• Reklama
FastTech
 
 

Bodovačka odporových drátů

Toto téma je hlavně pro technicky zdatné jedince, kteří se nebojí trochu laborovat.Vše co budete provádět na základě obsahu toho tématu, děláte na vlastní nebezpečí.

Moderátoři: Grif, jura-p

Pravidla fóra
Pamatujte že:

Prodávat na tomto fóru je možné pouze v tržnici a musíte mít min. 10 smysluplných přípěvků ve fóru.(tzn. ne vtipy atd). Pokud bude někdo prodávat kdekoliv jinde ve fóru, bude jeho příspěvek odstraněn, bez varování ,buďto Moderátory nebo Adminem. Veškerá debata na téma obchodování(nákup nebo prodej od zdejších šikulů), patří pouze do SZ a ne do vláken(bude opět bez varování mazána). Ve vláknech probírejte pouze technické záležitosti kolem výrobků!
(Cokoliv z tržnice nepatří do podpisu.)

Při opakovaném porušování těchto pravidel bude udělěna antihodnost a může následovat ban.

Bodovačka odporových drátů

Příspěvekod Kenobi » úte 17. zář 2013 1:25:18

Před časem jsem dával do koutku kutilů foto bodovačky, kterou jsem postavil pro kamaráda. Vlastík se onehdá ptal na součástky a pak ještě pár lidí poslalo SZ, tak jsem konečně našel trochu času udělat podrobně popsané schéma, podle kterého by to měl dát dohromady i naprostý laik, který neví jak je na diodě označená katoda:-). Od původního seznamu součástek, ze kterého jsem čerpal na ostatních fórech, jsem se mírně odchýlil, protože se mi některé nepodařilo sehnat, ale ty změny nemají na funkci valný vliv. Odkazy na nákup součástek zde postovat nesmím, takže si každý vygůglí buď sám, nebo mi pošlete SZ. Ten LED měřící modul tam být nemusí, takže jsem ho ve schématu zakreslil jen šedivou barvou a může se to sestavit bez něho. Na fotce je vidět pod LED modulem trimr, kterým se nastavuje napětí.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Martin - eCF Tábor
Obrázek
FUZZE 510XL Grip + Storm Rider 0022, NATURAL SS + Pulse-G, THULON MOSFET MOD 2x18350 + AGA-T
Vendetta BoxMod + Big Kayfun 30mm
Uživatelský avatar
Kenobi
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 332
Registrován: úte 27. pro 2011 1:08:47
Bydliště: Tábor

Reklama

Re: Bodovačka odporových drátů

Příspěvekod aeronaut » úte 17. zář 2013 9:22:50

možná stupído dotaz, ale marně hledám nastavovací prvek, na té krabičce je jenom tlačítko nabíjení.... ?
(osobně používám jen prostou baterii 35V s kondíkem a boduju nadvakrát- šlus, kapka a napodruhé šlus do kapky)

edit: už ho vidím, ten malý šroubováček a dírka na krabičce :) trimem na stepupu ?
介意,轻如烟雾
aeronaut
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 07. říj 2010 14:56:40
Bydliště: Praha

Re: Bodovačka odporových drátů

Příspěvekod Kenobi » úte 17. zář 2013 10:31:11

:clap , no vida, vypadá to, že jsi se dostal i na ten text nad obrázky, tam je to popsané. Jj, je to trimr přímo z modulu, bylo to takhle nejjednodušší, než shánět něco, čím to nastavit.
Martin - eCF Tábor
Obrázek
FUZZE 510XL Grip + Storm Rider 0022, NATURAL SS + Pulse-G, THULON MOSFET MOD 2x18350 + AGA-T
Vendetta BoxMod + Big Kayfun 30mm
Uživatelský avatar
Kenobi
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 332
Registrován: úte 27. pro 2011 1:08:47
Bydliště: Tábor

Re: Bodovačka odporových drátů

Příspěvekod JX3P » úte 17. zář 2013 13:52:47

perfektní návod, díkes Kenobi :yes
je dobrý vyplnit konce krokodýlku cínem pro jistější uchycení drátu
Obrázek
Obrázek

P = U²/ R
Uživatelský avatar
JX3P
Temelín
Temelín
 
Příspěvky: 2080
Registrován: čtv 07. čer 2012 1:46:59
Bydliště: Louny

Re: Bodovačka odporových drátů

Příspěvekod MiPa » čtv 17. říj 2013 17:26:16

S poděkováním Kenobimu :yes :clap za perfektní návod a typy k obstarání součástek

K napájení lze použít třeba toto http://www.fasttech.com/products/1420/10004475/1342701

2.jpg
4.jpg
3.jpg
1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
MiPa
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 16. bře 2012 14:37:05
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Bodovačka odporových drátů

Příspěvekod Kenobi » čtv 17. říj 2013 18:13:07

Super, pěkně jsi to tam napěchoval. :yes
Martin - eCF Tábor
Obrázek
FUZZE 510XL Grip + Storm Rider 0022, NATURAL SS + Pulse-G, THULON MOSFET MOD 2x18350 + AGA-T
Vendetta BoxMod + Big Kayfun 30mm
Uživatelský avatar
Kenobi
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 332
Registrován: úte 27. pro 2011 1:08:47
Bydliště: Tábor

Re: Bodovačka odporových drátů

Příspěvekod Hanes69 » stř 22. říj 2014 17:40:38

Pro další zájemce o stavbu bych měl malý tip:
Na Dealextreme (obdoba FT) je k mání modul "DC-DC LM2577 0.45'' 3-digital Voltage Step Up Boost Module", který obsahuje integrovaný voltmetr... Ceny jako na FT, poštovné zdarma...
Více viz http://www.dx.com/p/dc-dc-lm2577-0-45-3 ... lue-301104
Obrázek
Hanes69
 


Zpět na Technické upravování e-kuřiva a doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků