16:17:43
Bydliště: Valašsko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vata - experimenty, microcoils, nanocoils

Příspěvekod martincihak » ned 27. dub 2014 0:37:52

Ahoj, tak ja jsem taky ted asi tyden hulil igo-l na paralelni spiralku. Vysledek je takovy, ze cele atty se mi opravdu hodne zahriva, chut neni spatna, ale co mi moc nesmakuje, to je hodne teply kour. Tech 0,5 Ohmu je opravdu sila. Osobne se mi osvedcila varianta triple twist, tj. 3x 0,2 kanthal do vrtacky a pomalu je zarolovat do takove struny. Motam to na 1,5mm vrtacek a 5-6 otocek. Odpor je 1-1,2 ohmu. Chladny kour, chut parada. Doporucuji vyzkouset
Obrázek
martincihak
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 59
Registrován: pát 10. led 2014 8:03:38

Re: Vata - experimenty, microcoils, nanocoils

Příspěvekod OldAlien » ned 27. dub 2014 14:30:02

Kapací IGO-W jsem opatřil setupem pod pracovním názvem Ruská vložka.
Horizont spirála 0.35 mm / 1.0 ohm motáno na 2.0 mm tyčce.Jeden konec vaty končí hned za spirálkou a druhý je vlastně zásobníkem vaty, která je stočená na dně kotelny. Když už se mi chuť nezdá, tak popotáhnu za krátký konec vaty, tím se do spirálky dostane nová, starý kousek který je už mimo spirálu ostříhnu a jedéééém. To už se nedá měřit na minuty, ale na vteřiny.
Teď zase Vy. :time
OldAlien
 

Re: Vata - experimenty, microcoils, nanocoils

Příspěvekod dlouhejbil » ned 27. dub 2014 14:53:17

Dobrý nápad. :yes
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vata - experimenty, microcoils, nanocoils

Příspěvekod Nek » ned 27. dub 2014 15:08:40

Takhle to taky asi 3 týdny dělám :rock
Ruská vložka je docela příznačný název :chuckle Ty ruský báby s "prostěradlem" na poli to mě teda nenapadlo :yes :rofl :rofl :rofl
'Better late, than never'
Uživatelský avatar
Nek
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob 26. led 2013 0:23:38
Bydliště: LOCH
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vata - experimenty, microcoils, nanocoils

Příspěvekod toorek » ned 27. dub 2014 22:34:45

V pátek mi to nedalo a zkusil jsem kusanec vaty převařit. Tak, jak jsem četl na fórech -20 minut varem a pak 24 hodin sušit. Popravdě, sušil jsem ji pro jistotu až do dnešní neděle. Při vaření jsem z počátku z hrnce cítil ten smrad, co čerstvá vata dává při prvních pár potazích po namotání. No a dnes jsem to zkusil dát do Kayfunu. Moje zkušenost - lépe se s tím dělá. Z vaty jsem si ustřihl úzký proužek (viděno na videu v sekci o Aquě), ten jemně zmáčkl a nainstaloval do spirálky. Má to tu správnou chuť už od prvního prásku. Takže na tom asi něco bude a dál už budu vatu převařovat vždycky. Akorát ta Ebelin z DM na to s těmi krátkými vlákny není nejlepší, hlavně kvůli tomu stříhání. Příště zkusím tu miminkovskou z Tesca.
Uživatelský avatar
toorek
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 256
Registrován: pon 15. dub 2013 1:22:53
Bydliště: Olomouc
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vata - experimenty, microcoils, nanocoils

Příspěvekod Joker » pon 28. dub 2014 7:16:49

... tak to je zajimave zjisteni ... ja zadny ,jak ty rikas " smrad " z vaty nikdy nezaznamenal ... tim spise ,abych s ni musel podstupovat nejake 20-ti munutove vyvarovani s naslednym dlouhodobym vysousenim ...
... do hledani kdo tu v tomto ma ,ci nema pravdu se nejak hloubeji poustet nehodlam - jen se znovu odvolavam na Vorlovo video s tim ,ze to - co tam svetu ukazal - je plne dotacuji pro uvedeni vaty do bezneho e-kurackeho provozu - a to bez jakychkoli naslednych negativnich priznaku - at uz se jedna o pachut ,nebo pavuni ...
... proc to zde pisu - precte-li si tvuj prispevek nekdo ,kdo se teprve na svou etapu s " vatou " chysta - muze mu tahle cesta pripadat diky tomu slozitejsi - coz podle mne neodpovida skutecnosti ...

... pokud si vsak i nadale budes stat za svym - je to v poradku a ja se jen odvolam na svou vlastni subjektivni zkusenost ...
... když se obracíme k Bohu - tak se modlíme ... když se Bůh obrátí na nás - podlehneme schizofrenii ...
Uživatelský avatar
Joker
Moderátor
Moderátor
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2560
Registrován: pát 21. říj 2011 16:17:43
Bydliště: Valašsko
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vata - experimenty, microcoils, nanocoils

Příspěvekod Grif » pon 28. dub 2014 8:01:52

Nejméně u Ebelin, je to s tou pachutí pravda. První 3 potahy je to cítit. Proto při instalaci nové, hned zakápnu liquidem a několikrát zažhavím. Teprve potom složím atty a naplním.
Prostě, e-kouřím vše možné.
Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem.
Uživatelský avatar
Grif
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 5286
Registrován: pát 08. dub 2011 16:44:25
Bydliště: Jizerské hory
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Vata - experimenty, microcoils, nanocoils

Příspěvekod OldAlien » pon 28. dub 2014 8:33:55

tooreku, tooreku!
Převařovat vatu, to bych s tím šlehnul a šel si koupit kartón smradlavek :head Mám na vatě osm kousků DIY atomizérů a žadné pachutě se nekonají. A je úplně jedno jakou bio vatu strčím do spirálky. Dlouhý nebo krátký vlas, to spěje k tomu, že nejdříve povařit, potom pročesat, potom vyfenovat a jít se objednat k Chocholouškovi. Hledal bych chybu někde mezi vatou a židlí. :chuckle. Už bylo těch nářků na vatu přehršle. Je funkční a basta :mrk
Edit: Nedavno tu jeden maník zase kázal, že se zbavuje pachutě vaty tím, že jí krátce na sucho přehžaví. Já bych to viděl na založení klubu anti vatáků. Nic ve zlém jenom prostoduchý pokus o vtip. :hand
Naposledy upravil OldAlien dne pon 28. dub 2014 8:48:02, celkově upraveno 1
OldAlien
 

Re: Vata - experimenty, microcoils, nanocoils

Příspěvekod Nek » pon 28. dub 2014 8:47:38

:D Si mě předběhl , něco takového jsem se chystal napsat.Mám na vatě 3 nebo 4 atíky ,ale dělat s vatou takovýhle vopičárny , tak bych raději zůstal pouze u opletu a naostro.
OldAlien , snad tam ještě možná chybí - vyžehlit :chuckle :D . :think
'Better late, than never'
Uživatelský avatar
Nek
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob 26. led 2013 0:23:38
Bydliště: LOCH
Národní vlajka:
Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků