• Reklama
Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.
 
 

Hussar RTA, RDTA - klon

Sem patří pouze atty, které jsou již z výroby určeny pro vlastní úpravu.
Příklady:
Phoenix, Mini Did Genesis, VISION Eternity atd.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

Hussar RTA, RDTA - klon

Příspěvekod peco » pon 26. bře 2018 13:51:15

Coppervape Hussar RTA

Klon Hussar RTA od Coppervape je vydareným MTL. Narazil som naň pri rozhodovaní medzi Skyline a Berserker. Nakoniec som si vybral práve Hussar, pretože obsah tanku je 5,7ml a podľa názorov majiteľov tohto atomizéru podáva skvelú chuť (potvrdzujem aj ja).
Ide o jednošpirálovú zvonkovú verziu s vrchným plnením, spodným airflow a zatváraním prívodu liquidu pred plnením. Atomizér je doručovaný v lepenkovej krabičke.

Obrázek Obrázek Obrázek

Súčasťou balenia je samotný atomizér s osadeným 2,5mm airhole, náhradný PC tank, náhradný 2,0mm airhole, dve skrutky na uchytenie špirály a náhradné tesniace krúžky. Nevýhodou je absencia izolačných krúžkov, ktoré sú malé a pri údržbe sa ľahko postrácajú. Kotolňa je malá a 28GA ss316L s vnútorným Ø3,5mm sa tam vôjde natesno s rizikom skratu. Ja tam mám 8 závitov tesne pri sebe 28GA ss316L s vnútorným Ø3,0mm cca 0,9 ohmu. Špirála sa osadzuje celkom bezproblémovo, pre moje potreby som ju umiestnil tesne nad airhole/ofuk (foto v príprave).

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

K atomizéru som si dokúpil menší PC tank(s komínom), náhradný topcap a 1,3mm airhole. Na obrázku zľava doprava sú prvé dva airhole s prieduchom 2,5mm a 2,0mm(dodávané s RTA) a posledný je 1,3mm. Ja používam 1,3mm, ale použiteľný je aj 2mm, len poťah je voľnejší. Dá sa ale cez krúžok regulácie priškrtiť. Ten najväčší (2,5mm) som ešte nemal čas odskúšať, pretože atomizér nepustím z ruky a ťahám. Ďalej sú tam dva detaily na komponenty veľkého a malého tanku aj s náhradným topcap (s funkciou chladiča) a drip tip.

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Reguláciu liquidu zabezpečujú otvory v zvončeku a tanku. Pri pootočení doprava je otvorený, doľava sa zatvára. Oba typy tanku (SS, aj PC) tesnia uzavretie slušne a podtlak sa nestráca. Na obrázku nižšie liquid otvorený a na ďalšom zatvorený. Potom detail na tanky a zvonček. Práve preto, že tank nie je holá tuba, ale obsahuje vyfrézované otvory na uzatváranie liquidu, nie je k dispozícii sklo, ale "len" nerez, PC, prípadne PEI.

Obrázek Obrázek Obrázek

Na obrázku nižšie sú: Veľký tank s origo topcap v prevedení PC a SS. Origo topcap má driptip neodnímateľný, ale dá sa naň nasadiť ďalší 510 drip tip.

Obrázek Obrázek

Na obrázku nižšie sú: Veľký SS tank s náhradným topcap a malý PC tank s tým istým. Tento náhradný topcap neobsahuje drip tip a je možné doň osadiť ľubovoľný 510 drip tip. Malý tank má podľa dostupných informácií obsah 3ml, ešte som to nemeral.

Obrázek Obrázek

Tank je možné demontovať z kotolne bez vytečenia liquidu. Pootočením tanku vľavo sa najprv uzavrie liquid a ďalším točením sa tank odskrutkuje zo základne. Plní sa plniacim otvorom pod top cap-om, ktorý je potrebné zložiť. Nerezový tank plním tak, že odskrutkujem topcap aj s vrchnou zátkou tanku(na ktorej je plniaci otvor) a lejem liquid priamo do tanku. Potom topcap naskrutkujem aj so zátkou na tank a povolím liquid. Pri takomto type plnenia si treba dať pozor, zásadne pri odskrutkovanej zátke a zatvorenom liquide nechytať za tank. Ten totiž pri takomto neštandardnom postupe na základni nič nedrží, ani zámok ani zátka, a zostane vám v ruke za rachotu základne s modom na stôl. O vytečenom liquide už ani nevravím. :)

Obrázek Obrázek Obrázek

Každopádne ide o perfektný RTA s vynikajúcou chuťou. Pri malom tanku je chuť mierne degradovaná (menšia výraznosť a plnosť), ale nie je to nič tragické. Som s ním spokojný. Tu sú fotografie setupu 8,5 otočiek 28GA SS316L na 3mm, cca 1 ohm:

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek


---------------------------
SXK Hussar Styled RDTA

Elegantný Hussar RDTA. Ja ho používam v spojení s Ehpro 101, alebo SMPL. Väčšinou na MTL. Chuťové podanie pri MTL je samozrejme inde ako pri RTA, pretože ide o iný systém.

Obrázek Obrázek

V základnom balení je pribalený aj BF center pin, takže je pripravený na sqeeze/squonk. Ešte som nemal možnosť to vyskúšať :) .

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Atomizér obsahuje malý tank v spodnej časti. Nad ním je kotolňa pre jednu špirálu. Nejde o klasiku drip atomizér. Jeden otvor je pre plnenie a druhý je kontrolný, cez ktorý pri plnení uniká vzduch, a zároveň signalizuje plný tank. Nemeral som obsah, ale odhadom cca 25-30 kvapiek signalizuje cca 1,5ml. na obrázku sú vidieť aj otvory pre vatu a malý červíček, ktorý slúži ako doraz pri regulácii airflow. Ofuk špirály je len zboku. Dymivosť je slušná a chuť prijateľná.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil peco dne stř 18. dub 2018 11:55:03, celkově upraveno 4
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Reklama

FastTech

Re: Hussar RTA, RDTA - klon

Příspěvekod Jesen » úte 27. bře 2018 20:56:28

Skvelá recenzia, chválim. Používam tiež tu istú verziu asi 3 týždne, s Torpedo top cap a micro tank. Veľký som ani neskúšal, tak neviem porovnať. Spokojnosť rovnako, akurát ešte skúšam rôznu výšku spiralky od vzduchu, nevšimol som si nejaký rozdiel. Je to konstrukcne jednoduché a funkčné a hlavne suché. Jedine plniaci otvor mohol byť väčší, pri nemotornosti to proste tečie po tanku. Inak ten tank netečie vôbec ale ze vôbec, nech som skusal s vatou čokoľvek. Používam dodaný 2.5 mm vzduchovy pin, ten menší ale budem musieť skúsiť tiež. Veľmi podarený atik a tiez odporúčam za skvelú cenu overený klon od coppervape. Pre mňa momentálne kayfun v5, skyline a hussar top rta (v klonoch)
Jesen
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. led 2016 21:27:25

Re: Hussar RTA, RDTA - klon

Příspěvekod peco » stř 28. bře 2018 7:46:50

Pokiaľ plním cez plniaci otvor, tak tank nakloním tak, aby plniaci otvor smeroval hore, takže nič nepotečie mimo. Ale niektoré fľašky majú hrubší injekčný otvor a ten sa do plniaceho otvoru tanku skoro nevmestí.
Nerezový tank, ako som už písal plním nie cez plniaci otvor, ale odskrutkujem zátku a lejem rovno do tanku. Špirálu mám takmer tesne na ofuku. Tank nepreteká, ale ak dám veľa vaty, tak nastúpi dryhit, chce to dobrý odhad. Mám dva tieto tanky a na oboch mám zatiaľ rovnaký setup. Cez víkend dám fotky.

Jesen: Ten 2,5 mm airhole nie je príliš vzdušný? Mne skôr vyhovuje utiahnutejšie MTL.
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Hussar RTA, RDTA - klon

Příspěvekod Jesen » stř 28. bře 2018 8:18:20

No práveže sa mi zdá vzdušný, ale tak ze to nie je ono. Tento tank je robený na menší ofuk sa mi zdá. Mam tam 0.4 nerez na 2.5mm tycke, vychadza 0.5 ohm. Na nejakých 20w. Je to dobre, ale môže byť ešte lepšie ak zmensim ofuk
Jesen
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. led 2016 21:27:25

Re: Hussar RTA, RDTA - klon

Příspěvekod peco » stř 28. bře 2018 9:18:35

Ja tam mám tú 1,3 mm dieru (dokúpenú) a tam je to paráda. Síce už air nejde regulovať, keďže diera pod špirálou je menšia ako regulačná, ale je pre mňa tak akurát.
Ak tam dám tú 2,0 mm dieru, ktorá bola pribalená, tak je to dobré, ale pocitovo ma to ťahá na utiahnutejší poťah, preto si ju trochu uškrtím cez regulátor.

Edit:
Páči sa mi aj to, že ak chcem laborovať so setupom a airholom, tak tank môže byť aj plný a nič nevytečie. Jednoducho ho zložím dolu a upravím kotolňu ako potrebujem.
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Hussar RTA, RDTA - klon

Příspěvekod Gavlos » stř 28. bře 2018 13:23:33

Holas.


kde jste zakoupily klon jestli se můžu zeptat
Gavlos
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 25. bře 2018 19:59:09

Re: Hussar RTA, RDTA - klon

Příspěvekod Jesen » stř 28. bře 2018 13:26:27

Peco: tak to ale ma asi 90% atikov, že môžeš laborovat so setupom a mat aj plný tank odskrutkovany. Práve som dal 2mm luft a 0.3 nerez, uvidíme ako si to sadne, zatiaľ vyhovuje.

Kúpený klasicky cez GB
Jesen
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. led 2016 21:27:25

Re: Hussar RTA, RDTA - klon

Příspěvekod Gavlos » stř 28. bře 2018 13:30:49

OK. Omrknu díky.
Gavlos
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 25. bře 2018 19:59:09

Re: Hussar RTA, RDTA - klon

Příspěvekod peco » stř 28. bře 2018 13:42:38

maju ho aj na FT

Jesen:
asi 90% atikov, že môžeš laborovat so setupom a mat aj plný tank odskrutkovany

Jasne, no tento tank odskrutkuješ a môžeš ho odložiť v akejkoľvek polohe. Po uzavretí a odskrutkovaní je tesný, nič z neho netečie.To som u Skyline, KF a pod nepostrehol.
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Hussar RTA, RDTA - klon

Příspěvekod Jesen » stř 28. bře 2018 18:50:05

Tak v tomto zmysle máš absolútnu pravdu :)

Edit: aj na ten 2 mm luft som musel hodiť 0.4mm nerez. Jednoducho pri 0.3 drote to je také slabé, nehutne. Pri hrubsom drote a odpore cca 0.5 je para hutnejsia, intenzívnejsia a teda aj teplejšia. Tak mi to vyhovuje, akurát sa to pochopiteľne viac hreje aj na 20w,kedze je to väčšia masa drôtu

Toto iste zažívam pri kayfun v5, kde 0.3mm drôt je proste slabý a neda mi ten pôžitok a hutnost ako 0.4 nerez
Jesen
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. led 2016 21:27:25

Re: Hussar RTA, RDTA - klon

Příspěvekod peco » pon 02. dub 2018 7:23:27

Vyskúšal som 26GA, ale oproti 28GA necítim rozdiel v chuti. Len je to teplejšie, no výraznejšie nie. Evidentne máme iné huby.
Doplnil som nejaké fotky setupu a aj k tomu RDTA.
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Hussar RTA, RDTA - klon

Příspěvekod ZaMi74 » úte 10. dub 2018 21:25:24

Tak jsem taky neodolal a pořídil Coppervape Hussar RTA, včetně 1,3 mm vložky a fakt paráda. Zatímco 2,5 mm jsem ani nezkoušel a 2,00 mm pro mě bylo stále příliš vzdušné, tohle je naprosto ono.
Velká spokojenost, rozhodně doporučuji každému pravověrnému MTLkáři :yes

[ Post made via Android ] Obrázek
"Ti, kteří své meče překovali na pluhy, budou orat pro ty, kteří tak neučinili." - Thomas Jefferson

Obrázek

Aktuálně nejvíc používám: SXmini G Class + Vapor Giant M5, Hcigar VT75D + Coppervape Hussar RTA, a Geekvape Aegis Legend + Innokin Ares
Uživatelský avatar
ZaMi74
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 26. zář 2016 14:45:56
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Hussar RTA, RDTA - klon

Příspěvekod peco » stř 11. dub 2018 10:56:01

Po pár mesiacoch používania som s ním stále spokojný. Prvý kus mi prišiel v decembri minulého roku. Skúšal som všetky možné kombinácie a setupy, no nakoniec som skončil na veľkom nerezovom tanku, airhole 1,3mm a torpedo topcap. A setup sa stabilizoval na 28GA ss316, 8,5 otáčok na priemer 3mm, cca 0,92 ohmu, 16W. Mám dva tieto RTA. Pokiaľ RTA poskladám a dodržím všetky náležitosti ako napr. čistá báza na závity a tesnenia a pod., tak je všetko v poriadku. Závity tohto klonu sú trošku horšie opracované a občas pri rýchlom laborovaní mi to nesadlo a netesnilo, prípadne sa to zadrelo a nešlo rozobrať. Ale ak si dám pozor pri zostavovaní na všetko potrebné, tak nemám problém a pohodovo vapujem.
Zaujímavé je, že prvý kus mal výborné opracovanie všetkých komponentov a druhý už má závity horšie, a dokonca aj povrchové opracovanie nie je dobre doleštené, hlavne na hranách je vidieť škrabance. U mňa výhody ale prevyšujú, takže to ignorujem. :)
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Re: Hussar RTA, RDTA - klon

Příspěvekod Profivapers » úte 14. kvě 2019 9:03:52

Děkuji ti za pěknou recenzi.

Menší kotelnička a lehce do ní pouštět vzduch, pokud zvolíme menší průměr ofuku pod spirálkou, to je přesně to moje. Plnění by se dalo asi vymyslet ještě trochu lépe, ale jinak fajnovej atík a chutná mi z něj moc. Měl jsem před pořízením trochu obavy, ale byly liché. :chuckle Spokojenost velká. :smoke

Obrázek
Uživatelský avatar
Profivapers
Nezbedný kamna
Nezbedný kamna
 
Příspěvky: 4187
Registrován: sob 08. čer 2013 4:40:39
Bydliště: Na louce
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Hussar RTA, RDTA - klon

Příspěvekod peco » úte 14. kvě 2019 14:13:19

Podľa fotky máš aj náhradnú dvojšpirálovú kotolňu. Takže máš originál, alebo nejaký iný ako coppervape klon (YFTK)?
Od 11.2.2019 som bez nikotínu a po pár pokusoch s 0mg NIC aj bez vapovania.
-------------------
Evic Primo mini, Evic Primo SE, iStick Pico 25, SMPL
Coppervape Hussar RTA, Origen Genesis V2, Origen Genesis V2 MKII, Coppervape Spica Pro
Uživatelský avatar
peco
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 107
Registrován: pát 23. čer 2017 10:43:12
Bydliště: stredojuh
Národní vlajka:
Slovakia

Další

Zpět na Atomizéry(pouze DIY!)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků