Výhody

 

Zde si popíšeme výhody e-cigarety(e-kouření), oproti běžnému kouření.

Zápach


Elektronická cigareta je bez zápachu, takže již nebudete smrdět jako popelník :-), nenačichnou Vám záclony, oblečení a váš byt nebude cítit jako hospoda 4.cennové kategorie bez větráku. Jediné co je cítit, je zvolená příchuť a to jen některá.


Uvolňování splodin při hoření


Vzhledem k tomu, že e-cigareta nehoří, můžete zapomenout na zažloutlé záclony, oblečení, stěny u Vás doma, prsty či zuby(v případě beznikotinové náplně) díky kouření.


Zdraví


Díky bodu 2. nevdechujete více jak 2 000. škodlivých látek, které se uvolňují při hoření tabáku a cigaretového papíru.


Ohleduplnější kouření


Při kouření běžné cigarey vydechujete do svého okolí ještě značnou část toho co vdechujete a pokud je někdo ve vašem okolí, pak tyto věci dýchá i on. Navíc samozřejmě dýchá kouř, který vychází i přímo z konce hořící cigarety. Tomuto jevu se říká: Pasivní kouření.Je o to horší, že když nekuřák či zrovna nekouřící člověk dýchá, dýchá daleko hlouběji, než je nádech při aktivním kouření. U e-cigarety je kouř tvořen propylenglykolem, který se velice rychle rozptyluje a nikotin tak ztrácií své nosné médium.V prostředí kde se kouří e-cigareta se tak nenachází nic ze splodin vznikajících při hoření a opravdu jen velice malé množsví nikotinu. Jeho úroven se dá nejspíš nejlépe přirovnat k uvolněnému kofeinu či teinu z odpařující se horké kávy, nebo čaje v místnosti.


Místa se zákazem kouření


Obecně se dá říct, že můžete kouřit kdekoliv a to i v místech se zákazem kouření. Jen pozor, aby zrovna Vaše náplň nebyla nějak výrazně aromatická, což by mohlo někoho obtěžovat. Když si, ale uvědomím, kolikrát za den mě třeba obtěžuje něčí deodorant či parfém, jsou proti tomu aroma e-kuřiva opravdu jen slabounký odvárek:-)). Když už si Vás někdo v nekuřáckém prostředí všimne a bude protestovat, vždy se mu v naprosté slušnosti snažte vše vysvětlit.Pozor na protipožární kouřová čidla!!! Některá totiž nerozeznají kouř z e-cigarety od pravého a spustí alarm!!!! Následky takové příhody, v budově vybavené třeba i hasícím systémem, můžou být katastrofální!!!!:-))


Hledání popelníků a omezení na dobu hoření


Popelníků již netřeba.Nezůstává Vám žádný nedopalek(vajgl) a tak máte o starost méně. Také nejste omezeni časem hoření.Prostě si několikrát potáhnete a pak klidně dáte e-cigaretu do kapsy. Zapomeňte tedy na srdce rvoucí pocity, kdy spěcháte a zhášíte ještě takřka polovinu cigarety.:-)))


Peníze


Je to neoddiskutovatelněji levnější kouření, než normální.Dokonce to vyjde levněji i než balené cigarety. Byl jsem průměrný kuřák normálních cigaret a později i balených(10.-20. cig/den dle nálady/chuti a v hospůdce, však to znáte, mi kolikrát nestačila krabička na večer.:-)) ). Mé nynější měsíční výdaje za e-kouření je poctivých 325 kč,- a to se nijak neomezuji. Naopak i díky různým testům a laboracím pro tento web, bafám poněkud víc než je normální.:-))) Cenové porovnání s normálním kouřením je tak snad vyjádřeno naprosto jasně. Dnes již není problém si za cenu jednoho normálního měsíčního kouření pořídit e-cigaretu a od dalšího měsíce sami zjistíte, kolik ušetříte. Když jsem si dal měsíc normálního e-kouření(žádné testy, laborace atd.) tak jsem byl na měsíční ceně 260 kč,- . Budu v počtech trochu pokračovat a odvodíme si z toho cenu 1.krabičky cigaret. Tedy vezmeme 1.kr./den, za měsíc jich je 30. To jest 260 kč,- za měsíc děleno 30. kr. = nádherných 8,70 kč,- za 1 kr. cigaret. Ješte musím podotkout, že si pro e-cigaretu nekupuji nové patrony, ale dokapávám e-liquidem a místo originální vatičky používám čajové pyramidové sáčky ( podrobnosti o pyramidových sáčkách v sekci: Tipy & Triky). No a pak se divme, že proti e-cigaretám tak brojí tabákové koncerny.:-))) 

 

Diskuse

Za e-cigareta fans
Rumlik

 
 
 

Facebook
 
 
Podporujeme:
 
http://www.efvi.eu/index.cs.html
 
 

  Vlastní vyhledávání

RSS kanál

Syndikovat obsah