• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Genisis DIY - materiál, setupy, zkušenosti/diskuze

Příspěvekod blikblik » pon 18. bře 2013 12:03:25

Systémy Genisis

Princip mesh, oplet (případně bez), spirálka a nasávání vzduchu hulvátem přes kotelnu do driptipu netřeba dlouze popisovat a přiblíží ho tento průvodce - manuál.

Vyzkoušel jsem tři oplety u nichž se názvy ustálily podle jmen a nicků chlapíků kteří je k nám jako první dodali.
Butulka (se silikonem), Nextel 3M zvaný Ferry a Technox. Každý z nich má trochu jiné vlastnosti, jinak se s ním pracuje a každý preferuje jiný, ale o tom můžeme poklábosit v této diskuzi. Donedávna kdy ještě tyto oplety nebyly k dispozici se zkoušely různé savé papíry, bavlněná gáza apod., ale tato doba už je díky rozšiřující se nabídce a pružné reakci některých obchodníků, díky za to, pryč. Bez opletu (příhodný slangový výraz co jsem vyčetl - zábradlí) jsem nezkoušel.

Můžeme motat jak jednospirálku, podélnou bispirálku, kroucený kanthal či plochý, většina z nás si zprvu hledá ten "svůj" setup, každému vyhovuje něco jiného a také je to dáno použitým hardwarem - na co se to motá. Nic není dle mého lepší nebo horší, záleží na našich individuálních potřebách, schopnostech a chuti.

Mesh - nerezová tkanina se dá zakoupit v různých hustotách a všeobecně se dá říci že na hustější náplň (liquid) je vhodnější použít trochu řidší mesh a naopak. Nejpoužívanějším standartem je Mesh 400 s tím že číslo udává počet ok na palec.

Systémů tohoto typu je již na trhu myslím dostatek a každý z nás taktéž preferuje něco trošku jiného.

Snažte se zde prosím psát zkušenosti ke Genisis systémům všeobecně. Za prvé pro to aby z toho nevznikl jeden guláš a čitatel z toho něco měl za druhé pro to že když z toho děláte moc velkou vědu, budíte tím dojem že to věda je. A není. Člověk používá několik běžných věcí denní potřeby které jsou o dost složitější. Genisis systémy jsou samozřejmě jako každá věc těžké navrhnout a vymyslet (proto budu vždy mít úctu k tvůrcům),ale ne při troše šikovnosti sestavit a používat. Nemyslím si že jsem osobně nějaký extra zkušeňák i když jsem měl potřebu nebo chuť poslat to co jsem získal těm méně zkušeným dál a vždy se mi to asi nepodařilo tou nejlepší formou. Dobrej set, už i druhej, třetí co jsem zprovozňoval Genisisku mám hotovej s přípravou a vším za max.třičtvrtě hodiny a to používám nejraději silikonový oplet který se musí vypalovat. Je to dost, ale pak mi bezchybně funguje minimálně dva měsíce při 5ml/den. Že někdo zkouší každou chvíli něco jiného a dělá různé pokusy o kterých se pak dlouze píše nebo se o něčem stále rozepisuje (dělám to též) je každého osobní věc, ale je dobré vědět že to jsou jen pokusy nebo jakýsi "tuning" které budí dojem složitosti a není třeba se tím jako běžný uživatel těchto systémů zabývat. Jak má někdo psáno co jsem zahlédl, ve svém podpisu - když to kouří tak to funguje.
O tom zda pálit či nepálit mesh pod oplet lze vesele diskutovat zde.
Upravil dlouhejbil

Obrázek
Naposledy upravil blikblik dne pon 18. bře 2013 22:33:51, celkově upraveno 1
blikblik
 

Reklama

Re: Genisis DIY systémy - materiál, setupy, zkušenosti

Příspěvekod dlouhejbil » pon 18. bře 2013 16:46:39

Nechci nikomu v ničem bránit. Tak jen upozorním, že už tu velmi podobné téma je Knoty a spirálky/druhy,návody, setupy/-Diskuze a to tady viewtopic.php?f=19&t=1485 Takže tady se držte opravdu tématu DYI.
To zas bude stížností kvůli promazávání, až si každý, kdo přijde nepřečte první stranu......
dlouhejbil
Uživatelský avatar
dlouhejbil
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 8290
Registrován: pát 18. lis 2011 16:23:20
Bydliště: Hradec Králové
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Genisis DIY systémy - materiál, setupy, zkušenosti

Příspěvekod blikblik » pon 18. bře 2013 20:54:37

Tak hned na začátek tady mám informaci. U lacinějších bezsilikonových netřepivých opletů které se dostaly v poslední době na náš trh se doporučuje vzhledem k tomu že se jedná o skelné vlákno dobře zapéct střih (otřepy) plamenem. Nejedná se o žádný z těch který jsem výše zmiňoval. Je to lepší pro jistotu udělat. Tyto oplety jsou cenově výhodnější, snesou ale trochu nižší teploty (kolem 600st.) a nehodí se pro vyšší výkony, ale to už bylo jinde několikrát zmiňováno. Sám jsem nezkoušel.
blikblik
 

Re: Genisis DIY systémy - materiál, setupy, zkušenosti

Příspěvekod Klasik76 » pon 18. bře 2013 21:56:05

Je pravda, že v tomto prípade sa nepoužíva oplet, len čistý oxidovaný mesh.
Edit. aby som nebol OT, používam čistý oxidovaný mesh+ 0,25mm kanthal s odporom 28 Ohm/m, 4 otáčky na výsledný odpor 1,1-1,2 Ohmu
Moja skúsenosť s opletom je ,že je to zbytočne pracné, zvyšujúce náklady, a zkresľujúce chuť.
Edit2: Ospravedlňujem sa za poskytnutie odkazu na relevantné informacie.
Naposledy upravil dlouhejbil dne pon 18. bře 2013 22:03:23, celkově upraveno 2
Klasik76
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 10. srp 2012 20:17:20

Re: Genisis DIY systémy - materiál, setupy, zkušenosti

Příspěvekod Dr.Watson » pon 18. bře 2013 23:52:32

blikblik píše:Tak hned na začátek tady mám informaci. U lacinějších bezsilikonových netřepivých opletů které se dostaly v poslední době na náš trh se doporučuje vzhledem k tomu že se jedná o skelné vlákno dobře zapéct střih (otřepy) plamenem. Nejedná se o žádný z těch který jsem výše zmiňoval. Je to lepší pro jistotu udělat. Tyto oplety jsou cenově výhodnější, snesou ale trochu nižší teploty (kolem 600st.) a nehodí se pro vyšší výkony, ale to už bylo jinde několikrát zmiňováno. Sám jsem nezkoušel.

Jak laik pozná druh a kvalitu opletu?
Tam je napsáno jen zda je se silikonem čili nic.
Odesláno z mého PC jménem Ráchel III. pomocí drátů a elektriky.

„Musím se červenat, Watsone,“ zašeptala paní Holmesová pohoršeným hlasem.
Jako každý, kdo má světu co říci, píši pouze ve větách holých.
S vloženými souvětími... a sem tam obrázkem který tutově není k věci, zato přísně multikultiincool sluníčově a genderově vyrovnaný.
Dr.Watson
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv 05. led 2012 19:32:14

Re: Genesis DIY systémy - materiál, setupy, zkušenosti

Příspěvekod blikblik » úte 19. bře 2013 0:05:08

Můžeš to poznat např. podle toho z jakého zdroje či e-shopu ho bereš a podle referencí na něj či pak vlastní zkušenosti. Tak je to ale např. i s knoty a dalsim. Alespoň dle mé zkušenosti. Je možné že některé mají popisky o složení apod., ale já Ti přesnou informaci o balení nedám protože jsem všechny oplety dostal.
Koupi Nextelu 3M rozhodne nic nezkazis. Dobre se s nim pracuje a vydrzi.
blikblik
 

Re: Genesis DIY systémy - materiál, setupy, zkušenosti

Příspěvekod pierres » úte 19. bře 2013 19:17:44

Ahoj mam jen dotaz. To co nabizi Norek za oplety bez silikonu trepivy a netrepivy to asi neni nextel a technox? Zarazila me nizsi tepelna max zatez pouze 600°C.
pierres
 

Re: Genesis DIY systémy - materiál, setupy, zkušenosti

Příspěvekod JX3P » úte 19. bře 2013 19:34:44

ne, podle me to bude silica 600st.
Nextel 312 - 1200°C
Nextel 440 - 1375°C
http://www.omega.com/Temperature/pdf/xc ... eeving.pdf

co je Technox nevím..ani Google - a co neví Google zpravidla neexistuje, čili hádám autorův vlastní název aby nikdo nevyslídil jeho zdroj
Obrázek

P = U²/ R
Uživatelský avatar
JX3P
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2080
Registrován: čtv 07. čer 2012 1:46:59
Bydliště: Louny

Re: Genesis DIY systémy - materiál, setupy, zkušenosti

Příspěvekod lavatera » úte 19. bře 2013 19:52:43

Vaperský termín "Technox" existuje déle, než jsme my vapery. Byl dělán v několika desítkách metrů na zakázku, dobře savý a třepivý, bylo třeba ho pro manipulaci karamelizovat. Odvozuje se stejně jako název opletu se siliconem podle zdroje.
Naposledy upravil lavatera dne úte 19. bře 2013 20:26:47, celkově upraveno 1
Obrázek

"Problém není to, že existují problémy. Problém je očekávat něco jiného a myslet si, že mít problémy je problém."
Theodore Rubin
"Omnia sunt venena, nihil est sine veneno. Sola dosis facit venenum." Paracelsus
Uživatelský avatar
lavatera
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 457
Registrován: sob 08. pro 2012 18:37:29

Re: Genesis DIY systémy - materiál, setupy, zkušenosti

Příspěvekod blikblik » úte 19. bře 2013 20:02:45

Technox je podle nicku Technox, zdroj neznam, nyni myslim u nas nedostupny. Ten kteremu se prezdiva Ferry podle Ferryho je Nextel (nevim cislo) coz se donedavna nevedelo, dostupny. A zase: Butulka od Butulky, silikonovy a je to myslim ten co se daval jako izolace do cartomizeru - dostupny, nutno zbavit silikonu. Da se tez pouzit oplet z techto cartu, nutno tez zbavit silikonu. Vsechny vydrzi pres 1000st., nevim presne kolik. Ty co prisli pozdeji - neznam. Pred nedavnem se nedal bezne koupit zadny , ted je to lepsi, nektere jsou i v e-shopech. Na tyto informace poskytuji 0% zaruku. :D

edit: Byla jsi rychlejsi.. :mrk

[ Post made via Android ] Obrázek
blikblik
 

Re: Genesis DIY systémy - materiál, setupy, zkušenosti

Příspěvekod razzorr » úte 19. bře 2013 20:34:32

zdarvim všechny vpery..prosím o radu.. když naplním tak mesh dlouho saje liquid.. po pár práskách mesh u spirálky vyschne a je cítit ta hnusná spálená chut a zase musím strašně dlouho čekat než mesh nasaje.. mesh je tam origo od výrobce (neměnil jsem) dělalo to hned po zakoupení.. tak se chci zeptat někoho zkušenějšího jestli neví co s tím, nebo jestli to mám rovnou reklamovat.. PS liqudy míchám 50% PG 40% VG..
razzorr
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 19. úno 2013 0:53:05
Bydliště: Brno
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Genesis DIY systémy - materiál, setupy, zkušenosti

Příspěvekod pierres » úte 19. bře 2013 20:42:13

Aspon napis, co mas resne za typ a kdes to koupil, z toho se da asi odvodit kvalita meshe. Pokud sis poridil Mini Did apod. cinske napodobeniny, tak bych ten mesh vymenil za kvalitnejsi a pridal jeste navic oplet. Zrejme to nekdo prehnal s oxidaci a mesh nestiha zasobit...
pierres
 

Re: Genesis DIY systémy - materiál, setupy, zkušenosti

Příspěvekod blikblik » úte 19. bře 2013 20:53:54

Razzorr: DIY znamena neco jako urob si sam, nekdy i dorob si sam. Na to jak to zasobi apod. se Ti zadna zaruka nevztahuje. Uved prosim typ, kde jsi koupil neuvadej. Dik.

[ Post made via Android ] Obrázek
blikblik
 

Re: Genesis DIY systémy - materiál, setupy, zkušenosti

Příspěvekod pierres » úte 19. bře 2013 20:57:30

Dobre, no tak ten jsem mel na mysli. A ten mesh sis oxidoval sam nebo to uz bylo rovnou pripravene ke koureni? Videl bych to na problem kvality meshe + spatne zoxidovane vyrobcem nebo tebou. Pripadne zkus sestrihnou dolni cast meshe pod uhlem 45 stupnu, melo byto urychlit nasavani, pokud ani to nepomuze, pak jedine vymenit mesh.
pierres
 

Re: Genesis DIY systémy - materiál, setupy, zkušenosti

Příspěvekod lavatera » úte 19. bře 2013 20:58:59

Mesh je nerezová filtrační síťka s různým poštem ok na cm2 podle potřeb filtrované kapaliny. Pro vaperské účely platí, že menší číslo se používá pro hustější liquidy. Pokud není problém s nasákavosti opletu, který nezmiňuješ, může být problém v přílišném utažení (je třeba mírná pohyblivost stočeného meshe ve dnu kotelny), neodpovídající hustota liquidu vzhledem k poštu ok...... mesh v nádobce s liquidem zastřihnout pod úhlem 45 stupňů těsně nad dnem nádoby...... jinak zkusit znovu opálit, promnout v srolovaný v prstech a příp. opakovat.... Nebo rovnou koupit kousek meshe, u kterého budeš vědět jeho hustotu a trochu si pohrát. Někdy pomůže mesh o pár mm zúžit, aby nebyl tak natěsno.
Obrázek

"Problém není to, že existují problémy. Problém je očekávat něco jiného a myslet si, že mít problémy je problém."
Theodore Rubin
"Omnia sunt venena, nihil est sine veneno. Sola dosis facit venenum." Paracelsus
Uživatelský avatar
lavatera
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 457
Registrován: sob 08. pro 2012 18:37:29

Další

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků