• Reklama
 
 

"Sladkost" e-liquidů

Vše co nepatří do ostatních vláken.

Moderátoři: dlouhejbil, Joker, Grif, jura-p

"Sladkost" e-liquidů

Příspěvekod mir77 » sob 19. bře 2011 20:00:27

Ahoj,
jsem začínající elektronickej kuřák. Prvně jsem to zkusil spíš jen tak z hecu a s kamarádem jsem objednali nějaký srajdy z Aukra a přesto, že jsem od toho nečekal vůbec nic, tak jsem byl ve finále poměrně mile překvapen a rozhodl jsem se jít do toho vážněji. Nemám vyloženě problém se závislostí na nikotinu, spíš mi jde o samotný rituál kouření.
Zatím jsem si vyzkoušel de facto akorát liquid dodávaný s e-cigaretou Joye 510 ve start packu a nemůžu si stěžovat. Každopádně kamarád, který si objednával Joyku se mnou si stěžuju na sladkost liquidu. Pověř mi, abych vypátral, jestli maj všechny takovou to "nasládlou pachuť", nebo jestli se dá sehnat taky něco normálního :)
Doufám, že to není otázka úplně od věci a také doufám, že se to zde již neřešilo. Projel jsem zběžně témata, ale nenašel jsem nic konkrétního. Děkuji za odpovědi, Míra.
Joye 510, eGo
mir77
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob 19. bře 2011 0:17:43

Reklama

FastTech

Re: "Sladkost" e-liquidů

Příspěvekod Zbyněk » sob 19. bře 2011 21:36:23

propylenglykol, který tvoří 80% e-liquidu má nasládlou chuť a z principu e-cigarety člověk inhaluje páru této látky. Takže nasládlá chuť převládá u většiny e-liquidů. Pokuď ta chut neni cítit, tak zase tyto e-liquidy hodně zanáší atomizéry. Nebo už neodpařují, ale naopak pálí e-liquid na pirálce spolu s knotem, potom už není chuť nasládlá, ale palčivá a štípe do nosu.
NICK+cartomizer , Q510, JOYE eGo+ USB passthrough/bateriový grip+atty 510/Tank/cart RS/cart NICK

Obrázek
Uživatelský avatar
Zbyněk
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 17. úno 2011 23:10:48
Bydliště: Plzeň

Re: "Sladkost" e-liquidů

Příspěvekod mir77 » sob 19. bře 2011 22:12:11

Takže předpokládám, že dostat s k nějaký chuti blízko tabáku je prakticky nemožné.
Joye 510, eGo
mir77
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob 19. bře 2011 0:17:43

Re: "Sladkost" e-liquidů

Příspěvekod Zbyněk » sob 19. bře 2011 22:14:42

mir77 píše:Takže předpokládám, že dostat s k nějaký chuti blízko tabáku je prakticky nemožné.


nejpodobnější jsem cítil v e-doutníku...ten je jednorázovej...a nevím, co tam lejou. Klasický tabák snad nemá asi žádnej
NICK+cartomizer , Q510, JOYE eGo+ USB passthrough/bateriový grip+atty 510/Tank/cart RS/cart NICK

Obrázek
Uživatelský avatar
Zbyněk
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 17. úno 2011 23:10:48
Bydliště: Plzeň

Re: "Sladkost" e-liquidů

Příspěvekod kubice » sob 19. bře 2011 22:19:19

Jak již zmínil Zbyněk, Propylenglykol, Glycerol, ... a všechno v čem se vyskytuje "gly" (tedy z řeckého slova glykys - sladký) bude nasládlé.
Některé liquidy tuto nasládlost umějí přechutit, tak, že to jako sladké vnímáno není (alespoň ne moc).
Možná, že nějaký čas při přechodu z normálních cigaret ti to bude připadat asi všechno trochu jakoby nasládlé, ale rychle se na to dá zvyknout.
Dostat se na chuť klasického kouře bude asi nemožné, ale některé liquidy se tomu umějí dost přiblížit.
Zkus RUYAN, RY4, nekteré tabákové příchutě od Dekangu (Hilton, Cigar, 555,..).
Obrázek
Přešel jsem z M401 na eGO-A potom na eGo-T a naposled na eGo-C
eCF Praha
Uživatelský avatar
kubice
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 952
Registrován: pon 11. říj 2010 19:06:57
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Antigua & Barbuda
Nejvyšší skóra: 1

Re: "Sladkost" e-liquidů

Příspěvekod Zbyněk » sob 19. bře 2011 22:22:32

u CIGAR je cítit chuť silného tabáku (doutníčky, jak napovídá název CIGAR), ale záleží v jakém e-cígu, ale to platí o všech liquidech.

Jak psal kolega Kubice, jde o zvyk a mozek se v tomto směru oblbne rychle, narozdíl od jiných neřestí. Stejně jako technika e-kouření je odlišná od klasiky
NICK+cartomizer , Q510, JOYE eGo+ USB passthrough/bateriový grip+atty 510/Tank/cart RS/cart NICK

Obrázek
Uživatelský avatar
Zbyněk
e-Kuřák fajnšmekr
e-Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 17. úno 2011 23:10:48
Bydliště: Plzeň

Re: "Sladkost" e-liquidů

Příspěvekod e-Hana » ned 20. bře 2011 8:54:05

Chce to opravdu min 14 dní až měsíc e-kouřit,pak se chut malinko změní a já přidám tip na Dunhill, Yuxi a Yunyang a Kent od Dekangu, pro toho kdo chce víc tabáku..projdi si trochu Liquidy tady už popsané a určitě tam něco tabákového najdeš!!!
http://www.e-cigaretafans.eu/E-liquid.html?i6
viewforum.php?f=84
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: "Sladkost" e-liquidů

Příspěvekod mir77 » ned 20. bře 2011 13:04:11

Už to zkoumám :) Objednal jsem si s mašinkou na zkoušku jen Camel od Dekangu, tak uvidíme, jakej bude, až se mi ho podaří doplnit :D
Joye 510, eGo
mir77
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob 19. bře 2011 0:17:43

Re: "Sladkost" e-liquidů

Příspěvekod e-Hana » ned 20. bře 2011 13:39:52

Pro začátek je Camel tedy RS nebo DK dobrá volba, já ho používám na odpočinek chutových buněk pořád. :)
Je takový neutrální.Zkraje ti asi bude ale taky připadat nasládlý..ale to se časem usadí. :)
Ruyan je víc jako doutník..takže pokud Camel nebude vyhovovat zkus Ruyan.
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: "Sladkost" e-liquidů

Příspěvekod Viky » ned 20. bře 2011 14:20:44

Zkus tabákové liquidy Premium. Mám jich pár odzkoušených a kromě MB (ten je maličko nasládlý) nebyl sladký žádný. Co se týká sladkosti nedají se s DK nebo RS srovnat. Mám tu např. Camel ....RS, DK i Premium. RS od DK bych nerozeznala...připadají mi úplně stejné. Mají sice výbornou kouřovou chuť, ale jsou šíleně sladké. Také záleží na tom, v čem to kouříš. Např. ten Camel od RS jsem v cartomizeru nemohla vůbec kouřit, jak hrozně sladké to bylo. Nakapaný na atty 510 mi ale chutná.
eGo MaXX + cartomizery Joye 510 + eGo T
24.1.2011 mi přišla zásilka a od té doby jsem si nezapálila....a stále nad tím zázrakem žasnu
Uživatelský avatar
Viky
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 03. úno 2011 18:02:24
Bydliště: Most

Re: "Sladkost" e-liquidů

Příspěvekod e-Hana » ned 20. bře 2011 14:46:09

Vidíš jak rozdílné jsou chutě..... :) Camel mě osobně ani chlapům kolem mě sladký tedy nepřipadá už vůbec, pouze začátečníkům :) , než si zvyknou, taky záleží určitě na tom, který Camel od DK jsi chytila, některé jsou chutné jiné méně.
A je pravda většinou ho kouříme ale na atty, vyjímečně si ho kapu ovšem i do cartu, které používám méně.
Jak už psal i myslím Hondza a je rozdílná chut liquidu, někdy dokonce i při různé velikosti balení. :chuckle
Jo je to složité...s těmi chutěmi :)
iStick Trim a CUBOID PRO + Digiflavor Siren 22
Aktuálně probíhající testy a recenze na eCF

Vapers Talk
eCF Ústí n.L. Obrázek
Obrázek
Chovejte se k druhým slušně, pak máte i právo trvat na tom, aby se i oni chovali slušně k vám.
Uživatelský avatar
e-Hana
Moderátor
Moderátor
Sádrový ježek
Sádrový ježek
 
Příspěvky: 11599
Registrován: úte 05. led 2010 21:23:09
Bydliště: Ústí nad Labem
Národní vlajka:
Czech Republic
Nejvyšší skóra: 1

Re: "Sladkost" e-liquidů

Příspěvekod mir77 » pon 21. bře 2011 21:23:26

Co ty tabáky Premium? Má s nimi zkušenost ještě někdo jiný? Chci udělat větší nákup. A zlanařil jsem víc lidí a maj je zrovna na stránce, kde maj i pouzdra a baterku v určitý barvě, která by se mi líbila :) Tak že bych to vzal při jednom. Ale zas nechci šlápnout úplně vedle.
Joye 510, eGo
mir77
Kuřák fajnšmekr
Kuřák fajnšmekr
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob 19. bře 2011 0:17:43

Re: "Sladkost" e-liquidů

Příspěvekod kubice » pon 21. bře 2011 23:50:19

Tak mě teda zrovna Premium vůbec nesedlo. Osobně považuji DK a RS za chutnější. A zrovna s tou sladkostí mi to příjde přesně opačně, než píše viky.
Já v těch Premium cítil něco, co mi prostě nechutná. Naposledy jsem tu někde hodnotil od DK Hilton (Hltoň), ten mi připadal dostatečně cigaretokouřový,
ale jelikož jsem cigáro neměl v hubě od září (a navíc mi už dost smrděj), tak to ber s rezervou.
Obrázek
Přešel jsem z M401 na eGO-A potom na eGo-T a naposled na eGo-C
eCF Praha
Uživatelský avatar
kubice
e-Dýmal
e-Dýmal
 
Příspěvky: 952
Registrován: pon 11. říj 2010 19:06:57
Bydliště: Praha
Národní vlajka:
Antigua & Barbuda
Nejvyšší skóra: 1

Re: "Sladkost" e-liquidů

Příspěvekod alpakos » úte 22. bře 2011 0:07:40

Mě osobně také nejvíc chutnají liquidy PREMIUM :hi
kouřím eGO Quick,eGO elegant,teď nejoblíbenější liquidy MANTA a používám už výhradně cartomizery
Uživatelský avatar
alpakos
e-Kuřák
e-Kuřák
 
Příspěvky: 172
Registrován: sob 05. úno 2011 1:18:14
Bydliště: Mladá Boleslav
Národní vlajka:
Czech Republic

Re: "Sladkost" e-liquidů

Příspěvekod Viky » úte 22. bře 2011 0:59:00

To musíš prostě zkusit sám. Raději zaplať 2x poštovné než nabrat haldu něčeho, co ti pak nebude chutnat.
eGo MaXX + cartomizery Joye 510 + eGo T
24.1.2011 mi přišla zásilka a od té doby jsem si nezapálila....a stále nad tím zázrakem žasnu
Uživatelský avatar
Viky
Kuřák
Kuřák
 
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 03. úno 2011 18:02:24
Bydliště: Most

Další

Zpět na Liquidy - všeobecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků