Pyramidový sáček

Pickwick - leafs golden darjeeling

Pickwick - leafs golden darjeeling

Náplně v patronách

 

Náplň v patronách je tvořena vatičkou z polyesterového vlákna. Při dokapávání e-liquidem je výrobci doporučováno je použít max 4.- 6. a pak použít novou patronu. Jsou lidé kteří prostě jednou za čas vatičku propláchnou vodou, vysuší a používají dále. Časem se však toto vlákno, vlivem opakovaného zahřívání(atomizér se při potažení zahřívá na teplotu až cca 150°C), začne škvařit a pak se v chuti dýmu objevuje dosti nepříjemná pachuť páleného plastu.Protože patrony jsou tedy nejčastěji kupovanou záležitostí e-kuřiva, tak e-kuřácká komunita na celém světě hledá nejlepší náhražku originální vatičky. Testy již prošlo mnoho materiálů jako např.: nacupované filtry z normálních cigaret, vata, tyl, ovčí vlna, papírové kapesníčky, toaletní papír, papírové kuchyňské utěrky, čajové stáčky atd.Nejlépe si zatím stojí ovčí vlna a tzv.: čajové pyramidové sáčky.Pojďme si k těmto dvěma favoritům říci něco více. 

Ovčí vlna:

Je třeba používat čistou, nijak neupravovanou vlnu.Nejlépe koupenou přímo na nějaké farmě, nebo prostě přímo od chovatele ovcí.Vlna se dá jednoduše čistit v teplé vodě.Při čištění nepoužívejte žádné chemické pomůcky (jar, mýdlo, šampón atd.).Jako přírodní látka se tedy zdá být ovčí vlna ideální, až na jeden háček. Vlna totiž obsahuje Lanolin(přírodní ovčí tuk) a nikdo neví, jak může při dlouhodobém vdechování, působit na náš organismus. Následky vdechování lanolinu, ale jistě nebudou tak strašné, jako vdechování normálního cigaretového kouře. 

Čajové pyramidové sáčky:

Sáčky musí být z nylonu, existují i hedvábné a papírové, ale ty nefungují, protože po namočení se chovají podobně jako vata.Sáček se dá jednoduše opláchnout, vysušit(je to otázka 2.min) a je zase plně použitelný.Převážně v USA a Anglii e-kuřáci používají sáčky od Liptonu, na které, v době psaní tohoto článku, zrovna u nás začala tv reklama, ale nejsem si jist, zda je bude Lipton dělat z nylonu i v ČR. Vzhledem k tomu, že u nás zatím nejsou k dostání, nebo alespoň já jsem je nenašel, použil jsem sáčky z čaje Pickwick - leafs golden darjeeling.Ten jsem našel jak v Albertech, tak v Tescu i v Globusu. Krabička po 10x nylonových sáčcích je kolem 50-60,- a sáčky se dají oplachovat snad do nekonečna. Pod tímto článkem, naleznete diskusi, kde je podrobně vysvětleno a názorně ukázáno, jak sáček upravit např. pro model Joye 510. Stejný postup se dá uplatnit i u všech ostatních, konstrkčně podobných, patron(jak pro ostatní e-cigarety,ale i pro dýmky) , jen v závislosti na atomizéru, je třeba upravit délku zastřihnutím.

Důležitý postřeh z našeho diskusního fóra!!!!!!!!

Uživatelé krony a Holand zjistili, že ne všechny sáčky od Liptonu se v ČR opravdu dělají čistě z nylonu!!! Vše co jsem tedy psal o Liptonu výše, je tedey pouze informativní záležitost a neplatí pro ČR a nejspíš ani pro SR. Než si půjdete sáčky koupit, projděte si pořádně příslušné vlákno, v našem diskusním fóru. Odkaz neleznete pod tímto článkem.

Tento tip opravdu můžeme doporučit, sami jej používáme a jsme s ním naprosto spokojeni. Prostě sem tam dokápnout liquidem a cca po dvou až třech dnech opláchnout sáček pod tekoucí vodou, usušit v papírové kuchyňské utěrce, nacpat zpět a zase bafáme.Opravdu to funguje. Patrony teď dokupujeme jen zřídka a to vlastně jen kvůli tomu, že sem tam nějakou prokousneme, nebo se již natolik ošoupe, že již dobře netěsní.

Upozorňuji, že podobný návod jsem já osobně psal i na diskusním fóru jednoho českého prodejce e-kuřiva. Podobnost článku tedy není čistě náhodná.:-))

 

Diskuse

Za e-cigareta fans
Rumlik

Pozor na tyto sáčky

 
 
 

Facebook
 
 
Podporujeme:
 
http://www.efvi.eu/index.cs.html
 
 

  Vlastní vyhledávání

RSS kanál

Syndikovat obsah