E-kouření není zdravé kouření


Toto je další mýtus, který o e-kouření koluje.E-kouření není zdravotně nezávadné, je jen méně škodlivé, než všechny ostatní druhy kouření, u kterých dochází k hoření. Při e-kouření nedochází k hoření a díky tomu se z ecigarety neuvolňují látky, ktré diky němu vznikajíí. Neodpadá však inhalace nikotinu, který je sám o sobě samozřejmě škodlivý.

Uvádí se, že kouř normální cigarety obsahuje kolem 5 300. látek, v plynném či pevném skupenství. Právě tyto látky mohou za rozsáhlá poškození organismu a rozvoj onemocnění, která u kuřáků vznikají. Mezi nejzásadnější onemocnění patří: rakovina jazyka, rtů, hltanu, hrtanu, plic, slinivky břišní, jícnu, žaludku, střev a močového měchýře. Dále může zapříčinit: mozkovou mrtvici, infarkt nebo třeba aterosklerózu. V některých případech může kouření vést i k rozvoji leukémie. Při e-kouření nedochází k hoření a díky tomu se z e-cigarety neuvolňují látky, které rozvoj těchto nemocí podporují nebo přímo zapříčiňují.

Doplnění od Grifa

Kouř klasické cigarety obsahuje látky dráždící oči a dýchací systém, toxické látky (jedy), mutageny (látky ovlivňující genetickou informaci v DNA chromozomů), karcinogeny (látky způsobující rakovinu), reproduktivně-toxické látky (látky zhoršující schopnost početí dítěte) toxické látky zahrnují např. amoniak, akrolein, oxid uhelnatý (CO), formaldehyd, kyanid, nikotin, oxidy dusíku, fenol, oxidy síry v tabákovém kouři bylo odhaleno přes 60 látek s karcinogenními účinky (karcinogeny = látky ovlivňující vznik rakoviny)samotný kouř z cigaret je zařazen do seznamu karcinogenů I A třídy (nejvyšší nebezpečnost) v místnostech, kde se opakovaně kouří byla naměřena zvýšená koncentrace radioaktivního polonia-210 a olova-210

 

Klikněte na tento text - toto je seznam látek, který je běžně obsažen v cigaretách a je pro člověka rakovinotvorný.(zdroj wikipedia.org)

 

Zde je obsah látek v e-kouření:


Dým tvořený v e-kuřivu je složený většinou z 5.látek. Po těch seznamech výše je to opravdu rozdíl že? Takže pojďme již k látkám samotným. 


Nikotin - O nikotinu jsem zde již psal, takže po kliknutí se dostanete na stránku zdraví ve faktech.

Propylenglygol - po kliknutí se Vám otevře stránka s podrobným popisem. Tato látka je obsažena dokonce i v takových věcech, jako jsou dětské sirupy.Pokud stále nevěříte, můžete se přesvědčit zadáním následujícího, do jakéhokoliv vyhledávače: Bromhexin složení, Hedelix složení a vyhledat podrobnosti v popisu.Opravdu se není čeho bát. Zde jsem ještě přidal pár informací o studii, která proběhla v USA.

Kyselina mléčná - po kliknutí se Vám otevře stránka s podrobným popisem 

Potravinářská příchuť

Voda

Poslední dvě látky již snad ani není potřeba nijak popisovat. 

E-kouření tedy není zdravé, ale je jen méně zdraví škodlivé, než normální kouření. Stále tak platí a to jen za dodržení určitých zásad, že existuje pouze jediné doposud známé zdravé kouření. Ovšem tomuto tématu náš web, věnován není.:-)) 

 

Diskuse

Za e-cigareta fans
Rumlik

 
 
 

Facebook
 
 
Podporujeme:
 
http://www.efvi.eu/index.cs.html
 
 

  Vlastní vyhledávání

RSS kanál

Syndikovat obsah