• Reklama
 
 

Testy baterií - J.McG

Toto téma je hlavně pro technicky zdatné jedince, kteří se nebojí trochu laborovat.Vše co budete provádět na základě obsahu toho tématu, děláte na vlastní nebezpečí.

Moderátoři: Grif, jura-p

Pravidla fóra
Pamatujte že:

Prodávat na tomto fóru je možné pouze v tržnici a musíte mít min. 10 smysluplných přípěvků ve fóru.(tzn. ne vtipy atd). Pokud bude někdo prodávat kdekoliv jinde ve fóru, bude jeho příspěvek odstraněn, bez varování ,buďto Moderátory nebo Adminem. Veškerá debata na téma obchodování(nákup nebo prodej od zdejších šikulů), patří pouze do SZ a ne do vláken(bude opět bez varování mazána). Ve vláknech probírejte pouze technické záležitosti kolem výrobků!
(Cokoliv z tržnice nepatří do podpisu.)

Při opakovaném porušování těchto pravidel bude udělěna antihodnost a může následovat ban.

Re: Testy baterií - J.McG

Příspěvekod aeronaut » ned 06. črc 2014 14:12:57

oldaliene, a nemáš po ruce nějaké "starší" baterie jestli to třeba nebudou dělat taky :)
anebo číňan vpašoval do tvých nových baterií PCB :)
介意,轻如烟雾
aeronaut
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 07. říj 2010 14:56:40
Bydliště: Praha

Reklama

Herní streamy na Twitch.tv a záznamy na YouTube.

Re: Testy baterií - J.McG

Příspěvekod OldAlien » ned 06. črc 2014 14:21:16

Jistě že baterky staršího data jsou v pohodě.Mám šest mechanik, z toho tři na přímý kontakt na baterku, nebyl problém to zodpovědně prozkoušet mezi sebou. Kdyby to dělal jeden typ od jednoho prodejce, ale tak tomu není. Záhada. No nic hulí to, tak to pustím z hlavy.
OldAlien
 

Re: Testy baterií - J.McG

Příspěvekod ClonyXXL » čtv 28. kvě 2015 17:32:41

Měl bych dotázek.
Na první stránce je jako vítěz uveden "Sanyo 18650 Li-ion 2600mAh Absolutní špička mezi bateriemi,takto má vypadat správný graf"
Je tento vítěz aktuální (netuším datum, kdy "vyhrál").
A nevíte náhodou někdo, jestli se dá vlézt do notebookové baterie (např. Dell) a vyměnit články? Zatím špárám, ale nedaří se mi přijít na způsob rozebrání.
Díky
Obrázek
ClonyXXL
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 05. bře 2015 21:40:33
Národní vlajka:
Cook Islands

Re: Testy baterií - J.McG

Příspěvekod Efx » čtv 28. kvě 2015 17:55:19

Naposledy upraveno před rokem, aktuální to už není. Dnes jsou mnohem lepší baterky.
Pár jsem jich rozebíral a málo kdy, to jde bez násilí. Někdy to jde rozcvakat, ale většinou to drží fest a je tam ještě lepidlo... Další problém může být kurvítko v řídící elektronice, který počítá nabíjecí cykly. No zkusit to můžeš :)
Uživatelský avatar
Efx
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 341
Registrován: čtv 18. říj 2012 23:28:11
Bydliště: Rybníček
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Testy baterií - J.McG

Příspěvekod ClonyXXL » čtv 28. kvě 2015 18:02:35

Díky za reakci.
No jak tak hledám na netu + tvůj názor, nejspíš je to škoda času věnovaného na rozebrání té notebookové. Buď to rozštípu, nebo tam bude to kurvítko (to bych speciálně u Della čekal). Hold chtějí prodávat a ne abychom si to vyměňovali sami.
A prosím tě, prozradil bys mi, které jsou ty mnohem lepší baterky? Třeba do tohoto či podobného https://www.fasttech.com/p/1484400
Obrázek
ClonyXXL
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 05. bře 2015 21:40:33
Národní vlajka:
Cook Islands

Re: Testy baterií - J.McG

Příspěvekod Efx » čtv 28. kvě 2015 18:12:47

Do powerbanky je klidně dát můžeš, na to jsou dobrý. Já myslel, že je chceš na hulení. Tam se hodí moderní vysokoproudové, jako LG HE2, HE 4, Samsung inr 25r, nebo něco od efestu...
Uživatelský avatar
Efx
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 341
Registrován: čtv 18. říj 2012 23:28:11
Bydliště: Rybníček
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Testy baterií - J.McG

Příspěvekod ClonyXXL » čtv 28. kvě 2015 19:06:50

Já zatím nemám žádné. Ale myslel jsem, že si pořídím nějaké dost dobré na hulení, aby se zároveň daly příležitostně použít do powerbanky. Nebo myslíš, že to není dobrá volba?
A jsou ty tebou uváděné skutečně tak dobré? Vzhledem k testům na těchto stránkách - páni výrobci mnohdy "kecají".
Obrázek
ClonyXXL
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 05. bře 2015 21:40:33
Národní vlajka:
Cook Islands

Re: Testy baterií - J.McG

Příspěvekod MartinFrei » čtv 28. kvě 2015 19:16:49

Na Sanyo 2600 mi nešahej, za ty prachy lepší nenajdeš. Ale jo, LG HE2 jsou moje topovka.

tapu z Tapatalku na WP8
GG sekce : Euforia, Oddy, Ithaka
Vaponaute sekce : Le Magister, Le Zephyr
Genisys sekce : Steamboy 2.3, Avocado, RSST Magneto One kompakt, RSST, Origen
Zvonková sekce : Joyetech Delta II, Taifun GTII, Taifun GS 1 a 2, Kayfun Lite a 3 mini, Aqua 1 a 2, AGA-T7, Squape R
Mrako sekce : Smok TFV4 Mini, Aromamizer RDTA, Fuji GTA
Bafám převážně míchanice do Fichemy.
Uživatelský avatar
MartinFrei
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát 12. zář 2014 9:43:50
Bydliště: Vysočina
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Testy baterií - J.McG

Příspěvekod iqwe » pát 29. kvě 2015 17:03:17

No jestli to chceš do mech. gripu i do PB tak se mrkni na FT. Mám teď na cestě HE4 a cenový rozdíl posuď sám:
LG HE4 2500 - 10,03/pár
Sanyo 2600 - 9,82/pár
Samsung 2600 - 7,42/pár
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Pico 75TC+Rocket R, Cloupor mini+Cobra, Koopor mini+Cobra
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
eCF Brno - RETROHIPSTER FETIŠISTA
Uživatelský avatar
iqwe
Dobrá duše eCF
Dobrá duše eCF
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 901
Registrován: pát 28. zář 2012 1:25:37
Bydliště: Brno

Re: Testy baterií - J.McG

Příspěvekod Jajin » čtv 12. lis 2015 13:49:45

Pro ty , kteří zvládají angličtinu bych rád dal odkaz na Mooch´s blog .
Tenhle týpek testuje baterie a výsledky má na svém blogu. Má tam samozřejmě i současně nejpoužívanější 18650 baterky.
A výsledky některých jeho měření můžou být někdy překvapivé např.
Efest 3000 mAh 35 A je podle něj ve skutečnosti slušná 20A baterka a při odběru 35A se zahřívá až na 119°C, není bezpečné ji pro tento odběr používat a dochází k jejímu vážnému poškození.

A jeho prozatím dle mého úsudku nejdůležitější prohlášení je:
Momentálně je nejvyšší skutečný průběžný vybíjecí proud bateríí pro vaping 30A a hodnota maximálního pulsního vybíjecího proudu je pro vaping absolutně nepodstatná!!!!!
If you know the enemy and know yourself, you need not fear the result of a hundred battles. If you know yourself but not the enemy, for every victory gained you will also suffer a defeat. If you know neither the enemy nor yourself, you will succumb in every battle.
Smok Alien + Limitless XL, Evic VTC Mini + Digiflavor Siren 25 a Kayfun V5, Istick PICO + Avocado 22 RDTA SE, Hadaly klon
Uživatelský avatar
Jajin
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 148
Registrován: úte 21. čer 2011 8:13:40
Bydliště: Petřvald u Karviné, Moravskoslezský kraj
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: Testy baterií - J.McG

Příspěvekod Radovánek » ned 22. lis 2015 4:29:26

Ja objednal ty cerveny panasonic/sanyo NCR18650GA- cerveny- cca 3350 mAh. Co myslite na 10-30 watu? A jaka hodnota je pro ne smrtici? Uprimne uz bych je nekoupil, co jsem si procetl zacatek tohoto vlakna. Jo a jinak jsou 10A
datasheet: https://www.master-instruments.com.au/c ... le/63606/1

http://www.taschenlampen-forum.de/lithi ... post560131

Jinak chvalim Efest fialovy 3000mAh. LiMn. 3 dny huleni na 10 watu non stop. Nedal jsem masinu z ruky a jeste zbylo.
Uživatelský avatar
Radovánek
e-Holátko
e-Holátko
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř 21. říj 2015 23:49:05

Re: Testy baterií - J.McG

Příspěvekod chris_cz » pon 23. lis 2015 7:43:12

Jajin píše:Efest 3000 mAh 35 A je podle něj ve skutečnosti slušná 20A baterka....

...imho je to horší, není to přebalená horší šarge LG HE2, je to nejspíš přebalená horší šarže Sams 30Q. Takže pouze 15A continual. A taky je klidně možný že to soudruzi i míchaj v různých várkách, dle toho k čemu se zrovna dostanou.

Jajin píše:A jeho prozatím dle mého úsudku nejdůležitější prohlášení je:
Momentálně je nejvyšší skutečný průběžný vybíjecí proud bateríí pro vaping 30A a hodnota maximálního pulsního vybíjecího proudu je pro vaping absolutně nepodstatná!!!!!


To s tím max-peak bych si dovolil nesouhlasit, imho soudný člověk kupuje baterky dle továrního techspecu, pokud je od výrobce uveden max-peak(s) spolu s jeho relevantnímí ůdaji (časování peaku, wait time,...), není důvod mu nevěřit, pokud jej výrobce neuvádí, je prostě shodný s kontinuálem. Výrobcem samozřejmě myslím těch několik málo firem co baterky vyrábějí, nikoliv ta kvanta přebalovacích šašků.

btw, pokud se někdo chystá používat baterky poblíž maximálního výrobcem povoleného proudu, je pro něj výrobcem údávaná kapacita taky dosti nepodstatná (ten jí měří při 0.5A dle std. metodiky), páč v reálu bude mít stěží poloviční a bude už dost záležet kus od kusu. O snížení životnosti ani nemluvě.
[eCab | eGo-T batt Upgrade 18650(v3) + CE4(s)]--->
[eVic Easy | SID(s)(v1) + Vision Vivi Nova(s)]--->
[Joyetech eVic-VTC Mini(s) | VTCwo | eLeaf iStick Pico(s) | Geekvape Aegis + Kangertech Subtank(s) Mini(v2) | Toptank(s) Mini | Tobeco KS(s) | DigiFlavor Siren(s) 22 GTA MTL(v1) + (SS316L/∅0,30mm/∅2,5-3,0mm--0,7x-0,9xΩ/15,5W/215ºC--KGD) + (80VG/20PG--12mg)]
chris_cz
e-Soptík
e-Soptík
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 24. srp 2014 22:52:49

Předchozí

Zpět na Technické upravování e-kuřiva a doplňků

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník